Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Forum organizacyjne > Wszystko w jednym, czyli Gazetka SFGame

Wszystko w jednym, czyli Gazetka SFGame Inaczej zbiór i podsumowanie informacji w ciągu miesiąca z domieszką zabawy i śmiechu.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 24-09-2015, 21:50
Awatar xDropcio
xDropcio xDropcio jest offline
Wychodzący z cienia

Miejscowość: dolnośląskie
xDropcio jest naprawdę dobry/axDropcio jest naprawdę dobry/axDropcio jest naprawdę dobry/a
Domyślnie Gazetka nr 35

Witamy spragnionych przygód wędrowców, a witają Was Shakes i Fidget.
Dziś mamy 276 dzień roku (dla wolno liczących 3 października).
- Karczmarzu podaj piwko, mamy coś ważnego do ogłoszenia.- Krzyknął rozbawiony Shakes kopiąc drzwi karczmy. - Czekaj, czekaj czy ja dobrze widzę ?! Nikt nie obchodzi dziś urodzin. No ale cóż głowa do góry, piwko zmarnować się nie może, za czyjeś zdrowie trzeba wypić. Tak więc chluuust.
- Ey Shakesie, nie tak szybko. - Rzekł Fidget, przekartkowując kartki kalendarza zawieszonego na ścianie. - Za zdrowie warto wypić, ale wypadałoby również wiedzieć kogo, tak więc najlepsze życzenia dla: Augustyna, Częstobrona, Cypriana, Dominika, Ermegarda, Eustachy, Ewalda, Ewaldy, Gerarda, Gerardy, Irmegarda, Kandyda, Maksymiana, Romana, Sirosława i Sulibora... chluuuust i zdrowie!

Wszystko co się wydarzyło.

Gra

Forum

• gryby125 został nowym Redaktorem. Życzymy owocnej pracy w redakcji.
  • GalAnonim powrócił do pisania gazetki. Życzymy owocnej pracy.
  • Lethias powrócił do pisania gazetki. Życzymy owocnej pracy.

Wydarzenia z historii

Polska

1914 - I wojna światowa: stoczono bitwę pod Sochaczewem.
1944 - 64. dzień powstania warszawskiego: w nocy z 2 na 3 października podpisano honorowy akt o kapitulacji powstania warszawskiego.
1979 - 7 górników zginęło wskutek wyrzutu skał w KWK "Nowa Ruda".
1996 -€“ Wisława Szymborska została ogłoszona laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.
1997 -€“ Wystartowała telewizja TVN

Świat

1866 - €“Amerykański statek pasażerski Evening Star zatonął podczas sztormu w wybrzeży Georgii, w wyniku czego zginęło 266 spośród 278 osób na pokładzie.
1904 -€“ Niemiecki astronom Paul Götz odkrył planetoidę (545) Messalina.
1906 - SOS zostało przyjęte, jako międzynarodowy sygnał ratunkowy.
1942 -€“ Z poligonu w Peenemünde na wyspie Uznam wystrzelono pierwszą rakietę V-2. Był to pierwszy ziemski obiekt, który przekroczył umowną granicę kosmosu.
1952 -€“ Na statku u północno-zachodnich wybrzeży Australii zdetonowano pierwszą brytyjską próbną bombę atomową.
1978 -€“ Odbyły się uroczystości pogrzebowe papieża Jana Pawła I.

Wydarzenia z września

21 Wrzesień - "Gra o tron" otrzymała nagrodę Emmy.
22 Wrzesień - Wsparcie Syryjskiej armii rosyjskim sprzęt.
27 Wrzesień - Mieliśmy okazję podziwiać "krwawy księżyc"
28 Wrzesień - Znalezienie przez NASA wody na Marsie.
29 Wrzesień - Oskarżenie Krzysztofa Janika o przyjęcie 140 tys. zł łapówki.
30 Wrzesień - Zapowiedzenie przez Jarosława Kaczyńskiego planu ewakuacji Polaków z Ukraińskiego Mariupola.
30 Wrzesień - Rosja nie chce samolotów USA na niebie Syrii.

Premiery

Filmy

9 październik 2015

Intruz

Dramat
Gdy John wychodzi z poprawczaka, pragnie rozpocząć życie od nowa. Niestety w społeczności, do której powrócił, jego zbrodnia nie została zapomniana, ani wybaczona.
Jego powrót wyzwala we
wszystkich to, co najgorsze, atmosfera gniewu wokół niego narasta. John czuje się opuszczony przez dawnych przyjaciół oraz tych, których kocha i zaczyna tracić nadzieję.
Opanowuje go ta sama agresja,
która niegdyś wtrąciła go do więzienia. John nie potrafiąc
zostawić przeszłości za sobą, postanawia się z nią zmierzyć.

9 październik 2015

Performer

Dramat
"Performer" to film pełen dynamicznej, punkowej akcji, opowiada o artyście, który próbuje odnaleźć się w otaczającym go świecie. Główny bohater filmu to Oskar Dawicki znany z performancu "Baloniarz". Spotykamy go, w momencie gdy jego Mentor, leży na łożu śmierci. Jest on także mistrzem Najdroższego, przyjaciela Oskara z piaskownicy. Teraz także rywalizują ze sobą, choć Najdroższy wybrał bardziej komercyjną sztukę.

30 październik 2015

Paranormal Activity: Inny wymiar

Horror
Kontynuacja znanej serii horrorów pod tą właśnie nazwą. Wydaje się że to nie dom jest nawiedzony lecz ta rodzina. Po wyprowadzeniu się z domu, którego mury kryją tyle koszmarnych wspomnień, Katie i jej rodzina próbują ułożyć swoje nowe życie w pozornie spokojnym Palo Alto w Californii. Ale nawet uroki miasta nie mogą zakreślić wspomnień, które sprawiają, że duchy podążają za Kate.

Gry

27 październik 2015

Prison Architect

Prison Architect to strategia ekonomiczna, w której zadaniem graczy jest zarządzanie więzieniem. Grę opracowało niezależne brytyjskie studio Introversion, które ma na koncie produkcje takie jak Uplink, Darwinia czy Defcon. Gra pełnymi garściami czerpie z tytułów pokroju Theme Park, Dungeon Keeper i Dwarf Fortress. Gracze wcielają się w naczelnika nowego więzienia. Zabawę rozpoczynamy od zaprojektowania placówki, a następnie naszym zadaniem jest zarządzanie nią oraz jej rozbudowa. Oczywiście, zaraz po ukończeniu konstrukcji zaczynają pojawiać się pierwsi więźniowie i naszym obowiązkiem jest zadbać o ich potrzeby. Musimy m.in. nakarmić ich, zapewnić im dostęp do prysznicy oraz umożliwić spacery. Jednocześnie trzeba też zatrudnić strażników do kontrolowania populacji skazańców. Ponadto, każde więzienie potrzebuje sieci elektrycznej i elektronicznych systemów bezpieczeństwa. Każdy dodatkowy przyjęty więzień zwiększa kwotę wpłacaną każdego miesiąca na nasze konto, ale jednocześnie niesie za sobą wydatki. Dlatego przy wykonywaniu obowiązków musimy cały czas pamiętać o odpowiednim zbilansowaniu budżetu.

27 październik 2015

Total War Battles: Shogun

Kontynuacja gry strategicznej Total War Battles: Shogun, która ukazała się pierwotnie w kwietniu 2012 roku na urządzeniach przenośnych z systemem iOS i zapoczątkowała nową sub-serię popularnego cyklu Total War, skierowaną nie tylko do posiadaczy komputerów PC, ale także (a może przede wszystkim) do graczy mobilnych. Mimo iż za powstanie obu tytułów odpowiadają ojcowie całej serii ze studia Creative Assembly, produkcją gry zajmował się całkiem osobny zespół, działający niezależnie od ekipy tworzącej pełnoprawne części cyklu. Akcja gry przenosi nas w czasy średniowiecza, do X wieku naszej ery. Wcielamy się w rolę władcy własnego państewka, a naszym zadaniem jest dbanie o swoje włości i poddanych oraz toczenie walk z przeciwnikami, celem zdobycia nowych terenów, a finalnie także korony całego królestwa. Warstwa strategiczna gry została wydatnie rozbudowana wzgklędem Total War Battles: Shogun, tak więc oprócz typowego pozyskiwania surowców, wznoszenia budynków i rozwijania armii, istotną rolą odgrywa dyplomacja oraz umiejętność podejmowania przemyślanych decyzji taktycznych. Zawarto także takie smaczki, jak szpiegostwo, oszustwa i zdrady, które możemy wykorzystać zarówno wobec naszych wrogów, jak i przyjaciół.

27 październik 2015

Star Wars: The Old Republic -€“ Fallen Empire

Star Wars: The Old Republic -€“ Fallen Empire jest kolejnym darmowym fabularnym rozszerzeniem dla MMORPG produkcji studia BioWare, osadzonego w uniwersum Gwiezdnych Wojen, które zadebiutowało w 2011 roku. Podobnie jak poprzednie dodatki, Fallen Empire wprowadza nowy rozdział w historii Starej Republiki oraz Imperium Sithów. W przeciwieństwie do pozostałych stawia jednak jeszcze większy nacisk na kampanię fabularną oraz zawartość przeznaczoną dla pojedynczego gracza. Ambicją twórców było poprowadzenie jej w sposób właściwy dla klasycznych RPG-ów BioWare. Oczywiście poza nową historią przygotowali szereg atrakcji, takich jak nowe przedmioty, lokacje oraz questy. Zwiększono także maksymalny poziom postaci do 65 levelu.

30 październik 2015

Professional Farmer 2016

Professional Farmer 2016 to kolejna z dorocznych edycji popularnego cyklu symulatorów rolniczych, znanych w naszym kraju jako Symulator Farmy i wydawanych wcześniej także pod nazwą Agrar Simulator. Podobnie jak poprzednie odsłony serii, tytuł powstał w wyniku współpracy niemieckiej firmy UIG Entertainment z polskim studiem PlayWay, a wydawcą gry na świecie został ponownie liczący się japoński wydawca -€“ koncern Bandai Namco Entertainment. Wzorem konkurencyjnego cyklu Farming Simulator, gra pojawiła się tym razem nie tylko na pecetach, ale także i najpopularniejszych modelach konsol.

30 październik 2015

The Binding Of Isaac: Afterbirth

The Binding Of Isaac: Afterbirth to rozbudowany (odkrycie wszystkiego może zająć nawet 200 godzin) dodatek do PC-towej wersji gry The Binding of Isaac: Rebirth z 2014 roku, która z kolei jest ulepszoną wersją The Binding of Isaac z 2011 roku. Za rozszerzenie do nowej wersji odpowiada studio Nicalis, a tytuł wymaga do działania posiadania podstawowego wydania Rebirth.

Święta

4 października - Dzień Polskiej Harcerki, Światowy Dzień Zwierząt, Światowy Dzień Onkologii
6 października - Światowy Dzień Mieszkalnictwa
8 października - Światowy Dzień Wzroku
9 października - Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego, Międzynarodowy Dzień Pisania Listów
10 października - Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
11 października - Dzień Wychodzenia z Szafy
12 października - Dzień Kolumba w Ameryce, Międzynarodowy Dzień Reumatyzmu
13 października - Międzynarodowy dzień noszenia garnituru
14 października - Światowy Dzień Normalizacji
15 października - Światowy Dzień Białej Laski, Światowy Dzień Mycia Rąk
18 października - Dzień Listonosza
19 października - Dzień Normalizacji
20 października - Międzynarodowy Dzień Szefa Kuchni, Europejski Dzień Seniora, Międzynarodowy Dzień Kontrolera Ruchu Lotniczego
21 października - Światowy Dzień Godności
22 października - Światowy Dzień Osób Jąkających
24 października - Dzień Bez Maila
25 października - Dzień Kundelka
26 października - Światowy Dzień Donacji i Transplantacji
27 października - Światowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego
28 października - Światowy Dzień Animacji, Dzień Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów
29 października - Międzynarodowy Dzień Łuszczycy
30 października - Dzień Spódnicy

Nadchodzące eventy

Wróżbita Michał przewiduje kolejność eventów:
10-11 października -> Weekend Epicki
17-18 października -> Grzybowe Żniwa
24-25 października -> Gorączka Złota
31 października - 1 listopada -> Grzybowe Żniwa + 20% Promocja na Grzyby

Tutaj nie ma granic. Tym działem rządzą Shakes oraz Fidget.

Wywiad

- Ej Fidget - krzyknął zdenerwowany Shakes, mocnym pchnięciem otwierając drzwi - zrobiłeś już ten wywiad?
- Już prawie skończyłem - odpowiedział niepewnie Fidget, uporczywie wpatrując się w sufit - no dobra, nie zacząłem, ale to przez to, że nie mogę znaleźć kandydata.
I tak siedzieli, szukając kogoś, kto zechciałby im udzielić wywiadu. Mijały godziny, dni. Pewnie minąłby i tydzień, a zaraz potem miesiąc i rok, gdyby nie to, że kandydat sam do nich przyszedł, to znaczy przyszedł do sklepu Fidgeta.
Z głośnym hukiem otworzyły się drzwi, ukazując postać wysokiego mężczyzny o blond włosach. Fidget, gdy tylko go zobaczył, od razu stwierdził, że kogoś takiego szuka.
Dalej wszystko potoczyło się samo. Propozycje rabatów, przebiegłość przybysza. W końcu się dogadali. Umówili się, że wiadomości będą szły tradycyjnie przez gołębie pocztowe.

Cytat:
Tak więc na początek nam się przedstaw i powiedz, co sprowadziło, że trafiłeś do mojego sklepu.

W grze znany jestem pod nickiem "krmtb". Znaleźć można mnie na wielu serwerach, chociażby na s13, s28 czy s29. Walka o pierwsze miejsce na arenie nie jest łatwa, wiec szukam kolejnych ulepszeń do mojego ekwipunku.

O! W końcu ktoś z podzieloną osobowością! Myślałem, że tylko ja na to cierpię. Kiedy trafiłeś do naszego wspaniałego świata?

Było to trochę po tym, jak bogowie stworzyli świat 13.

Jak to jest być bohaterem? Ciężko jest wspiąć się na szczyt sławy?

Oczywiście. Dzień w dzień trzeba pic 10 piw i w tym stanie przez 5 godzin ujeżdżać gryfosmoka na przeróżnych wyprawach. Do tego dochodzą walki z innymi bohaterami na arenie. A w nocy - 10 godzin nudnego stania na warcie. Jednym słowem, mnóstwo roboty.

Ach tak, tak. Słyszałeś o octoberfeście? Podobno dają piwa za darmo. Co sądzisz o tym para nienormalnym zjawisku?
PS. Może byś mi przyniósł jakieś piwko? Mnie nie już nie chcą wpuszczać do karczmy.

A, szkoda gadać. Wypiłem 10 piw rano, gdy jeszcze trzeba było za nie placic - a kiedy wieczorem przyszedłem odebrać warte okazało się, ze rozdają piwo za darmo. A ja nie spodziewając się takiej promocji, wyczerpałem swój limit płacąc zwykła cenę.

No to współczuję. A zmieniając trochę temat: jakie zlecenia częściej wybierasz? Zależy Ci bardziej na złocie czy też na doświadczeniu? A może kierujesz się poziomem trudności zadania?

Tutaj zapewne różnie się od większości bohaterów. Mianowicie zawsze wybieram zadania na doświadczenie, nawet w tak uwielbiany przez wielu event na złoto. Dzięki temu w zamian za troszkę niższe statystyki jestem mocno do przodu z doswiadczeniem - i uważam, że jest to cały czas dobry wybór.

Jak dla mnie bomba - więcej zarabiam, bo ty częściej kupujesz : } Słyszałeś zapewne pogłoski, że w mieście coś budują? Może widziałeś to na własne oczy? Jak myślisz co to będzie?

Pogłoski krążą po karczmie od paru miesięcy, lecz każdy bohater ma swoja własną interpretacje tych plotek. Ja natomiast koncentruje się na wykonywaniu codziennych zadań, a do nowych budynków na pewno przejdę się w dniu, w którym zostaną otwarte

Ciekawe podejście, nie powiem. Co najbardziej lubisz robić? Walczyć w lochach ujeżdżać gryfosmoka czy może po prostu chlać piwo i obsypywać innych kupą?

Lubie pomagać w lochach słabszym gildiom - jak sie cieszą, gdy top 1 ich odwiedza poza tym codzienna dawka emocji jest portal - raz sie zabierze 5%, raz 20%. Świetnym uczuciem jest ukończenie portalu po wielu miesiącach walk.

O, widzę, trafił mi się prawdziwy samarytanin. Nie sądzisz, że miasto oferuje nam trochę zbyt mało rozrywek? Jakoś tak tu nudno jest. Ile można chlać piwsko w karczmie? Zapewne masz jakieś życzenia, w sprawie, których modlisz się codziennie do naszego bóstwa PG. Nie krępuj się, mi możesz się zwierzyć.

Jeśli mam być szczery, to moim największym marzeniem jest większa dostępność grzybków, liczę również na to, ze zabawa w twierdzy nie będzie zbyt kosztowna.

No każdy na to liczy. Znaczy się ja nie, ale nie ważne. Jak już przy liczeniu jesteśmy - w ostatnim czasie nasz świat opuszczają setki bohaterów, jak sądzisz, co jest przyczyną? Myślisz, że kiedyś wrócą?

Myślę, ze są dwie główne przyczyny - wysoka cena Grzybków oraz po prostu monotonia. Wielu z nich powraca na nowe serwery, ale niestety znów nas opuszczają po paru miesiącach.

Jest może jakiś artefakt, czy coś, który szczególnie przypadł Ci do gustu? Mam nadzieję, że jest z mojego sklepu :}

Szczerze mówiąc, niezbyt obchodzi mnie wygląd - ważne, żeby ekwipunek był mocny. Podstawa jest bron z dużą różnica między minimalnymi, a maksymalnymi obrażeniami, a także mocny pancerz.

My tu gadu gadu, a tymczasem moi ludzie mi donoszą, że twierdza ma być otwarta dzisiaj. Czekam na relacje z otwarcia.

Może to prawda, może to plotki. Ja i tak na dziś skończyłem grę, więc zobaczę jutro.
Jutro:
Tak, uczucia mam mieszane. Z jednej strony wygląda ciekawie, na pewno urozmaici grę. A z drugiej strony, jest to kolejny skok na naszą kasę.

Ja tu pomijam ważne pytanie, a ty nic nie mówisz. Jak ci się podoba koło fortuny. Co sądzisz też o TV. Niby fajne urządzenie, bo przecież i tak dużo przesiaduje się w karczmie, to można się i pogapić na te magiczne obrazki, ale z drugiej strony ludzie mi się zwierzają, że woleli grzybki czy też liska. Jakie jest twoje zdanie?

Kolo fortuny to miły dodatek, natomiast nie wpływa on zbytnio na grę - 200k złota czy 200k doświadczenia to niewiele w porównaniu do nagrody za misje, a najbardziej wartościowe 3 grzybki nie chcą wypadać.
Tęsknie za TV sprzed roku, kiedy dziennie można było wyciągnąć z 10 Grzybków... Teraz jest to dla mnie bezużyteczne, i tak cały czas ujeżdżam gryfosmoka. Natomiast jest to dobra rzecz dla tych, których stać jedynie na raptora

Widzę, że nie jesteś dobrze poinformowany. TV teraz daje jakieś monety do koła fortuny. Przejdźmy może dalej: jak myślisz długo może jeszcze wytrzymać nasz świat, a właściwie to kompleks światów? Pogłoski mówią, że koniec się zbliża

Właśnie zauważyłem, ze w kole fortuny dostałem jakieś 5 monet, ale nie wiedziałem skąd one są niezależnie od tego, po usunięciu grzybków z video, TV straciło sens
Myślę, ze każdy ze światów będzie powoli zmniejszał swoja populacje, jednak część bohaterów jest nieśmiertelna.

Musimy kończyć, bo mi się atrament kończy. Chciałbyś na koniec dodać coś od siebie?

A na koniec chciałbym pozdrowić wszystkich znajomych, których spotkałem na swojej drodze po świecie Shakes&Fidget oraz całą społeczność forum.

Horoskopy

- Nareszcie koniec tego wywiadu - wybąkał Fidget przyglądając się swojemu już spisanemu działu - następnym razem na pewno tego nie robię.
- Ależ kochany Figdecie, nikt tego nie zrobi lepiej od ciebie - odpowiedział Shakes ironicznie się uśmiechając.
- Ty się lepiej zamknij - Fidget zaczął gnieść kartkę ze świeżo spisanym wywiadem - i leć do wiedźmy po horoskopy, mamy coraz mniej czasu.
Shakes nie odpowiedział. Wziął z półki kilka starych przedmiotów i ruszył w kierunku tajemnego przejścia. Ciekawe, dlaczego on nigdy tam nie pójdzie, przecież ta stara jędza bądź co bądź koczuje w jego sklepie, pomyślał. Wcisnął się pomiędzy książki i zaczął schodzić w dół, do piwnicy, którą okupowała wiedźma. Gdy doszedł na miejsce, zaczął delikatnie otwierać drzwi, chcąc wślizgnąć się cichaczem. Udałoby mu nie stare, nienaoliwione zawiasy.
- Kto to? - zapytała wiedźma. Jej głos był tak skrzekliwy, że Shakes z trudem rozróżniał poszczególne słowa - mam nadzieję, że masz coś do żarcia?
- Dam ci - odburknął Shakes, usiłując naśladować jej głos - ale w zamian za to, co mi obiecałaś.
- Masz - rzuciła na ziemie kawałek poplamionego pergaminu, po czym skoczyła z paszczą na trzymane przez Shakesa przedmioty.

To nie będzie łatwy miesiąc dla magów, będziesz raz po raz wpadał w kłopoty finansowe, które zapewni ci ciągle okradana twierdza. Zamiast czytać do końca ten horoskop, pędź do twierdzy, buduj fortyfikacje i trenuj łuczników. Nie wydawaj złota na głupoty!
Nie zapomnij też odwiedzić starej wiedźmy, ona zawsze ci pomoże.

Zwiadowcy tu, zwiadowcy tam, zwiadowcy opanowują świat - tak może wyglądać ten miesiąc, wystarczy tylko trochę poświęcenia oraz odrobina ciężkiej pracy. Będzie to miesiąc sielanka dla zwiadowców - musisz to wykorzystać. Pamiętaj jednak, że gdzieś są granice, których nie przeskoczysz. Kręć też codziennie kołem fortuny.

Wojownikom nie jest polecane wychylanie się w tym miesiącu poza tereny twierdzy. Jedynie tam możesz się czuć bezpieczny. Kop klejnoty, trenuj wojowników i podbijaj innych.
Za nic w świecie nie trenuj nikogo w gildii magów - przyniosą ci oni nieszczęście.

Konkursy

Nie przypuszczałem, że tak łatwo pójdzie, pomyślał Shakes gramoląc się przez książki z powrotem do sklepiku swojego przyjaciela.
- No, no, gratulacje - uśmiechnął się Fidget, przyglądając się czy jego przyjaciel wrócił w całości - to co teraz robimy?
- Hmm - zaczął powoli Shakes - może bym zrobił jakiś konkurs - tylko jaki?
Nie doczekawszy się odpowiedzi, wyszedł bez słowa ze sklepiku Fidgeta i popędził do biblioteki. Mijały godziny, a on wciąż wertował najróżniejsze działy.
- O, to jest całkiem ciekawe - powiedział na głos. Odłożył jednak tę książkę i szukał dalej. Potem jednak jeszcze do niej wrócił.
- Jest - krzyknął w końcu, wyciągając z półki książkę zatytułowaną "Cuda i dziwy naszego świata" Przejrzał kilka stron, pomyślał przez chwilę i zaczął pisać. Ciągle jednak rozmyślał nad tym, czy jest sens to pisać. Poprzedniego konkursu wszak nikt nie rozwiązał. Jedynie dwie osoby - Sztach oraz Saeth podjęli się próby rozwiązania, ale obaj polegli.

Cytat:
1. Najlepszym wierzchowcem dla mrocznego elfa będzie?
A wilk
B Gryfosmok
C Osioł
D Smokogryf

2. Która z tych informacji dotyczących wieży jest prawdziwa?
A Ma ona 50 poziomów
B Za pokonanie każdego potworka dostajemy tylko artefakt.
C Potwory z wieży są straszne.
D Jest dostępna po zaliczeniu 90 lochu indywidualnego.

3. Która profesja może "strzelać z kurczaków"?
A Mag
B Zwiadowca
C Wojownik
D wszystkie

4. Kto z niżej wymienionych może nosić "szatę Fidgeta"
A Wojownik
B Szczwana kunegunda
C Zwiadowca
D Maguś Mariusz

5. Czego przypuszczalnie nie potrafi zrobić Shakes?
A. Czarować
B. Walnąć kogoś mieczem w łeb.
C. Liczyć
D. Pisać

6. Czy w portalu gildyjnym możemy spotkać kapłana mrocznych rytuałów
Tak
Nie

7. Klucz do 14 lochu...
A. Dostajemy po ukończeniu lochy 13
B. Możemy znaleźć w karczmie
C. Wyrzuca nam WC
D. Wykopujemy w kopalni diamentów po otwarciu 13 lochu.

8. Do obrony twierdzy posłuży(ą) nam...
A. Kamienie
B. Drewno
C. Fortyfikacje
D. Skarbiec

9. Która z tych ras nie może być magiem?
A Elf
B mroczny elf
C. Ork
D. Wszystkie rasy mogą być magami.

Spacer po serwerach

W czasie gdy Shekes przebywał w bibliotece, Fidget udał się do sali chwały, bo pogadać ze swoimi znajomymi, krasnoludami. Miał też nadzieję, że pomogą mu i dadzą mu jakieś ciekawe statystyki bohaterów.
Niestety, jak się można było spodziewać, urzędasy były nieuległe, więc zdesperowany czarodziej posunął się do strasznego kroku. Mianowicie dał im łapówkę.

Nasza redakcja pragnie przeprosić wojownika Pasy. Jest on z s3, nie z s6.

Niezwykłe przypadki niezwykłych bohaterów.

Fidget, załatwiwszy to, co chciał, szedł powoli w kierunku swojego sklepu.
Postanowił, że pójdzie przez las. Liczył na to, że uda mu się tam znaleźć trochę składników na eliksiry. Szedł tak, rozmyślając o swoim życiu i innych podobnych bzdetach. W miarę jak posuwał się naprzód, robił się coraz smutniejszy. W pewnym momencie kompletnie stracił kontakt z rzeczywistością. Nie zauważył nawet, kiedy znalazł się w lesie. A był to bardzo dziwny las. Na pierwszy rzut oka niby wyglądał normalnie, po przyjrzeniu się, jednak dało się dostrzec w nim coś nienormalnego. Drzewa były tu albo bardzo wysokie i pokręcone, albo niskie i proste, praktycznie bez gałęzi. Podłoże też wydawało się nie takie, jak powinno być: stare gnijące liście, a pomiędzy nimi mech w kolorze bardziej niebieskim aniżeli zielonym, pomiędzy mchem zaś, widać było grzyby - fioletowe oraz czerwone. Nad tym wszystkim rosły z kolei małe krzaczki przypominające jagody z owocami poziomek. Nigdzie nie było śladu żywych istot.
Fidget ocknął się z zamyślenia, gdy był już naprawdę głęboko w lesie. Jak tylko zobaczył, jakie wspaniałe rośliny go otaczają, natychmiast zaczął je zrywać. Miał już prawie wszystko i właśnie zastanawiał się jak zdobyć sadzonki drzew, gdy nagle usłyszał czyjś głos.
- Nie powinieneś był tego zrywać - mówił ktoś nie wiadomo skąd. Jego głos, do złudzenia przypominał małemu magowi głos Shakesa.
Później wydarzyło się wiele rzeczy naraz.
Przed Fidgetem pojawiła się postać Shakesa walczącego z kimś, kogo Fidget nie widział. Za jego plecami natomiast rośliny zaczęły się ruszać.
- Shakes - zaczął krzyczeć spanikowany czarodziej - Shakes, co się dzieje.
Odpowiedziało mu jedynie echo oraz dźwięk zderzającej się ze sobą broni. Wtedy, już na poważnie przestraszony Fidget, działając instynktownie, wyciągnął różdżkę i zaczął nią machać, rzucając najróżniejsze zaklęcia, jakie tylko wpadły mu do głowy. Efekt jaki to przyniosło, zaskoczył nawet jego samego. Skończyło się na tym, że wszystko dookoła zaczęło się palić albo przemieszczać w niekontrolowanym kierunku. Fidget Przestraszył się jeszcze bardziej i zaczął uciekać, wielkie było jego zdziwienie, gdy nagle jego oczom ukazał się Shakes siedzący sobie spokojnie pod drzewem i czytający książkę. Gdy Fidget go zobaczył, od razu zaczął krzyczeć i biec w jego kierunku. Ten jednak nie reagował. Siedział, cały czas wpatrzony martwym wzrokiem w książkę. Nie widząc co robić Fidget podszedł i wyrwał przyjacielowi książkę z rąk.
I nagle wszystko wróciło do normy. Las stał się taki jak dawniej, Shakes na nowo złapał kontakt z rzeczywistością. Jedyne co się nie zmieniło, to grzyby i resztki mchu, które zostały Fidgetowi w kieszeni.
- Widzisz Shakes - powiedział dumny Fidget - zawsze mówiłem, że w książkach jest coś więcej niż słowa. Mają one większą moc niż przypuszczałem.

Komiks

Mimo iż wiedzieli, że to, co się stało, prawdopodobnie już się nie powtórzy, nasi bohaterowie woleli wyjść jak najkrótszą drogą z lasu i resztę drogi przebyć z dala od niego. Znaleźli drogę, która - jak im się wydawało - prowadziła w kierunku miasta i ruszyli. Droga rzeczywiście prowadziła do miasta, a konkretnie na bazar.
Był tam straszny tłok. Musieli włożyć naprawdę wiele trudów, by się gdzieś nie zagubić. Nagle Shakes stanął jak wryty przy jednym ze straganów.
- Ej - powiedział podniecony - Fidget, musisz to zobaczyć.
Gdy Fidget podszedł, zobaczył, że Shakes coś czyta. Już miał go ochrzanić, gdy spostrzegł, że to nie książka, lecz komiks - komiks z nimi w roli głównej.

Farty i niefarty

Następne kilka godzin spędzili na czytaniu komiksów.
- Ej a zobacz to - zaśmiał się Shakes - normalnie jakbym widział ciebie przed kilkoma dniami.
- Haha - odburknął Fidget - lepiej zobacz na to.
Gdy już skończyli, poszli do karczmy opić to co się dzisiaj stało. O dziwo barman wpuścił ich bez gadania. W karczmie jak to zawsze "bohaterowie" przechwalali się, jak to oni pokonywali ostatkiem sił potworów, inni zaś opowiadali o pechu i niesprawiedliwych sędziach.

Tak więc, z tego co usłyszeli u wyjątkowym szczęściarzem został ten oto bohater.

Pechowcem natomiast okazał się Dropcio.

Ostatnio edytowane przez xDropcio ; 04-10-2015 o 10:34
Odpowiedz z cytatem
Stare 27-09-2015, 17:24
Awatar xDropcio
Wychodzący z cienia

xDropcio jest naprawdę dobry/axDropcio jest naprawdę dobry/axDropcio jest naprawdę dobry/a
Domyślnie

Suchary, Nagrody Darwina, dowcipy, bajeczki etc.

Kabarety

Nagroda Darwina

Tym razem na Nagrodę Darwina zasłużyli...

Wszystko co nie nadawało się do poprzednich działów.

Dodatek muzyczny

Zaczniemy dzisiaj od akcentu polskiego, parodii znanej piosenki ''Naucz mnie'' Sarsy -€“ Letni Chamski Podryw ''Pomidorowa''.

Kolejnym utworem będzie bestselerowy hit rocka lat 70-tych - ''Imagine'' Johna Lennona. Warto dodać, że sama piosenka została napisana do filmu.

Następny kawałek to Depeche Mode - ''Enjoy The Silence'', jeden z najbardziej znanych utworów tego zespołu.

Przedostatni utwór to nic innego jak "Still Alive" Lisy Myskovsky.

Ostatni, tak samo jak pierwszy utwór, jest polski. Wielu uważa go za jeden z najpiękniejszych utworów polskiego rocka... Lady Pank -€“ ''Zawsze tam gdzie Ty''.

Dodatek literacki

Witajcie w kąciku poświęconym specjalnie literaturze, nowinkami z nią związanym jak i ciekawostkami.

Dzisiaj przedstawimy Wam opowiadanie, naszej redakcyjnej koleżanki - Bonity.

Cytat:
*

- €žNastaną czasy, gdy świat pogrąży się w Ciemności. Upadli wypełzną ze swoich jam, opuszczą Krainę Cienia i pod dowództwem Tyrana dopuszczą się ataku na Zjednoczone Królestwo Sześciu Plemion. Rodzajowi ludzkiemu pisana będzie zagłada. Upadli bezwzględnie dążyć będą do objęcia władzy nad Koroną Północną i Południową. Napędzani chęcią zemsty potęgą swą przewyższą wszelkie ludzkie rody, które zapisały się na kartach historii. Okrucieństwo ich nie znać będzie granic, nic nie wskóra błaganie o litość. Śmierć, agonia i cierpienie - oto, do czego sprowadzi się ludzkie życie.
Jedynym ratunkiem będzie sojusz Królestwa Ludzi z Pierworodnymi. Spoiwem zaś łączącym obie te nacje będzie Wojownik Światła - człowiek prawy i czystego serca, wybrany przez Asterię -€“ Pierwszą z Istot, Królową Nieba i Gwiazd, Kreatorkę Świata; położy On bowiem kres wszelkiemu Złu tego świata, zjednoczy na nowo Królestwo Ludzi i stanie na ich czele. W Koronie Północnej i Południowej na nowo zapanują pokój i dobrobyt, zaś krwawe rządy Tyrana odejdą w niepamięć. -
- Księga Proroctw
, autor nieznany

PROLOG
€žBiałe Miasto€

Sierpień, 3279 rok

Krzyk. Krew. Agonia. Łzy. Śmierć... A w centrum tego wszystkiego on -€“ mały, niepozorny człowieczek z niezwykle ważną misją powierzoną mu przez samą Asterię, Królową Nieba i Gwiazd, Kreatorkę Świata.
Biegł zalanymi krwią uliczkami Białego Miasta, przeskakując niekiedy nad martwymi ciałami i raz po raz potykając się o nie. W głowie, niczym echo, pobrzmiewała mu tylko jedna myśl. - €žUratować dziewczynkę! Za wszelką cenę uratować dziewczynkę! -
Biegł najszybciej, jak tylko potrafił, zwinnie wymijając pojawiające się na jego drodze czarne sylwetki. Liczyły się siła, sprawność i czas. Czas! Kto wie, czy nie jest już za późno?! Zwiększył tempo i chwilę później znalazł się u celu. Cały i zdrowy, nie licząc kilku drobnych zadrapań.
Zatrzymał się przed ogromnym budynkiem mieszkalnym wykonanym niemal w całości z marmuru. Bez chwili namysłu wdrapał się na najwyższe piętro. Z przerażeniem stwierdził, że drzwi do głównej sieni były otwarte na oścież. Przylgnął do ściany i delikatnie wychylił głowę, aby rozeznać się w sytuacji.
Z dobrych wieści -€“ w pomieszczeniu nie przebywał żaden Upadły. Kamień spadł mu z serca. Niestety uczucie ulgi zniknęło w momencie, w którym wszedł do środka.
Wśród porozrzucanych sprzętów domowych, w kałużach krwi leżały dwa ciała - kobiety i mężczyzny. - €žMusieli się bronić, inaczej ich krew nie byłaby rozbryzgana także na ścianach€ - pomyślał i postąpił krok naprzód, do pokoiku dziecięcego.
Drzwi były uchylone. Wewnątrz znajdowała się jedynie kołyska, a wokół niej sterta koców, pieluch, prześcieradeł i dziecięcych ubranek. Niestety, po samym dziecku nie było ani śladu.
- Spóźniłem się, spóźniłem... - lamentował. Przez chwilę kręcił się w miejscu, nie wiedząc co robić, po czym osunął się bezradnie na ziemię i schował twarz w dłoniach. - Zawiodłem.
Gdy tak rozpaczał, zorientował się, że nie jest sam. Do jego uszu dobiegł szelest i jakby ciche jęczenie, pomrukiwanie. Przygotował się na najgorsze. Zamknął oczy, zacisnął zęby i czekał na śmierć.
Minęła minuta, druga, trzecia, a on dalej żył. Czyżby źle ocenił sytuację? Czyżby słuch spłatał mu figla? Niemożliwe! Przecież słyszał... Słyszał wyraźnie, nie potrafił tylko zlokalizować miejsca, z którego dochodziły te przedziwne dźwięki. Odemknął jedno oko i rozejrzał się dookoła -€“ nic. Odemknął drugie oko. Tak. Coś... Coś widział. Czy to... Nie! Nie mógł uwierzyć własnym oczom. Wydawało mu się, że leżący obok kołyski stos dziecięcych pieluch i prześcieradeł porusza się. I to na dodatek sam z siebie! Z jakiej racji?!
- No, to teraz widziałem już wszystko! - mruknął pod nosem i podniósł się z podłogi. Już miał kierować się do wyjścia i jakoś zaakceptować niepowodzenie, lecz powstrzymał go płacz, a ściślej rzecz ujmując, płacz dziecka dobiegający spod tajemniczej sterty.
Szybko zrozumiał swój błąd i roześmiał się serdecznie. To było oczywiste! To nie pieluchy czy prześcieradła poruszały się, lecz znajdujące się pod nimi dziecko. Zwinnym susem skoczył do płaczącej dziewczynki, wziął ją na ręce, przytulił do piersi i zaczął uspokajać.
- Cicho, cichutko... Jeśli mamy stąd wyjść, musisz się uspokoić. Błagam! Inaczej źli panowie nas usłyszą. Ciii... - niestety, dziewczynka nie przestawała płakać. Nawet kołysanka nie pomogła. - Trudno, musimy zaryzykować! Gotowa?
Przycisnął brzdąca mocniej do piersi i rzucił się w kierunku wyjścia, nie zatrzymując się ani na chwilę. Wydostał się z budynku; biegł w stronę głównej bramy miasta - zamknięta.
- Cholera! - krzyknął, jednak w porę przypomniał sobie o dziecku i natychmiast się poprawił. - To znaczy... Cholewka. Tak! Cholewka! Pamiętaj, nie wolno przeklinać! - dodał poważnym tonem i zaczął szukać innej drogi ucieczki.
Nadaremnie. Reszta przejść była albo zamknięta, albo jeszcze gorzej -€“ strzeżona przez Upadłych; nikt o zdrowych zmysłach nie pchałby się dobrowolnie w ich ręce... macki, bądź cokolwiek co tam mieli. Nikt. Chyba, że nie miałby wyboru tak, jak on w tym momencie.
Zatrzymał się, przez chwilę mierzył ich wzrokiem, postąpił kilka kroków do tyłu, zamknął oczy, zebrał myśli, wziął głęboki oddech, po czym rozpędził się prosto na ich niepokojąco ostre miecze... i zniknął. Jak gdyby nigdy nic, rozpłynął się w powietrzu, zostawiając po sobie jedynie smugę błękitnego światła.

CIEKAWOSTKI LITERACKIE

Z jakiej dziedziny Winston Churchill zdobył Nagrodę Nobla?
Z literatury

Który z pisarzy był matematykiem?
Lewis Carroll

Gdyby Mickiewicz żył w naszych czasach, królowałby na okładkach kolorowych pism i w wiadomościach zamieszczanych na plotkarskich stronach.

Dodatek sportowy

EKSTRAKLASA 2015/16

Na początku przedstawię drużyny, które utrzymały się w Ekstraklasie:

Lech Poznań
Legia Warszawa
Jagiellonia Białystok
Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk
Wisła Kraków
Górnik Zabrze
Pogoń Szczecin
Cracovia
Ruch Chorzów
Korona Kielce
Piast Gliwice
Podbeskidzie Bielsko-Biała
Górnik Łęczna

Drużyny, które awansowały do Ekstraklasy z I Ligi:

Zagłębie Lubin
Termalica Bruk-Bet Nieciecza

Wszyscy fani Ekstraklasy pewni są, że ten sezon będzie zaskakiwać kibiców, tak jak i samych zawodników. Już teraz możemy to wnioskować dzięki wynikom generalnym po 10. kolejsce, a przypominam, że trwa 11. i wszystko może się zdarzyć. Lider - Pisat Gliwice widać, że chce uciec od reszty i zapewnić sobie wysoką lokatę, już na początku sezonu. Mając 24 pkt, prowadzi nad Pogonią Szczecin 6 punktami i aż 8 nad Legią Warszawa. Broniący tytułu Lech Poznań traci do lidera 19 punktów i jest obecnie na ostatniej, 16. pozycji. Wielu mówi, że on sam zostanie w strefie spadkowej i przez ostatnie 7 kolejek, będzie walczył o utrzymanie - lecz to, pozostawiam ocenie Wam.

W 10. kolejce najładniejszym meczem był:
Legia Warszawa - Termalica Bruk-Bet Nieciecza, gdzie obie drużyny zremisowały 1:1. Kibice Legii jak i sami zawodnicy myśleli, że zwycięstwo będzie gładkie, tymczasem to Legia broniła się do ostatniej chwili przed utratą bramki.

CIEKAWOSTKI SPORTOWE

Miedzy III i IV Igrzyskami Olimpijskimi odbyły się międzyigrzyska, zwane Olimpiadą Letnią. Zawody rozegrano w 1906 r. w Atenach z okazji 10-lecia nowożytnych olimpiad.

Złoty medal igrzysk olimpijskich jest w rzeczywistości wykonany ze srebra. Przepisy wymagają jednak, by był pozłacany co najmniej 6 gramami czystego złota.

Bohaterem największego skandalu w historii olimpijskiego biegu maratońskiego był reprezentant USA, Fred Lorz. Wycofał się z biegu po 15 km a jednak przybiegł na metę pierwszy.

vDropcio, Viool, Lethias, Bonita, GalAnonim, gruby125

Ostatnio edytowane przez Feldmarshal ; 08-10-2015 o 06:24
Odpowiedz z cytatem
Stare 03-10-2015, 18:33
LeoTar
Gość

Domyślnie

UWAGA UWAGA!!!

Niniejszym ogłaszam, iż numer czydziesty pionty ...
Został właśnie wydany.

Brawa dla redaktorskiego składu !!!

Życzymy przyjemnej lektury
Odpowiedz z cytatem
Stare 03-10-2015, 18:36
Awatar Viool
Viool Viool jest offline
Szara Myszka ^^

Miejscowość: Łódzkie
Viool jest znany/a wszystkimViool jest znany/a wszystkimViool jest znany/a wszystkimViool jest znany/a wszystkimViool jest znany/a wszystkimViool jest znany/a wszystkim
Domyślnie

Zapraszamy do oceniania
Miłej lektury kochani :)
Stare 03-10-2015, 18:59
Awatar xDropcio
Wychodzący z cienia

Domyślnie

Świetna robota. Brawo Redakcja
Stare 03-10-2015, 19:32
Awatar sztach
sztach sztach jest offline
Sum
Pogromca labiryntu

Miejscowość: Moja ambona mieści się teraz w krainie zwaną Chromeria, blisko jakiegoś czarnego piekła pryzmata.
sztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkim
Domyślnie

Nie spodziewałem się, że tak szybko

@edit lol już jest 8 dni
Antoni de Rivarol
Jak tam zamachy?

Ostatnio edytowane przez sztach ; 03-10-2015 o 19:40
Odpowiedz z cytatem
Stare 03-10-2015, 20:08
Illusion Illusion jest offline
Wychodzący z cienia

Illusion jest wspaniałym przykłademIllusion jest wspaniałym przykłademIllusion jest wspaniałym przykłademIllusion jest wspaniałym przykładem
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez vDropcio Zobacz posta
Świetna robota. Brawo Redakcja
Nie ma to jak chwalić samego siebie

Moim zdaniem wywiad słaby, w premierach trochę mało informacji, niezwykłe przypadki niezwykłych bohaterów na plus, komiks dobry, darwin jeszcze lepszy, dodatek sportowy kto to pisał? o_O, dodatek literacki mega, super, najlepszy.
Czekam na opinie innych
Odpowiedz z cytatem
Stare 03-10-2015, 22:29
Ojtam Ojtam jest offline
Błądzący

Miejscowość: obok
Ojtam jest na właściwej drodze
Domyślnie

świetna forma
w "ramce" swobodnego opowiadania, naturalne, lekkie
niewymuszone
te teksty własne redaktorów
to najlepsze smaczki numeru

redakcja w świetnej formie
:)
szczere gratulacje
Odpowiedz z cytatem
Stare 04-10-2015, 16:51
Awatar Straszny Knypel
Straszny Knypel Straszny Knypel jest offline
Definicja dyskusji

Miejscowość: Sopot
Straszny Knypel cieszy się dobrą reputacjąStraszny Knypel cieszy się dobrą reputacją
Domyślnie

Wow, jest powiew swobody, wyraźnie widać, że poczuliście się wreszcie pewnie i nabraliście odwagi, gazetka jest na właściwym poziomie, to Wy jesteście gospodarzami Forum - całe szczęście, to bardzo korzystnie wpływa na zawartość, ulotniła się autocenzura Bez "poprawności pol" czyta się ją na luzie i .. jest pięknie. To Forum w końcu tworzone jest dla graczy i raczej ludzi młodych, nabrało właściwego kształtu - gratulacje Tylko nie dajcie już sobie czegokolwiek narzucić, tym bardziej zmian - zmiany mogą być pod warunkiem, że są Wasze. Teraz niech już taka grupa zostanie o ile to możliwe :)
Pozdr.
Odpowiedz z cytatem
Stare 08-10-2015, 01:51
Awatar blue
blue blue jest offline
Wzór mądrości
Zasłużony dla forum

Miejscowość: Grudziądz
blue ma reputację ponad reputacjamiblue ma reputację ponad reputacjamiblue ma reputację ponad reputacjamiblue ma reputację ponad reputacjamiblue ma reputację ponad reputacjamiblue ma reputację ponad reputacjamiblue ma reputację ponad reputacjamiblue ma reputację ponad reputacjamiblue ma reputację ponad reputacjamiblue ma reputację ponad reputacjamiblue ma reputację ponad reputacjami
Domyślnie

Dobra robota ludziska.

Powiedz Jasiu jeszcze, ze sie nie nadajesz na redaktora, to zasadze kopa. Ty to podciagnales mimo ograniczonego czasu.

Tak trzymac

ps. Still Alive w wesji kucykowej byl zarcikiem :>

MLP FAN

20 % cooler
Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów