Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Offtopic > Ogólnie

Ogólnie Tematy, których nie da się umieścić w powyższych działach, ale nie dotyczą one ani gry, ani forum.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 22-11-2019, 12:35
biNoK biNoK jest offline
Błądzący

biNoK jest na właściwej drodze
Domyślnie Laptop dla średnio wymagającej osoby, ale wydajny

Korzystając z okazji chciałem się z Wami gorąco przywitać. Mam na imię Kamil i w Shakes & Fidge gram od 7 lat. Aż wstyd, że nie było okazji się jeszcze odezwać tu na forum

Ale przechodząc do meritum. Piszę do Was z prośbą o polecenie jakiegoś niedrogiego - ale możliwie najlepszego - laptopa Przez ostatnie kilka lat wiernie służył mi Thinkpad SL500, ale ostatnio coś chyba dzieje się niedobrego z dyskiem, bo gaśnie kontrolka sygnalizująca jego pracę i laptop się zawiesza. Myślałem, że problem leży po stronie systemu operacyjnego, więc go przeinstalowałem, ale nic to nie pomogło.

Dlatego jestem zmuszony szukać czegoś nowego. Jako że nie dysponuję wysokim budżetem, to liczę na coś ze średniej, a może nawet niższej półki cenowej. Jednak ma to być model, który posłuży mi kilka lat przynajmniej - powiedzmy, że musi działać 5 lat bez konieczności wymiany na coś lepszego, wydajniejszego.

Z góry Wam dziękuję i pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez biNoK ; 22-11-2019 o 12:37
Odpowiedz z cytatem
Stare 22-11-2019, 21:08
Awatar dezmont1
dezmont1 dezmont1 jest offline
Szukający drogi

dezmont1 jest na właściwej drodze
Domyślnie

Napisz ile konkretnie chcesz wydać na laptopa.
Odpowiedz z cytatem
Stare 23-11-2019, 09:25
biNoK biNoK jest offline
Błądzący

Domyślnie

Mój budżet to 2000 zł.
Odpowiedz z cytatem
Stare 23-11-2019, 10:20
Awatar dezmont1
Szukający drogi

Domyślnie

Napisz jeszcze jak będziesz wykorzystywał laptopa. Internet, filmy, jakieś gry? Chociaż na nic specjalnego w tej cenie to Ty liczyć nie możesz.
Odpowiedz z cytatem
Stare 23-11-2019, 10:51
biNoK biNoK jest offline
Błądzący

Domyślnie

Z gier to w zasadzie tylko Shakes And Fidget, bo na nic innego nie mam czasu. Poza tym, to oczywiście internet, czyli przeglądanie stron, oglądanie filmów - YouTube, Netflix, a także programy biurowe. Myślę więc, że zbyt wymagający to ja nie jestem, więc w zasadzie wszystko powinno działać na sprzęcie za 2 tyś, ale oczywiście chciałbym wybrać najlepszą opcję w tej cenie
Odpowiedz z cytatem
Stare 23-11-2019, 12:27
Awatar dezmont1
Szukający drogi

Domyślnie

Asus ZenBook UX410UA-GV067T jest całkiem przyzwoity jak na 2 tyś. złotych, więc jak najbardziej możesz go kupić. Ma dysk HDD + SSD. Na jednym zainstalujesz system (SSD), a na drugim (HDD) możesz trzymać dane. Może i3 7100U nie jest najlepszym procesorem, ale do Twoich zastosowań jak najbardziej wystarczy. I jeszcze ma matową matrycę, czyli praktycznie nie uświadczysz na nim żadnych refleksów, które pogarszałyby jakość wyświetlanego obrazu.
Odpowiedz z cytatem
Stare 23-11-2019, 13:02
biNoK biNoK jest offline
Błądzący

Domyślnie

Matryca matowa z tego co wiem jest nieco ciemniejsza, więc może błyszcząca byłaby lepsza? A może jeszcze jakieś inne modele mi polecicie, żebym miał z czego wybierać?
Odpowiedz z cytatem
Stare 24-11-2019, 09:18
Awatar dezmont1
Szukający drogi

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez biNoK Zobacz posta
A może jeszcze jakieś inne modele mi polecicie, żebym miał z czego wybierać?
Popatrz sobie tu w rankingu https://strefa-zakupowa.pl/rankingi/...terowy/laptop/
Odpowiedz z cytatem
Stare 24-11-2019, 15:15
Zubuk Zubuk jest offline
Błądzący

Zubuk jest na właściwej drodze
Domyślnie

Jestem świeżo po zakupie notebooka, więc może coś Ci podpowiem Ja co prawda kupiłem model nieco droższy niż Ty chciałbyś (Asus VivoBook), jednak podobnej klasy sprzęt znajdziesz też w okolicach 2000 zł. Przede wszystkim radzę wybrać model z SSD. Nie musi on mieć zawrotnej pojemności - ważne, aby wystarczyło do zainstalowania systemu operacyjnego i został jeszcze duży margines. Oczywiści musi być też HDD z 1 TB przynajmniej na dane. Co do matrycy matowej, to rzeczywiście jest ona ciemniejsza, ale różnice są niewielkie i jak najbardziej polecam matową. Jeżeli nie będziesz grał w wymagające gry, to szukaj karty zintegrowanej - nie ma sensu kupować dedykowanej, gdyż niepotrzebnie wydasz pieniądze. Lepiej tę kwotę wykorzystasz, gdy postawisz na lepszy procesor. Tutaj już i3 wystarczy, ale ważny, aby była to jak najnowsza generacja. Co do ilości RAM, to zalecam Ci 8 GB - 4 to jest absolutne minimum.

Natomiast jeżeli chodzi o producenta, to wydaje mi się, że najsolidniejsze robi ASUS i MSI, chociaż wiele zależy od konkretnej serii.

Ostatnio edytowane przez Zubuk ; 24-11-2019 o 15:17
Odpowiedz z cytatem
Stare 28-11-2019, 11:19
Awatar Hitrech
Hitrech Hitrech jest offline
Błądzący

Hitrech jest na właściwej drodze
Domyślnie

Radzę wziąć HP - doskonałe amerykańskie laptopy, ja sam w tym siedzę. Najważniejsze jest, aby przeczytać recenzje dotyczące układu chłodzenia, mają problemy z przegrzaniem.
Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów