Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Shakes&Fidget - Gra > Pomoc

Pomoc Masz problem z grą i nie znalazłeś nigdzie odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je tutaj.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 20-09-2020, 19:57
KamHer KamHer jest offline
Błądzący

KamHer jest na właściwej drodze
Domyślnie Twierdza - taktyka kontr, a osiągnięcia w klaserze.

Witam, otóż po paro letniej przerwie wróciłem znów do gry. Rozpocząłem magiem na s38, wbiłem 25 lvl i zacząłem przeglądać poradniki na YT i tutaj na forum, dotyczące twierdzy. Tam dowiedziałem się, że przez wprowadzenie kontrataków i przedłużeniu obrony o 24h gdy nas ktoś zaatakuje, najlepiej pójść taktyką kontr i najwięcej graczy ja stosuje. Co za tym idzie - nie zaleca się stawiać fortyfikacji, wieży magów, gildii łuczników i kuźni, bo jest to niepotrzebne. Natomiast w klaserze zauważyłem osiągnięcia takie jak "Hrabia" - ulepsz wszystkie budynki do poziomu 15 i "Król" - ulepsz wszystkie budynki do najwyższego poziomu. I moje pytanie - co z nimi? Czy w końcu przyjdzie taki moment, gdzie będę musiał te 4 budynki postawić żeby wpadło to osiągnięcie? Czy decydując się na granie taką taktyką muszę je pominąć?
Odpowiedz z cytatem
Stare 20-09-2020, 20:02
Wrath Wrath jest offline
Wychodzący z cienia

Wrath niedługo okryje się sławą
Domyślnie

Hmm a po co Ci to osiągnięcie?
Mury obronne, budynek magów i łuczników możesz zbudować aby zdobyć to osiągnięcie, ale po co skoro nie będziesz ich rekrutował

Bo ta taktyka działa nawet wtedy gdy masz mury obronne, jedyne czego nie możesz robić to rekrutować łuczników i magów :)

Ja sam stosuje tą taktykę od kilku miesięcy bo cały czas mam nadmiar drewna i kamieni :)

Ps. Ulepszaj głównie twierdzę to na weekend epicki dostaniesz duuużo surowców
Odpowiedz z cytatem
Stare 20-09-2020, 20:44
Błądzący

Domyślnie

No osiągnięcia wprowadzono po to żeby je zdobywać, tak?
Ale jeśli nie ulepszę ich do maxa, to nie ma co marnować czasu na stawianie ich? Obecnie te 4 budynki traktuje jakby ich nie było, nie wiem do końca czy dobrze robię.
Odpowiedz z cytatem
Stare 21-09-2020, 01:05
Rog Rog jest offline
Błądzący

Rog jest na właściwej drodze
Domyślnie

Zalezy, czy grasz na polskim serwerze czy miedzynarodowym. Na miedzynarodowych stawia się mury, lucznikow, magow na 1 lvl (ale bez rekrutowania jednostek) po to, aby moc ulepszac kuznie, bo taktyka kontr to taktyka stosowana glownie przez Polakow, wiec zdarza sie, ze inni maja jakis tam mur. Na polskich serwerach mozna olac kuznie.

Nie oplaca sie robic tych dwoch osiagniec. Za jedno osiagniecie jest 5 punktow do wszystkich statystyk. Zatem oba dadza lacznie po 10 punktow. Wybudowanie magow i lucznikow na maxa zajmie Ci w sumie jakies 2 miesiace. Mury i kuznia zajma lacznie pol roku. Wiec te 4 budynku na maksa to razem 8 miesiecy. W tym czasie lepiej jest pocisnac kopalnie klejnotow szybciej zaczac budowac na poziom 20+, bo za kazdy poziom kopalni otrzymuje sie ok. 20 cech lepsze czarne kamienie, a jeden poziom kopalni 20+ buduje sie 2 tygodnie.

Podsumowujac, pierwszy lepszy wydobyty czarny kamien za kolejny poziom kopalni da Ci wiecej niz te 2 osiagniecia razem.
Odpowiedz z cytatem
Stare 21-09-2020, 09:38
Błądzący

Domyślnie

Okej, fajnie to wyjaśniłeś, dzięki. Gram na s38 wspominałem o tym Czyli reasumując te 4 budynki są po prostu zbędne i nie warto poświęcać czas na ich budowę? Skupiać się na chatce drwala, kamieniołomie, kopalni, twierdzy, kwaterze? A co z akademią, ja opłaca się rozbudowywać? Czytałem że ilość doświadczenia które generuje jest niewielkie.
Odpowiedz z cytatem
Stare 21-09-2020, 12:39
Awatar Kulfon 32
Kulfon 32 Kulfon 32 jest offline
Pomocna dłoń

Gilde: s5 - Kulfon 32
Kulfon 32 jest naprawdę dobry/aKulfon 32 jest naprawdę dobry/aKulfon 32 jest naprawdę dobry/a
Cool

akademia na poziomie 20 daje mi aktualnie + 1 extra poziom co 260 dni
sam oceń czy to jest dużo czy mało
Stare 21-09-2020, 16:25
Rog Rog jest offline
Błądzący

Rog jest na właściwej drodze
Domyślnie

A to sorry, moj blad, nie zauwazylem :/ W taktyce kontr chatka drwala i kamieniolom Tobie nic nie daje, bo masz caly czas surowcow ponad limit. Chatka i kamieniolom daja tylko wiecej surowcow osobom, ktore Cie atakuja. W teorii im wyzszy lvl chatki i kamieniolomu tym bogatsi ludzie powinni Cie atakowac, bo bedzie im sie to po prostu oplacac, wiec bedziesz mial lepszy wybor do kontr.
Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów