Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Offtopic > Gry

Gry Wszelkie informacje dotyczące gier, tych starych i nowych.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 26-07-2015, 23:10
Awatar LordIvul
LordIvul LordIvul jest offline
Wychodzący z cienia

LordIvul cieszy się dobrą reputacjąLordIvul cieszy się dobrą reputacją
Domyślnie

Postanowiłem chwilkę poszukać w internecie na ten temat i powiem tyle: każdy miał trochę racji w tej kwestii. LeoTar, miałeś rację, gry na konsole są droższe, ponieważ twórcy konsol muszą zarabiać sprzedając za taniochę drogi sprzęt jakim są konsole, stąd każda gra ma w swojej cenie wliczoną licencję z której zysk leci do twórców konsol. Trochę racji miałem też ja: wiele sklepów lubi nakładać swoje własne marże na gry konsolowe, przez co ich cena potrafi się niezmiennie utrzymywać na bardzo wysokim poziomie lata po premierze gry. Jednak największym czynnikiem wpływającym na ceny gier komputerowych i konsolowych, a raczej na to, dlaczego jest taka duża różnica cenowa między tymi dwoma, jest piractwo. Gry na PC muszą mieć rozsądne ceny ze względu na to, jak łatwo można je "spiracić". Jeśli gry na PC byłyby 2 razy droższe jak teraz, zjawisko piractwa wirtualnego stałoby się jeszcze bardziej powszechne jak teraz. Twórcy konsol nie muszą się o to martwić: problem pirackich gier na konsole został rozwiązany już w poprzedniej generacji konsol. Podczas gdy było jeszcze możliwe zmodowanie PS3/XboXa360 (wiązało się z dużym ryzykiem), tak zmodowanie PS4/XB1 jest praktycznie niemożliwe ze względu na zabezpieczenia jakie zostały wprowadzone, stąd gry na konsole nie muszą martwić się o to zjawisko.
Stare 29-08-2015, 15:30
doczek doczek jest offline
Błądzący

doczek niedługo okryje się sławą
Domyślnie Gry nie są drogie...

... tylko zarobki są niskie. Tak jak tu z grzybami na ile może sobie pozwolić ktoś mieszkający i zarabiający w Niemczech a w Polsce. Ot cała filozofia.
Odpowiedz z cytatem
Stare 29-08-2015, 15:50
Awatar FallenBoy
FallenBoy FallenBoy jest offline
Błądzący

FallenBoy jest na właściwej drodze
Domyślnie

Gry komputerowe na wielu torrentach są dostępne już po pierwszym dniu wypuszczenia na rynek, aby grać w pirata gry nie trzeba robić nic ze swoim komputerem i nie straci on na wartości po tym, jak zainstaluje się na nim przerobioną grę a konsola no cóż, gwarancja idzie się kopulować. :P
Odpowiedz z cytatem
Stare 29-08-2015, 17:09
Awatar Hath
Hath Hath jest offline
Szukający drogi

Hath niedługo okryje się sławą
Domyślnie

Niestety, w większość nowych gier nie pograsz przez internet mając piracką wersję gry. Zarówno na PC jak i na konsoli.
Stare 24-04-2016, 12:04
ScareCrow ScareCrow jest offline
Błądzący

Gilde: s33- ScareCrow
ScareCrow niedługo okryje się sławą
Domyślnie

a moim zdaniem gry na konsole mogą być droższe ze względu na to że kupujesz płytkę wbijasz w napęd i grasz nic nie ma prawa być nie tak
a na pc nie raz musisz wymieniać flaki co kosztuje cię więcej niż sama gra
poza tym wole konsolki bo mogę się rozwalić wygodnie na fotelu przed porządnym ekranem z naj;lepszym padem we wszechświecie padem od X360
i mieć cały świat głęboko pod paznokciami u stóp i za to jestem gotów dopłacić
poza tym poszukaj światów gier i takich tam w okolicy można na xboxa 360 gry po 30-50 zł nawet kupić ja za doom 3 bfg edition właśnie 50 dałem i jest git
neta też polecam kupiłem tak gears of war 3 za 30 zł (nówke w foli!)
oraz dark souls 2 scholar of the first sin za 50 na olx ! (też nóweczka oryginalnie pakowana!)
nawet typowi 20 zł dorzuciłem bo sam przyjechał do mnie i mi go było trochę szkoda bo z 30-40 min jechał
tak że gry na konsole w sumie nie są takie drogie tylko trzeba umieć szukać dobrych źródeł
Odpowiedz z cytatem
Stare 01-09-2016, 10:46
Awatar Lucius
Lucius Lucius jest offline
Błądzący

Lucius jest na właściwej drodze
Domyślnie

Ogólnie cena gier mogłaby być niższa, ale nieznacznie. Obecnie gry produkowane są przy budżetach, które zbliżają się do kinowych. Problem w tym, że jednak graczy jest mniej i najlepsze gry sprzedają się w kilkanaście razy mniejszym nakładzie niż bilety do kina itd. Dlatego cena jest wysoka. Oczywiście nikt nie każe nam kupować takich gier. Można przecież kupić używane lub wymienić się z kimś - wtedy cena będzie o wiele niższa a frajda z grania taka sama.

Ostatnio edytowane przez Okko ; 01-09-2016 o 11:07
Odpowiedz z cytatem
Stare 27-03-2017, 11:49
Awatar dezmont1
dezmont1 dezmont1 jest offline
Szukający drogi

dezmont1 jest na właściwej drodze
Domyślnie

Po pierwsze wyprodukowanie gry bardzo dużo kosztuje. Niektóre pozycje pochłonęły tyle pieniędzy, co niejedna hollywoodzka superprodukcja filmowa. Dla przykładu Call of Duty: Modern Warfare 2 wraz z promocją kosztował producenta niemal 280 milionów, a GTA 5 ponad 270 milionów, oczywiście amerykańskich zielonych dolarów.

Co do różnicy w cenie między tymi samymi grami na konsole i PC, to moim zdaniem stoi za tym piractwo, bo spiracić grę na peceta to banalne zadanie, więc jeżeli ceny byłyby zbyt wysokie, to większa ilość graczy sięgałaby do lewych źródeł, więc trzeba ich zachęcić do legalności akceptowalnymi dla większości cenami.
Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów