Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Shakes&Fidget - Gra > Strategie, taktyki i poradniki

Strategie, taktyki i poradniki Wszelka pomoc w prowadzeniu postaci oraz gildii. Tu znajdziesz poradniki i tajniki.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 13-07-2017, 22:25
Streecio Streecio jest offline
Błądzący

Streecio jest na właściwej drodze
Domyślnie [Poradnik]Jak grać magiem?

Jedyny taki poradnik do maga!
Mag zadaje wysokie obrażenia, lecz ma bardzo małą żywotność. Jest to klasa z najmniejszą wartością pancerza (max 10%) i nie może On unikać ani blokować ataków, tak jak w przypadku zwiadowcy i wojownika. Z drugiej jednak strony mają największe obrażenia w grze, a przeciwnicy również nie mogą unikać naszych obrażeń.

Stworzenie maga zalecam osobom, które cenią sobie szybkie walki i szybkie zabicie przeciwnika, zanim to on zabije Nas.

Główne statystyki maga to:
Inteligencja - zwiększa zadawane przez nas obrażenia,

Wytrzymałość - zwiększa naszą żywotność,

Szczęście - zwiększa szansę na trafienie krytyczne (max. 50%) ta cecha w połączeniu z dużymi obrażeniami daje nam gigantyczne obrażenia!

Mag dobrze specjalizuje się w walkach na arenie, jednak w lochach radzi sobie raczej kiepsko. Tak w każdym razie odczuwam to ja.

Magiem możemy grać na dwa sposoby. Defensywny i ofensywny. Osobiście zalecam ten drugi styl gry, ale wybór należy do Was.

DEFENSYWNY:
Ten styl gry pozwoli Nam mieć większą żywotność od innych magów, jednak kosztem mniejszych obrażeń (mimo tego wciąż wysokich). Priorytetem rozwoju umiejętności jest wtedy wytrzymałość>inteligencja>szczęście. Proponuję rozwijać je w skali 3:2:1, jednak nie jest to reguła, której obowiązkowo musimy się trzymać.

Defensywny mag specjalizuje się w lochach i wojnach gildii. Zadaje duże obrażenia i ma stosunkowo dużą żywotność (w porównaniu jednak do pozostałych klas wciąż jest ona mała) co jest średnio idzie w parze z naszym pancerzem (10%) Osobiście nie polecam stylu defensywnego maga, jednak decyzja jest Wasza.

OFENSYWNY:
Z tym stylem zadajemy gigantyczne obrażenia, kosztem małej żywotności. Rozwój wygląda następująco: Inteligencja>wytrzymałość>szczęście. Tutaj proponuję rozwijać się w proporcjach 4:2:2, jednak i to nie jest zasadnicza reguła której musicie się trzymać. Ja preferuję taki rozwój, ale poradnik ma Wam jedynie pomóc, a nie kierować rozwojem Waszej postaci!

Ofensywny mag specjalizuje się przede wszystkim w walkach na arenie. Jeśli atakujemy jako pierwsi, nasze szanse na zwycięstwo diametralnie wzrastają. Walki z magiem są bardzo krótkie, dzięki czemu możemy je oglądać bez obaw o to, że zarwiemy nockę oglądając bitwę w lochach na magu ofensywnym dobrze jest utrzymywać poziom ~30% na trafienie krytyczne. Oczywiście najlepiej jest mieć 50%, jednak przed 150 poziomem koncentracja na szczęściu spowoduje małą ilość inteligencji i wytrzymałości, za pośrednictwem czego będziemy słabi. Tak więc poniżej 150poziomu utrzymujmy nasze szczęście na poziomie 30-30%.
Odpowiedz z cytatem
Stare 14-07-2017, 00:50
Awatar sztach
sztach sztach jest offline
Sum
Pogromca labiryntu

Miejscowość: Moja ambona mieści się teraz w krainie zwaną Chromeria, blisko jakiegoś czarnego piekła pryzmata.
sztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkim
Domyślnie

Nie zgadzam się, mag defensywny to dno. Dużo lepiej jest preferować maga w statach 1:1 (wytrzymałość:inteligencja), a ubierając się w przedmioty preferować sporo klejnotów na inteligencję. Nic na wytrzymałość. Takie moje zdanie.
Antoni de Rivarol
Jak tam zamachy?
Odpowiedz z cytatem
Stare 14-07-2017, 11:47
Martyna333 Martyna333 jest offline
Definicja dyskusji

Miejscowość: Wieś
Martyna333 niedługo okryje się sławą
Domyślnie

Według mnie poradnik przydatny dla początkujących, jednak zabrakło wzmianki o tym, jakie klejnoty wsadzać do przedmiotów.
Odpowiedz z cytatem
Stare 14-07-2017, 13:13
Awatar Straszny Knypel
Straszny Knypel Straszny Knypel jest offline
Definicja dyskusji

Miejscowość: Sopot
Straszny Knypel cieszy się dobrą reputacją
Domyślnie

Streecio żebyś tylko się nie obrażał, potraktuj na luzie - chcę powiedzieć że rozbawił mnie ten poradnik dla maga, zresztą obie części, super zdanie, które podniosło mój nastrój i humor to :"dobrze jest utrzymywać poziom ~30% na trafienie krytyczne...(..).. koncentracja na szczęściu spowoduje małą ilość inteligencji i wytrzymałości, za pośrednictwem czego będziemy słabi". Hehe jak widać, pośrednictwo szczęścia nie zawsze nam służy :)
Niezłe :)
Pozdr.
Stare 14-07-2017, 15:35
Błądzący

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez sztach Zobacz posta
Nie zgadzam się, mag defensywny to dno. Dużo lepiej jest preferować maga w statach 1:1 (wytrzymałość:inteligencja), a ubierając się w przedmioty preferować sporo klejnotów na inteligencję. Nic na wytrzymałość. Takie moje zdanie.
Dlatego powiedziałem, że nie polecam maga defensywnego ale każdy gra jak chce Ty też i nie chcę Ci narzucać mojego stylu gry, chciałem jedynie DORADZIĆ początkującym. mam nadzieję, że rozumiesz
Odpowiedz z cytatem
Stare 14-07-2017, 15:36
Błądzący

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Martyna333 Zobacz posta
Według mnie poradnik przydatny dla początkujących, jednak zabrakło wzmianki o tym, jakie klejnoty wsadzać do przedmiotów.
Rzeczywiście, nie wspomniałem o tym jak ktoś to jeszcze czyta, to przede wszystkim na inteligencję!!

Cytat:
Zamieszczone przez Straszny Knypel Zobacz posta
Streecio żebyś tylko się nie obrażał, potraktuj na luzie - chcę powiedzieć że rozbawił mnie ten poradnik dla maga, zresztą obie części, super zdanie, które podniosło mój nastrój i humor to :"dobrze jest utrzymywać poziom ~30% na trafienie krytyczne...(..).. koncentracja na szczęściu spowoduje małą ilość inteligencji i wytrzymałości, za pośrednictwem czego będziemy słabi". Hehe jak widać, pośrednictwo szczęścia nie zawsze nam służy :)
Niezłe :)
Pozdr.
hm, rzeczywiście dziwnie to opisałem. Może ZA POŚREDNICTWEM tego, że pisałem to na telefonie i podglądanie tego, co już napisałem niejesty zbyt wygodne. Hm, mam tylko nadzieję, że mimo tego poradnik jest w miarę przejrzysty i zrozumiały

Ostatnio edytowane przez Streecio ; 14-07-2017 o 15:39
Odpowiedz z cytatem
Stare 14-07-2017, 18:48
Awatar Straszny Knypel
Straszny Knypel Straszny Knypel jest offline
Definicja dyskusji

Miejscowość: Sopot
Straszny Knypel cieszy się dobrą reputacją
Domyślnie

Już Ci mówię dlaczego to mnie rozbawiło - słowo pośrednictwo zupełnie tu nie pasi, powinieneś raczej użyć "..co spowoduje, że będziemy słabi", ewentualnie "co stanie się przyczyną, że będziemy słabi", albo cokolwiek innego co wpadnie Ci do głowy, jednak akurat nie to słowo - pośrednictwo to czynność przenosząca czyjeś zamierzenia, plany, ale z tym bywa różnie, może akurat szukałeś pracy i tak się Ci skojarzyło :) ten zestaw słów Pośrednictwo Pracy w potocznym obiegu funkcjonuje dość często..
Sam poradnik nie zawiera błędów, w zasadzie to co napisałeś jest z gruntu słuszne, poza tym poradniki z definicji pisze się głównie dla początkujących, po przekroczeniu 400 levelka porady stają się mistyką, tajemnicami, co zakładać z eq i jaką drogę wybrać odnośnie golda (w zasadzie "karalny" temat kasa czy exp wywołali głównie magowie..), jaki powinien być stosunek cech i co decyduje o wyborze broni itd.... itp... etc... rozmowy trwają nadal i mają się dobrze, Playa nie zdradza kluczowych danych więc każdy może snuć domysły i pomysły :) ..
Stare 14-07-2017, 19:57
Błądzący

Domyślnie

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Im częściej czytam to, co napisałem, tym bardziej mnie samego to rozśmiesza. Hm. Rzeczywiscie powinienem to inaczej ująć. W każdym razie cieszę się, że do samego poradnika nie masz zastrzeżeń
Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów