Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Forum organizacyjne > Wszystko w jednym, czyli Gazetka SFGame

Wszystko w jednym, czyli Gazetka SFGame Inaczej zbiór i podsumowanie informacji w ciągu miesiąca z domieszką zabawy i śmiechu.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 02-04-2017, 22:45
Awatar Kaj
Kaj Kaj jest offline
Piszący przeznaczenie
Zasłużony dla forum

Miejscowość: Rzywiec
Kaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/a
Domyślnie

Cytat:
Przerobimy sobie wszystko, to co wydarzyło się podczas przerwy w forumowej gazetce.
Przecinek w złym miejscu macie.

Nie wszystko czytałem: część tylko przescrollowałem. Plusik za wywiad z Razorem, fajnie, że gazetka znowu działa. Mam jednak dużo ***8222;ale***8221;. Przede wszystkim to, co już podawałem dawno temu: czy jest ktoś, kto faktycznie czyta te wszystkie spisy? Lista dziwnych świąt, premiery, no kurde, przecież to jest skądś przekopiowane i zupełnie niezwiązane z grą, forum ani społecnzością. Nie mówię, że wszystko ma być totalnie powiązane, ale kurde no, w tej formie to jest nieatrakcyjne, przynajmniej dla mnie.
Podobnie opis zmian. Taka lista to jest fajne, jak administracja gdzieś wkleja i ktoś z ciekawości chce poczytać, ale w obecnej formie to w ogóle nie jest publicystyka.
A tamte aktualizacji są tak połamane, jakby ktoś z Was skopiował je z łamaniem linii narzuconym przez jakiś komunikator.

Cytat:
Zawiera ono 1000 poziomów i jest po prostu zlepkiem wszystkich innych
potworów, które możemy spotkać w karczmie, lochach czy nawet pupilach.
Im wyższy poziom tornada, tym trudniejszy przeciwnik co jest raczej
oczywiste. Za wygranie jakiegokolwiek poziomu możemy otrzymać:
złoto+doświadczenie, przedmiot+doświadczenie lub artefakt+doświadczenie.
Szansa na artefakt jest naprawdę mała. Na własnym przykładzie mogę
powiedzieć, że po przejściu już około 300 poziomów, otrzymałem dopiero 4
artefakty. Z tego co udało się zauważyć społeczności forum, na 10 poziomie
tornada szansa na artefakt wynosi 100%. Niestety, dla osób, które mają
wyższy poziom od przeciwnika, taki artefakt może wylądować tylko i
wyłącznie w toalecie. Ciekawostką, na którą powinniśmy zwrócić uwagę to
to, że gdy walcząc w tornadzie zostanie nam 90% życia następna próba
będzie darmowa. Ponadto, tornado pomaga nam w zdobyciu nowych
artefaktów, które opiszemy później. Jakie warunki należy spełnić by zdobyć
nowy artefakt, są na tę chwilę nieznane. Wiadomy jest jednak fakt, że nowe
artefakty możemy zdobyć nie tylko w tornadzie, ale i w lochach i sklepach.
Warto wspomnieć jeszcze o tym, że dostęp do tornada otrzymujemy wraz z
odblokowaniem strefy mroku.
Odpowiedz z cytatem
Stare 03-04-2017, 06:37
MiXerek MiXerek jest offline
Zbanowany

Miejscowość: Wrocław
MiXerek jest wspaniałym przykłademMiXerek jest wspaniałym przykłademMiXerek jest wspaniałym przykłademMiXerek jest wspaniałym przykładem
Domyślnie

Dzięki, następnym razem postaramy się nie robić takich błędów. Cieszę się, że podobał Ci się wywiad.
Odpowiedz z cytatem
Stare 03-04-2017, 09:53
Awatar Kuszu
Kuszu Kuszu jest offline
Otwarty umysł
Zasłużony dla forum

Miejscowość: Przybywam z plateny Kuszex
Kuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumy
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Kaj
Plusik za wywiad z Razorem, fajnie, że gazetka znowu działa. Mam jednak dużo ale. Przede wszystkim to, co już podawałem dawno temu: czy jest ktoś, kto faktycznie czyta te wszystkie spisy? Lista dziwnych świąt, premiery, no kurde, przecież to jest skądś przekopiowane i zupełnie niezwiązane z grą, forum ani społecnzością. Nie mówię, że wszystko ma być totalnie powiązane, ale kurde no, w tej formie to jest nieatrakcyjne, przynajmniej dla mnie.
Podobnie opis zmian. Taka lista to jest fajne, jak administracja gdzieś wkleja i ktoś z ciekawości chce poczytać, ale w obecnej formie to w ogóle nie jest publicystyka.
A tamte aktualizacji są tak połamane, jakby ktoś z Was skopiował je z łamaniem linii narzuconym przez jakiś komunikator.
To nie są błędy tylko gust czy może raczej upodobanie użytkownika X. Owszem może wspomniane tutaj dodatki są mniej atrakcyjne, ale czy w dowolnej gazecie/czasopiśmie jakie kupujesz w kiosku wszystkie informacje są dla Ciebie istotne? Otóż nie i często zdarzają się zmyślone zapychacze. Okej może część danych w naszej forumowej lekturze jest przepisana albo odnosi się do innych źródeł, ale przypomnę drogi użytkowniku, że tworzą ją bez obrazy, ale amatorzy nie żadni eksperci w tej dziedzinie.Takie informacje dla użytkownika Y, który wcześniej o nich nie wiedział mogą okazać się bardziej istotne niż wywiad który bardziej zainteresował innego czytelnika.

Cytat:
Zamieszczone przez Kaj
Przecinek w złym miejscu macie.
A Tobie oderwało z w wyrazie społeczność - Tak, tak Mozilla wszystko podkreśla :P I teraz zastanów się co bardziej kłuje w oczy podkreślony na czerwono brak literki czy jakiś przecinek?

I na koniec pewna sugestia dla użytkownika X na przykładzie Kaja. Znasz się lepiej na pisarstwie ? Spróbuj swych sił w redakcji albo zastąp kogoś kto Twoim zdaniem nie powinien w niej być.
Stare 03-04-2017, 10:36
Nuriel
Gość

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Kuszu Zobacz posta

A Tobie oderwało z w wyrazie społeczność - Tak, tak Mozilla wszystko podkreśla :P I teraz zastanów się co bardziej kłuje w oczy podkreślony na czerwono brak literki czy jakiś przecinek?
Mnie bardziej kłuje jakiś tam przecinek .Nie żebym sam je zawsze stawiał w dobrym miejscu (jestem hipokrytą /o\).

Co do gazetki, to wydaje się całkiem fajna. W całości przeczytałem co prawda tylko wywiad, ale za to bardzo mi się podobał.

Ostatnio edytowane przez Nuriel ; 03-04-2017 o 10:38
Odpowiedz z cytatem
Stare 03-04-2017, 12:02
Zbanowany

MiXerek jest wspaniałym przykłademMiXerek jest wspaniałym przykłademMiXerek jest wspaniałym przykłademMiXerek jest wspaniałym przykładem
Domyślnie

Jednak Kaj ma tutaj rację. Gdyby to on redagował gazetkę i popełnił taki błąd na pewno ktoś by to mu wytknął.
Odpowiedz z cytatem
Stare 03-04-2017, 12:02
Awatar Straszny Knypel
Straszny Knypel Straszny Knypel jest offline
Definicja dyskusji

Miejscowość: Sopot
Straszny Knypel cieszy się dobrą reputacjąStraszny Knypel cieszy się dobrą reputacją
Domyślnie

A ja trochę po czasie, bowiem samą gazetkę przeczytałem jak tylko się pojawiła, dziś postanowiłem krótko aby nie przynudzać podsumować - super że będzie nadal żyła, żadnych uwag krytycznych nie czuję potrzeby pisać, uważam, że to świetnie że mamy na forum ludzi, którzy zechcieli się zaangażować, poświęcić swój czas i energię w celu przywrócenia do życia gazetki. Widzę rosnący potencjał redaktorów, nie wykazują też oni żadnych żalów czy urażonych ambicji nawet gdy któryś z graczy coś tam im wytknie / skrytykuje etc. Jest mi miło, że wciąż gazetka funkcjonuje, a przyznam, że już straciłem na to nadzieje. Wchodząc na forum i widząc ostatni (już nieaktualny ) wpis o zakończeniu jej żywota często przychodziło mi na myśl czy nie lepiej gdyby admin usunął go z pola widzenia.. Tymczasem zmieniła się trochę ekipa i oto mamy jak dawniej co poczytać, jak dla mnie to super, nie mam żadnych krytycznych uwag. Gratki Wam i szanowanko za pracę
.
ps. nie wiem czy to możliwe tech. czy też ktoś zna wystarczająco płynnie niemiecki/ang. ale czy nie fajnie byłoby poczytać jakiś wywiad z czołówką z S1 niem. albo innym - ostatnio mieliśmy na forum fotkę z zkończenia Tornada.. Wywiady są gwoździem programu każdego wydania, dodałbym też przegląd naszych polskich serwerów, rozmowy o perspektywach zaliczania kolejnych Lochów, jasnych i ciemnych gracze jak sądzę są ciekawi co dzieje się na innych światach, może dałoby się coś wyciągnąć o planach dot. sfg albo od Ignis albo od samych twórców, chociaż wiem, że to dla nich niewygodny temat Ale nawet plotki byłby chętnie czytane. Pozdr :)
Stare 03-04-2017, 12:09
Zbanowany

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Straszny Knypel Zobacz posta
ps. nie wiem czy to możliwe tech. czy też ktoś zna wystarczająco płynnie niemiecki/ang. ale czy nie fajnie byłoby poczytać jakiś wywiad z czołówką z S1 niem. albo innym - ostatnio mieliśmy na forum fotkę z zkończenia Tornada.. Wywiady są gwoździem programu każdego wydania, dodałbym też przegląd naszych polskich serwerów, rozmowy o perspektywach zaliczania kolejnych Lochów, jasnych i ciemnych gracze jak sądzę są ciekawi co dzieje się na innych światach.
Już o tym myśleliśmy, na następny numer spróbujemy coś ogarnąć.
Cytat:
może dałoby się coś wyciągnąć o planach dot. sfg.
Spróbuję namówić do wywiadu kogoś, kto ma duży wpływ na grę, może nawet samego KO771
Odpowiedz z cytatem
Stare 03-04-2017, 13:22
Awatar Kaj
Kaj Kaj jest offline
Piszący przeznaczenie
Zasłużony dla forum

Miejscowość: Rzywiec
Kaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/a
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Kuszu Zobacz posta
To nie są błędy tylko gust czy może raczej upodobanie użytkownika X. Owszem może wspomniane tutaj dodatki są mniej atrakcyjne, ale czy w dowolnej gazecie/czasopiśmie jakie kupujesz w kiosku wszystkie informacje są dla Ciebie istotne? Otóż nie i często zdarzają się zmyślone zapychacze. Okej może część danych w naszej forumowej lekturze jest przepisana albo odnosi się do innych źródeł, ale przypomnę drogi użytkowniku, że tworzą ją bez obrazy, ale amatorzy nie żadni eksperci w tej dziedzinie.Takie informacje dla użytkownika Y, który wcześniej o nich nie wiedział mogą okazać się bardziej istotne niż wywiad który bardziej zainteresował innego czytelnika.

I na koniec pewna sugestia dla użytkownika X na przykładzie Kaja. Znasz się lepiej na pisarstwie ? Spróbuj swych sił w redakcji albo zastąp kogoś kto Twoim zdaniem nie powinien w niej być.
Nie wiem, dlaczego tak się do mnie doczepiłeś, niemniej dziękuję innym użytkownikom, tj. MiXerkowi, że nie obraził się na moją wypowiedź, która miała być konstruktywna, oraz Nurielowi, że stanął w mojej obronie.

Pozwól, że ustosunkuję się do Twojej odpowiedzi odnośnie moich zastrzeżeń.

Po pierwsze to wiem, że de gustibus non est disputandum i coś, co jednemu się podoba, drugiemu nie musi, aczkolwiek ja tutaj o czymś zupełnie innym, a mianowicie właśnie o zapychaczach niezwiązanych z tematem głównym gazetki. Rozumiem więc, że dla kogoś może okazać się ciekawsze coś innego niż wywiad z Razorem, ale jest to gazetka forum SF, więc mimo wszystko teksty o grze/forum ZAWSZE będą w niej bardziej wartościowe niż cokolwiek, co jest jedynie offtopem i zapychaczem.
Dość mocno siedzę w temacie prasy i dziennikarstwa, wiem, że zapychacze są wszędzie. Mimo to są one po prostu złe. Im gorsza gazeta/magazyn, tym ich więcej, a dają nie dlatego, że chcą, ale dlatego, że muszą, bo a) są to teksty sponsorowane przynoszące profity, b) redakcja nie ma w danym momencie lepszych tekstów, a musi zapełnić strony, c) redakcja ma zobowiązania wobec kogoś, d) redakcja nie ma gustu.

Po drugie przepraszam Cię za literówkę, większości swoich postów nie czytam przed wysłaniem. Robię tak natomiast z tematami albo dłuższymi wypowiedziami. Kiedy natomiast piszę artykuł na jakąś stronę albo wrzucam coś do publikacji, ZAWSZE dopilnowuję, żeby nie było tam błędów. I to jest ta różnica, że teraz jestem zwykłym szarym użytkownikiem, ale publikując coś, co ma być prozą, publicystyką, poezją, whatever, zobowiązuję się do wysłania tekstu poprawnego w języku, w którym piszę.
Co jest większym, gorszym błędem, nie chcę dyskutować. Wytknąłeś coś w moim, jak tak się bawimy, to w Twoim brakuje naprawdę dużo przecinków, przez co naprawdę niektóre zdania musiałem czytać po kilka razy, żeby zrozumieć, co chcesz mi przekazać.

Być może i znam się lepiej. Kiedyś już pomagałem przy gazetce, do tego numeru też chciałem dołączyć, ale powiedziano mi, że nie ma takiej możliwości. Przeproś więc każdego potencjalnego użytkownika X za wprowadzanie w błąd.

Przy okazji: bardzo podoba mi się pomysł Strasznego Knypla, żeby przeprowadzać wywiady z graczami z innych krajów.
Odpowiedz z cytatem
Stare 03-04-2017, 14:13
Awatar Kuszu
Kuszu Kuszu jest offline
Otwarty umysł
Zasłużony dla forum

Miejscowość: Przybywam z plateny Kuszex
Kuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumy
Wink

Cytat:
Zamieszczone przez Kaj Zobacz posta
Dość mocno siedzę w temacie prasy i dziennikarstwa, wiem, że zapychacze są wszędzie. Mimo to są one po prostu złe. Im gorsza gazeta/magazyn, tym ich więcej, a dają nie dlatego, że chcą, ale dlatego, że muszą, bo a) są to teksty sponsorowane przynoszące profity, b) redakcja nie ma w danym momencie lepszych tekstów, a musi zapełnić strony, c) redakcja ma zobowiązania wobec kogoś, d) redakcja nie ma gustu.
A więc to takie buty. Domyślałem się, że coś jest na rzeczy i że siedziałeś w tej dziedzinie oraz, że jest to Twój konik. Mam też tą świadomość, że zapychacze być muszą. Zgadzam się w zupełności, że powody są takie jakie wymieniłeś.

Cytat:
Po drugie przepraszam Cię za literówkę, większości swoich postów nie czytam przed wysłaniem. Robię tak natomiast z tematami albo dłuższymi wypowiedziami. Kiedy natomiast piszę artykuł na jakąś stronę albo wrzucam coś do publikacji, ZAWSZE dopilnowuję, żeby nie było tam błędów. I to jest ta różnica, że teraz jestem zwykłym szarym użytkownikiem, ale publikując coś, co ma być prozą, publicystyką, poezją, whatever, zobowiązuję się do wysłania tekstu poprawnego w języku, w którym piszę.
Co jest większym, gorszym błędem, nie chcę dyskutować. Wytknąłeś coś w moim, jak tak się bawimy, to w Twoim brakuje naprawdę dużo przecinków, przez co naprawdę niektóre zdania musiałem czytać po kilka razy, żeby zrozumieć, co chcesz mi przekazać.

Być może i znam się lepiej. Kiedyś już pomagałem przy gazetce, do tego numeru też chciałem dołączyć, ale powiedziano mi, że nie ma takiej możliwości.
Nie masz mnie za co przepraszać. Znasz się na rzeczy (albo dobrze udajesz) więc zwracam honor i żeby nie było niejasności to do nikogo się nie doczepiam bez powodów, a tym najczęściej jest afiszowanie, że wie się lepiej i wytyka błędy innych nie dostrzegając własnych Chwali Ci się, że tak dobrze znasz się na poprawnej polszczyźnie oraz to, że tworząc publikacje takie czy inne dla masowego przekazu zwracasz uwagę na najdrobniejsze szczegóły <respect>
U mnie interpunkcja kulała od najmłodszych lat szkoły podstawowej i tak już zostało, że znam tylko te, których wówczas się nauczyłem, a i o tych często gęsto zapominam. Co istotne zwróć uwagę, że w swoim poprzednim poście zacytowałem tylko Twoją wypowiedź zwracając się do użytkownika, X a nie bezpośrednio do Ciebie - posłużyłem się tylko przykładem.

Cytat:
Nie wiem, dlaczego tak się do mnie doczepiłeś, niemniej dziękuję innym użytkownikom, tj. MiXerkowi, że nie obraził się na moją wypowiedź, która miała być konstruktywna, oraz Nurielowi, że stanął w mojej obronie.
Chyba już Ci to pokrótce wyjaśniłem. Jak wchodzisz na malućkich to musisz liczyć się z tym, że oni też potrafią odbić piłeczkę. Ty dziękujesz Nurielowi, że Cię obronił przede mną oraz podobnymi osobnikami... a ja broniłem malućkich z naszej małej forumowej redakcji
Cytat:
Przeproś więc każdego potencjalnego użytkownika X za wprowadzanie w błąd.
To czynię. Pokój z Wami.

Przyłączam się również do pomysłu opisania jak się sprawy mają na innych polskich serwerach.

Wywiady z graczami tudzież osobami pełniącymi ważne funkcje z innych krajów mogą być czymś naprawdę ciekawym. Nie wydaje mi się jednak wspomniany KO771 miał coś wspólnego z tworzeniem Shakesa i Fidgeta. On jest tylko najważniejszą osobą w całym supporcie. Od tworzenia ich są zupełnie inne osoby, o których przeciętni gracze nie mają pojęcia. Natomiast Naszej administracji nie ma co ciągać za język i wypytywać o nowinki, które pojawią się w grze bo oni raczej nie wiele wiedzą w tej kwestii i są informowani przez swoich przełożonych z wyższych sfer.

Ostatnio edytowane przez Kuszu ; 03-04-2017 o 14:16
Odpowiedz z cytatem
Stare 03-04-2017, 16:23
Awatar sztach
sztach sztach jest offline
Sum
Pogromca labiryntu

Miejscowość: Moja ambona mieści się teraz w krainie zwaną Chromeria, blisko jakiegoś czarnego piekła pryzmata.
sztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkim
Domyślnie

Nie no, skoro narzekasz tak na całą zawartość i porównujesz ją do najlepszego wywiadu z razorem, to może w następnej gazetce jedyną treścią będzie wywiad? :tongue:

Wiadomo, że zdarzają się rzeczy i te gorsze, i te lepsze.
Antoni de Rivarol
Jak tam zamachy?
Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów