Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Shakes&Fidget - Forum > Skargi oraz pochwały

Skargi oraz pochwały Ktoś z zarządu Cię uraził? A może Ci pomógł? Tu możesz go obgadać.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 20-01-2017, 14:24
kamik kamik jest offline
Błądzący

kamik jest na właściwej drodze
Domyślnie wymuszanie na graczach

Witam, nie wiem czy byl taki temat czy do tej pory nikogo to nie irytuje, niemniej jednak postanowilem poruszyc sprawe. Mianowicie gra jest darmowa pomijajac ze jak w roznego rodzaju tego typu grach mozemy sobie troszeczke pomóc doładowując grzybki co jest zrozumiałe bo pozatym ze mozna je zakupic to dodatkowo czasem wypadaja na wyprawach co prawda w niewielkiej ilosci ale jednak.. teraz meritum Dlaczego do banku gildii mozna wplacac tylko zakupione grzybki ? wg. mnie to juz bezczelne naciaganie ludzi na pieniadze bo jak nie kupisz to nigdy nie bedziesz rownie dobry jak ten co kupi... wyłudzanie kasy przyciskajac ludzi do muru.. tych grzybków i tak z wypraw jest za mało zeby zasilac bank gildijny co nie zmienia faktu ze jak ktos czasem chcialby poswiecic zebranego z wyprawy grzybka na rzecz rozwoju skarbca gildii co rowniez mu sie oplaci to nie ma takiej mozliwosci bo MOZE WPLACAC TYLKO WYKUPIONE GRZYBKI... Dlaczego tak jest ? wg mnie to bezczelnosc mimo iz sam kupuje grzybki to wiem ze nie powinno byc blokady typu TYLKO KUPIONE GRZYBY...

Pozdrawiam czekam na odpowiedz, przepraszam jezeli temat byl juz poruszany prosze o nakierowanie mnie gdyz przegladajac forum nic nie znalazlem a bardzo mi sie to niepodoba
Odpowiedz z cytatem
Stare 20-01-2017, 14:46
Awatar chris212
chris212 chris212 jest offline
Legenda Forum
Zasłużony dla forum

Gilde: I'm done.
chris212 ma wiele powodów do dumychris212 ma wiele powodów do dumychris212 ma wiele powodów do dumychris212 ma wiele powodów do dumychris212 ma wiele powodów do dumychris212 ma wiele powodów do dumychris212 ma wiele powodów do dumychris212 ma wiele powodów do dumy
Domyślnie

Gdyby tego ograniczenia nie było to na serwerach zaroiło by się od multikont zbierających grzybki w celu rozbudowy gildii. Skoro może powstać kilka setek multikont na start serwera by zbierać złoto to tym bardziej powstawały by takie dla grzybków.

"Umiejętność mówienia nie czyni inteligentnym"
----------------------------------------------
50 Nerds of Grey
Somebody Stop Me
Coś niespodziewanego

Ostatnio edytowane przez chris212 ; 21-01-2017 o 14:23
Odpowiedz z cytatem
Stare 20-01-2017, 14:46
MrDarius MrDarius jest offline
Szukający drogi

Gilde: s32 & w6,12 MrDarius
MrDarius jest na właściwej drodze
Domyślnie

100 multikont i 2500 grzybow w gildii
Odpowiedz z cytatem
Stare 20-01-2017, 14:56
kamik kamik jest offline
Błądzący

Domyślnie

Byc moze faktycznie jest ziarno przestrogi w tym co piszecie niemniej jednak wydaje mi sie ze ludzie zwlaszcza Ci z Top nie ryzykowaliby tego typu oszustw i mozliwosc zbanowania dla grzybow bo bylby to zysk nie adekwatny do mozliwosci kary.. poza tym nie jestem pewien ale latwo byloby wykryc tego typu oszutów po logach bo gildia ma ograniczone miejsca wiec albo ciagle by kogos przyjmowali wyrzucali albo tzw grzybiarskie konta by sie zbytnio nie rozwijaly co oslabialoby gildie w stosunku do innych wg mnie wartoby pomyslec nad innym rozwiazaniem przestrzegania sie przed oszustami
Odpowiedz z cytatem
Stare 20-01-2017, 20:32
Rakietnik Rakietnik jest offline
Definicja dyskusji

Rakietnik jest nieziemsko utalentowany/aRakietnik jest nieziemsko utalentowany/aRakietnik jest nieziemsko utalentowany/aRakietnik jest nieziemsko utalentowany/aRakietnik jest nieziemsko utalentowany/aRakietnik jest nieziemsko utalentowany/a
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez kamik Zobacz posta
bo jak nie kupisz to nigdy nie bedziesz rownie dobry jak ten co kupi...
Gdyby bez grzybów można było być tak dobrym jak z grzybami to jaki byłby sens ich kupowania?
Odpowiedz z cytatem
Stare 20-01-2017, 22:04
kamik kamik jest offline
Błądzący

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Rakietnik Zobacz posta
Gdyby bez grzybów można było być tak dobrym jak z grzybami to jaki byłby sens ich kupowania?
przyspieszony proces rozwoju/nadgonienie strat itd itp bo tak jak mowilem kto zakupi grzybki to duzo szybciej rozwinie gildie niz ktos kto bedzie polegal tylko na grzybkach zbieranych i bedzie je dzielil miedzy rozwoj indywidualny postaci i wsparcie gildii

ja przynajmniej widze to w ten sposob. Zapewniam ze mimo gdy moglbym wsadzac w gildie grzyby ze zbiorow i tak kupilbym sobie pakiecik do uzytku wlasnego gdyz maja bardzo duzo zastosowan, ktore znaczaco przyspieszyly moj rozwoj tj. Krecenie kolem, 10 grzybkow dziennie u barmana, czasem skrocenie czasu w lochach

Ostatnio edytowane przez kamik ; 20-01-2017 o 22:10
Odpowiedz z cytatem
Stare 21-01-2017, 11:04
Awatar Aranael
Aranael Aranael jest offline
Definicja Buntu
Zasłużony dla forum

Gilde: Nie gram.
Aranael ma zapewnioną sławęAranael ma zapewnioną sławęAranael ma zapewnioną sławęAranael ma zapewnioną sławęAranael ma zapewnioną sławęAranael ma zapewnioną sławęAranael ma zapewnioną sławęAranael ma zapewnioną sławęAranael ma zapewnioną sławę
Domyślnie

Nie jest to wymuszenie. Gra jest własnością twórców, czyli PlayaGames, a co za tym idzie opcja mikropłatności jest dobrowolna. Nie jest to charytatywna działalność. Twój temat wygląda tak samo jakbyś poszedł do piekarni i chciał za darmo pieczywo. Oni także muszą zarabiać, robią to właśnie w ten sposób plus reklamy itd.

Opcja wpłacania grzybków zakupionych przez graczy w znacznym stopniu niweluje powstawanie multikont, tak przy starcie serwera jak i w jego późniejszym funkcjonowaniu. Dodatkowo wyklucza to "puste" konta czyli zwiększa statystyki graczy i kont nieużywanych/porzuconych.

Sprawa jest prosta, chcesz rozwijać gildię, rób lochy bądź inwestuj w grzybki realne pieniądze. Nie ma tu żadnego wymuszenia, praktyka ta jest stosowana w przytłaczającej większości gier przeglądarkowych/mmo, a takie narzekania tylko pokazują, że ktoś by chciał wszystko mieć za darmo. Otóż prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach za darmo nawet w twarz się nie dostaje.

Dobrze widzisz, osoby które zakupują grzybki szybciej rozwijają postać/gildię ponieważ...zakupują grzybki. Chyba logiczne jest, że jak ktoś nie gra biernie, a wydaje swoje realne pieniądze to ma z tego jakiś profit, prawda? Nie ma tu nic z wymuszenia czy oszukiwania wobec graczy, którzy nie mają zamiaru wysłać chociażby jednego smsa.

Jak dla mnie temat nie dotyczy wymuszenia, a płaczu, że inni kupują grzyby, a ktoś jest albo sknerą, albo nie może tego po prostu zrobić i ma ciśnienie, że ludzie z TOP mają opcję kupna grzybków i szybciej rozwijają postaci i gildie.

Temat bezsensu bo jak widzę poprzednie posty twórca topicu tylko "odbija piłeczkę".

Adieu.
Odpowiedz z cytatem
Stare 21-01-2017, 11:27
kamik kamik jest offline
Błądzący

Domyślnie

okreslone przez Ciebie "odbijanie pileczki" ja nazwalbym rozmowa albo wymiana argumentow.. Zaznaczylem ze sam wydaje realne pieniadze na grzyby na skutek czego moja przewaga nad innymi czlonkami gildii wynosi +- 40 poziomow i zgadzam sie ze gracze ktorzy wydaja pieniadze powinni miec stosowne do tego bonusy (duzo szybszy rozwoj, ktory jest niezaprzeczalnie widoczny) jednak tutaj zastosowano nie tylko ulatwienie za pieniadze ale wrecz zablokowanie calkowite rozbudowy gildii bez ich wydawania...

chyba ze teraz zwalisz mnie na kolana i okaze sie ze od samego poczatku jestem w bledzie, ale bez wydania pieniedzy realnych grajac nawet 100 lat nie rozbuduje twierdzy do poziomu 50 ?

Tyle do tematu a co do Twojego stylu wypowiedzi to jest on conajmniej prowokujacy.. nazywanie ludzi sknerami nie powinno miec miejsca bo nikt Ciebie nie obrazil
Odpowiedz z cytatem
Stare 22-01-2017, 09:58
Awatar razor
razor razor jest offline
Wachlarz umiejętności
Zasłużony dla forum

Gilde: brak
razor jest wspaniałym przykłademrazor jest wspaniałym przykłademrazor jest wspaniałym przykłademrazor jest wspaniałym przykłademrazor jest wspaniałym przykładem
Domyślnie

Hej, :)

Cytat:
Zamieszczone przez kamik Zobacz posta
bez wydania pieniedzy realnych grajac nawet 100 lat nie rozbuduje twierdzy do poziomu 50
W tym przypadku mijasz się z prawdą. W teorii wymaksowanie rozbudowy gildii bez wydania ani grosza jest możliwe tylko niestety będzie to bardzo czasochłonne.
Bowiem o ile pamięć mnie nie zawodzi to wydaje mi się, że grzybki zdobyte u Dr. Abawuwu czyli wylosowane z koła fortuny mogą zostać wpłacone do gildyjnego skarbca.
Niestety jak pewnie wiesz szansa, że otrzymasz akurat tą nagrodę jest dość nikła ale klikanie na TV nieco ją zwiększa przez udostępnienie graczom większej ilości zakręceń.

Proces rozbudowy przebiega jednak znacznie szybciej jeśli nie masz nic przeciwko wypełnianiu ofert za pośrednictwem Fybera bądź TrialPaya i wiesz, które oferty wypełniać.
Wtedy bez większych problemów można wyciągnąć kilkaset grzybków za pośrednictwem tych platform. Jeśli więc przyjmiemy, że gildia składająca się z osób nie wydających nawet złotówki na grę będzie dobrze zorganizowana i każdy z członków wpłaci całość grzybków pozyskaną z 1-3 ofert do gildii to nawet wymaksowanie CAŁEJ rozbudowy powinno być osiągalne.
Istnieją bowiem reklamy dodające nawet po ~80 grzybków, które działają. Sam od czasu do czasu korzystam z tej opcji jako, że w S&Fa klikam już bardziej casualowo i nie kupuję żadnych pakietów.

@ogorkimalosolne:
Dzięki za sprostowanie. :)

Ostatnio edytowane przez razor ; 22-01-2017 o 11:12
Odpowiedz z cytatem
Stare 22-01-2017, 11:08
Awatar ogorkimalosolne
ogorkimalosolne ogorkimalosolne jest offline
Definicja dyskusji

Gilde: s32,Mag 351 lvl
ogorkimalosolne jest znany/a wszystkimogorkimalosolne jest znany/a wszystkimogorkimalosolne jest znany/a wszystkimogorkimalosolne jest znany/a wszystkimogorkimalosolne jest znany/a wszystkimogorkimalosolne jest znany/a wszystkim
Domyślnie

nie mozna wplacac juz z kola kiedys sie dalo ale juz nie...
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów