Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Shakes&Fidget - Gra > Pomysły > Zakończone

Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za tym, by sety dawały dodatkowe bonusy?
Tak, tego mi brakuje. 23 65.71%
Nie, zbyt ciężko coś takiego złożyć. 6 17.14%
Tak, ale tylko gdy nie będą zaburzały balansu gry. 12 34.29%
Tylko gdyby te bonusy nie miały wpływu na exp/golda. 4 11.43%
Ankieta wielokrotnego wyboru Głosujących: 35. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty wątek

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 03-12-2015, 19:01
blondasek blondasek jest offline
Błądzący

blondasek jest na właściwej drodze
Domyślnie Dodatkowe korzyści z noszenia setów.

Witam,

Prawdopodobnie pomysł się przewinął nie raz, ale wyszukiwarka nie zwróciła żadnych odpowiedzi w tej materii. Na angielskim forum kilka postów było, choć w formie dyskusji.

Przechodząc do rzeczy - może w końcu, po tylu latach, wprowadzić dodatkowe bonusy za używanie kompletnych setów? Nie ma ich dużo, baardzo ciężko je uzbierać (by był sens noszenia) a takie dodatkowe statystyki byłyby kuszące.

Co by się tam mogło znaleźć?
Kilka % złota więcej, doświadczenia, obrażeń krytycznych, życia. Pole do popisu jest.

Sety świąteczne mogłyby mieć mocniejsze dodatkowe bonusy, jako iż są dużo trudniejsze do skompletowania.

EDIT:
myślałem, że to logiczne - oczywiście sety mogą dawać częściowe bonusy już od dwóch elementów - to akurat nie jest problem.
Myślę, że nie ma większego sensu by się rozpisywać na ten temat. Argumenty na nie - proszę w postach poniżej.

Proponowane bonusy za poszczególne sety:
(sety wziąłem stąd: http://forum.sfgame.pl/showthread.php?t=30251)

Wojownik:

Set awanturnika (nazwa od hełmu):
2 przedmioty: 1% ataku więcej,
3 przedmioty: 2% ataku więcej, 1% siły więcej,
4 przedmioty: 3% ataku więcej, 3% siły więcej,
5 przedmiotów: 5% ataku więcej, 5% siły więcej,

Set ognistej stali:
2 przedmioty: 1% życia więcej,
3 przedmioty: 2% życia więcej,
4 przedmioty: 3% życia więcej,
5 przedmiotów: 5% życia więcej,

Set ochronny (srebrny):
2 przedmioty: 1% obrony ponad limit więcej, 3% obrony ponad limit więcej na lochach/wieży,
3 przedmioty: 2% obrony ponad limit więcej, 5% obrony ponad limit więcej na lochach/wieży,
4 przedmioty: 3% obrony ponad limit więcej, 7% obrony ponad limit więcej na lochach/wieży,
5 przedmiotów: 5% obrony ponad limit więcej, 10% obrony ponad limit więcej na lochach/wieży,

Set hedonisty:
2 przedmioty: 1% złota z zadań więcej, 5% złota więcej z lochów/wieży,
3 przedmioty: 2% złota z zadań więcej, 7% złota więcej z lochów/wieży,
4 przedmioty: 3% złota z zadań więcej, 10% złota więcej z lochów/wieży,
5 przedmiotów: 5% złota z zadań więcej, 15% złota więcej z lochów/wieży,

Za zestawy specjalne (hallo/święta/wielkanoc):
(moim zdaniem: powinny dawać to samo)

2 przedmioty: 5% złota więcej z lochów/wieży, 1% siły więcej, 5% obrony ponad limit więcej na lochach/wieży, 1% życia więcej,
3 przedmioty: 6% złota więcej z lochów/wieży, 1% siły więcej, 6% obrony ponad limit więcej na lochach/wieży, 1% życia więcej,
4 przedmioty: 8% złota więcej z lochów/wieży, 2% siły więcej, 7% obrony ponad limit więcej na lochach/wieży, 1% życia więcej,
5 przedmiotów: 10% złota więcej z lochów/wieży, 2% siły więcej, 8% obrony ponad limit więcej na lochach/wieży, 2% życia więcej,
6 przedmiotów: 11% złota więcej z lochów/wieży, 3% siły więcej, 8% obrony ponad limit więcej na lochach/wieży, 2% życia więcej,
7 przedmiotów: 12% złota więcej z lochów/wieży, 3% siły więcej, 9% obrony ponad limit więcej na lochach/wieży, 2% życia więcej,
8 przedmiotów: 14% złota więcej z lochów/wieży, 4% siły więcej, 9% obrony ponad limit więcej na lochach/wieży, 2% życia więcej,
9 przedmiotów: 15% złota więcej z lochów/wieży, 5% siły więcej, 10% obrony ponad limit więcej na lochach/wieży, 3% życia więcej,
10 przedmiotów: 15% złota więcej z lochów/wieży, 5% siły więcej, 10% obrony ponad limit więcej na lochach/wieży, 3% życia więcej,

Zwiadowca:

Set Pogromcy demonów:
2 przedmioty: 1% zręczności więcej,
3 przedmioty: 3% zręczności więcej,
4 przedmioty: 4% zręczności więcej,
5 przedmiotów: 5% zręczności więcej,

Set Króla barbarzyńców:
2 przedmioty: 2% życia więcej, 10% złota więcej z lochów/wieży,
3 przedmioty: 3% życia więcej, 12% złota więcej z lochów/wieży,
4 przedmioty: 5% życia więcej, 15% złota więcej z lochów/wieży,

Set Prześladowcy:
2 przedmioty: 1% uniku ponad limit, 3% uniku ponad limit na lochach/wieży,
3 przedmioty: 2% uniku ponad limit, 6% uniku ponad limit na lochach/wieży,
4 przedmioty: 3% uniku ponad limit, 8% uniku ponad limit na lochach/wieży,
5 przedmiotów: 5% uniku ponad limit, 10% uniku ponad limit na lochach/wieży,

Za zestawy specjalne (hallo/święta/wielkanoc):
2 przedmioty: 1% zręczności więcej, 1% życia więcej, 5% uniku ponad limit na lochach/wieży, 10% złota więcej z lochów/wieży,
3 przedmioty: 2% zręczności więcej, 1% życia więcej, 6% uniku ponad limit na lochach/wieży, 11% złota więcej z lochów/wieży,
4 przedmioty: 2% zręczności więcej, 2% życia więcej, 7% uniku ponad limit na lochach/wieży, 11% złota więcej z lochów/wieży,
5 przedmiotów: 3% zręczności więcej, 2% życia więcej, 7% uniku ponad limit na lochach/wieży, 12% złota więcej z lochów/wieży,
6 przedmiotów: 3% zręczności więcej, 2% życia więcej, 8% uniku ponad limit na lochach/wieży, 13% złota więcej z lochów/wieży,
7 przedmiotów: 4% zręczności więcej, 2% życia więcej, 8% uniku ponad limit na lochach/wieży, 13% złota więcej z lochów/wieży,
8 przedmiotów: 4% zręczności więcej, 3% życia więcej, 9% uniku ponad limit na lochach/wieży, 14% złota więcej z lochów/wieży,
9 przedmiotów: 5% zręczności więcej, 3% życia więcej, 10% uniku ponad limit na lochach/wieży, 15% złota więcej z lochów/wieży,

Mag:

Set Mistrza Many:
2 przedmioty: 2% szansy na CK ponad limit, 4% szansy na CK ponad limit w lochach/wieży,
3 przedmioty: 4% szansy na CK ponad limit, 8% szansy na CK ponad limit w lochach/wieży,
*4 przedmioty: 5% szansy na CK ponad limit, 10% szansy na CK ponad limit w lochach/wieży,
*5 przedmiotów: 5% szansy na CK ponad limit, 12% szansy na CK ponad limit w lochach/wieży,

Set Mrozu:
2 przedmioty: 2% do inteligencji, 8% złota więcej z lochów/wieży,
3 przedmioty: 4% do inteligencji, 12% złota więcej z lochów/wieży,
*4 przedmioty: 5% do inteligencji, 13% złota więcej z lochów/wieży,
*5 przedmiotów: 5% do inteligencji, 15% złota więcej z lochów/wieży,

Set Fidgeta:
2 przedmioty: 3% obrażeń więcej,
**3 przedmioty:

2 przedmioty: 5% szansy na CK ponad limit w lochach/wieży, 1% obrażeń więcej, 1% do inteligencji, 10% złota więcej z lochów/wieży,
3 przedmioty: 6% szansy na CK ponad limit w lochach/wieży, 1% obrażeń więcej, 2% do inteligencji, 11% złota więcej z lochów/wieży,
4 przedmioty: 7% szansy na CK ponad limit w lochach/wieży, 1% obrażeń więcej, 2% do inteligencji, 11% złota więcej z lochów/wieży,
5 przedmiotów: 7% szansy na CK ponad limit w lochach/wieży, 2% obrażeń więcej, 3% do inteligencji, 12% złota więcej z lochów/wieży,
6 przedmiotów: 8% szansy na CK ponad limit w lochach/wieży, 2% obrażeń więcej, 3% do inteligencji, 13% złota więcej z lochów/wieży,
7 przedmiotów: 8% szansy na CK ponad limit w lochach/wieży, 2% obrażeń więcej, 4% do inteligencji, 13% złota więcej z lochów/wieży,
8 przedmiotów: 9% szansy na CK ponad limit w lochach/wieży, 3% obrażeń więcej, 4% do inteligencji, 14% złota więcej z lochów/wieży,
9 przedmiotów: 10% szansy na CK ponad limit w lochach/wieży, 3% obrażeń więcej, 5% do inteligencji, 15% złota więcej z lochów/wieży,

* W przypadku maga, pokusiłbym się o rozbudowanie setów, poprzez dodanie do nich przedmiotów które już są, a nie należą do części. Które przedmioty się do tego nadają, to zostawiam w geście Twórcom, lub Wam - osobiście pomysłu nie mam.
Oczywiście wtedy statystyki byłyby bardziej rozbite.
** Tutaj podobnie jak wyżej, choć prawdopodobnie wymagałoby to dodanie dwóch nowych przedmiotów, np. Hełmu Fidgeta i Pierścienia Shakes'a.

Tak to się przedstawia, wg mojego pomysłu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć nowe sety i zmodyfikować to, co wypisałem. Go ahead.

Ostatnio edytowane przez blondasek ; 08-12-2015 o 15:44
Stare 03-12-2015, 20:11
Awatar VenisLwG
VenisLwG VenisLwG jest offline
Błądzący

Gilde: VenisLwG s33
VenisLwG jest na właściwej drodze
Dobry pomysł
Stare 04-12-2015, 14:50
Awatar TakToJa
TakToJa TakToJa jest offline
Definicja dyskusji

Gilde: s4.pl 335lvl Oloiwojo
TakToJa jest wspaniałym przykłademTakToJa jest wspaniałym przykłademTakToJa jest wspaniałym przykłademTakToJa jest wspaniałym przykłademTakToJa jest wspaniałym przykładem
Domyślnie

W pewnym sensie jest to upodabnianie do innych gier tego typu (tu mam na myśli HZ), a powinny one się jak najbardziej to możliwe różnić, ale motyw mi się podoba. Wstrzymuję się. I na przyszłość - rób ankiety jedrorazowego wyboru :)
Stare 04-12-2015, 15:52
Awatar KoldyTheZ11Pro
KoldyTheZ11Pro KoldyTheZ11Pro jest offline
Definicja dyskusji

KoldyTheZ11Pro niedługo okryje się sławą
Domyślnie

Mi się pomysł nawet podoba . Jestem za

Ostatnio edytowane przez KoldyTheZ11Pro ; 04-12-2015 o 15:58
Stare 04-12-2015, 16:56
Awatar BloodRing
BloodRing BloodRing jest offline
Otwarty umysł

Gilde: Koniec z SF na dobre
BloodRing jest nieziemsko utalentowany/aBloodRing jest nieziemsko utalentowany/aBloodRing jest nieziemsko utalentowany/aBloodRing jest nieziemsko utalentowany/aBloodRing jest nieziemsko utalentowany/aBloodRing jest nieziemsko utalentowany/aBloodRing jest nieziemsko utalentowany/a
Domyślnie

Kilka razy juz byl taki pomysl i nie przeszedl, wiec nie widze dla niego szans .
Stare 04-12-2015, 19:58
Błądzący

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez BloodRing Zobacz posta
Kilka razy juz byl taki pomysl i nie przeszedl, wiec nie widze dla niego szans .
I tu wchodzi pytanie - dlaczego? Aktualnie jest to czysto wizualna sprawa, a możliwość wyboru, dodatkowa, a także dylematy, czy założyć epik słabszy o X cech tylko dla bonusu z setu, czy też nie, urozmaiciłoby to grę. Ponadto nigdzie w odrzuconych go nie widzę, więc w końcu może powinno to przejść. Do zrobienia jest możliwe, do wprowadzenia szybko - również.

Odnośnie upodabniania - niestety, ale nie da się nic kompletnie nowego stworzyć - zaklęcia też masz w innych grach, tak samo gemy. Ba, w końcu buty, rękawice i inne części ekwipunku też. To już nie te czasy, gdy dało się wprowadzić coś prostego, innowacyjnego i nigdy wcześniej nie wprowadzonego nigdzie.
Stare 05-12-2015, 13:18
Awatar BloodRing
BloodRing BloodRing jest offline
Otwarty umysł

Gilde: Koniec z SF na dobre
BloodRing jest nieziemsko utalentowany/aBloodRing jest nieziemsko utalentowany/aBloodRing jest nieziemsko utalentowany/aBloodRing jest nieziemsko utalentowany/aBloodRing jest nieziemsko utalentowany/aBloodRing jest nieziemsko utalentowany/aBloodRing jest nieziemsko utalentowany/a
Domyślnie

Nie musi byc w odrzuconych by nie przejsc.
KLIK
KLIK
KLIK
KLIK
Stare 05-12-2015, 18:43
LuTze LuTze jest offline
Tajemnica wiedzy

LuTze cieszy się dobrą reputacjąLuTze cieszy się dobrą reputacją
Domyślnie

Ja się wstrzymałem z głosowaniem, bo mam kilka uwag.
Ogólnie jestem ZA takim pomysłem, ale...
Takie sety ciężko uzbierać, mają na to realne szanse tylko najbogatsi grzybiarze, bo żeby komplet wyrolować i kupić w sklepie to pewnie z 5000 grzybów minimum i to w epic event. Nikt nie ma realnej szansy w rozsądnym czasie losowo zdobyć taki set, bo zanim dokończy, to pierwsze egzemplarze będą już do wymiany. Licząc natomiast na skompletowanie setu możemy doznać dużego rozczarowania, bo co zrobisz, kiedy w trakcie kompletowania wpadnie ci art z innego setu, z lepszymi statystykami? Żal będzie go dać na pomocników.

Trzeba by wprowadzić pewną modyfikację.
Otóż pozostawić losowość trafienia bądź nie artefaktu w lochach, portalu, sklepie itp. z tą różnicą, że w dodatkowym oknie można by wybrać rodzaj przedmiotu. Albo w ogóle w ustawieniach gry zaznaczyć, z jakiego kompletu mają nam wypadać artefakty. Inaczej to syzyfowa praca.
Stare 05-12-2015, 19:43
Błądzący

Domyślnie

Może to dziwne, ale dzisiaj spaliłem tylko 1000 grzybków by mieć cały świąteczny set. CAŁY, ŚWIĄTECZNY. A zdobycie setu Szata Shakes'a i Pas Fidgeta to chwila. Można pomysł zmodyfikować, przecież bonusy mogą być za część setu, nie muszą być tylko za cały.

I LuTze: to ma być syzyfowa praca, jak wyżej dodałem, sety mogą dawać bonus od dwóch części.
Stare 06-12-2015, 07:49
LuTze LuTze jest offline
Tajemnica wiedzy

LuTze cieszy się dobrą reputacjąLuTze cieszy się dobrą reputacją
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez blondasek Zobacz posta
Może to dziwne, ale dzisiaj spaliłem tylko 1000 grzybków by mieć cały świąteczny set... Można pomysł zmodyfikować, przecież bonusy mogą być za część setu, nie muszą być tylko za cały.
To, że ty wydałeś "tylko" 1000 grzybów w weekend epicki to nie oznacza, że wszyscy wydadzą taką ilość grzybów i że w ogóle mają taką ilość.

Co do części setów to już bardziej atrakcyjne. Powiedzmy od 3 części można by dostawać jakiś bonus, z każdą częścią coraz większy. Pozostaje kwestią otwartą, jakie miałyby to być bonusy. Czy dodatkowe punkty statystyk, czy np. zwiększone szczęście ponad limit 50%, czy większa obrona, czy np. zwiększenie % szans na znalezienie grzybków.
Pomysł całkiem całkiem, ale do dopracowania szczegółów.
Zamknięty wątek

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów