Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Shakes&Fidget - Forum > Z życia forum

Z życia forum Najważniejsze informacje na temat tego, co dzieje się wokół Was.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 22-05-2021, 00:25
Awatar Repeq
Repeq Repeq jest offline
MetaKrytyk

Gilde: S39- Muabamba Kabumba (skasowana 14.05.2021 na 284 lvl...)
Repeq jest wspaniałym przykłademRepeq jest wspaniałym przykłademRepeq jest wspaniałym przykłademRepeq jest wspaniałym przykłademRepeq jest wspaniałym przykładem
Domyślnie

Kolejna wiadomość do Ignis, uzupełnienie poprzedniej:

Cytat:
Zamieszczone przez Repeq

Hej,
Wysyłam jeszcze uzupełnienie poprzedniej wiadomości. Przy okazji- daj proszę znać czy wystarczy Ci to co zawarłem w tych wiadomościach, czy przesłać Ci jeszcze plik tekstowy w którym to wszystko co mam zostanie podsumowane bez takiego rozgadywania się.

Porównałem sobie forum polskie i niemieckie. Rozwijając to co Ci pisałem- sama strona główna- w wersji niemieckiej zawiera ona 18 działów, w polskiej 28. Sama pierwsza sekcja- na .de zawarte są tam dwa działy (wiadomości o grze oraz coś co gugiel tłumaczy jako "Wiadomości - Wsparcie i społeczność"), w polskiej- aż 6, z czego kilka (konkursy, gazetka czy inne gry PG) można byłoby zlikwidować. Tak samo zlikwidować można byłoby sekcje z offtopu jak filmy, literaturę czy sport które są tematami martwymi tak samo jak pamiętnik postaci razem z opiniami.

Kolejna rzecz- kalendarz. U nas zatrzymał się na grudniu 2020- https://forum.sfgame.pl/calendar.php a na .de działa normalnie https://forum.sfgame.de/calendar.php (normalnie jest tam maj 2021).

Tak jak pisałem KO- jestem gotow do pomocy. BloodRing, którego zalinkowałem w poprzedniej wiadomości również. Mało tego- o ile wiem osoby zarządzające forum ewentualną wypłatę mają w grzybach, tymczasem my już obaj nie gramy (Blood od dawien dawna, ja od tygodnia), jesteśmy w stanie pomóc w porządkach.

Następna rzecz- skichały się niektóre emotki. Tu screen: https://prnt.sc/138ivgg a skichały się emoty diabelek, troll, git i closed (wszystkie zapisane oczywiście z dwukropkami z obu stron), ich wrzucenie powoduje niewidoczność jak na zrzucie (bądź informację o niedostępnym obrazku w przypadku trolla).

Dalej- pierdoła. Widoczne w prawym dolnym rogu strony odnośniki do warunków korzystania z serwisu (https://www.sfgame.pl/legal/index.php?type=terms) i polityki prywatności (https://www.sfgame.pl/legal/index.php?type=privacy) wywalają błąd 404. Znów- na forum .de działają.

Wspominałem o linkach do innych gier PG. Te do SS i BM wywalają błąd 403, sam główny odnośnik pokazuje taką stronę jak https://www.playa-games.com/en/games/ - tak ma być?

Dalej. W górnym pasku, pod logo forum, z lewej strony mamy najpierw panel użytkownika a potem FAQ. Zawiera ona dwa linki (opisane jako "Forum" oraz "Gra Shakes & Fidget"). Oba zawierają zestaw tych samych czterech linków. Tak ma być?

Kolejne- parę miesięcy temu (jak nie lepiej) przestał działać tag od YT. Nie działa ani z ?v=xxx, ani z samym xxx, screen- https://prnt.sc/138kopd (przy okazji widać tu że nie działa emota z diabełkiem). Był używany w wątku "Czego słucham w tej chwili". Dobrze widać to tutaj, gdzie są już tam praktycznie same puste miejsca tam gdzie był tag od yt- https://forum.sfgame.pl/showthread.php?t=50302&page=137

Opcja "Zacytować wiadomość podczas odpowiedzi?" - https://prnt.sc/138l29i - aktywuje się po kliknięciu szybkiej odp, zdaję się nie robić nic (nie widać tego w praktyce).

Na ten moment to tyle. Daj proszę znać czy mam to podsumować w jednym pliku, tak żebyś nie musiała tego szukać po wiadomościach.

Pozderki,
Adrian vel Repeq

Discord: BOTis#5849 - gdyby ktoś chciał pogadać

#MakeForumGreatAgain
Odpowiedz z cytatem
Stare 22-05-2021, 17:31
Okko Okko jest offline
Wzór mądrości
Zasłużony dla forum

Okko jest nieoszlifowanym diamentemOkko jest nieoszlifowanym diamentem
Domyślnie

Eh, chciałbym móc Wam jakoś pomóc, jak widzę te posty od botów, to aż chciałoby się wpaść i je pobanować. Niestety nie mam dość czasu, by zaglądać tu częściej, niż raz na dzień, czy dwa, nie byłoby więc ze mnie zbyt wiele pożytku.
Odpowiedz z cytatem
Stare 23-05-2021, 10:38
Awatar Repeq
Repeq Repeq jest offline
MetaKrytyk

Repeq jest wspaniałym przykłademRepeq jest wspaniałym przykłademRepeq jest wspaniałym przykłademRepeq jest wspaniałym przykłademRepeq jest wspaniałym przykładem
Domyślnie

Odpowiedź od Ignis, świeżo wypieczona:

Cytat:
Zamieszczone przez Ignis
Witaj,

Przyjrzę się liście, którą mi przesłałeś. Zobaczę co da się w tej kwestii zrobić, ale z góry zaznaczam, że nie będzie to kwestia kilku dni czy tygodnia.

Pozdrawiam,
Ignis
Wygląda zatem na to, że sprawę można uznać za uruchomioną. Zostaje zamknąć dziób i nie stalkować jej więcej w najbliższym czasie, a cierpliwie poczekać na rozwój wypadków...

#MakeForumGreatAgain
Odpowiedz z cytatem
Stare 23-05-2021, 12:56
Awatar Zakiel Parmar
Zakiel Parmar Zakiel Parmar jest offline
Pomocna dłoń

Gilde: W5 - 499 lvl W42 - 402 lvl
Zakiel Parmar jest na właściwej drodze
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Repeq Zobacz posta
Odpowiedź od Ignis, świeżo wypieczona:

Wygląda zatem na to, że sprawę można uznać za uruchomioną. Zostaje zamknąć dziób i nie stalkować jej więcej w najbliższym czasie, a cierpliwie poczekać na rozwój wypadków...
Dokladnie tyle czekamy to i jeszcze kilka msc mozna poczekac

Nie jest ważne, kim kto się urodził, ale czym się stał! - Harry Potter
Odpowiedz z cytatem
Stare 24-05-2021, 19:43
Awatar Repeq
Repeq Repeq jest offline
MetaKrytyk

Domyślnie

Niezbyt się to ma do "zmartwychwstawania" forum, ale spędzając kilka h na pisaniu wiadomości do pani Angeliki udało się przez następne 2 dni uzyskać więcej postępów niż przez 2 miechy dobijania się do KO. Dzisiaj zmiana w zarządzie forum, a wczoraj z górnej sekcji na głównej wyleciały do archiwum 3 działy (gazetka, konkursy, odnośniki do gier).

Pamiętam, jak zastanawiałem się w 2. połowie marca nad tym do kogo się odezwać. Z jakiegoś powodu stwierdziliśmy z Bloodem, że lepiej bezpośrednio do Niemców bo Ignis może mieć tutaj niewielką moc sprawczą więc masę czasu straciło się na tłumaczenie niektórych zwrotów na angielski (szczególnie upierdliwe były same słówka dotyczące gry). I po co? :v dobrze że sprawy idą do przodu, obserwujemy dalej :)

#MakeForumGreatAgain

Ostatnio edytowane przez Repeq ; 24-05-2021 o 19:46
Odpowiedz z cytatem
Stare 16-07-2021, 22:53
Awatar Repeq
Repeq Repeq jest offline
MetaKrytyk

Domyślnie

Dawno nic tu nie było... i nie mam nic przyjemnego do napisania.

To ostatnia wiadomość w tym temacie. Podjęliśmy próby zrobienia jako takiego porządku, poświęciliśmy czas- nie wyszło. Dziękujemy Ignis za to, że zareagowała na tyle na ile mogła co zaowocowało m.in. uprzątnięciem strony głównej oraz całej strony niektóre operacje wykonując nawet w niedzielne popołudnia (23 maja wyleciało kilka działów, po południu były a koło 19ej już nie). Przykro na to patrzeć... ale cóż, c'est la vie. Do pani Angeliki (mam nadzieję, że nie obrazi się za używanie jej imienia- jeśli jest inaczej, to przepraszam) napiszemy jeszcze pw dotyczące zamknięcia tego tematu. Nawet nie chodzi o to że każdy z nas ma swoje życie czy możliwości... ale o to, że w naszych oczach straciło to sens.

Dziękuję Angelice vel Ignis, która po krótkiej wymianie wiadomości w 2 dni zrobiła więcej niż kilkutygodniowa wymiana wiadomości z niemieckim KO771. Jestem naprawdę pełen podziwu za to, że nie olała tematu odpowiadając że nie ma sensu próba reaktywacji, a faktycznie zastosowała chociaż część poprawek na które zwróciliśmy uwagę. Jednocześnie pokazała że trzeba na to spojrzeć racjonalnie, że nie ma co liczyć na to że tamte czasy wrócą. Dzięki też za to, że wreszcie raportowanie botów, złych działów itd. faktycznie ma sens- reakcja zwykle jest niemal natychmiastowa. Względem tego, że przez dłuższy czas raporty zdawały się trafiać w powietrze bo nie było komu reagować- to wielki plus, nawet jeśli raportować nie ma czego bo już nawet boty tu nie zaglądają. I szanuję za wytrwałość na stanowisku- w końcu jak by nie było, bodajże 3 stycznia minie 10 lat odkąd Ignis została Community Managerem :)

Dziękuję BloodRingowi i Milikowi, którzy mocno zaangażowali się w sprawę i niejednokrotnie pomogli w działaniu w różny sposób- czy to przez wyłapanie czegoś co nie do końca działało, czy to przez pomoc w pisaniu pw, czy to przez wsparcie "mentalne". Mamy kontakt, mimo że w ostatnich tygodniach słabszy, myślę że to nie koniec znajomości. Gdyby ktoś chciał się do nas przyłączyć- kilka linijek niżej macie mojego discorda, walcie śmiało.

Dziękuję tym, którzy w taki czy inny sposób kibicowali próbom wskrzeszenia forum- czy to przez dobre słowo, czy to w jakikolwiek inny sposób. Zakielu, Okko, Bq, Borucku- piękne dzięki. Dobrze widzieć, że nie byliśmy w tym tylko we 3.

Zatem wegetujmy dalej na tym cmentarzysku

#MakeForumGreatAgain

Ostatnio edytowane przez Repeq ; 16-07-2021 o 22:55
Odpowiedz z cytatem
Stare 17-07-2021, 10:41
Borucek Borucek jest offline
Wychodzący z cienia

Borucek jest naprawdę dobry/aBorucek jest naprawdę dobry/aBorucek jest naprawdę dobry/a
Domyślnie

Repeq
Kawał dobrej roboty i świetnie, że działałeś!
Tamte czasy nie wrócą ale miłe wspomnienie zostaje!

Dzięki Ignis za szybką reakcję z tego co pisze Repeq
Odpowiedz z cytatem
Stare 17-07-2021, 15:34
Awatar BloodRing
BloodRing BloodRing jest offline
Wzór mądrości

Gilde: Koniec z SF na dobre, ale swego czasu fajnie było
BloodRing jest nieziemsko utalentowany/aBloodRing jest nieziemsko utalentowany/aBloodRing jest nieziemsko utalentowany/aBloodRing jest nieziemsko utalentowany/aBloodRing jest nieziemsko utalentowany/aBloodRing jest nieziemsko utalentowany/aBloodRing jest nieziemsko utalentowany/a
Domyślnie

To ja też się dołączę - chcieliśmy coś zrobić, jednak okazało się to niewykonalne, chęci były duże, możliwości mniejsze.

Sam pomysł był szalony, i pewnie wiele osób też tak stwierdzi, patrząc na obecną sytuacje forum, gry (która też się dużo zmieniła), można stwierdzić że była to mocno sentymentalna próba przywrócenia forum do jego dobrych dni - no kto by nie chciał, by na forum znówu było pełno ludzi, CB tetniło życiem, tematy wyrastały jeden po drugim. No niestety, te czasy już nie wróca, zmieniły się formy komunikacji, gra też się zmieniła jak już wspominałem, starzy gracze i userzy 'zaliczyli pare level-upów' względem życia i naturalne było to, że lwia część pewnego dnia opuściła gre/forum. Gracze opanowali tematyczne i gildyjne Discordy, i nie można absolutnie mieć tego im za złe, szczególnie że sami tam działaliśmy i faktycznie jest tam dużo świetnie zorganizownych kanałów.

W każdym bądź razie dziękuje Ignis, że mimo wszystko zainteresowała się tematem, naszej "grupie operacyjnej' w składzie Repeq i Milik, wszystkim entuzjastom i przeciwnikom pomysłu - jedni dawali nadzieję, ze można coś zrobić, drudzy dawali jakiegoś kopa, by mimo wszystko jeszcze bardziej się postarać.

Niemniej to naturalnie nie jest totalny koniec, ktoś tutaj wchodzić będzie, może z sentymentu, może ktoś sobie przypomni, może ktoś jakimś cudem trafi tutaj znowu. Sam też nie zamierzam totalnie forum opuszczać - w końcu spędziłem tutaj naprawdę dużo czasu i spotkałem wielu świetnych ludzi, przez pewien okres byłem moderatorem, spedziło się dużo czasu pisząc na CB, sentyment zawsze zostaje.

Oczywiście podbijając Repqa, zapraszam do kontaktu, jeśli ktoś byłby zainteresowany - dużo nas nie ma, ale zawsze jest to coś, a kto wie, może wyniknie z tego coś fajnego.

#MakeForumGreatAgain
Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów