Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Offtopic > Gry

Gry Wszelkie informacje dotyczące gier, tych starych i nowych.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 09-05-2017, 22:23
Awatar gruby125
gruby125 gruby125 jest offline
Nietykalny

Gilde: Ledwo żywa/Ledwo uczęszczana (niepotrzebne skreślić)
gruby125 jest naprawdę dobry/agruby125 jest naprawdę dobry/agruby125 jest naprawdę dobry/a
Domyślnie Red Dead Redemption - Recenzja

Tytuł: Red Dead Redemption
Ogrywana platforma: Xbox 360
Treść właściwa:
Witajcie!
Chciałbym powitać Was w pierwszej (jednej z wielu) recenzji gier wideo. Zapewne wielu z Was zada pytanie: po co mi czytać recenzję jakiejśtam gry?. Z własnego doświadczenia wiem, że gdy np. zastanawiamy się nad kupnem gry, chwytamy się, jak przysłowiowy tonący, nawet brzytwy, by wybrać jak najlepszą grę. I z pomocą przychodzę ja, recenzując takie gry. No dobrze, przejdźmy do meritum.
Gra w klasyfikacji PEGI została sklasyfikowana jako gra 18+ i rzeczywiście, doświadczymy tu dużo krwi, oraz wulgaryzmów. Nie polecane dla "młodszych" użytkowników forum. Gra została stworzona przez studio Rockstar, a więc gra może zostać niedoceniona. Choćby nie wiem, ile gier wydało to studio, Rockstar na zawsze zostanie "tym studiem, co wydało GTA". Z takim przekonaniem odpalałem pożyczoną od kolegi płytkę na moim Xboxie. Jak cudownie było się pomylić!
Gra została osadzona w realiach Dzikiego Zachodu, w latach ~1900, więc jak nietrudno zgadnąć, w grze wcielamy się w "kowboja", człowieka Meksyku, typowym mężczyzną z rewolwerem za pasem, co to strzela szybciej od swojego cienia. Okazuje się nim John Marston. Jego dawny kolega, Bill, członek gangu (mieszkający w Forcie Mercer, co samo w sobie budziło już grozę w tamtych terenach) morduje jego rodzinę, oraz rani Johna. Rannego przygarnia córka farmera, zabierając go na ranczo, gdzie uczymy się podstaw, takich jak wyścigi konne, czy polowanie na kojoty. Marston, lekko mówiąc, mocno wkurzony, pragnie zemsty na dawnym przyjacielu. Pomaga mu w tym szeryf pobliskiego miasteczka, Armadillo. Co znajdziemy w grze? Dość spory, otwarty świat, mnóstwo aktywności pobocznych - osobiście najbardziej jaram się opcją polowania na bandytów, oraz dostarczania ich żywych, lub martwych (przy czym oczywiście, przy utrzymaniu oprycha przy życiu, zgarniamy większą stawkę). Możemy także kupować nieruchomości, wynajmować pokoje w kantynach, i wiele innych.
Koniec końców, moim zdaniem RDR zasługuję w pełni na notę 8/10, oraz jest w pełni warta swojej ceny. Słusznie jest nazywana "GTA na dzikim zachodzie", a pod niektórymi względami nawet przewyższa wspomnianą produkcję!
Nota końcowa: 8/10
Post Scriptum: Możecie pisać propozycje, jakie gry chcecie do recenzji Oczywiście w granicach rozsądku, nie grałem we wszystko

"Życie jest jak gra w pokera. Jeden niewłaściwy ruch i tracisz wszystko"
Gruby ^^

Gruby (Małomózgus-Maximus) Gatunek człowieka z miliardami zainteresowań. Jego głównymi zainteresowaniami są: denerwowanie ludzi, pisarstwo amatorskie, denerwowanie ludzi, słuchanie muzyki, denerwowanie ludzi, projektowanie gier, oraz denerwowanie ludzi. Warto wspomnieć, że nie dokańcza niczego, oprócz denerwowania innych. Wzrost ok. 170 cm i podejście typu "nic-nie-wiem-ale-się-wypowiem".
Odpowiedz z cytatem
Stare 10-05-2017, 08:05
murat
Gość

Domyślnie

Bardzo fajna recenzja kolego mozesz ocenić typowe GTA któreś z części albo assasin,creed w które tam grałeś

Ostatnio edytowane przez murat ; 10-05-2017 o 21:37
Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów