Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Shakes&Fidget - Gra > Pomoc

Pomoc Masz problem z grą i nie znalazłeś nigdzie odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je tutaj.

Zamknięty wątek

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 30-09-2010, 09:27
Sei Sei jest offline
Definicja dyskusji

Sei jest na właściwej drodze
Domyślnie

Jeśli chcesz napisać porównywarkę przedmiotów to według mnie ciężko to będzie jednoznacznie określić. Co np. z łukami: 1) średnie=130 +190 wytrzymałość 2) średnie=120 +180 zręczność. Przydatność każdego z nich będzie zależała od rozkładu statystyk jakie ma gracz. Np. przy 1100 zręczności i 500 wytrzymałości lepszy będzie pierwszy, a przy 800 zręczności i 800 wytrzymałości drugi. To przypadek teoretyczny, ale ja miałem (nawet mam nadal) dylemat: rękawice panc:258 +70 zręczność i panc: 174 +92 żywotność. Mimo, że dokładnie wiem jak zmieniają mi się statystyki, ile zyskam na obrażeniach i ile stracę na wytrzymałości, o ile procent spadnie pancerz, o ile procentowo zmieni się każda z cech itp. to nie jestem w stanie jednoznacznie określić, które są lepsze. Według mnie do oceny przydatności przedmiotu trzeba brać pod uwagę statystyki postaci, pożądany rozkład cech (tzw. build), a czasem nawet i cenę (np. co z bronią podnosząca obrażenia o 0,5% i kosztująca 10 grzybków). Może w tej porównywarce zrób po prostu trzecią odpowiedź: "zależy od statystyk" czy coś podobnego. Rozwiązywała by wtedy te prostsze przypadki, a reszta by lądowała na forum.
Stare 30-09-2010, 12:14
Massai Massai jest offline
Błądzący

Massai jest na właściwej drodze
Domyślnie

Jedna uwaga.
Powinieneś do porównywarki tylko 1 selecta "wpływ grzybka".
Select z 6 wartościami:
brak wpływu grzybka, jako domyślna wartość - 0
Brak wierzchowca - 0,08
1 wierzchowiec - 0,072
2 wierzchowiec - 0,064
3 wierzchowiec - 0,056
4 wierzchowiec - 0,05

W ten sposób nie będzie potrzebny checkbox z wyborem czy grzyb ma wpływać.

Chodzi o to że krótkie misje mają dodatkowego boosta w postaci możliwości znalezienia grzyba.

Przykładowo, gracz na circa 35 lvl, bez rumaka:
Dajmy na to misja 5 minutowa daje nam 2000 doświadczenia i 20 golda.
Misja 20 minut daje nam 8000 doświadczenia i 80 golda.
Niby to samo, prawda? Wg. Twojej porównywarki obie misje będą identycznie zyskowne.
Ale jeśli uwzględnisz grzyba i możliwość wypicia kufelka, to już się nam zmienia.
Masz 8% szans na znalezienie grzyba. W przypadku misji za 20 minut - jest to 8%. Ale w przypadku misji za 5 minut, to już 32% - bo w ciągu tych 20 minut zrobisz 4 takie misje po 5 minut.
Grzyba można przeliczyć na potencjalny zysk. Daje nam 20 minut awantury.
W przypadku misji 5 minutowej mamy zysk z potencjalnego grzyba:
32%*4*zysk z tej misji (20 golda i 2000 doświadczenia). Razy 4 bo znów - w te dodatkowe 20 minut wykonamy 4 misje
W przypadku 20 minutowej 8% * zysk z misji (80 golda i 8000 expa).
Czyli cząstkowy zysk z grzyba w przypadku 5 minutowej to 25,6 golda i 2560 doświadczenia.
W przypadku 20 minutowej jest to 6,4 golda i 640 expa.

To oczywiście dotyczy graczy którzy grzybów nie kupują i nie wyrabiają codziennie 3 pasków awantury, dlatego wpływ grzyba powienien być opcjonalny.
Wierzchowiec zmniejsza szansę na znalezienie grzyba , ale proporcjonalnie do skracania czasu misji, więc de facto nie mają znaczenia na ten procentowy wpływ, nam się to by skróciło we wzorach, ale do obliczenia wartości misji na minutę trzeba uwzględnić.

Wyjątkiem jest smokogryf i gryfosmok.
Ten skraca misję o połowę a szansę na znalezienie grzyba nie o połowę tylko do 5%.

Ech, niech tam, pobawię się, uniwersalne wzory dla obliczenia zysku na minutę misji:
zmienne:
z - złoto z misji
d - doświadczenie z misji
t - czas trwania misji
g - szansa na grzyba, przypisywana z selecta - brak wierzchowca = 0,08, z pierwszym - 0,072, z drugim 0,064, z trzecim 0,056, z czwartym 0,05
gm - szansa na grzyba na minutę.
gmz - zloto z grzyba na minutę
gmd - doświadczenie z grzyba na minutę.
zm - złoto na minutę
dm - exp na minutę
szm - sumarycznie złoto na minutę
sdm - sumarycznie exp na minutę

Obliczenia:
zm=z/t
dm=d/t
gm=g/t
gmz=zm*gm*20
gmd=dm*gm*20
Czyli sumarycznie:
szm=z/t+z/t*g/t*20
sdm=d/t+d/t*g/t*20

Dla ułatwienia przy modyfikacji (pewnie masz inne nazwy zmiennych), możesz wziąć tę wartość g/t*20, dodać do niej 1 i przez otrzymaną liczbę mnożyć po prostu z/t i d/t.

Przykładowe obliczenie moich misji z aktualnego mechanizmu, mam smoka:
1. Misja - 15g33s i 1307 expa, czas 2:30.
2. Misja - 24g99s i 3255 expa, czas 5:00.
Misja 1 - 6,13 golda na minutę i 523 expa/minutę. Sumarycznie, misja ma wartośc (exp+srebro) 1136/minutę
Misja 2 - 5golda/minutę i 651 expa/minutę. sumarycznie misja ma wartość 1151/minutę

Obliczenia tych samych misji po uwzględnieniu wpływu grzybka:
Misja 1. 8,58 golda/m i 732 expa/minutę. Sumarycznie 1590/minutę
Misja 2. 6 gold/m i 781 exp/minutę. Sumarycznie 1381/minutę.

Zwróć uwagę że zmieniła się sumaryczna wartość misji, tzn. teraz pierwsza jest lepsza sumarycznie.
Wprawdzie wybór "lepsza dla golda" i "lepsza dla expa" się nie zmienił - ale zmalała przewaga misji 2 w przypadku expa i znacznie wzrosła przewaga pierwszej dla golda.

Ostatnio edytowane przez Massai ; 01-10-2010 o 10:01
Stare 30-09-2010, 13:05
Awatar Kalais
Kalais Kalais jest offline
Szukający drogi

Kalais jest na właściwej drodze
Domyślnie

@Sei
No właśnie, dlatego nie wiem czy w ogóle jest sens pisania takiej porównywarki "co lepsze", szczególnie że taka porównywarka będzie musiała być bardzo subiektywna. Choćby w Twoim przykładzie, ja bym wybrał 258 +70 zręczność, ponieważ wolę większe obrażenia, a większy armor class nadrobi trochę stratę hit points. Będzie redukował obrażenia w każdej rundzie (poza walką z magiem). Już nie wpominając o tym, że jedni wolą więcej HP, inni AP a inni AC itd. itp.

@ Massai
To bardzo ciekawe, dzięki za posta! :) Rzeczywiście nie pomyślałem o grzybach. Przeanalizuje jak dodać taką opcję. Generalnie chodziło mi o jak największe uproszczenie wszystkiego, żeby nie trzeba było dużo wpisywać, zaznaczać itd.

Jak znajdę wolną chwilę, to przysiądę i jeszcze raz przeczytam Twojego posta i napiszę coś więcej, na razie muszę zmykać.
Pozdrawiam!
Stare 30-09-2010, 20:00
Awatar Kalais
Kalais Kalais jest offline
Szukający drogi

Kalais jest na właściwej drodze
Domyślnie

Dziś kosmetyczne zmiany, ale ułatwiające porównywanie. Na więcej dziś nie mam już czasu.

Jak już wejdziemy w kalkulator dla danej klasy, każda broń porównywana wyświetla się obok siebie, a nie jedna pod drugą.

Stare 30-09-2010, 22:27
Sei Sei jest offline
Definicja dyskusji

Domyślnie

Nie wiem jak głęboko chcesz w to wchodzić, ale obrażenia obrażeniom nie równe. Jeśli jest broń z niższymi średnimi, ale dająca więcej w cechę-atak to często jest to korzystniejszy wybór. Wynika to z redukcji obrażeń przez cechę obronną przeciwnika. Tyle, że to też ciężko ubrać we wzory.
Stare 30-09-2010, 22:57
wojtas1031 wojtas1031 jest offline
Wychodzący z cienia

wojtas1031 jest na właściwej drodze
Domyślnie

a mi się wydaję, że za bardzo staracie się to "umatematycznić" wiem, że takie gry opierają się na skryptach i wszystko tak naprawdę da się w nich policzyć - nie chciał bym negować przydatności waszych "programów" bo są naprawdę przydatne ale nie chciał bym, żeby za pomocą jednej stronki dało się "kierować" całą grą. Na razie jest fajnie - macie skrypty pomagające wyliczać przydatność broni i wyliczające szanse na wygraną w pojedynku - i nie mam nic przeciwko temu, ale jeśli wprowadzicie wszystkie zmiany o których wspomnieliście w tym temacie i udostępnicie ten programik w necie to prędzej czy później jakiś debil zrobi sobie na jego podstawie bota który będzie działał jak zwykły auto kliker a będzie wszystkich lał.
Stare 30-09-2010, 23:35
kfiecio kfiecio jest offline
Błądzący

kfiecio jest na właściwej drodze
Domyślnie

Tak jak pisze Sei teoretycznie ta pierwsza bron w twoim przykladzie wyglada lepiej, ale trzeba uwzglednic tez sile przeciwnika, jesli przeciwnik ma 312 sily to obie bronie maja na nim te same srednia obrazania powyrzej tej wartosci 2 bron ma coraz wieksza przewageczyli napewno bedzie lepsza na wojownikow ktorzy pewnie maja poruwnywalna z nami sile kolo 1400 i raczej lepsza dla wiekszosci z reszty klass ktorzy nie olewaja calkowicie sily nie jest trudno wbic te 300+ gdy ma sie glowna ceche w granicach 1500.

Mogl bys w porownaniu broni uwzglednic dla jakiej wartosci sily:inta:zrecznosci przeciwnika zmienia sie to ktora bron jest lepsza w powyrzszym przykladzie to 316 jesli dobrze policzylem.
Stare 30-09-2010, 23:39
Awatar Ovelord XVI
Ovelord XVI Ovelord XVI jest offline
Definicja dyskusji

Ovelord XVI jest na właściwej drodze
Domyślnie

Ja tam z matmy nic nie kapuję,ale przecież co się bardziej opłaca da się na gołe oko zobaczyć,no może lekko z użyciem kalkulatora i tyle.Z waszych wzorów nic nie kumam.Ale programik dobry
Stare 01-10-2010, 00:32
Sei Sei jest offline
Definicja dyskusji

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Ovelord XVI Zobacz posta
(...) ale przecież co się bardziej opłaca da się na gołe oko zobaczyć,no może lekko z użyciem kalkulatora i tyle (...)
Teoretyczne: łucznik 1000 zręczności. Ma łuk średnie 140 i +170 zręczność. Może mieć średnie 120 +200 zręczności. Który lepszy? Jak widać to wcale nie takie proste.
Stare 01-10-2010, 09:30
wojtas1031 wojtas1031 jest offline
Wychodzący z cienia

wojtas1031 jest na właściwej drodze
Domyślnie

przy 1000 zręczności 20ataku więcej (moim zdaniem) ma zdecydowanie większy wpływ na obrażenia niż 60 zręczności. Ale nie offtopując: Ja bym tą stronkę podpiął na pierwszej stronie "co lepsze".
Zamknięty wątek

Tagi
fansite, fidget, recepty, shakes, strona

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów