Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Shakes&Fidget - Forum > Skargi oraz pochwały

Skargi oraz pochwały Ktoś z zarządu Cię uraził? A może Ci pomógł? Tu możesz go obgadać.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 09-05-2016, 11:46
Awatar Kuszu
Kuszu Kuszu jest offline
Otwarty umysł
Zasłużony dla forum

Gilde: Przybywam z plateny Kuszex
Kuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumy
Domyślnie Jest nieciekawie

Będę wredny od razu to mówię bo czasem trza choć w sumie to nie wiem do kogo konkretnie skierować tą skargę, ale chyba powinienem do naczelnego chociaż obawiam się, że takiego tu niema. Ogólnie rzecz rozchodzi się o redakcje i o to, że ta funkcja niczemu nie służy. Gazetka umarła w lutym po wydaniu 39 numeru czyli tuż przez jubileuszowym 40. Czasem chciałoby się przeczytać garść informacji o czymkolwiek. Tak więc drogie panie Viool i Yuno oraz hmmm jest jeszcze jakiś 3 fioletowy Water, o którym nic nie wiem albo coś poróbcie bo na chwilę obecną robicie tyle samo co zwykli userzy albo zrezygnujcie. Nawet nie wiadomo który z Was jest głównym czyli wspomnianym naczelnym a co za tym idzie którego albo którą w pierwszej kolejności powinno się zganić.

Nie zauważyłem też żadnej wzmianki o zaprzestaniu waszej twórczości ani ogłoszenia aczkolwiek mogłem coś przeoczyć. No i gdzie jest przy tym administracja forum?! Ona również powinna coś z tym zrobić i albo zmotywować do działania część załogi redakcyjnej albo całkiem zmazać tą niewdzięczną rolę. Może wtedy skończy się epidemia "redakcjozy" na którą zapada większość osób w kilka tygodni po dołączeniu do zacnego grona w fioletowej odcieni? Tutaj będzie reprymenda i niestety nagana dla każdego z osobna
Odpowiedz z cytatem
Stare 09-05-2016, 11:52
Yuno
Gość

Domyślnie

Na początku powiem, że jestem Panem.

Co do gazetki. Hmm.
Skład się rozpadł, a zaciekawienia gazetką nie ma. To forum upada powoli, łącznie z gazetką. Rozważałem rekrutację ale co jeśli znowu przyjdzie ktoś kto zrobi dwa numery i nagle straci chęci? Trochę zainteresował się tym Okko. Jeżeli pasuje, mogę stworzyć harmonogram kto co robi i znajdziemy osoby, ponieważ ja u Viool sami tego nie ogarniemy.

Nie trzeba było pisać od razu publicznie, ale bardzo dobrze, że tak zrobiłeś i żalu do Ciebie nie mam. Kto wie? Może to wypali.
Odpowiedz z cytatem
Stare 09-05-2016, 11:53
Awatar Viool
Viool Viool jest offline
Szara Myszka ^^

Gilde: Przerwa w grze :)
Viool jest znany/a wszystkimViool jest znany/a wszystkimViool jest znany/a wszystkimViool jest znany/a wszystkimViool jest znany/a wszystkimViool jest znany/a wszystkim
Domyślnie

Szczerze to sama chciałabym wiedzieć co mamy dalej robić. Niejednokrotnie prosiłam kogoś z góry o prostą odpowiedz, czy mamy coś dalej robić czy po prostu to już koniec gazetki. Oczywiście takowej, konkretnej odpowiedzi nie można tu od nikogo uzyskać...
Stare 09-05-2016, 12:20
Awatar Kuszu
Kuszu Kuszu jest offline
Otwarty umysł
Zasłużony dla forum

Kuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumy
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Yuno Zobacz posta
Na początku powiem, że jestem Panem.
Oj przepraszam, mea culpa. Nie wiedziałem

Cytat:
Zamieszczone przez Viool Zobacz posta
Szczerze to sama chciałabym wiedzieć co mamy dalej robić. Niejednokrotnie prosiłam kogoś z góry o prostą odpowiedz, czy mamy coś dalej robić czy po prostu to już koniec gazetki. Oczywiście takowej, konkretnej odpowiedzi nie można tu od nikogo uzyskać...
To tym bardziej jest nieciekawie
Odpowiedz z cytatem
Stare 09-05-2016, 13:12
Borucek Borucek jest offline
Mówiący szeptem

Borucek jest naprawdę dobry/aBorucek jest naprawdę dobry/aBorucek jest naprawdę dobry/a
Domyślnie

Dołączę się...szczerze gazetka była fajna :) Chętnie się to czytało...
Odpowiedz z cytatem
Stare 09-05-2016, 15:06
Yuno
Gość

Domyślnie

Jeśli mogę to zacytuję, że było coś poruszane.

Cytat:
Hej.

Wstęp.

Powinniśmy zrobić tu ogromny porządek. Jesteśmy bezinteresownymi
redaktorami więc za gazetkę otrzymujemy szacunek i radość
z uszczęśliwiania użytkowników. Najważniejsze w takiej pracy, w
sumie w każdej pracy jest zaangażowanie i harmonogram. Nie oszukujmy
się ale każdy z nas wie, że takiej gazetki, szczególnie do nowego numeru
zawsze brakuje nam chęci na początku. Zostawianie na ostatnią chwilę,
niestety jak my to robimy jest do 4 liter, ponieważ zmęczymy się, bo robi się
wszystko na raz i później się nie chcę. W takim razie powinniśmy ułożyć
plan tworzenia gazetki. W tym poście mam nadzieję na utworzeniu
owego planu i trzymaniu się go w następnych numerach.

Pomysły Yunośka.

Najważniejsze jest pytanie "Co potrzebne jest w gazetce?".
Serdecznie proszę o wypisanie, ja postaram się to złożyć w całość.
Drugą ważną sprawą jest "Rozkład pracy". Piszcie co robicie najlepiej
i złożymy to w jedną całość.
Trzecią sprawą są terminy. Po złożeniu planu i rozłożeniu funkcji,
każdy zajmujący się jakąś funkcją określi na kiedy co zrobi.
Czwarty pomysł, bo zauważyłem to nie dawno. Jeżeli piszecie coś w dziale
dyskusję i uzupełniacie to w kolory (chodzi o materiały do gazetki). Piszcie
to w sposób "[COLOR="Black"][./COLOR]". Chodzi mi o tą kropeczkę.
Aby osoba składająca gazetkę mogła usunąć kropki, a nie kombinowała z kolorami.

W takim razie przechodzimy do końcowej części, która będzie na bieżąco
uzupełniana.

Plan tworzenia gazetki.
Do wytworzenia świetnego numeru potrzebujemy:
-Grafik o tytułach Forumowa Gazetka, Forum, Rozrywka, Gra (proszę
napisać jakich jeszcze to dopiszę).
-Spaceru po serwerach.
-Wydarzeń z dnia wydania gazetki.
-Wydarzeń z forum.
-Wydarzeń z gry.
-Fartów, niefartów.
-Premier gier i filmów.
-Dodatku sportowego.
I czego jeszcze?

Rozkład funkcji.
Yunoś- Spacer po serwerach, chętnie grafiki ale po komentarzu LeoTara
jakoś się zniechęciłem do tworzenia i już nic więcej nie robiłem po tym
Violcia-
gruby125-
BlueBoy-

Daty wydania numerów oraz kto wydaje numer.
39- Yunosuke, do piątego marca byśmy się wyrobili?
40- ?
41- ?

Daty na podrzucenia materiału.
Yunosuke- Spacer po serwerach (28 luty).
Violl-
gruby125-
BlueBoy-

Podsumowanie.
PROSZĘ NIE ODEBRAĆ TEGO POSTU ŹLE. Ja nie narzekam na nikogo pracę
,bo dobrze, że w ogóle coś wydaliśmy. Po prostu chcę aby było lepiej.

Co do gazetki w formacie graficznej. Wygląda to ładnie, ale na telefonie strasznie mi się to otwierało powoli i wydaję mi się, że to więcej roboty
niż ze zwykłą tekstową gazetką. Jeżeli chcecie, mogę ciągle wydawać
tekstową gazetkę, bo po pierwszym moim wydanym numerze załapałem
wszystko i jest to dla mnie prościutkie.

Z powodu, że jest 2:42, przepraszam za wszystkie błędy.
Na tą chwilę miłej nocy!
Odpowiedz z cytatem
Stare 09-05-2016, 15:47
Awatar Kulfon 32
Kulfon 32 Kulfon 32 jest offline
Pomocna dłoń

Gilde: s5 - Kulfon 32
Kulfon 32 jest naprawdę dobry/aKulfon 32 jest naprawdę dobry/aKulfon 32 jest naprawdę dobry/a
Cool

Wg mnie nakład pracy autorów gazetki w stosunku do efektów i oczekiwań forumowiczów był niewspółmierny, co zniechęcało autorów do kolejnych numerów.
Gazetka wychodziła za rzadko, więc oczekiwania były duże.
Może warto pójść w stronę krótkich numerów, w cyklach tygodniowych.
W taki sposób, aby nakład pracy 3 osób nie przekraczał po 1-2h.
Zamiast długich i nudnych fragmentów, zebrać po parę linijek na każdy temat, i tyle.
Dodatkowo fajnie jest jak gazetka porządkuje (z linkami) informacje co się wydarzyło na forum i w grze od ostatniego razu.
Ale bez przesady i ogromnych nakładów czasowych.
Objętościowo, też to nie musi być wielkie.
Raczej zestaw linków i odnośników niż przepisywanie encyklopedii.
Stare 09-05-2016, 22:20
Awatar Repeq
Repeq Repeq jest offline
MetaKrytyk

Gilde: Witness na w35
Repeq jest wspaniałym przykłademRepeq jest wspaniałym przykłademRepeq jest wspaniałym przykłademRepeq jest wspaniałym przykłademRepeq jest wspaniałym przykładem
Domyślnie

A ja pozwole sobie skomentowac to jako byly redaktor dzialajacy przez jakis czas calkiem sam.

Jest bieda. Licznik zarejestrowanych uzytkownikow wybija w tej chwili liczbe bodajze 51718. Jak wyglada (oczywiscie z mojej perspektywy- prawdziwe dane moga byc inne) przekroj? Pewnie z 10% to konta pobanowane (byl tu czlowiek ktory tak sie wsciekl ze zalozyl przeszlo 50 multi. Kazde konczylo zywot max w 15 minut). Dalsze 3/4 to ludzie ktorzy weszli, zapytali i odeszli po otrzymaniu odpowiedzi. Dalszych kilka procent osob aktywnych kiedys, z jakichs powodow juz nieaktywnych. I reszta- tych kilkaset osob ktore jeszcze jakas aktywnosc utrzymuja.

Wiec- ile z tych kilkuset osob zobaczy ze jest gazetka? Polowa? Nie wszyscy wejda poczytac. Prawie nikt nie zainteresuje sie tym ile wysilku musieli wlozyc redaktorzy zeby tym kilkuset osobom wyjac te 15 minut z zycia poswiecone na przeczytanie.

Sam teraz wspominam czas kiedy to przez chwile (jakos 3-4 wydania bodajze) dzialalem sam (jeszcze ze starego konta- mialem kilka miesiecy przerwy). Dzialanie zaczynalo sie jakos w polowie miesiaca, co sie dalo (urodziny, kalendarium itd.) robilo sie sporo wczesniej. Niektore rzeczy z roznych powodow musialy byc dopisywane na ostatnia chwile. W przeliczeniu na roboczogodziny moge stwierdzic ze tworzenie kolejnego numeru zabieralo mi tyle co przejscie sredniej dlugosciowo gry (12-16 godzin). I co? Juz wtedy malo kto sie interesowal. A ze forum powoli wymiera to juz jest zle. Wina tego po czesci lezy po stronie PG skutecznie zniechecajacego do gry (awarie serwerow), czesciowo w administracji forum (choc nie obarczam wina wszystkich- obecni zieloni wykonuja bardzo dobra robote, chodzi mi raczej o tym co sie dzialo miedzy sytuacja z Uncrossem do czasu ostania dzisiejszego skladu zielonkow). Choc wiadomo- userzy tez musza cos robic bo sama gora nie zwiekszy magicznie ruchu na forum. Ale to nie o tym tutaj.

Podsumowujac- robic gazetki juz nawet sie NIE OPLACA. Wysilek wlozony w jej stworzenie jest niewspolmierny do wynikow ktore daje. Choc w jednym sie zgodze- mogloby byc wiecej informacji odnosnie planow na przyszlosc. Tylko coz zrobic jak gora sprawe olewa.

Mial byc krotki koment, zrobila sie cala dluga historia. Gratuluje tym ktorzy przeczytali calosc.
Odpowiedz z cytatem
Stare 09-05-2016, 22:47
Awatar Kuszu
Kuszu Kuszu jest offline
Otwarty umysł
Zasłużony dla forum

Domyślnie

I Repeq nam wszystko ładnie wyjaśnił. Powiem nawet aż za ładnie i zbyt serio aż mnie na sentyment wzięło jak jeszcze pisałem i działałem z innego konta, ale udowodnił swoim komentarzem, że taką forumową gazetkę jak się chce to można stworzyć nawet w pojedynkę - trzeba tylko chcieć i mieć czas

Moja skromna sugestia jest taka aby aktualny skład redaktorski jeszcze jakoś raz się porozumiał i stworzył ostatnie 40 wydanie w którym podziękuje tym którzy ją czytali, tym co ją tworzyli i zakończy prenumeratę. Najbardziej nieciekawe w tym wszystkim jest jednak to, że wspomniana "góra" ma to za przeproszeniem gdzieś.
Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów