Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Shakes&Fidget - Gra > Pomoc

Pomoc Masz problem z grą i nie znalazłeś nigdzie odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je tutaj.

Zamknięty wątek

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 29-09-2010, 19:20
Awatar Kalais
Kalais Kalais jest offline
Szukający drogi

Kalais jest na właściwej drodze
Smile Shakes & Fidget - Recepty, kalkulatory!

Linki: Shakes & Fidget - Receptury (http://sf.kalais.net/)

I bezpośrednio do działów:
- Porównywarka zadań (kalkulator)
- Porównywarka broni dla wszystkich klas (kalkulator) NOWOŚĆ - 30.09.2010
- Rozwój cech (koszty)
- Rozwój gildii (koszty)
- Atak gildii (koszty)
- Profesje i rasy (bonusy i kary) NOWOŚĆ - 1.10.2010
- Ordery i nimby (wymagania i wygląd) NOWOŚĆ - 1.10.2010
- Warta (wysokość zarobków) NOWOŚĆ - 13.10.2010
- Lochy (porównywarka potworów) NOWOŚĆ - 05.11.2010
- Doświadczenie (ile pkt doświadczenia na dany poziom) NOWOŚĆ - 09.01.2011

Edit: (przeniosłem wstęp posta tutaj, aby ułatwić Wam dostęp do odnośników)

Witam! :)
Gram stosunkowo niedługo w Shakes & Fidget, i sobie zbierałem rożne informacje o grze. Napisałem też proste rzeczy do liczenia, np. które zadanie jest lepsze.

I dziś postanowiłem się podzielić z Wami tym wszystkim, otworzyłem stronę z różnymi użytecznymi rzeczami dla każdego gracza SF.

Starzy wyjadacze pewnie już widzieli wiele z tego na tym czy innych forach, ale ja postanowiłem wszystko zebrać w jednym miejscu i zmagazynować w postaci prostej i przejrzystej strony. Na razie jest w fazie Beta, i będzie na bieżąco aktualizowana.

Poniżej parę obrazków i dodatkowy opis.

Na stronie znalazło się kilka działów:

Przede wszystkim kalkulator do zadań, szybki i skuteczny, nie trzeba żadnych programów ani excela jak w innych tego typu istniejących wynalazkach, działa bezpośrednio w przeglądarce, więc można go sobie otworzyć obok gry. Ograniczyłem go do dwóch zadań, bo ja osobiście najczęsciej nie mogę się zdecydować między dwoma, a nie trzema. Ograniczyłem do minimum też pola w które należy coś wpisywać...

Kalkulator do obliczania która broń jest lepsza NOWOŚĆ:

I pozbierane na jednej stronie przeróżne statystyki:

Porównywarka potworów z Lochów NOWOŚĆ:

Mam w planach też zrobienie symulacji pojedynków i doradztwa/podglądu przedmiotów, ale to za jakiś czas, bo to bardziej skomplikowane.

Pozdrawiam i zapraszam do zwiedzania i używania strony :)
Kalais

P.S. Jak znajdziecie jakiś błąd, czy to gramatyczny, czy merytoryczny, dajcie znać. Złożyłem i napisałem wszystko w zasadzie dzisiaj (tempo ekspresowe :D ), więc mogłem coś przeoczyć.

Mam też kilka pytań do Was: (uwaga - baaardzo długie, lenie niech idą od razu do pytania 4 ;) )
1. Robić porównanie do 3 zadań, czy do dwóch wystarczy tak jak jest teraz? Bo ja zasadniczo nigdy nie porównuje wszystkich, zawsze jedno odrazu na oko widać, że jest słabe. No i mniej wpisywania :D
2. Kto pierwszy atakuje na arenie i w sali chwały? Atakujący czy atakowany? Czy 50% / 50%? Na razie założyłem ostatnią opcję. Na stronie w dziale, który jest w budowie, będzie można przeprowadzać symulację pojedynków między graczami :D
3. O ile skrypt do symulacji pojedynków już mniej więcej mam, to zupełnie nie wiem jak się zabrać za wymyślenie skryptu do wybierania "co lepsze". Na forum milion wątków, co lepsze, a na pewno da się napisać jakiś skrypt łatwo to liczący. Zastanawiałem się tylko nad założeniami, bo wiadomo jak coś ma np. +25 do magii to jest lepsze niż +15 do magii. Sprawa oczywista. Ale np. +25 magii czy +10 wytrzymałość i +60 zręczność? (oczywiście chodzi o przedmiot dla maga) To już trudniej. Ja bym wybrał +25 magii, ale czy to obiektywnie lepsze? To drugie daje 70 do cech w sumie. Jak uwzględnić to w skrypcie? Dać "ważność: cechom głównym i dodatkowym? Np. 5 dla głównej, 1 dla dodatkowej, 2 dla szczęścia? (Liczby czysto przykładowe). Co o tym sądzicie?
4. Czy jest coś jeszcze, co chcielibyście ujrzeć na stronie? I jak ogólne wrażenia? :D

Uhhhhh, ale się rozpisałem. Brawa dla tych co to przeczytali :D

edit: oh, za dużo emotikonek było w poście ;( musiałem je wyłączyć, bo nie dawało mi założyć nowego tematu hehe

P.S. Aha, jakby kogoś interesowało to jeszcze prowadzę Historię zmian.

Ostatnio edytowane przez Kalais ; 09-01-2011 o 16:27 Powód: Dodanie nowej treści
Stare 29-09-2010, 19:35
Gamajii Gamajii jest offline
Błądzący

Gamajii jest na właściwej drodze
Domyślnie

Symulator walk był już zamieszczany :) - http://forum.sfgame.pl/showthread.php?t=1979
Stare 29-09-2010, 20:05
Awatar The Ravage
The Ravage The Ravage jest offline
Błądzący

The Ravage jest na właściwej drodze
Domyślnie

A według mnie, nawet jeśli jest to połączenie wszystkich symulatorów w jedno, to jest bardzo wygodne w obsłudze bardziej przejrzyste itd. Gratuluję : )
Stare 29-09-2010, 20:11
Awatar Kalais
Szukający drogi

Smile

Cytat:
Zamieszczone przez Gamajii Zobacz posta
Symulator walk był już zamieszczany :) - http://forum.sfgame.pl/showthread.php?t=1979
A widziałem, ale to właśnie to o czym pisałem, jakiś open office itd., w moim przypadku wszystko będzie ładnie na stronie i w jednym miejscu :)

Cytat:
Zamieszczone przez The Ravage Zobacz posta
A według mnie, nawet jeśli jest to połączenie wszystkich symulatorów w jedno, to jest bardzo wygodne w obsłudze bardziej przejrzyste itd. Gratuluję : )
Dzięki! Fajnie, że się podoba! :)
Stare 29-09-2010, 20:20
Awatar beziax
beziax beziax jest offline
Wychodzący z cienia

beziax is an unknown quantity at this point
Domyślnie

Mam pytanie czy do porównywarki zadań ktoś może dorobić tą trzecią misję i czy można wprowadzić okienko przedmiotu które mogło by wyglądać mniej więcej tak:

Przedmiot obrażenia:
pancerz:
siła:
zręczność:
inteligencja:
wytrzymałość:
szczęście:

oraz okienko do klasy które by wyliczało odpowiedniość i przydatność przedmiotu

aha proszę jeszcze o jedno mógł by ktoś zrobić porównywarkę przedmiotów? :

Przedmiot 1 Przedmiot 2
Obrażenia: tu tak samo
Siła:
Zręczność:
Inteligencja:
Wytrzymałość:
Szczęści
Siła:
Zręczność:
Inteligencja:
Wytrzymałość:
Szczęście:
Klasa
Klasa:

wiem że to trudne do wykonania ale to możliwe :)
Stare 29-09-2010, 21:06
Donnia Donnia jest offline
Mówiący szeptem

Donnia jest na właściwej drodze
Domyślnie

Bardzo dobra robota.

Mam pytanie. Czy masz już zaczęte skrypty do wyliczania statystyk postaci przy wyborze - który przedmiot lepszy? Jeżeli nie to postaram się pomóc Ci i coś napiszę, a potem podeślę. O ile oczywiście chcesz czyjejś pomocy.

Ostatnio edytowane przez Donnia ; 29-09-2010 o 22:01
Stare 29-09-2010, 21:50
Sei Sei jest offline
Definicja dyskusji

Sei jest na właściwej drodze
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez beziax Zobacz posta
(...)oraz okienko do klasy które by wyliczało odpowiedniość i przydatność przedmiotu

aha proszę jeszcze o jedno mógł by ktoś zrobić porównywarkę przedmiotów? :

Przedmiot 1 Przedmiot 2
Obrażenia: tu tak samo
Siła:
Zręczność:
Inteligencja:
Wytrzymałość:
Szczęści
Siła:
Zręczność:
Inteligencja:
Wytrzymałość:
Szczęście:
Klasa
Klasa:
To jest w moim kalkulatorze (link podany prze Gamaji, albo z mojego podpisu)
Stare 29-09-2010, 22:01
Awatar Kalais
Szukający drogi

Domyślnie

@beziax
mniej więcej nad czymś takim pracuje

@Donnia
dzięki :)
Jasne, każda pomoc się przyda! Który przedmiot lepszy, nic nie napisałem jeszcze, poza wyliczaniem obrażeń broni, czyli czy lepiej używać 70-90 i 20 inta, czy 80-100 i 5 inta. Mam nadzieję, że jeszcze dziś uda mi się dodać to do strony, walczę z kosmetyką teraz. W sumie ułożenie wszystkiego czytelnie zajmuje więcej czasu niż napisanie wzorów

A co mógłbyś/mogłabyś napisać?
Bo ja np. nie mam kompletnie pojęcia jak rozpisać to co napisałem w punkcie 3 w pierwszym poście. W skrócie:
czy np. na magu nosić zbroje ac: 30, int+20, hp+20, czy ac:21, wszystko+17... itp. cięzkie wybory. Z Drugiej strony nie wiem, czy warto się z tym trudzić, może wystarczy porównywarka dla broni...
Stare 29-09-2010, 23:27
Donnia Donnia jest offline
Mówiący szeptem

Donnia jest na właściwej drodze
Domyślnie

Skoro masz już porównywarkę broni to nie problem ją przerobić na porównywarkę pozostałego wyposażenia. Zamiast obliczania dmgu, obliczasz Pancerz i % redukcji obrażeń.

Co do punktu 3 - także nie mam pojęcia jak wyliczać przydatność takich "armorów".

Co do pytania: mógłbyś/mogłabyś - to: mógłbym

Jednak w takim wypadku nie wiem co, skoro masz porównywarkę. A nie znam się na S&F do tego stopnia by napisać symulator walk.
Stare 30-09-2010, 00:29
Awatar Kalais
Szukający drogi

Domyślnie

W sumie to wszystkie obliczenia są tu bardzo proste, i większość jest już w grze rozpisana :)
Jak coś wymyślę do roboty to dam znać :) A znasz php lub javascript w stopniu więcej niż średnim?

Btw. udało mi się skończyć porównywarkę broni i obliczanie obrażeń, zapraszam do testowania:
http://sf.kalais.net/bron.html

Przetestowałem porównując do kilku postaci z rankingu, wszystko się zgadzało, więc chyba nie ma błędów.

Ostatnio edytowane przez Kalais ; 30-09-2010 o 00:31
Zamknięty wątek

Tagi
fansite, fidget, recepty, shakes, strona

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów