Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Forum organizacyjne > Wszystko w jednym, czyli Gazetka SFGame

Wszystko w jednym, czyli Gazetka SFGame Inaczej zbiór i podsumowanie informacji w ciągu miesiąca z domieszką zabawy i śmiechu.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 13-07-2016, 09:21
Nuriel
Gość

Domyślnie Numer 41

- Popatrz Shakes - Fidget patrząc w niebo, zaczął po kolei wskazywać palcem jakieś małe, ledwie widoczne punkciki, ewidentnie chcąc zabłysnąć przed przyjacielem widzom na temat konstelacji gwiazd. - Tam jest wielki mag, a tam obok stara wiedźma i jej kot.
- Yhy - odpowiedział Fidget zbyt zajęty oglądaniem swoich palców, żeby dostrzec to, co rzekomo dostrzegał tam mały mag.
- Tam zaraz obok księżyca, ta długa linia zakończona skupiskiem gwiazd to jest wielka różdżka - kontynuował Fidget - Podobno istniał kiedyś czarodziej, który tak długo wpatrywał się w niebo, wzdychając do niej z pożądaniem, aż różdżka do niego przyszła. - Mały mag spojrzał na Shakesa, który cały czasu uparcie gapił się na swoje palce, oczekując, że ten będzie wypytywał, co było dalej. Gdy nie doczekał się reakcji, wyjąć zza pasa swoją małą różdżkę, szepnął coś i momentalnie głowa Shakesa poderwała się do góry.
Shakes wyraźnie niezadowolony, że przyjaciel przerwał mu jego zajęcie, warknął coś niezrozumiale, pogroził Fidgetowi i na tym zakończył, bo wiedział, że małego mag w tej chwili nie jest nastroju do żartów.
- Popatrzy, spadająca gwiazda - odpowiedział po chwili, żeby uspokoić przyjaciela.
- Co? Gdzie? - zdumiał się Fidget - aua! - krzyknął, bp coś spadło mu na głowę.
- Właśnie tu - wojownik podniósł z ziemi papierowe zawiniątko. - To chyba jakaś gazetka - Shakes nie zważał na narzekanie przyjaciela na temat bólu głowy - chodźmy do mojego sklepiku, bo tu jest za ciemno.

Co się wydarzyło na forum?
  • Nastąpiły małe zmiany w ekipie redaktorów:
    • Z różowego nicku zrezygnował Dmix - dzięki za współpracę i włożony w to czas.
    • Natomiast szeregi redaktorów zasili Nuriel i xQue.

Poza tym to chyba nic się nie wydarzyło. Straszne nudy tu ostatnio.

Święta

Każdy powód jest dobry, by świętować. Postanowiliśmy wyjść Wam z pomocą i podać kilka takich powodów (oczywiście wybraliśmy te najciekawsze święta):

12 sierpnia - dzień pracoholików
13 sierpnia - dzień osób leworęcznych
16 sierpnia - dziń zagrychy
20 sierpnia - dzień wyznawania miłości. Kocham Was wszystkich moi czytelnicy <3
21 sierpnia - Światowy dzień optymisty
25 sierpnia - dzień polskiej żywności
27 sierpnia - dzień spieczonego bliźniaka
28 sierpnia - Światowy dzień publicznego czytania komiksów. Tak więc tego dnia wszyscy wychodzimy z domu z telefonem czy tabletem i grzecznie czytamy komiksy shakes&fidget. Tam niżej w innym dziale jeden będzie.
32 sierpnia - dzień wielbienia redaktorów.
2 września - dzień dużego rozmiaru

Garść wydarzeń z przeszłości

Nasza gazetka, jakby ktoś jeszcze tego nie rozgryzł, pełni też funkcję edukacyjną. Tak, więc jeśli jeszcze nie czujecie się zedukowani, oto najciekawsze/najważniejsze wydarzenia z dnia 6 sierpnia (dzień wydania gazetki) z nastawieniem na te pozytywne lub neutralne, bo te złe są złe i warto je przemilczeć, gdyż gazetka ma też bawić.
W sumie to wybrałem je losowo, bo strasznie dużo tego

Wydarzenia w Polsce:

1396 rok - Podpisano układ pokojowy pomiędzy Królestwem Polskim a obleganymi w Opolu książętami Bolesławem IV i Bernardem, którzy odsunęli od władzy prowadzącego antypolską politykę stryja Władysława Opolczyka.
1847 - Na stację w Katowicach wjechał pierwszy pociąg osobowy.
1955 - Założono Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.
1988 - Agata Karczmarek ustanowiła w Lublinie aktualny do dziś rekord Polski w skoku w dal (6,97 m).
2008 - Wystartował kanał TVP HD w wysokiej rozdzielczości.

Aa.. i jeszcze zaczęła się kadencja Bronka (2010) i 5 lat później Dudy, ale nie wiem, czy któraś z tych wiadomości jest dobra.

Świat:
1223 - Ludwik VIII Lew i Blanka Kastylijska zostali koronowani w katedrze w Reims na króla i królową Francji.
1497 - Giovanni Caboto powrócił do portu w Bristolu z wyprawy, w trakcie której odkrył Nową Fundlandię i Labrador.
1661 - Holendersko-portugalska wojna kolonialna: w Hadze podpisano pierwszy traktat pokojowy (drugi i ostateczny podpisano w 1663 roku).
1802 - Katolicki kościół antonianów w Kolonii został przekazany protestantom, jako ich pierwsza świątynia w mieście.
1866 - Francuski astronom Édouard Stephan odkrył planetoidę (89) Julia.
1896 - Madagaskar został kolonią francuską.
1906 - Joseph Ward został premierem Nowej Zelandii.
2015 - Otwarto Nowy Kanał Sueski.

----------------------------------------
- Ty wiesz co Fidget? - Shakes wyjął nos z gazetki - to jest jakieś głupie, nic z tego nie rozumiem. Kto to w ogóle czyta - podniósł się z krzesła i poszedł na zaplecze, rzucając gazetkę Fidgetowi.
Po chwili wrócił z wielką michą wypełnioną kaszą ze skwarkami.
- Wiesz co? - Fidget zrobił mądrą minę - nie będę ci tego tłumaczył. I tak nie zrozumiesz.
Nie czekając na reakcję Shakesa, mały mag zaczął czytać dalej.

Co się wydarzyło w grze?

Co się wydarzyło od wydania 40 numeru?
  • 22.06 Shakes i Fidget świętowali swoje siódme urodziny :> Uczczone zostały nowym - 10 już - serwerem międzynarodowym oraz tradycyjnie wszystkim eventami.
  • Jakoś pod koniec lipca zostały wgrane na serwery zmiany dotyczące pupili.
  • kilk
  • Została wprowadzona mała zmiana w kolejności eventów. Od teraz, gdy "skarby lasu" wypadną pod koniec miesiąca nie będą zastępowane losowym eventem. Zmiana ta była spowodowana tym, że niektóre pupile można znaleźć tylko podczas tego eventu.
  • 5 sierpnia ruszył kolejny serwer międzynarodowy.

Nadchodzące eventy
6-7 sierpnia - weekend mądrości
13-14 sierpnia - weekend epicki
20-21 sierpnia - gorączka złota
27-28 sierpnia - skarby lasu + promocja na grzybasy
3-4 września - weekend epicki

Wywiad

W tym numerze mamy dla Was wywiad z graczem z gry, a nie z forum. Przed Wami Maciek0081 z W9.

Cytat:
Na początek powiedz może coś o sobie. Co tam uważasz za stosowne, żeby zdradzić czytelnikom.

Witam, nazywam się Maciek (tak, tak nick nie jest oryginalny:), 34 lata, mieszkam w Warszawie, na co dzień pracuję, a praca jest tak wspaniała, że daje mi możliwości klikania w SF. Poza SF gram też w inne gry - głównie Blizzarda (HS, Diablo). Do SF wróciłem po kilku latach (ostatnio grałem na s5 PL) - akurat widziałem na Steamie i podkusiło mnie - tym bardziej, że czytałem zmiany w grze (pupile, twierdza, wieża itd), których wcześniej nie spotkałem:). Moje największe marzenie związane z SF to S34 PL, na które czekamy z wielkim utęsknieniem dużą grupą graczy :)

Skoro zaczynałeś grę na s5, to pewnie pamiętasz jeszcze te czasy, kiedy gra wyglądała zupełnie inaczej niż teraz?
Jak Ci się wtedy grało? Może jest coś, co wspominasz z łezką oku?

S5 to były lata temu, nie pamiętam już dokładnie czy 4 czy 6...Generalnie gra wyglądała dużo inaczej, po kilku dniach ograniczała się już do robienia awki i od czasu do czasu lochy. Teraz jest zupełnie inaczej, gra pochłania dużo więcej czasu, wymaga więcej myślenia, planowania i strategii (np. rozbudowa twierdzy czy karmienie pupili). Z tamtych lat z łezką wspominam grę razem z Tarą :) Łezka numer 2 - jednak serwery PL mają swój urok i klimat, na serwerze międzynarodowym, jeśli chce się grać tylko z Polakami nie jest łatwo, bo jest nas dużo mniej niż np. Niemców, do tego Oni zarabiają w Euro :)

No tak, zarobki Niemców w euro są, myślę, głównym powodem, dla którego już od ponad roku, jeśli dobrze liczę, nie wyszedł polski serwer. Na międzynarodowych Playa zarabia więcej... Zaczyna już rozpowszechniać się teoria, że nowy polski serwer nie wyjdzie w ogóle.
A wracając do tych zmian, o których wspomniałeś - która z rzeczy, które zastałeś w grze po powrocie, spodobała Ci się najbardziej?

Trudno mówić o konkretnej zmianie, generalnie podoba mi się wkomponowanie wielu elementów w jedną całość. Każda zmiana ma wpływ na rozgrywkę główną. Twierdza/gemy/pupile/portale itd. Ciekawe jest właśnie to, że te nowe elementy poprawiają nam postać i ułatwiają pokonywanie lochów. Gdyby miał jednak wskazać na 1 element - na pewno pupile, ich nazwy, wyglądy, sposoby zdobywania - naprawdę miły element poza czystym robieniem zadań. Gdybym miał jednak wskazać co mi się najbardziej nie podoba - to ciągle - mimo upływu lat brak balansu klas. Dalej zwiadowca ma najłatwiej, mag średnio a granie wojownikiem równa się ze skazaniem się na męczarnie przez pierwsze 2-3 miesiące. Niestety pupile nie poprawiły tego balansu i spowodowały jeszcze większą siłę zwiadowców w kwestii levelowania - wiadomo, że lochy dają najwięcej expa - a zwiadowca lochów może zrobić zawsze najwięcej :) Poza w9 oczywiście:)

No tak. Na W9 grasz magiem i już od dłuższego czasu utrzymujesz się na pierwszej pozycji.
Zdradzisz czytelnikom receptę na sukces?
I od razu zapytam - dlaczego wybrałeś akurat maga?

13 lipca minie dokładnie miesiąc od zdobycia TOP1, chociaż zacząłem grać dzień po starcie serwera czyli 21.05. Recepta na sukces ? Nie oszukujmy się - gra premiuje 3 rodzaje graczy.
1. Grzybiarze
2. Gracze systematyczni i grający długo
3. Połączenie 1 i 2 :)
Czy da się w krótkim czasie po starcie serwera wbić TOP1 bez dużej ilości grzybów ? NIE. Czy da się osiągnąć wysoką pozycję później? TAK. Zwłaszcza, że dużo graczy tych najbardziej grzybiących często kończy grę po 1-2 mscach. Ranking się wtedy bardzo zmienia, a systematyczność graczy nagradzana zdobywaniem wyższych pozycji im dłużej grają, niezależnie od ilości grzybów. Dlaczego Mag ? Sentyment z S5. Jeśli wyjdzie S34 myślałem o próbie wbijania TOP1 wojownikiem :) Zwiadowcą to jednak małe wyzwanie. Oczywiście nie jest to też tak, że bierzemy zwiadowcę i mamy TOP1... Klasa ta jednak ma dużo łatwiej niż pozostałe klasy.

TOP1 Wojownikiem na nowym serwerze byłoby nie lada osiągnięciem. Na tych starszych serwerach czasami się takie anomalie widuje, ale na nowym serwerze jeszcze nie widziałem. Powodzenia :>
A teraz pytanie tak z mojej czystej ciekawości - Czy będąc na pierwszej pozycji często spotykasz się z różnego rodzaju "Trollingiem"?
Jak przydarzyła Ci się jakaś wyjątkowa śmieszna czy dziwna sytuacja, to możesz ją opisać :)

Wyzwanie przyjęte :) Jeśli ktokolwiek mający wpływ chociaż w 1% na decyzję twórców gry to czyta - DUUUUŻO NAS CZEKA NA S34PL. DAJCIE NAM SZANSĘ :)
Co do trollingu, zdarzają się PW obraźliwe (nie wiem z jakiego powodu to kogoś bawi), zdarzają się gratulacje. Tych drugich na szczęście jest więcej. Często dostaję też PW z prośbami o grzyby, złoto, czy ocenę postaci. Te ostatnie czytam na każdym odcinku na YT (prowadzę hobbystycznie kanał). Generalnie nasze 3 gildie skupiają teraz praktycznie wszystkich graczy z Polski z top pozycjami (bez pojedynczych osób) i raczej większość dziwnych PW przychodzi od niskich levelów. Czy coś śmiesznego ? Nie wiem... za pierwszym razem uśmiechałem się jak dostałem PW - kup mi grzyby albo cytuję "chej czy morzesz przyjsc do nas do gildii i wpłacić nam gżyby na rozbódowe"... Teraz już mnie nie bawią :)

Hehe... czasami też nie wiem, czy mam się śmiać z takich wiadomości czy płakać.
Było pytanie o najlepsze nowości, to może teraz zapytam, co tak ogółem podoba Ci się w tej grze? Co Cię tu trzyma i sprawia, że nie boisz się uszczuplić portfela?

Jedno się nie zmieniło. W grach tego typu trzymają ludzie. Dopóki trwa życie w Gildii jest fajnie :) A pieniądze - cóż - lepiej je wydać na SF niż w kasynie :) przynajmniej ja mam takie zdanie. Z drugiej jednak strony jak klikam te kolejne lochy i patrzę jak lecą grzybki - to mam takie myśli, że to niczym się od kasyna nie różni :) Tak samo jak tam - wygrywa tylko Bank! Mam jednak nadzieję, że na dłużej uda się utrzymać tutaj ekipę na W9 i z całą mocą ruszyć po dominację na S34 (tak tak ciągle wierzę :P).

Ja to mówią - wiara umiera ostatnia. (A może to była nadzieja, mniejsza z tym :P)
Może odejdźmy na chwilę od gry - zaglądasz czasem na forum? Jak oceniasz jego funkcjonowanie?

Jak prawie każdy zaglądam przed zbliżającym się weekendem, żeby dowiedzieć się, jaki tym razem bonusik będzie:) Forum jest praktycznie niezmienne od kilku lat z tego, co pamiętam, funkcjonalność ok, część społecznościowa mnie w tym momencie nie interesuje (na serwerze międzynarodowym raczej nie istnieje takie coś jak rekrutacja przez forum) więc zaglądam jak mam chwilę zobaczyć nowości i komunikaty oraz gazetkę SF :)

Jeśli czytasz gazetkę, to zapewne czytałeś też komiksy. Jak je oceniasz? Jak też oceniasz ich przeniesienie do gry. Podobają Ci się same opisy misji czy przedmiotów, czy raczej nie zwracasz na to uwagi?

Na początku zwracałem, jednak bo jakimś czasie wkrada się automatyzm i niestety - Klik Klik Klik :P aaaa przepraszam, czytam lokalizację misji, żeby znaleźć pupile :) Generalnie fajny pomysł, ciekawe wykonanie i na pewno dla kogoś, kogo fascynują takie rzeczy, jest świetnym pomysłem :)

Może jest coś, co chciałbyś zmienić w grze?
Masz może jakieś pomysły, co można by dodać, żeby gra stała się ciekawsza?

Lepszy balans między klasami, wojownik jest zdecydowanie najsłabszą klasą - może dać mu wyjątkowo możliwość chociaż ubierania w tarczę pomocnika ? Cokolwiek, żeby miał trochę jednak łatwiej niż teraz. Poza tym jest ok :)

Wspomniałeś wcześniej, że narywasz filmiki na youtube.
Może o tym coś opowiesz? Jak Ci idzie, jakieś rady dla początkujących, co chcesz.
Możesz też zwyczajnie dać reklamę swojego kanału.

Tak prowadzę hobbystycznie kanał na YT. Nastawiony głównie na zabawę w wolnej chwili. Z W9 jest cała seria i cieszy się niezłą popularnością jak na mój kanał :) Wszystkich chętnych i ciekawych jak zdobyć i utrzymać top1 zapraszam http://bit.ly/28NOVwm.

W kwestii porad - jak wspominałem to raczej więc jedyne co mogę poradzić - robić to dla zabawy, dla siebie i nie patrzeć na to, że na początku ogląda Was 5 osób :) Na wszystko potrzeba czasu - tak jak i na wysokie poziomy w S&F :)

Jeśli grałeś kiedyś na s5 na pewno dostrzegasz różnice w aktywności na serwerach. Kiedyś w tę grało zdecydowanie więcej osób.
Jak myślisz, co powoduje, że coraz więcej ludzi odchodzi, a na ich miejsce nie pojawiają się nowi? Myślisz, że gra zbliża się już ku upadkowi, czy dajesz jej jeszcze szansę?

Myślę, że główny problem to nastawienie graczy. Dużo osób nastawia się na walki o topkę na początku serwera, potem jak im się nie udaje to przestaje grać i czeka na nowy serwer. Jest spora część graczy - w sumie pomaga to Playa i tacy graczy powodują otwieranie co miesiąc nowych W :) Myślę też, że pomimo dużej zawartości wszystko się kiedyś nudzi po prostu... Inną kwestią jest brak cierpliwości, niektórzy myślą, że jak już nie będą robić non stop 3 pasków to nie ma sensu grać - a to nieprawda, lepiej robić systematycznie 1 pasek, skupić się w weekendy expa i golda na 3 paskach i też można zawalczyć o wysokie pozycje.

Przecież czekam jak wielu na s34 :) Gdybym zakładał jej upadek, po co miałbym czekać ?

Myślę jednak, że trochę formuła gry jest trochę zła. Oczywiście nastawiona na zyski - bo pierwsze 2 msce dzieje się najwięcej, szybko się leveluje, dużo lochów, zadań, twierdza, pupile. Po 2 miesiącach jednak (tak jak teraz na w9) gra się stabilizuje, lochy już się robi raz na jakiś czas i generalnie człowiek czuje niedosyt z powodu zbyt szybkiego spowolnienia. Nagle wszystko wydaje się być dłuuugie do osiągnięcia... Moim zdaniem powinno to być trochę rozłożone - za szybko jest na początku i przez to za szybko robi się nagle zbyt wolno i mało dynamicznie :) Brakuje takiego etapu przejściowego - może nowe lochy,

Na tym zakończymy nasz wywiad.
Ja ze swojej strony dziękuję Ci za udzielenie wywiadu i życzę powodzenia w grze jak i w realnym życiu.
Chciałbyś na koniec dodać coś od siebie?

Dziękuję również za zainteresowanie :) Życzę wszystkim wytrwałości i pamiętajcie nie ważne kto dzisiaj jest TOP1 - ważne kto będzie za 2 lata :) Nie macie grzybów ? Nieważne - bawcie się grą.
Pozdrawiam wszystkich z MoherPower, Animosity i Disney w szczególności nasze Kochane Panie, które wytrzymują nasze samcze wybryki :)
-----------------------------------
- Potężny mag z tego Maćka - Fidget podrapał się po głowie, jakby chciał naleźć we włosach dalszą część wypowiedzi - Pamiętam, jak kiedyś odwiedzał mój sklepik. Od zawsze wróżyłem mu karierę.
- Ja tam bardziej kojarzę tę dziewczynę - Shakes przerwał potok słów Fidgeta - całkiem ładna z niej niewiasta.
- Eh, Shakes, shakes - Fidget pokręcił głową i wykonał jakiś dziwny uśmieszek - tobie tylko jedno w głowie.

Spacer po serwerach

Top 1 z każdego serwera pod względem ilości pupili.
Niestety dane są strasznie stare bo z połowy lipca. Początkowo gazetka miała wyjść właśnie w tym okresie, ale nie wyszła, bo jesteśmy leniwi.

W nagrodę za nasze lenistwo postanowiliśmy zrobić coś jeszcze. Inspiracją był ten post. Mamy nadzieję, że pomogliśmy.

Jeśli ktoś ma propozycję dotyczącą spaceru po serwerach w następnym numerze, proszę pisać w komentarzach pod gazetką.

Szczęścia i nieszczęścia

W tym numerze szczęściarzem zostaje Ziperro - Gratulację :>

Pechowcem natomiast został MrDarius - życzymy więcej szczęścia.

Horoskopy

Jesteś ciekawy, co Cię czeka, a nie chce Ci się czekać, żeby przekonać się o tym, jak już będzie po fakcie? W sumie to się nie dziwię. Zawsze można przeczytać horoskopy i się dowiedzieć wcześniej.

Dla magów będzie to bardzo przeciętny miesiąc, szansa na to, że osiągniesz coś spektakularnego, nie jest zbyt duża, ale jeśli postarasz się nadrobić brak sprzyjającej aury systematyczną pracą być może uda Ci się coś ugrać. Zwróć szczególną uwagę na to, by unikać w pojedynkach zwiadowców.
Staraj się nie ryzykować bez potrzeby.

W tym miesiącu wojownicy będą mieli bardzo ciężką przeprawę. Zapomnij o biciu jakichkolwiek rekordów, czy łatwym pokonaniu przeciwników w lochach. Musisz uzbroić się w cierpliwość, bo inaczej ten miesiąc może okazać się krytyczny.
Twój pech nie będzie obejmował jednak pupili. Nie wahaj się posyłać ich do lochów czy też na arenę - możesz na tym jedynie zyskać.

Dla zwiadowców najbliższy okres będzie istną sielanką. Postaraj się dobrze wykorzystać sprzyjającą aurę i wykończ jak najwięcej potworów w lochach. Nie bój się także posyłać do lochów swoich pupili, im też będzie sprzyjała aura.
Uważaj na twierdzę, bo może ona być atakowana częściej niż zwykle. Jednak jeśli wyszkolisz odpowiednio dużo obrońców, nie powinieneś mieć problemu z obroną.

-------------------------------
Fidget oderwał się od lektury i zaczął się cicho uśmiechać.
- Wyczuwam w tym rękę naszej kochanej wiedźmy - powiedział - jej horoskopy nigdy nie są przychylne dla wojowników - uśmiechnął się kpiąco do Shakesa. - W sumie to się jej nie dziwię.

Ostatnio edytowane przez BloodRing ; 08-08-2016 o 13:50
Odpowiedz z cytatem
Stare 13-07-2016, 09:27
Nuriel
Gość

Domyślnie

Forumowe trudne sprawy:

Nagroda Darwina

W tym numerze nagrodę Darwina otrzymuje MiXerek

I jako że nie wiem co by tu jeszcze wymyślić postanowiłem stworzyć nową nagrodę - jest to nagroda trollingu i otrzymuje ją Sztach za całokształt swojej twórczości i piękną kartę postaci.
Oczywiście to wszystko jest przesiąknięte sarkazmem i karta wcale nie jest piękna, a jej twórca zasługuje na potępienie.

Na koniec jeszcze filmik, który pewnie każdy już widział, ale coś tu trzeba dodać, żeby pusto nie było.

Także ten... najładniejszy pokemon to ten taki ptaszek co wygląda trochę jak orzeł

Komiks

Konkursy

W poprzednim numerze Gazetki zamieściliśmy aż dwa konkursy. Niestety nie spowodowały one jakiegoś większego zainteresowania, niemniej kilka osób do nich podeszło.

Pierwszym była krzyżówka. Ci, którzy zdecydowali się zrobić ją szybciej jak NoName mogli mieć problem- wynikał on z tego, że poprzedni numer był robiony na szybko, dlatego mogły wystąpić błędy. A oto wyniki- pierwsza kolumna tabelki pokazuje prawidłowe odpowiedzi:

Nagrody za ten konkurs:
1. MEFISTOAVAH- Ranga Zwycięzca konkursu na miesiąc oraz 100 punktów reputacji
2. ex aequo Sztach oraz NoName- po 80 punktów reputacji
3. ex aequo Kazam oraz Mrocznyb- po 60 punktów reputacji
4. Nuriel- 40 punktów reputacji (podesłał jeszcze zanim został redaktorem więc liczy się normalnie)

Drugim konkursem była "Jaka to melodia"? Zainteresowanie nią przekroczyło nasze oczekiwania, choć i tak nie było zbyt wielkie. Najpierw prawidłowe odpowiedzi:
Cytat:
1. REPUBLIKA, MAMONA, 1998
2. SALOMON BURKE, EVERYBODY NEEDS SOMEBODY TO LOVE, 1964/Blues Brothers, tytuł ten sam, 1980 (i to ta wersja była wrzucona)
3. MR ZOOB, MÓJ JEST TEN KAWAŁEK PODŁOGI, 1997
4. ED SHEERAN, I SEE FIRE, 2013
5. SETHER, SAVE TODAY, 2014
6. PERFECT, NIEPOKONANI, 1997
W utworze 2 pasowały dwie wersje, my wrzuciliśmy tą od Blues Brothers, część z Was pisała Salomona Burke- obie odpowiedzi są zaliczane. Punktacja- po jednym punkcie za prawidłowy zespół, utwór i rok, razem 18 punktów. Wyniki:

Nagrody za ten konkurs:
1. ANIOŁEK- Ranga Zwycięzca konkursu na miesiąc oraz 100 punktów reputacji
1. MEFISTOAVAH- 100 punktów reputacji (ranga już za krzyżówkę)
2. ex aequo MiXerek oraz Thea- po 80 punktów reputacji
3. NoName- 60 punktów reputacji

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych konkursach :)

Nowy konkurs

W tym numerze Wasze konkursowe zadanie będzie polegało na zrobieniu recenzji naszej jakże cudownej gry Shakes&Fidget.
Nagrodą za najlepszą recenzję będzie piękny niebieski nick na miesiąc (ranga zwycięzca) i 100 pkt reputacji. Dla wszystkich, którzy wezmą udział i ich wypowiedź będzie zawierała więcej niż 5 zdań - 50 pkt reputacji w ramach nagrody pocieszenia.

Dla tych bardziej leniwych mamy jeszcze krótki quiz:
Cytat:
1. Nazwa 17 pupila wody.
2. Wymień wszystkie, dokładne nazwy pokarmów dla pupili.
3. Ile łącznie możemy mieć pupili?
4. Ile możemy zdobyć owoców w ciągu tygodnia, jeśli mielibyśmy w każdej misji szansę 100% na owoc i wyjaśnij dlaczego?
5. Najnowszy moderator to...
6. Nazwa 3 przeciwnika w Piramidzie Szaleństwa.
7. Ile możemy zdobyć łącznie rzeczy do klasera?
8. Użytkownik przeprowadzający Ligę Typerów na forum.
9. Redaktorka (nick).
10. Lethias zburzył mu Ambonę.
11. Pomaga w przetłumaczeniu sensownego pomysłu na język angielski.
12. Użytkownik zarejestrowany na tym forum jako pierwszy.
13. Gra od twórców Shakes i Fidget oparta na piłce nożnej.
14. 46 przeciwnik w wieży.
15. Maksymalne wymiary awataru dla moderatorów wynoszą...
16. Pierwotny kolor nicku redaktorów to..
Tutaj do zgarnięcia macie:
1. Za pierwsze miejsce rangę "Zwycięzca" na okres miesiąca oraz 100 reputacji.
2. Za drugie miejsce 100 punktów reputacji
3. Za 3 miejsce 50 pkt reputacji.
Odpowiedzi należy wysyłać do kogoś różowego

*Co daje reputacja? W zasadzie to chwałę i szacunek innych użytkowników, ale jak się uzbiera 200 pkt to można napisać pw do administratora z prośbą o zmianę podpisu pod nickiem (można sobie wybrać, co się chce).

Forumowe opowieści

- Shakes, zwolnij - wysapał Fidget - nie mam takich długich, szczudlastych nóg jak ty - Fidget pewnie powiedziałby coś jeszcze o nogach swojego przyjaciela, ale nie miał już siły. Usiadł na ziemi, opierając się o swój wielki plecak i zaczął w nim grzebać po kolei wyjmując różne przedmioty - Wielką oprawioną w skórę księgę opatrzoną tytułem "podstawowa magia użytkowa Nicolasa Grejestesa", jakąś flaszkę z eliksirem, pióro, pergamin, linę, jeszcze jedną flaszkę, kawałek jakiegoś żółtego materiału, chusteczkę, jakieś zielsko, które znalazł po drodze...
- Mam - krzyknął, wyciągając ogromny bukłak z wodą. Wypił łapczywie kilka łyków, krztusząc się co chwilę.
- Gdybyś nie wziął ze sobą całego domu, może nie musiałbyś się zatrzymywać co dwie minuty - warknął gniewnie Shakes. - Ruszaj się.
Fidget pośpiesznie wepchnął wszystko z powrotem do plecaka, i ruszył za przyjacielem. Jeszcze wczoraj mały mag cieszył się, że ruszają na tę wyprawę. Jednak przebyta droga i coraz większy ból w mięśniach sprawiał, że z każdą chwilą Fidget zaczynał myśleć coraz bardziej racjonalnie. Mały mag zaczął składać sobie do kupy wszystkie fakty i nie był już przekonany czy ta wyprawa ma sens. Do Shakesa przyszedł jakiś ork- który już na pierwszy rzut oka wyglądał podejrzanie - i zaoferował mu kupno mapy, która miała wskazywać drogę do legendarnego miecza wielkiego gnoma. Shakes oczywiście bez chwili wahania kupił tę mapę, płacąc za nią połową złota, jakie miał. A teraz od kilku godzin chodzili w kółko po jakiejś ciemnej puszczy znajdującej się na końcu świata. Fidget zaczął już nawet poważnie podejrzewać, że ten miecz w ogóle nie istnieje, a mapa jest podrobiona. Nie przypominał sobie, żeby kiedykolwiek wcześniej słyszał o tym mieczu. Wprawdzie to jeszcze o niczym oczywiście nie świadczyło, ale z każdym krokiem mag robił się coraz bardziej podejrzliwy.
Fidget kątem oka dostrzegł jakiś przebiegający za drzewami ciemny kształt.
- Shakes - powiedział się starając zapanować nad strachem - wydaje mi się, że ktoś lub coś nas obserwuje.
- Wydaje ci się - odpowiedział przyjaciel. Próbuje zgrywać nieustraszonego - pomyślał mały mag - Idiota! Fidget odwrócił głowę i znowu kątem oka, na granicy widoczności dostrzegł ten kształt. Tym razem wyraźniej. Do tego usłyszał też szelest. Już otwierał usta, żeby coś powiedzieć, kiedy odezwał się Skahes.
- Patrz, polanka - w jego głosie dało się wychwycić dużo radości. Fidget przywołał w myślach obraz mapy. Rzeczywiście, była tam zaznaczona jakaś polanka.
Fidget bez słowa ruszył za przyjacielem, kierującym się ku miejscu, w którym puszcza się przejaśniała.
Po chwili uderzył w nich oszołamiający zapach. Nie sposób było określić, czym pachniało, był to zapach składający się z bardzo wielu aromatów polnych kwiatów, mięty, szałwii, lubczyku, tataraku? Fidget mógłby przysiąc, że wyczuwał też woń kilku ze swoich najbardziej pokręconych eliksirów, ulotny zapach morza i wiele innych, których nie był w stanie zidentyfikować.
Całość robiła niesamowite wrażenie.
Fidget jako pierwszy wyszedł spomiędzy drzew na polankę. I w jednej chwili przerodziła się ona w coś, co przekraczało wszelkie wyobrażenia małego maga. Fidget był pewien, że jeszcze kilka sekund temu na polance było pusto. Teraz znajdowało się na niej niezliczenie dużo najróżniejszych istot, wiele z nich Fidget znał z książek i legend, ale znaczna ich część nie mieściła się nawet w jego wyobraźni. Wszystkie tańczyły lub podrygiwały w rytm muzyki. Skąd do diabła wzięła się tu muzyka? Na środku polanki utworzyło się wielkie koło z centaurów, driad, hamadriad, wodników, strzyg, leszych, irfytów, kobiet o nogach saren, przedziwnych ludzi, którzy porośnięci byli futrem i mieli kocie twarze, ludzi wyglądających jak ptaki i z ptaków wyglądających jak ludzie...
W jednej chwili Fidget widział to koło z odległości kilku metrów, a w następnej był już jego częścią. W ciągu kilku następnych sekund całkowicie stracił kontrole nad swoim ciałem. Po kolejnych kilku sekundach także nad umysłem...
Koniec części pierwszej

-------------------------------------------------
- Hahahaha - Shakes przewrócił się na podłogę krztusząc się w spazmach śmiechu - zupełnie jak wtedy gdy musiałem cię wyciągać z domu tego paskudnego trupoorka, bo nie mogłeś powstrzymać swojego malutkiego ciałka od wejścia tam - po każdym wypowiedzianym słowie Shakes robił sobie przerwę na śmiech.
- Nie będę mówił, kto ostatnim razem wpakował nas w kłopoty - powiedział zaczepnym tonem Fidget. - Jak ten ktoś puścił bąka akurat wtedy, gdy już prawie złapałem jednorożca.
Shakes opanował szybko śmiech i z zamyśloną miną zaczął gorączkowo szukać riposty.
- Albo jak ktoś rzucił się z mieczem na smoka, bo chciał ratować księżniczkę - mówił dalej mały mag.
Zezłoszczony Shakes zrezygnował z walki na słowa i nie wiedząc, co robić, zaczął czytać dalej.

Dodatek Literacki

Peter V. Brett - "Cykl demoniczny" - recenzja.

Ten cykl przeczytałem już kilka miesięcy temu, podczas ferii zimowych. Na świeżo nie byłbym w stanie napisać chyba nic więcej niż to, że cykl ten jest niesamowity. Podbił on moje serce i sprawił, że chyba nigdy już nie będę w stanie o nim zapomnieć.
Na cykl składa się na ten moment 8 części wydanych i prawdopodobnie jedna jeszcze niewydana:
"Malowany człowiek" 2 części
"Pustynna włócznia" 2 części
"Wojna w blasku dnia" 2 części
"Tron z czaszek" 2 części.

Tysiące lat temu ziemia spłynęła krwią ludzi i demonów. Ludzkość prowadzona do boju przez wybawiciela, mając do dyspozycji runiczną broń, zdołała pokonać demony i zepchnąć je z powrotem do otchłani.
Czas mijał, a opowieści o demonach wychodzących w nocy z otchłani powoli zaczynały przechodzić do legend. Nastał wiek nauki, rozwinęła się cywilizacja.
Tymczasem w otchłani demony, odzyskiwały siły i w końcu przystąpiły do kontrataku na nieprzygotowaną do obrony ludzkość.
Dosłownie w ostatniej chwili ludzie zdołali odnaleźć runy obronne i garstka ocalałych otoczyła nimi miasta i woski. Runy bojowe zostały zatracone.
To wydarzenie miało miejsce ponad 300 lat przed rozpoczęciem akcji książki.

W świecie zniewolonym przez demony wychodzące każdej nocy z otchłani ludzkość żyje w ciągłym strachu. Każdej nocy ludzie ze strachem przyglądają się swoim runicznym barierom, wiedząc, że kiedyś mogą one nie wytrzymać naporu.
Książka ta nie ma jednego głównego bohatera. W pierwszej części bohaterów jest 3, z każdą kolejną dochodzą nowi, ale za najważniejszego z nich można uznać Arlena Balesa - malowanego człowieka.
Arlen jest małym chłopcem, który pragnie zostać posłańcem - człowiekiem, który podróżuję między miastami i wioskami, roznosząc listy i towary.
Pewnego dnia, kiedy jego matka nie zdążyła wrócić do domu przed zmierzchem, na oczach chłopca i jego ojca zostaje zaatakowana przez demony.
Ojciec Arlena był tchórzem. "Strach jest dobry" - Mawiał - "Dzięki niemu żyjemy" Bał się ruszyć na pomoc swojej żonie.
Alren natomiast zaryzykował swoje życie, żeby ratować matkę, gdy jednak mu się nie powiodło, zrozpaczony uciekł z wioski. Cudem przeżył i trafił pod opiekę posłańca do miasta Miln. Tam odbywa gruntowne szkolenie, uczy się jak władać bronią, jak kreśli runy. Z czasem zaczyna coraz częściej podróżować po świecie. Cały czas ma nadzieję odnaleźć bojowe runy, pragnie zemścić się na otchłańcach.

W międzyczasie ukazane jest dorastanie jeszcze dwójki bohaterów - Leeshy, która uczy się na zielarkę i Rojera, minstrela, któremu demony zabiły rodziców.
------------
Cykl ten jest niesamowity nie z powodu zawartych w nim elementów fantastycznych. Elementy fantasy tak naprawdę nie są w tej książce najważniejsze. Autor pod ich wierzchnią warstwą dotyka wielu problemów takich jak, człowieczeństwo relacje międzyludzkie, które ukazane są tu w niesamowity sposób, dotyka tematu tolerancji i wojen religijnych, aspektu władzy i jak ta władza wpływa na ludzi i wieli innych poważnych tematów.
Cykle ten zdecydowanie polecić można nie tylko fanom fantastyki, ale także osobą lubiącym powieści psychologiczne czy wojenne.
Nie polecam natomiast osobą zbyt wrażliwym na drastyczne sceny, bo jest ich naprawdę dużo i robią wrażenie.

Na dokładkę kilka ciekawostek o literaturze znalezionych gdzieś na końcu internetu:
  • Najstarsza "książka", czyli papirusowy zwój powstał w XXX p.n.e.
  • Jedna, drukowana w średniowieczu książka kosztowała tyle, że z powodzeniem można było kupić za nią kilka wsi.
  • Najmniejsza, wydana na świecie książka to "Stary król Cole". Wielkość książki to 1mm x 1mm, a nakład wynosił 85 egzemplarzy.
  • Największa książka świata mierzy 2,74 x 3,07m.i waży 252,6kg. Wydano ją w Denver w 1976 roku.
  • W Japonii wydrukowano zapachową książkę kucharską. Żeby poznać zapach danej potrawy, wystarczy tylko potrzeć dłonią konkretną stronę.
  • Książka najmłodszego pisarza świata - Dorothy Straight została wydana, kiedy autorka miała 4 lata!

Dodatek dla gracza

Recenzje Gier
Tu będziemy przedstawiać Wam recenzje gier, mniej, lub bardziej znanych. Tym razem jest to:
Forza: Horizon
Forza: Horizon, to gra idealna dla graczy spragnionych intensywnych wyścigowych doznań. Wiele samochodów do kupienia, kręte trasy, bogata grafika ciesząca oko, to tylko kilka z licznych zalet gry. Wcielamy się w samotnego kierowcę, który jest nowy na festiwalu wyścigowym Horizon. Jego celem jest osiągnięcie jak największej popularności, wygrywając wszystkie wyścigi na festiwalu. Gra bywa wyzwaniem, szczególnie gdy przychodzi nam się ścigać np. z samolotem. Pozycja obowiązkowa dla miłośników takich serii jak " for Speed", czy "Grand Turismo".

Oficjalna strona gry:
http://forzamotorsport.net/en-us/games/FH
Gameplay:

Zakończenie

To już niestety koniec 41 numeru. Będziemy bardzo wdzięczni za wszystkie komentarze z opiniami na temat naszej pracy. Mile widziane są także wszelkie propozycje dotyczące tego, o czym chcielibyście czytać.

-----------------------------------------
- Ty wiesz co Shakes? Nawet podobała mi się ta gazetka. - Powiedział zamyślonym tonem Fidget.
- Taaa - odparł Shakes - Gdybym z niej zrozumiał więcej niż połowę, byłaby świetna - wojownik zrobił głupią minę.
- Eh, Shakes, Shakes - Fidget pokręcił kilka razy głową - choć do mojego sklepiku, mam tak kilka książek, może się czegoś nauczysz.

Viool, Repeq, Gruby125, xQue, GalAnonim, Nuriel

Ostatnio edytowane przez Nuriel ; 06-08-2016 o 12:42
Odpowiedz z cytatem
Stare 06-08-2016, 21:16
Awatar Viool
Viool Viool jest offline
Szara Myszka ^^

Miejscowość: Łódzkie
Viool jest znany/a wszystkimViool jest znany/a wszystkimViool jest znany/a wszystkimViool jest znany/a wszystkimViool jest znany/a wszystkimViool jest znany/a wszystkim
Domyślnie

Numer 41 wydany!
Miłej lektury. :)
Stare 06-08-2016, 21:43
Awatar Kuszu
Kuszu Kuszu jest offline
Otwarty umysł
Zasłużony dla forum

Miejscowość: Przybywam z plateny Kuszex
Kuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumy
Domyślnie

Od biedy będzie :P

Jednakowoż widać znaczny progres względem poprzedniego wydania. To co mnie interesowało z miłą chęcią przewertowałem. Jedyne do czego bym się przyczepił to z detale stylistyczne które dostrzegam jako ex członek teamu jak rozrzucone grafiki (raz z prawej, raz z lewej, a raz na środku) oraz nieobejście limitu obrazków. Ortograficznie i interpunkcyjne moje oko nie dostrzega najmniejszej pomyłki czyli generalnie bardzo dobra robota i oby tak dalej. Jeszcze krótkie gratulacje dla zwycięzców konkursów. To tyle ode mnie :)

Ostatnio edytowane przez BloodRing ; 08-08-2016 o 13:52
Odpowiedz z cytatem
Stare 06-08-2016, 23:31
Awatar Kazam
Kazam Kazam jest offline
Wychodzący z cienia

Miejscowość: W barze przy gorzołce.
Kazam cieszy się dobrą reputacją
Domyślnie

Brawo za wywiad z Maćkiem !

A animosity to nie jest teraz moherpower 2 ? (Cóż może wywiad był stary)

Brawo dla Chris212 za wyjaśnienie MiXerska (czy jakoś tak) słownikiem xD

Edit. Kiedy tak czytałem 2 raz gazetkę to skisłem, że 32 sierpnia jest dzień wielbienia redaktorów xd

Ostatnio edytowane przez Kazam ; 11-08-2016 o 22:40
Odpowiedz z cytatem
Stare 07-08-2016, 10:14
Dmix Dmix jest offline
Administrator Forum

Miejscowość: Mazowieckie
Dmix ma reputację ponad reputacjamiDmix ma reputację ponad reputacjamiDmix ma reputację ponad reputacjamiDmix ma reputację ponad reputacjamiDmix ma reputację ponad reputacjamiDmix ma reputację ponad reputacjamiDmix ma reputację ponad reputacjamiDmix ma reputację ponad reputacjamiDmix ma reputację ponad reputacjamiDmix ma reputację ponad reputacjamiDmix ma reputację ponad reputacjami
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez NoName Zobacz posta
oraz nieobejście limitu obrazków
Obejście limitu jest równoznaczne z brakiem możliwości edytowania postu, co może być "niebezpieczne".
Lepiej podzielić gazetkę na 2/3 posty dzięki czemu zostanie zachowana możliwość poprawiania ewentualnych błędów

A gazetka na +, czekam na długaśny wywiad z Wiolettą
Odpowiedz z cytatem
Stare 08-08-2016, 01:45
Awatar Wenglor
Wenglor Wenglor jest offline
Błądzący

Wenglor niedługo okryje się sławą
Domyślnie

miał być spacer po ilości pkt w twierdzach
Odpowiedz z cytatem
Stare 09-08-2016, 22:46
Awatar deli
deli deli jest offline
Definicja dyskusji

deli jest naprawdę dobry/adeli jest naprawdę dobry/adeli jest naprawdę dobry/a
Domyślnie

Spacer po serwerach - kto i ile ma czci w twierdzach, zobaczymy kto jest największym no lifem i klepie najwięcej ataków :P
Stare 09-08-2016, 23:07
Awatar sztach
sztach sztach jest offline
Sum
Pogromca labiryntu

Miejscowość: Moja ambona mieści się teraz w krainie zwaną Chromeria, blisko jakiegoś czarnego piekła pryzmata.
sztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkim
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Perrdo Zobacz posta
Spacer po serwerach - kto i ile ma czci w twierdzach, zobaczymy kto jest największym no lifem i klepie najwięcej ataków :P
Jak już to top 30 każdego serwera

Albo top 100 pod względem czci :P
Antoni de Rivarol
Jak tam zamachy?
Odpowiedz z cytatem
Stare 11-08-2016, 09:33
Awatar Patvs
Patvs Patvs jest offline
Błądzący

Miejscowość: Bogatynia
Patvs jest na właściwej drodze
Domyślnie