Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Offtopic > Ogólnie

Ogólnie Tematy, których nie da się umieścić w powyższych działach, ale nie dotyczą one ani gry, ani forum.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 09-04-2014, 00:17
Bolek Elob
Gość

Domyślnie [PORADNIK]Znaki z gry+czcionka podobna do tej z gry.

(UWAGA! To nie pomysł! To pomoc! Jeśli wybrałem zły dział, to proszę temat przenieść.)

Witam, postanowiłem, z powodu zbyt nieszybkiego ładowania się strony, dodać temat, w którym zamieszczę prawię wszystkie znaki z sfgame. Brakuję znaków: ", ', ` \, {, }, których po prostu nie dało się wpisać, nie wiem nawet, czy wszystkie występują.

Dodam też krótki poradnik, na temat używania tych znaków, oraz (uwaga, bonus) czcionki, która będzie lepsza, według mnie.

Najpierw, chcę was przenieść do tematu, który niezmiernie mi pomaga w moich pomysłach(grafiki), tam możecie znaleźć różnorakie przyciski, planszę z gry, zakładki, jest też tekst, który właśnie chciałem ulepszyć, żeby wyglądał "prawdziwiej". Oto temat.

(grafiki proponuje pobierać, lub kopiować i wklejać na paint'a)
No więc:
Całość

Alfabet(DUŻE LITERY)

Alfabet(małe litery)

Znaki polskie

Cyfry

Znaki specjalne

Porady
Tak, coś niezbędnego, napiszę wam, jak robić, aby zrobiona przez was grafika była jak najbardziej podobna do tej z gry.
1. Najlepiej mieć odpalone dwa "okna" paint'a(lub innego, podobnego programu), na jednym mamy włączone znaki, a na drugim grafikę do pomysłu(tabelę, przycisk).
2. Gdy chcemy wkleić dany znak, najlepiej zaznaczyć tylko do krawędzi znaku, bez sensu "dłuższe" pole wokół niego. Ale również przez to, że to czarne pole, nie jest do końca czarne i nie można ułatwić zadania, przyciskając prześwit.
3. Odstęp pomiędzy znakami powinien wynosić jeden piksel, max dwa, nie mogą się dotykać! A pomiędzy słowami, około 5-7 pikseli.
4. Jeśli chcemy dany znak powiększyć, nie warto tego robić przeciągając krawędzią, lepiej zrobić słowo, zdanie, zaznaczyć, przycisnąć prawy przycisk myszki i wybrać rozciągnij. Wtedy w obydwa okna wpisujemy TO SAMO.
Pozwoliłem zrobić sobie przykładowy komunikat, oto on:

A dla leniwych, opracowałem czcionkę, właściwie, to tylko pozmieniałem trochę opracowaną już czcionkę, która była opracowana przez Foss'a, w tym temacie. Właściwie, to tylko kolor dodałem.
Czcionka- "Comic Sonc MS"(NIEPOGRUBIONA)
Rozmiar- 10
Kolor(proszę skopiować, pobrać, wkleić na paint'a)

No, to chyba wszystko, jak o czymś zapomniałem, to proszę przypomnieć, a moderatorzy ewentualnie poprawić ewentualne błędy.

Proszę pisać opinie, ewentualnie poprawcie potrzebne poprawki(w sensie: napiszcie co JA mam poprawić)

Mam nadzieje, że pomogłem paniom i panom.

Pozdrawiam,
Bolek.

Ostatnio edytowane przez Bolek Elob ; 09-04-2014 o 22:57
Odpowiedz z cytatem
Stare 09-04-2014, 18:53
Bolek Elob
Gość

Domyślnie

Z może opinie?

Przepraszam za double.
Odpowiedz z cytatem
Stare 09-04-2014, 19:16
Okko Okko jest offline
Wzór mądrości
Zasłużony dla forum

Okko jest nieoszlifowanym diamentemOkko jest nieoszlifowanym diamentem
Domyślnie

Opinie? Nie widziałem o nich wspominki:P. Moja opinia to: Super! Bardzo przydatne. (tak w skrócie:P)
Odpowiedz z cytatem
Stare 09-04-2014, 23:00
Bolek Elob
Gość

Domyślnie

Dobra, dopisałem, żebyście pisali Proszę więc.
Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Tagi
bolek, poradnik, poradnik bolka, znaki, znaki z gry

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów