Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Archiwum forum > Archiwum forum

Archiwum forum W tym miejscu znajdują się tematy dotyczące forum, które są stare, ale mogą Ci się przydać.

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 26-01-2017, 13:33
Awatar Aranael
Aranael Aranael jest offline
Definicja Buntu
Zasłużony dla forum

Gilde: Nie gram.
Aranael ma zapewnioną sławęAranael ma zapewnioną sławęAranael ma zapewnioną sławęAranael ma zapewnioną sławęAranael ma zapewnioną sławęAranael ma zapewnioną sławęAranael ma zapewnioną sławęAranael ma zapewnioną sławęAranael ma zapewnioną sławę
Domyślnie O forum słów kilka

Witam,

ostatnimi czasy zauważyłem, że na Naszym forum nie ma zbyt aktywnej społeczności, ostatnie widoczne zmiany jakie zostały wprowadzane sięgają czasów Un'a, a obecnie nie mamy nawet na forum administratora. Konsultując kilka spraw z pewnymi użytkownikami forum doszliśmy do kilku wniosków.

Mam nadzieję, że tak sami userzy jak i support forum oraz dwie Panie na stanowiskach Community Manager spojrzą na ten temat przychylnym okiem.

Chciałbym nadmienić, że temat ten zakładam nie w celu narzekania i osądzania, a mam nadzieję, że przyczyni się do jakichkolwiek działań w sferze odświeżenia forum jak i zachęty użytkowników do otwartej dyskusji na temat co można zmienić oraz jak zrobić by żyło się lepiej.

Jeśli chcesz tu narzekać, nawrzucać komukolwiek lub po prostu trollować - oszczędź wszystkim swoich postów. Narzekać może każdy, a jak widać coś zmienić i dać od siebie może kilku, którzy "porwą" ze sobą innych.

Kończąc wstęp przejdźmy do sedna.

Jest kilka nierozwiązanych spraw jakie tyczą się działalności forum, a co jednocześnie blokuje jakiekolwiek prace na nim, otóż główną z nich jest brak administratora.

Ignis, Anabelle. Byłbym za tym byście wyznaczyły kogoś na to stanowisko (nie, nie ubiegam się o nie). Blokuje ono wszelkie inne rzeczy związane z modernizacją tego miejsca, a nie okłamujmy się, same macie masę roboty związaną z waszymi obowiązkami i na forum czasu za dużo nie macie.

Kolejną sprawą byłoby odświeżenie rang na forum, zmiana ich, przekształcenie limitu postów do osiągnięcia odpowiedniego "stopnia" oraz wprowadzenie stałych/honorowych rang dla użytkowników, którzy w znacznym stopniu przyczynili się do rozwoju forum - takich mamy tutaj wielu. Jest to bezpośredni przykład blokady takiego działania w związku z brakiem osoby na stanowisku administratora forum.

Dodatkowo ze wszystkim wiąże się organizacja konkursu na rangi. Nie muszą to być grzybki, nagrodą może być po prostu ranga specjalna, wkład w forum oraz poprawa aktywności. Pojawienie się z aktywnej strony użytkowników, a nie ciągle biernej, tej, która narzeka na brak zmian. Tutaj mięliby popis by takową chęcią się podzielić z innymi.

Inną kwestią jest likwidacja działu RPG, leży odłogiem, nieużywany, a tematy z jego wnętrza można przenieść po prostu do archiwum. Jakby ktoś chciał sobie poczytać o co tam kiedyś chodziło. Świadom jestem, że w znacznym stopniu przyczyniłem się do jego upadku, nie chodzi tu jednak o to by rzucać jakimikolwiek oskarżeniami, a próbą zmiany czegokolwiek. W jego miejscu przecież mógłby powstać inny dział. Jaki? Oddajmy głos użytkownikom, którzy na pewno wpadną na coś kreatywnego, związanego z rozwijaniem strony merytorycznej forum.

Mam również pytanie, jakie są planowane działania względem forum - te faktyczne, a nie typu "w przyszłości wprowadzimy dla Was pewne opcje, jednak Wam ich nie zdradzimy w tym momencie" co zazwyczaj wskazuje zmian nie będzie, opcji nie ma, granie na zwłokę w stadium letargu.

Na forum nastąpiła blokada, aktywność jest powstrzymywana w głównej mierze poprzez brak reakcji supportu (nie chodzi mi o moderatorów, oni swoją pracę wykonują dobrze zważywszy na to, że nie jest tutaj zbyt wielki natłok nowych treści). Jeśli Wy, Community Manager umywacie ręce od działań w tym miejscu, to jak zwykły user ma iść na przód i walczyć z wiatrakami, których nawet nie ma?

Czekam na opinię, wszystkie. Jak dla mnie jednak powinniśmy iść na przód niż stać w miejscu. Bowiem im dłużej jesteśmy w tym samym punkcie tym bardziej oddalamy się od tych, którzy działają by cokolwiek się zmieniło.

Ostatnio edytowane przez Aranael ; 26-01-2017 o 13:51 Powód: Lekka edycja kosmetyczna.
Stare 26-01-2017, 17:01
Awatar Kaj
Kaj Kaj jest offline
Piszący przeznaczenie
Zasłużony dla forum

Gilde: Kajtuś Czarodziej
Kaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/a
Domyślnie

Zgadzam się z Aranaelem, że forum potrzebuje zmian, wydaje mi się, że jego diagnoza jest trafna, a czy nowy administrator wystarczy? Nie wiem, ale na pewno jest konieczny.
6 grudnia napisałem do Ignis i wciąż nie dostałem odpowiedzi ***8211; a gdyby była aktywna, nie musiałbym w ogóle pisać. Czy zostałem olany czy wynika to z braku czasu? Nie obchodzi mnie to, jako użytkownik chcę otrzymać odpowiedź i rozwiązanie mojego problemu.

Jaki Uncross by nie był i jakich grzechów by nie miał, to forum to jakoś ciągnął i miał ambicje: stworzył naprawdę dużo nowych działów, które niestety od jakiegoś czasu stoją puste. I tak, jak Aranael mówi, warto by je zlikwidować, albo przynajmniej zmniejszyć. Nikt nie gra w RPG? Usuńmy działy albo zniwelujmy je do 1.
Małą księgarnię (w której ostatni post jest sprzed 3 miesięcy) można połączyć z Twórczością własną... Chociaż to już są zadania dla nowego administratora, który powinien zostać wybrany, o ile to forum ma żyć ***8211; i nie chodzi już o superzgraną społeczność rozmawiającą na wszystkie tematy, ale o to, żeby gracz Shakes and Fidget wchodzący tutaj z problemem nie zastanawiał się, czy ktoś mu odpowie czy może to forum od dawna już jest martwe i zaniedbane...
Stare 26-01-2017, 23:48
Conquerror Conquerror jest offline
Zbanowany

Gilde: niebanalna
Conquerror jest na właściwej drodze
Domyślnie

Nic tu sie nie zmieni, poki Ignis bedzie miala ostatni glos d/s forum.
Nie jest to osoba chetna do wspolpracy, ociaga sie ze wszystkim i zawsze ma na wszystko czas...
Bylem zielony, mialem nawet zalozony caly dzial projektow. ile z nich przeszlo?
Ano 1 (slownie - jeden). I to byl tylko poprawiony i czytelniejszy regulamin glowny, o ktorego weryfikacje prosilem kilka tygodni...
Inne pomysly i projekty zostaly olane, choc obiecywano mi, ze "juz wkrotce ruszymy z kopyta". To slowa Ignis.
Nic nie ruszylo, nic nie ujrzalo swiatla dziennego. Ona nic nie moze albo nie ma czasu. Jednak kiedy z owczesnym adminem, skierowalismy maile bezposrednio do samej gory - okazalo sie, ze wszystko mozna i zostalo zalatwione w tydzien przez KO (a bylo do przyznania sporo uprawnien).

Nic nie dadza pomysly userow i kupa checi. Ludzie - szkoda Waszego czasu.
Moja kreatywnosc oraz zapal, byl skutecznie gaszony przez jakis okres.
Na koncu powiedzialem jej pare slow na temat jej "zapalu do pracy", za co zostalem uznany za "szczeniaka" i "takiego samego jak Un".

Jedynym sposobem na ruszenie forum, jest powolanie niezaleznego administratora.
IGNIS MUSI ODEJSC.
KROPKA.

P.S. i to nie jest tylko moja opinia. Conajmniej trzy lub cztery osoby moglyby sie pod tym podpisac, a wszyscy to ex-pracownicy.
Podejrzewam tylko, ze nie beda sie chcieli wypowiedziec w podobnym tonie.
No chyba, ze sie myle, a wtedy bylbym mile zaskoczony.

Ostatnio edytowane przez Conquerror ; 27-01-2017 o 00:00
Stare 30-01-2017, 23:26
Awatar Kaj
Kaj Kaj jest offline
Piszący przeznaczenie
Zasłużony dla forum

Gilde: Kajtuś Czarodziej
Kaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/a
Domyślnie

Aranaelu, traktujesz to jako sukces http://forum.sfgame.pl/showthread.ph...883#post414883 ?
Stare 08-03-2017, 10:44
Awatar Aranael
Aranael Aranael jest offline
Definicja Buntu
Zasłużony dla forum

Gilde: Nie gram.
Aranael ma zapewnioną sławęAranael ma zapewnioną sławęAranael ma zapewnioną sławęAranael ma zapewnioną sławęAranael ma zapewnioną sławęAranael ma zapewnioną sławęAranael ma zapewnioną sławęAranael ma zapewnioną sławęAranael ma zapewnioną sławę
Domyślnie

Raczej nie bo nie ma w tym ani odrobiny mojej zasługi. Miło jednak, że coś się ruszyło w tej sprawie i już widać pierwsze niewielkie kroki na przód.

Tagi
forum, użytkownik

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów