Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Shakes&Fidget - Gra > Pomoc

Pomoc Masz problem z grą i nie znalazłeś nigdzie odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je tutaj.

Zamknięty wątek

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 01-10-2010, 08:56
Massai Massai jest offline
Błądzący

Massai jest na właściwej drodze
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez wojtas1031 Zobacz posta
przy 1000 zręczności 20ataku więcej (moim zdaniem) ma zdecydowanie większy wpływ na obrażenia niż 60 zręczności. Ale nie offtopując: Ja bym tą stronkę podpiął na pierwszej stronie "co lepsze".
Jeśli bierzesz pod uwagę tylko dmg to owszem.
Ale w walce z innym zwiadowcą te dodatkowe 60 zręczności obniży efektywną zręczność przeciwnika o 30, czyli obniży zadawane przez niego obrażenia o 3*obrażenia jego broni, dajmy na to też 120, czyli o 360 w pierwszym ataku i proporcjonalnie w następnych.

Wcale nie takie oczywiste.
Stare 01-10-2010, 09:23
Sei Sei jest offline
Definicja dyskusji

Sei jest na właściwej drodze
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Massai Zobacz posta
Jeśli bierzesz pod uwagę tylko dmg to owszem.
Ale w walce z innym zwiadowcą te dodatkowe 60 zręczności obniży efektywną zręczność przeciwnika o 30, czyli obniży zadawane przez niego obrażenia o 3*obrażenia jego broni, dajmy na to też 120, czyli o 360 w pierwszym ataku i proporcjonalnie w następnych.

Dokładnie o to mi chodziło. Mała, ale udana prowokacja. Trzeba pamiętać, że wzrost obrażeń w zakładce "bohater" nie zawsze oznacza wzrost obrażeń w walce. Szczególnie z tą sama klasą jaką mamy.
Stare 01-10-2010, 09:25
wojtas1031 wojtas1031 jest offline
Wychodzący z cienia

wojtas1031 jest na właściwej drodze
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Massai Zobacz posta
ja wcale nie twierdzę, że to było oczywiste twierdzę tylko, że w przypadku gdzie mam do wyboru zadawanie większych obrażeń zawiadowcy albo magowi i wojownikowi wybieram opcję w której będzie mi się lepiej walczyło z dwoma klasami a nie z jedną :) Po za tym w momencie kiedy (odnosząc się do przykładu Sei) wybieram większy atak to biję przeciwnika mocniej ale i on bije mnie mocniej a kiedy wybieram opcję z "obroną" to on bije mnie słabiej i ja biję go słabiej.
Stare 01-10-2010, 09:49
Sei Sei jest offline
Definicja dyskusji

Domyślnie

Mój błąd. W moim przykładzie łuk 140 będzie zawsze (prawie zawsze?) lepszy. Nie policzyłem tego dokładnie i dałem "na oko". W każdym razie będą zdarzać się przypadki gdzie ciężko będzie ocenić przydatność danego przedmiotu np. te same obrażenia, jeden daje bonus do ataku, drugi do wytrzymałości. Wtedy jego przydatność zależy od rozkładu cech postaci (z przewagą dla przedmiotu z bonusem do ataku). Istnienie porównywarki pokazującej zmiany np. ataku czy pkt. żywotności ma sens, ale chyba ocenę trzeba zostawić człowiekowi.
Stare 01-10-2010, 10:32
wojtas1031 wojtas1031 jest offline
Wychodzący z cienia

wojtas1031 jest na właściwej drodze
Domyślnie

o to mi właśnie chodzi - jakkolwiek byś się nie starał na końcu zawsze będą co najmniej dwa rozwiązania i nigdy nie będzie się dało ze 100%-wą pewnością powiedzieć (w trudnych przypadkach) co jest lepsze, chyba żeby zrobić skrypcik który policzy procentowy przyrost np. wytrzymałości i obrażeń i pancerza i poda teoretycznie najlepszą konfigurację (taką co dodaje najwięcej %). Tylko to rodzi z kolei kolejne potrzeby - musiała by być możliwość wyboru cech na których nam najbardziej zależy, i na podstawie cech które chcieli byś my mieć silne da się powiedzieć jednoznacznie co jest lepsze, bo to nie my mamy dostosować się do broni tylko broń do nas - tak więc ocenianie przydatności broni bez możliwości wyboru cech na których nam zależy nie ma sensu... :)
Stare 01-10-2010, 11:06
Sei Sei jest offline
Definicja dyskusji

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez wojtas1031 Zobacz posta
(...) zrobić skrypcik który policzy procentowy przyrost np. wytrzymałości i obrażeń i pancerza i poda teoretycznie najlepszą konfigurację (taką co dodaje najwięcej %).(...)
Policzenie tego jest akurat bardzo proste (zrobiłem to w moim kalkulatorze). Tyle, że tutaj autorowi przyświeca prostota. A, żeby to policzyć trzeba by było podawać swoje cechy, poziom (przy zręczności, pancerzu i szczęściu), do tego statystyki starego przedmiotu i zrobi się niezły "kombajn", który w "prostocie" użytkowania nie będzie daleko odbiegła od mojego arkuszowego tworu.
Stare 01-10-2010, 12:16
Awatar Ovelord XVI
Ovelord XVI Ovelord XVI jest offline
Definicja dyskusji

Ovelord XVI jest na właściwej drodze
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Sei Zobacz posta
Teoretyczne: łucznik 1000 zręczności. Ma łuk średnie 140 i +170 zręczność. Może mieć średnie 120 +200 zręczności. Który lepszy? Jak widać to wcale nie takie proste.
Jasne ,że łuk pierwszy lepszy.To co tracisz na zręczności odrabiasz przy średnich obrażeniach,które przypuszczam,że wynoszą około 1000 różnicy między pierwszym łukiem a drugim.
Stare 01-10-2010, 15:10
Sei Sei jest offline
Definicja dyskusji

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Ovelord XVI Zobacz posta
(...) To co tracisz na zręczności odrabiasz przy średnich obrażeniach,które przypuszczam,że wynoszą około 1000 różnicy między pierwszym łukiem a drugim.
W oknie "bohater" (czyli czyste statystyki) różnica w obrażeniach by wynosiła prawie 1700 pkt. W walce z kimś kto ma ok. 250 zręczności to różnica była by już trzykrotnie mniejsza (ok. 500 pkt.), a przy walce z łucznikiem o zręczności 1000 to jest już ok. 250 pkt. Jeśli wszystko dobrze policzyłem...
Stare 01-10-2010, 15:18
Awatar Kalais
Kalais Kalais jest offline
Szukający drogi

Kalais jest na właściwej drodze
Smile

No tak Panowie, ale w grze mamy 3 klasy. Co z tego jeśli ta dodatkowa cecha (zręczność) pomoże zwiadowcy w walce ze zwiadowcą, jeśli przeciwko magowi i wojowi będzie się liczyć "pure ap" (obrażenia) i ta dodatkowa zręczność nic nie da.

Nadal wybór broni dla mnie osobiście jest oczywisty, 66% vs 33% dla większego pure ap, zakładając, że jest po równo klas w grze (patrząc na top 100 na moim serwerze, w miarę jest po 33%, może ciut mniej zwiadowców).

I tak jak piszesz Sei, chodzi głównie o łatwość obsługi i mało wklepywania. Myślę jak ładnie zrobić kombajn do dokładniejszych obliczeń, ale uważam, że to co jest w tej chwili, mimo że proste daje bardzo dobre i prawdziwe wyniki.

W Twoim przykładzie imho łuk pierwszy jest lepszy przy 1000 bazowej zręczności zawsze.

A porównywanie łuków, które mają takie same obrażenia, a różne statystyki (dex vs hp) to już totalnie subiektywny wybór. Zależy co kto woli, czy więcej ap, czy hp itd. I tutaj trzeba by było napisać cały kombajn, właśnie z checkboxami/polami do wpisywania, wolę taki i taki build, takie mam statystyki itd. itp. Mam to w planach, tylko troszkę czasu na to potrzeba. Z chęcią wysłucham wszystkich sugestii, bo widzę że każdy z Was ma bardzo ciekawe rzeczy do powiedzenia w temacie :) Fajnie, że nawiązała się taka dyskusja

Porównywarka, która jest w tej chwili określa w logiczny i prosty sposób jaką broń założyć, przy warunkach, że nie wybieramy pomiędzy różnymi cechami. Stworzyłem ją, bo na pierwszy rzut oka może być trudno ocenić np. podany przez Was "łuk średnie 140 i +170 zręczność vs 120 +200 zręczności".

p.s. przepraszam za te AP, AC itd, ale nie przywykłem jeszcze do polskich oznaczeń, pierwszy raz gram w grę po polsku, ogólnie będąc dwujęzycznym osobnikiem zawsze ciężko mi przychodziło słuchanie/czytanie spolszczeń gier, które zazwyczaj są słabsze od oryginałów (nawet jak się trafią jakieś dobre, to i tak oryginał wygrywał klimatem). Taki offtop

EDIT:
Znowu update strony :)
Tym razem trochę tekstu i tabelek na temat nimbów, ras i profesji. Nie wiem czy widać, ale sporo się napracowałem nad tym, i te wszystkie ikonki pozbierałem

Pierwszy post zaktualizowany, linki też tam są.

Ostatnio edytowane przez Kalais ; 01-10-2010 o 18:17 Powód: Dodanie obrazków
Stare 05-10-2010, 16:00
Awatar Kalais
Kalais Kalais jest offline
Szukający drogi

Kalais jest na właściwej drodze
Domyślnie

Wczoraj w nocy był mały update, dodałem tłumaczenia strony na angielski.

Pytanko, bo nie znalazłem nic na temat. Czy są gdzieś informacje ile expa trzeba na każdy poziom? Zacząłem powoli zbierać takie dane, ale trochę to potrwa Jak nie ma, to założę temat i pozbieramy wspólnie info o expie. Każdy napiszę ile mu trzeba expa na następny poziom.
Zamknięty wątek

Tagi
fansite, fidget, recepty, shakes, strona

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów