Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Forum organizacyjne > Wszystko w jednym, czyli Gazetka SFGame

Wszystko w jednym, czyli Gazetka SFGame Inaczej zbiór i podsumowanie informacji w ciągu miesiąca z domieszką zabawy i śmiechu.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 06-07-2012, 22:05
Awatar Bqczek
Bqczek Bqczek jest offline
Dziamdziak

Miejscowość: Szczecin
Bqczek ma zapewnioną sławęBqczek ma zapewnioną sławęBqczek ma zapewnioną sławęBqczek ma zapewnioną sławęBqczek ma zapewnioną sławęBqczek ma zapewnioną sławęBqczek ma zapewnioną sławęBqczek ma zapewnioną sławę
Domyślnie Gazetka - numer 1

Kilka słów drogą wstępu aby zaprezentować wam gazetkę.

Gazetka docelowo będzie ukazywać się co miesiąc a dokładniej w pierwszą sobotę każdego miesiąca. Znajdziecie w niej informacje o ostatnich zmianach w grze jak i na forum. Wywiady i prezentacje twórczości użytkowników, a także kilka najważniejszych wydarzeń z Polski i świata, które mogliście przegapić spędzając całe dnie na forum. Aby nie nudziło wam się czekając na kolejny numer gazetki, będziemy zamieszczać specjalnie dla was rebusy, kalambury czy krzyżówki a także od czasu do czasu jakieś konkursy. Zapraszamy też was do współpracy z nami w celu rozwoju naszego małego przedsięwzięcia. Możecie podsyłać nam listy z głupimi pytaniami ala te z "Bravo Girl", jednak podejmiemy się i poważnych tematów. Piszcie także które prace prezentowane przez użytkowników są waszym zdaniem najlepsze, a także zgłaszajcie siebie lub innych do wywiadów.

To na tyle, tak więc bez zbędnych ceregieli zapraszam do czytania.

Dzisiaj 7.7.2012 nadeszła wiekopomna chwila, jaką jest powrót forumowej gazetki.

Wiemy, że jest to wspaniały dzień, jednak nie chcemy aby tak wielkie wydarzenie jak wydanie kolejnego numeru naszej gazetki przyćmiło poprzednie ważne momenty w naszej historii. Z tego powody chcielibyśmy wam przybliżyć kilka wydarzeń, które miały miejsce 7dmego Lipca.

Wydarzenia z Polski:
  • 1991 – Polska ratyfikowała Konwencję o prawach dziecka.
  • 1994 – Sejm przyjął ustawy o denominacji złotego i Prawo budowlane.
  • 1995 – Otwarto Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową z siedzibą w Warszawie.
  • 1997 – Nysa Kłodzka zalała Kłodzko, dając początek powodzi tysiąclecia.
  • 2000 – Wystartowała MTV Polska.
  • 2012 - Wielki powrót gazetki S&F

Wydarzenia ze świata:

• 1992 – Piłkarska reprezentacja RPA rozegrała swój pierwszy międzypaństwowy mecz od roku 1955, pokonując Kamerun 1:0.
  • 2005 – W Londynie doszło do serii czterech samobójczych zamachów bombowych na metro i autobus. Zginęło 56 osób, około 700 zostało rannych.
  • 2007
    • Odbyła się seria koncertów charytatywnych na wszystkich kontynentach – Live Earth.
    • W Lizbonie ogłoszono nowe siedem cudów świata: Wielki Mur Chiński, Petra w Jordanii, Pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro, Machu Picchu, Chichén Itzá, Koloseum, Tadż Mahal.
  • 2009 - Odbyła się uroczysta ceremonia pogrzebowa Michaela Jacksona w Los Angeles (hala Staples Center).

A teraz wracamy do gazetki

Zaczniemy od złożenia życzeń urodzinowych

Marcie07

Tak więc nie męczcie jej dzisiaj zgłoszeniami i zamiast problemów z grzybami (grzybki i tak wam nie uciekną bo jeszcze ich nie dostaliście^^) wysyłajcie jej życzenia.

Nie zapominamy także o wszystkich tych, którzy obchodzą dzisiaj urodziny, jednak nie pochwalili się nam tym faktem, ponadto imieniny obchodzą dziś: Antonin, Benedykt, Edelburga, Estera, German, Gościwit, Hezychiusz, Ilidiusz, Ilidia, Józef, Lucjan, Metoda, Metody, Odo, Papiasz, Peregryn, Pompejusz, Saturnin, Sędzisław, Sędzisława i Wilibald ufff dużo was. Wszystkim życzymy dużo szczęścia, zdrowia oraz grzybów DUŻO, DUŻO grzybów.

Gratulujemy także zwycięzcom ostatnich konkursów:
  • Gazetkowe pytanie konkursowe brzmiało - Kiedy powstał polski s6. Odpowiedzi zawierające datę (dzień, miesiąc, rok a także godzinę) powstania serwera należało wysyłać do Dmix`a. Zwycięzcą konkursu został Vilden.

• Forumowy konkurs na najlepszy poradnik budowy postaci cieszył się sporym zainteresowanie, a o to jego zwycięzcy:
    • Poradnik "Zwiadowcy/Łowcy" - Vilden a oto jego zwycięska praca.
    • Poradnik "Wojownika" - Deives a oto jego zwycięska praca
    • Poradnik "Maga" - Niestety nie pojawił się żaden wartościowy poradnik dla maga

Mamy nadzieję, że na tym się nie skończy, a zwycięskie jak i przyszłe poradniki ułatwią wielu osobą trudy budowy postaci.

• Urodzinowy konkurs S&F polegał na stworzeniu kartki na 3cie urodziny gry, a ze względu iż nagrodą były grzyby, konkurs był nadzwyczaj popularny. Pomimo wielkich trudów oceniającym udało się wybrać zwycięskie prace:

Tak wiemy, konkursy są dla was ważne, jednak nie zapominajmy o rzeczach nie zawsze zauważalnych jednak bardzo ważnych jakimi są zmiany na forum oraz w grze. Poniżej zamieściliśmy listę najważniejszych zmian i update'ów, które miały miejsce od ostatniego numeru gazetki.

Były sobie Update`y czyli zmiany dotyczące gry:

Uncross i jego poczynania czyli zmiany na forum:
  • 06-04-2012 - Miała miejsca mała zmiana w pasku powiadomień.
  • 19-04-2012 - Ruszył konkurs na najlepszą strategię budowy postaci.
  • 19-05-2012 - Miała miejsce awaria forum, przez co forum było niedostępne
  • 17-06-2012 - Rozpoczęto nabór na redaktorów oraz odchudzono grupy.

A teraz coś od użytkowników dla użytkowników

Wywiad

W dzisiejszym numerze chcielibyśmy wam przybliżyć jakże ważną i nieuchwytna personę jaką jest Ignis.

Wywiad przeprowadził Dmix.
Cytat:
Cześć Ignis. Na potrzeby naszej chciałbym przeprowadzić z Tobą comiesięczny wywiad. Byłabyś skłonna mi go udzielić?

Jasne, chętnie poświęcę chwilkę na wywiad.

Na początek chciałbym byś powiedziała Nam coś o sobie.

No cóż, wbrew pozorom jestem kobietą, choć z uwagi na mój nick większość myli mnie z mężczyzną. Ciągle się dziwię dlaczego. Jak pewnie niektórzy wiedzą mam na imię Katarzyna, rocznik 85. Uwielbiam spędzać czas przed komputerem, wykonywać różne prace manualne jak np. dzierganie, szydełkowanie, frywolitki itd., gotować i wypiekać rożne przysmaki jak i zagłębić się w dobrą książkę czy łamać szare komórki na krzyżówkach.

Co Cię skłoniło by założyć konto na forum?

Śmiesznie to zabrzmi ale akurat miałam problem z kluczem do pierwszego lochu, gdzieś w archiwum pewnie jeszcze pałęta się mój stary temat.

Co Cię skłoniło by złożyć podanie na administratora Gry?

Nabór na administratora gry był ogłoszony na wszystkich 3-ch forach PG, kusząc aby wysłać podanie. Lubię pomagać innym, a w grę sf grałam już od dłuższego czasu to postanowiłam zaryzykować, jak widać z dobrym skutkiem.

Jak doszło do tego, że zostałaś Administratorką Gry?

Przypuszczam, że na to stanowisko było naprawdę wielu kandydatów, a każdy z nich miał dużo do zaoferowania swoją osobą, lecz jak widać coś musiało PG do mnie przekonać, ale zapewne nigdy się tego nie dowiem.

Jak wygląda Twoja praca na tym stanowisku?

Przede wszystkim jest do odpowiadanie na zgłoszenia graczy mających najróżniejsze problemy, od problemów z potwierdzeniem adresu email, poprzez zmiany nazwy postaci, gildii do problemów z zalogowaniem na konto. Wszystkim staram się pomóc, niestety czasami mimo moich chęci, pomóc nie mogę.

Jak każdy wie podczas ostatniej kadencji w supporcie były dwie osoby teraz jesteś sama. Jaka jest Twoja metoda na tak szybki czas odpowiedzi na zgłoszenie?

Dobra organizacja pracy to podstawa - jak i dostępność od poniedziałku do niedziele, zarówno w dni robocze jak i święta, bo jak wiadomo gracze nie śpią. Ponadto całe moje życie kręci się tylko wokół SF.

Czym zajmowałaś się przed zostaniem Administratorką Gry?

Studiowaniem.

Wybrałaś z Administratorem Forum nową Kadrę na forum, co o niej sądzisz?

Jestem z niej bardzo zadowolona, mamy zgrany team, z którym świetnie się dogadujemy i mam nadzieję, że tak zostanie.

Były jakieś skargi na Ciebie? Jeśli tak to jak sobie z nimi radzisz?

Każdy gracz ma różny temperament, jeden wyciągnie wnioski ze swojego postępowania którym naruszył OWH inny będzie usilnie twierdził, że jest niewinny bądź też nie widział w naruszeniu OWH nic złego i tym samym skargą na mnie będzie próbował postawić na swoim.

Na początku Twojej zmiany na forum, Twoje decyzje wywoływały sporo kontrowersji.

Tak jakoś wyszło, ale każda podjęta przeze mnie decyzja ma na względzie dobro forum jak i naszych użytkowników.

Pisałaś, że Twoim hobby były frywolitki. Czy od tego czasu coś się zmieniło?

W tym przypadku chyba nigdy nie utknę w martwym punkcie. Moje kolejne dzieła będzie można zobaczyć w odpowiednim dziale na forum

Lubisz gotować? Jeśli tak to co?

Ojoj, nie starczyło by mi czasu wymieniać, jednak powiedziałabym, że przede wszystkim uwielbiam wypieki, a sernik na święta to już tradycja i moje małe dzieło sztuki.

Dzięki za udzielenie wywiadu.

Niema problemu.
Tak wiem wiele z was ma parcie na szkło, jednak miejsca mamy tylko na 1 wywiad. Nie martwcie się, są inne sposoby aby zabłysnąć a naszej gazetce.
Zapewne myślicie jakie? Otóż wystarczy brać czynny udział w życiu forum. Oto kilka najlepszych prac z ostatniego miesiąca:

Grafika ciesząca oko począwszy od rysunków, poprzez retusz ,a na zdjęciach kończąc

Niestety ostatnio nie pojawiło się nic powalającego... ba nawet nic kiepskiego się nie pojawiło.

Literatura zwana marnotrawstwem papieru, czyli to co napiszecie

Jedynym godnym uwagi przejawem twórczości pisanej nie jest nic innego jak nasza gazetka

Twórczość mniej popularna czyli wszystko poza grafiką i słowem pisanym

Tym razem za najlepszą twórczość "alternatywną"uznaliśmy pracę Paszy

No cóż Ignis tym razem ci się nie udało. Może gdybyś prezentując swoje prace pokazała coś więcej niż tylko szyję..... Ale mniejsza z tym. Gratulacje dla Paszy i powodzenia dla Ignis następnym razem.

Oczywiście wiemy, że nasze forum nie jest idealne, tak więc oto nasze forumowe nagrody

Nagrody Darwina

Pierwsze miejsce dla lothar01, który zdeklasował rywali. A o to jego arcydzieło

Niestety oryginalny post nie jest już dostępny, ahh ten regulamin.

Przeszłość za nami, tak więc pora na przyszłość:

Oto rozpiska eventów na ten miesiąc:

14-15.07.2012 - Gorączka Złota
28-29.07.2012 - Weekend Epicki

Nadchodzące zmiany

Zmiany na forum nie dobiegły końca, dalej się rozwijamy i zmieniamy. Nasza redakcja używając wszystkich dostępnych metod dowiedziała się, że Uncross szykuje:
  • Kolejne spolszczenia, spolszczenia i jeszcze raz spolszczenia
  • Planuje wprowadzenie nowych opcji na forum, takich jak albumy profilowe, w których dodawalibyśmy zdjęcia postaci z gry, opcjonalnie swoje.*

"*" Ze względu na ograniczoną wyobraźnię, zdolność planowania jak i myślenia przestrzenno twórców, Uncross ma strasznie małe uprawnienia więc niektóre zmiany są na etapie planowania rozmów z Niemcami, tak więc jak forum się nie zmienia to nie jego wina lecz SamiWiecieKogo.

Jeśli chodzi o planowane zmiany w grze to pozostaje nam Wróż Wojciech.

W kółko tylko forum i forum. Jesteśmy wam wdzięczni, że poświęcacie nam tyle uwagi, jednak życie toczy się także poza forum. Oto lista najciekawszych wydarzeń, które miały miejsce w ostatnim czasie jak i te, które będą miały miejsce w tym miesiącu:

Było sobie coś

• 01 lipca 2012 - Hiszpania mistrzem Europy
  • 04 lipca 2012 - Parlament europejski odrzuca ACTA zdecydowaną większością głosów.
  • 04 lipca 2012 - Touroperator Sky Club złożył do Sądu Rejonowego w Warszawie wniosek o upadłość spółki likwidacyjną.
  • 05 lipca 2012 - Endless Summer czyli Grzegorz Lato oficjalnie kandyduje na prezesa PZPN
  • 05 lipca 2012 - Radwańska przechodzi do finału Wimbledonu. Przed Radwańską dotrzeć do finału Wielkiego Szlema udało się tylko Jadwidze Jędrzejowskiej w 1937.

Koncerty

• 7-8.07.2012 - Koncert Elton`a John`a w Łodzi (7.07.2012) oraz w Gdańsku (8.07.2012)
  • 11.07.2012 - W Rybniku zagra GUNS N ROSES
  • 27.07.2012 - Warszawa, Lotnisko Bemowo. Zagra Red Hot Chili Peppers

Kino

• 13 lipca 2012
    • 21 Jump Street
    • Kochanie, poznaj moich kumpli
    • Kuzyni
    • Faceci od kuchni
    • Dobre chęci
    • Przyjaciel do końca świata
    • Magic Mike
  • 20 lipca 2012
    • Prometeusz
    • Roman Barbarzyńca 3D (moim zdaniem po Epoce Lodowcowej premiera miesiąca)
    • I sprawiedliwość nie dla wszystkich
    • Rzecz o mych smutnych dziwkach
    • Oburzeni
  • 27 lipca 2012
    • Mroczny Rycerz powstaje
    • Drugie dzieciństwo
    • Step Up Revolution

Święta

• 7 Lipca - Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości (ONZ)*
  • 11 Lipca - Światowy Dzień Ludności (ONZ)
  • 12 lipca – Światowy Dzień Imprezy
  • 13 Lipca - Piątek Trzynastego
  • 15 lipca – Dzień bez Telefonu Komórkowego
  • 19 lipca – Dzień Czerwonego Kapturka
  • 20 Lipca - Dzień Kubusia Puchatka
  • 23 lipca – Dzień Włóczykija
  • 24 lipca – Dzień Policjanta (tak wiem wiem ale ale jesteśmy skrupulatni)
  • 25 lipca – Dzień Bezpiecznego Kierowcy
  • 28 lipca – Dzień Kultu Masy Mięśniowej (Hardkorowy Koksu to twój dzień)
  • 29 lipca - Dzień Administratora* (Uncross to twoje święto)

"*" - święta ruchome

Gazetka dobiega końca, tak więc mamy coś co pomoże zabić wam czas podczas czekania na następny numer. W dzisiejszym numerze czeka was

Krzyżówka

Poziomo:

1 - Piękny Ładny Gładki i Powabny Szybki Silny Przystojny i Gibki
2 - To, że go nie widać, nie znaczy, że go nie ma. Jest i to na dodatek czerwony.
4 - Kto sprzedaje sprzęt w zbrojowni?
5 - Event podczas którego dostajemy więcej expa to Weekend ........
7 - .... Zimnej Krwi
9 - W nowościach zostaje umieszczona każda ważna dla was ....
11 - Ostrzeżenie bez punktów to
12 - ostry, nagły uraz (szok), spowodowany banem bądź utratą grzybów, który może spowodować zaburzenia psychiczne i somatyczne.
13- Sygnet Złotej Czaszki Kapitana Błękitnobrodego, Stalowy Kastet Awanturnika,Płonąca Obrączka to?
16 - totalnie bezużyteczna rzecz za 1000 grzybów to złota?
18 - .... Tajemniczych Bogów.
20 - czy gra ci się podoba?
21 - Jaskrawożółte ........ Jaskry
22 - Zakładka, w której można zmienić wygląd postaci.
24 - Nieumarły/Cybernetyczne ....
26 - Order za zdobyte poziomy to Nimb ....

Pionowo

1 - Za nieprzestrzeganie regulaminu
2 - Piekielna Oblubienica ma przekłute...
3 - BOSS: Lv110 Niewidzialny .......
4 - Tag BB służący do określania wielkości czcionki
6 - ...Głowa Zombiaka Mateusza
8 - Potek do hp to eliksir ....
10 - 49. Zakazane jest ....... o banach dotyczących forum, czy też gry.
14 - Szczyt rankingu to? może być np. .... 10 lub .... 100
15 - Problemami w grze zajmuje się?
17 - Od ostatniej aktualizacji każda gildia posiada własny?
19 - Podczas Epickiego Weekendu mamy większą szanse na?
21 - Waluta premium w grze to?
23 - Miasto Dziamdziaka
25 - ..... Bronek

Z przykrością musimy stwierdzić, że ten numer gazetki dobiegł końca. Nie martwcie się, za miesiąc wyjdzie kolejny numer.......

może.

Pozdrawiamy,
Redaktorzy.

Ostatnio edytowane przez Bqczek ; 11-07-2012 o 16:49
Odpowiedz z cytatem
Stare 07-07-2012, 13:47
Awatar Uncross
Uncross Uncross jest offline
Redaktor

Uncross ma reputację ponad reputacjamiUncross ma reputację ponad reputacjamiUncross ma reputację ponad reputacjamiUncross ma reputację ponad reputacjamiUncross ma reputację ponad reputacjamiUncross ma reputację ponad reputacjamiUncross ma reputację ponad reputacjamiUncross ma reputację ponad reputacjamiUncross ma reputację ponad reputacjamiUncross ma reputację ponad reputacjamiUncross ma reputację ponad reputacjami
Domyślnie

To pierwsza gazetka wydana przez redaktorów. Specjalnie wyłączyłem blokadę komentowania, abyśmy mogli wspólnie wymienić się poglądami.

Pamiętajcie, że stworzenie tego, co widzicie powyżej jest bardzo wymagające, dlatego wypadałoby docenić pracę Bqczka, blue, Profesora i Dmixa.

Ode mnie 5 gwiazdek, szczególnie za wróżbitę.

Start the war, coz we around the floor. I'ts never seen before... ARMY OF HARDCORE!
Odpowiedz z cytatem
Stare 07-07-2012, 13:59
Awatar Nom
Nom Nom jest offline
Autorytet

Nom jest naprawdę dobry/aNom jest naprawdę dobry/aNom jest naprawdę dobry/a
Domyślnie

Gazetka super, ładnie zbudowana, ciekawa, fajnie się czytało.
Bardzo dziękuje wszystkim redaktorom oraz osobą które włożyły prace w przygotowanie tej gazetki. Czekam na następne wydanie. :)
Stare 07-07-2012, 14:30
Awatar SonG
SonG SonG jest offline
Autorytet

Miejscowość: Polska,woj. wielkopolskie.
SonG jest naprawdę dobry/aSonG jest naprawdę dobry/aSonG jest naprawdę dobry/a
Domyślnie

Świetnie wyszło,przeczytałem całą i powiem szczerze,że wszystko bardzo ciekawe,czekam na następne wydania. Pozdrawiam.
Stare 07-07-2012, 14:34
Awatar daniello242424
daniello242424 daniello242424 jest offline
Zagubiony

daniello242424 jest na właściwej drodze
Talking

Wszystko pięknie tylko się cieszyć :bq:

Podziękowania z mojej strony do wszystkich współtwórców :)

:az:
Klaser: 99,06%
Serwer 4
Odpowiedz z cytatem
Stare 07-07-2012, 16:07
Awatar Bondzio20
Bondzio20 Bondzio20 jest offline
Autorytet

Miejscowość: Poznań
Bondzio20 jest na właściwej drodze
Domyślnie :)

Świetna Gazetka. Przede wszystkim bardzo ciekawa i świetnie opisana :)
Pozdrawiam i doceniam wysiłek Bqczka, blue, Profesora i Dmixa.
Podobnie jak
Uncross daje 5 gwiazdek :)
Stare 07-07-2012, 16:58
Awatar tlen
tlen tlen jest offline
Kumaty

Miejscowość: Polska
tlen jest na właściwej drodze
Domyślnie

Naprawdę jestem zaskoczony. Na początku ,gdy usłyszałem , że na forum sfgame.pl , ma pojawić się gazetka, pomyślałe - 'pewnie napiszą pare zdan, jakis wywiad i tyle' - a tutaj ,proszę bardzo - ładnie, wiele informacji,ciekawostki,wywiad, nowości z gry - naprawdę ładnie zrobione i widać, że dużo pracy w to włożyliście :)
Co do zmian dotyczących gry, oprócz serwer 16 możnaby było dopisać takze 17 :).

W krzyżówce tam gdzie są hasła pionowe oraz poziome są numery pokręcone, a raczej zjedliście w poziomych 6 a w pionowych 5.

Ostatnio edytowane przez tlen ; 07-07-2012 o 17:07
Odpowiedz z cytatem
Stare 07-07-2012, 17:09
BDW BDW jest offline
Zagubiony

Miejscowość: Kraków
BDW jest na właściwej drodze
Domyślnie

Gazetka super +++ jednak znalazłem błąd chyba że tak specjalnie było..
Grzybowe żniwa były tydzień temu teraz ma być złoto 14-15 a potem 28-29 epic.

14-15.07.2012 - Grzybowe Żniwa
28-29.07.2012 - Gorączka Złota
Odpowiedz z cytatem
Stare 08-07-2012, 10:12
ayo ayo jest offline
Zagubiony

Miejscowość: Łódz
ayo jest na właściwej drodze
Talking

Tak naprawde to takie gazetki mnie nudza ale ta jest naprawde wspaniala,daje 5gwiazdek bo jest tu all co potrzeba.Mojim zdanem najpepszym co tu bylo jest wywiad z ,,ignis,,.Moze na poczatku gazetek(1-5)bylyby wywiady z ignis-juz jest,unem,chrisem,demix-em,tara,kosmosem i redaktoram a poznej z uzytkownikami-TAKI POMYSL
Odpowiedz z cytatem
Stare 08-07-2012, 22:26
Awatar SonG
SonG SonG jest offline
Autorytet

Miejscowość: Polska,woj. wielkopolskie.
SonG jest naprawdę dobry/aSonG jest naprawdę dobry/aSonG jest naprawdę dobry/a
Domyślnie

@UP.

Ja myślę,że wywiady mogą być pomieszane bo z tymi wszystkimi osobami wywiady...to by zajęło 8 miesięcy a użytkownicy by się nie nacieszyli. ;P

Ostatnio edytowane przez SonG ; 08-07-2012 o 22:28
Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Tagi
gazetka

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów