Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Offtopic > Literatura

Literatura Książki, ciekawostki, nowości i inne zagadnienia dotyczące literatury.

Zamknięty wątek

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 03-08-2013, 19:47
Awatar Tirren47PL
Tirren47PL Tirren47PL jest offline
Definicja dyskusji

Gilde: Mag
Tirren47PL cieszy się dobrą reputacją
Domyślnie Kącik literacki

Witam wszystkich spragnionych literackich doniesień i nowości :) Na początek podam krótkie informacje i zasady dotyczące funkcjonowania tego działu. Krótkie, naprawdę :)

Dział jest stworzony głównie dla miłośników literatury, którzy chcą sobie swobodnie podyskutować o literaturze i nowościach z nią związanych. Też nie wszystkich, bo niedługo pojawią się działy tematyczne, w których będzie można dyskutować o tematach związanych z książkami, komiksami, powieściami, wierszami oraz wszelkich innych sprawach. Tutaj natomiast będzie można porozmawiać o premierach książek, seriach, jakichś informacji od autorach, czy też po prostu zabawnych sytuacji, recenzjach itp.

Podsumowując krótko powyższy tekst - zwykły literacki spam ^^

Co do zasad, to ustalam tutaj wstępne nakazy i zakazy.

- Można wstawiać komentarze z nowościami
- Można komentować inne komentarze ( masło maślane, wiem... Ale ciężko to opisać inaczej :) )

- NIE można pisać jednozdaniowych postów ( W końcu to dział o literaturze, trochę można się postarać... )

Reszta musi być zgodna z Regulaminem Forum. W kwestii zasad to tyle :). Jeśli ktoś ma jakieś pytania, to można dawać poniżej. Niebawem pojawią się pierwsze pierwsze newsy ode mnie.
Stare 03-08-2013, 20:10
Awatar Tirren47PL
Definicja dyskusji

Domyślnie

Pierwszą dyskusję pozwolę sobie rozpocząć już teraz :)

John Flanagan - wydawca zapierających dech w piersi serii "Zwiadowcy" i "Drużyna" ( o trzeciej "A Jesse Parker Mystery" nie wspominam, gdyż nie o tym będzie przeciek :) ) już niejednokrotnie już mówił, że nie będzie wracał do przygód Willa. A tutaj proszę : Okazuję się, że będzie jeszcze jedna ! "Królewski Zwiadowca" ma zostać wydany już w październiku.

Akcja ma się toczyć w czasach, gdy Will będzie miał swojego ucznia. A właściwie to czeladniczkę, jak podaję na swoim blogu. Czas akcji to już zupełnie inna historia, bo będzie się to działo kilka lat po wydarzeniach z "Zapomnianych Historii" ( zapewne ostatnim rozdziale - ślubie Alyss i Willem ). Tylko czy biorąc pod uwagę czas życia w średniowieczu, akcja nie rozpocznie się przypadkiem serią zgonów ? Czy to nadal będzie ciekawa opowieść ? Jakie są wasze odczucia ?
Stare 03-08-2013, 22:31
kolejarz kolejarz jest offline
Szukający drogi

Gilde: Kolejarz s18 Battle|||| Matju s20 Cerberus
kolejarz jest na właściwej drodze
Domyślnie

Bardzo polecam serię Metro Dmitrija Glukhovsky'ego. Przeczytałem wprawdzie narazie jedną książkę, Metro 2033. Genialna książka, potrafi zasmucić, rozśmieszyć, wzruszyć. Gorąco polecam. Aktualnie czytam "Ołowiany świt" Michała Gołkowskiego. Jej akacja rozgrywa się w legendarnej już Zonie wokół Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej. Długie, rozbudowane opisy, wartka akcja, będzie ciekawie :)

P.S. Jeszcze pewna książka SF z lat (chyba) 70. Braci Strugackich pt. "Piknik na skraju drogi".
Stare 04-08-2013, 00:00
Awatar Tirren47PL
Definicja dyskusji

Domyślnie

Słyszałem wiele pochlebnych opinii o Metro, ale obecnie jestem szczęśliwym posiadaczem całej serii Wiedźmina :). Muszę przyznać, że określenie Spakowskiego " Arcymistrzem Fantasy " ma bardzo głębokie uzasadnienie :)
Stare 03-11-2013, 23:23
Awatar Tirren47PL
Definicja dyskusji

Domyślnie

Niedawno wyszła książka pt. "Zwiadowcy" autorstwa Johna Flanagana. Jakie są wsze odczucia ? Ktoś to wg. czytał ?
Stare 04-11-2013, 21:30
Maikiom Maikiom jest offline
Błądzący

Maikiom jest na właściwej drodze
Domyślnie Zwiadowcy

O nie wiedziałem że już wyszła następna część, z tego co kiedyś czytałem ten tom miał wyjść pod koniec Listopada. A ogólnie to przeczytałem wszystkie tomy teraz się zabrałem za czytanie "Drużyna" historia młodych Skandian
Stare 09-01-2014, 22:38
wendy wendy jest offline
Błądzący

wendy jest na właściwej drodze
Domyślnie

Zwiadowcy mnie nie zawiedli, super sie czytało
Zamknięty wątek

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów