Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  
  #1  
Stare 26-01-2016, 16:22
Feldmarshal Feldmarshal jest offline
Tajemnica wiedzy
 
Dołączył: Oct 2014
Posty: 649
Feldmarshal jest naprawdę dobry/aFeldmarshal jest naprawdę dobry/aFeldmarshal jest naprawdę dobry/a
Domyślnie Adres obrazka - co i jak?

Aby umieścić na forum link w postaci obrazka, należy znać jego adres bezpośredni i umieścić go w kodzie img. Należy pamiętać, że adres obrazka nie jest linkiem strony, który po umieszczeniu w kodzie img nie da nam oczekiwanego efektu. Jak wygląda i skąd wziąć bezpośredni adres obrazka?
Przykładowy adres obrazka wygląda następująco: http://i.imgur.com/75CMwlc.png
Natomiast adres strony wygląda tak: http://prntscr.com/9ownk5
Zasadniczą różnicą między adresem obrazka, a adresem strony, jest jego format. Adres grafiki najczęściej na końcu zawiera format .jpg, .png, .gif (należy zwrócić na to uwagę, przy wklejaniu linku).

Przejdźmy teraz do najważniejszej rzeczy - czyli jak uzyskać nasz link do obrazka na poszczególnych typach przeglądarek internetowych (na przykładzie tego obrazka):1. Mozilla Firefox
  • Najprostszym sposobem jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy na obrazku i z wyświetlonych opcji wybrać "Kopiuj adres obrazka" :  • Kolejnym sposobem jest wybranie z wyświetlonych opcji "Pokaż informacje o obrazku", wyświetli nam się okienko, w którym widnieje nasz adres obrazka -> klikamy na nim prawym przyciskiem myszy i kopiujemy adres :  • Następnym sposobem jest wybranie opcji "pokaż obrazek",otworzy nam się strona z samym obrazkiem i w tym przypadku wystarczy skopiować adres z paska u góry przeglądarki:

2. Google Chrome
  • Tutaj również najprostszym sposobem kliknięcie prawym przyciskiem myszy na obrazku i skopiowanie jego adresu poprzez wybranie opcji "kopiuj adres obrazu" :  • Drugą opcją jest wybranie z listy "otwórz grafikę w nowej karcie" i skopiowanie adresu z paska:

3. Internet Explorer

  • Tutaj też klikamy prawym przyciskiem na obrazku i klikamy "kopiuj" :  • Możemy też wybrać z listy opcję "właściwości" i z okienka które nam się wyświetli skopiować adres URL:

4. Opera
  • Ponownie klikamy na obrazku prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję "kopiuj adres obrazu":  • Możemy również wybrać opcję "otwórz obraz w nowej karcie" i po jej załadowaniu skopiować adres grafiki z paska adresu:

Kiedy uzyskamy adres obrazka jednym z powyższych sposobów, wystarczy wkleić go w kod img i gotowe, nasza grafika została pomyślnie umieszczona na forum. Należy jednak pamiętać, żeby sama grafika nie łamała regulaminu forum.
Zamknięty wątek

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Aktywny(e)
EmotikonyAktywny(e)
[IMG] kod jest Aktywny(e)
Kod HTML jest wyłączony

Przeskocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright Š by 'Playa Games GmbH'