Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Archiwum forum > Archiwum gry

Archiwum gry Tutaj znajdziesz tematy dotyczące gry, które są stare, ale mogą się przydać.

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 04-01-2014, 10:30
Awatar kosi
kosi kosi jest offline
Mówiący szeptem

Gilde: kosi s26
kosi jest na właściwej drodze
Post [MAG] - Poradnik dla maga od początku

Witam.
Znalazłem trochę czasu i postanowiłem napisać poradnik do profesji Mag na swoim przykładzie.

Słownik:
str- siła
dex- zręczność
int- inteligencja
vit- wytrzymałość
luck- szczęście
hp- punkty życia
exp- punkty doświadczenia
eq- wyposażenie w przedmioty
immortal - eliksir niesmiertelności
art do all- artefakt dający bonus do wszystkich cech
art do 3- artefakt dający bonus do trzech podstawowych cech (int,vit,luck)
art do luck- artefakt dający bonus do szczęścia

Spis treści:
1. Założenie postaci, porady początkowe.
2. Statystyki.
3. Przedmioty.
4. Karczma - zadania.
5. Lochy.
6. Arena.
7. Uwagi ogólne.

1. Założenie postaci, porady początkowe.

Ogólnie o wybranej przeze mnie profesji:
*Najważniejszą cechą maga jest INTELIGENCJA
*Ataki maga trafiają zawsze (nie działa na nie "BLOK" u wojownika bądź "UNIK" zwiadowcy
*Obrażenia zadawane przez maga nie są zmniejszane przez pancerz przeciwników (mag IGNORUJE pancerz przeciwnika)

Rasa a profesja:
Moim zdaniem rasa nie ma wielkiego wpływu na grę, tuż po starcie po zdobytych 3-5lvl te 2-3pkt więcej nie robią dużej różnicy.
*Jednak dla ludzi ambitnych dla których liczy się każdy szczegół polecam wybrać rasę Mroczny Elf.
*Dla tych drugich polecam wybrać taki wygląd postaci który będzie odpowiadał naszemu gustowi.

Wierzchowiec i tak zwane "POTY":
Przestawię dwie wersję dla ludzi kupujących grzyby i nie.
*Grzybiarze:
-Oczywiście cały czas gryf + eliksir int + eliksir vit + immortal
*Grający normalnie:
-Na start polecam gryf (po zarejestrowaniu e-mail) mamy 25 grzyba, później wierzch. 30% jeżeli brak grzybów
-Na początku gry jeżeli mamy eliksir int/vit/luck za parę srebra polecam kupić, w późniejszej fazie gry trzymamy eliksiry int/vit/luck bądź int/vit/immortal jeżeli trafi nam się immortal za złoto bądź nazbieramy grzybków

Klaser:
Gdy nam się trafi, zbieramy gold i kupujemy od razu. Atakujemy na arenie i zbieramy jak najwięcej % klasera.

2. Statystyki.
Ile graczy tyle teorii jak rozdawać statystyki.
Nie będę pisał na jakim lvl ile powinniście mieć bo to zależy czy traficie szybko na weekend golda po zrobieniu postaci czy nie, od Waszego stylu gry itp.
Więc:
*Na początek trzymamy int o kilkanaście pkt większą niż vit (tylko o kilkanaście, ponieważ sporo int będzie z przedmiotów o czym niżej)
*Ja na lvl 139 (taki jaki mam obecnie) statystyki podstawy mam:
530/540/960/940/620
*Wszystko zależy od waszego stylu gry i od tego jaki macie postęp np. w lochach
*Osobiście gram tak, że pakuje najwięcej w int/vit potem luck, a gdy już np widzę przykładowo za rozwinięcie int mam 100gold, vit 90g, luck 60g, a str i dex 5g, wtedy z resztek złota można je (str/dex) przypakować.
*Gdy już mamy więcej art wtedy staramy się trzymać więcej int niż vit. Aktualnie na 155lvl podstawy mam: 704/704/1240/1110/803.

3. Przedmioty.
Jest taka moja zasada, że im mniejszy lvl tym szybciej zmieniamy przedmioty, często prawie całe eq wymienia się codziennie na lvl 10-30. Więc nie opłaca się wydawać grzybów na zmianę towaru, ponieważ i tak szybko go zmienimy, lepiej gold wydać na statystyki, a itemy brać z karczmy i ze sklepu jak się trafi coś fajnego.
*Jeżeli gramy na grzybach i walczymy o pozycje od początku to wiadomo, że trzeba przewijać sklep i szukać świeżych przedmiotów.
Wybór zwykłych przedmiotów:
*Zawsze bierzemy takie z bonusem do int, bądź int + vit
*Ewentualnie jeżeli nie mamy żadnych art, można mieć 1-2 przedmioty do vit jeżeli potrzebujemy hp, a posiadamy same do int.

Wybór artefaktów:
Jak wiadomo artefakty to najlepsze przedmioty w grze dlatego warto je mieć.
*Najlepsze są art do 3, później do all. Arty do luck jak i itemy do luck lądują od razu na sprzedaż.
*Kiedy uznać, że zwykły item jest lepszy od art (nasz art się już zestarzał a nie znaleźliśmy lepszego), ja robię to w ten sposób:
Jeżeli mam art do 3 np. pierscien 100/100/100, trafi mi się pierscien 220+ do int. Wtedy z tego art mamy 200 do najważniejszych cech (int,vit) na luck nie patrzymy. A ze zwykłego pierścienia 220+ do int więc jest lepszy.
*Podobnie robimy z art do all - na str/dex/luck nie patrzymy mocno, przykład:
art 100 do all, jest gorszy niż 110+ do 3 lub 230+ do int.
! Licząc czy mi się bardziej opłaca zawsze patrze na golda ile dana cecha mnie kosztuje i czy jest ważniejsza.
*Powyżej lvl 150 polecam trzymać dłużej artefakty do 3 cech, ponieważ są bardziej przydatne w lochach vs zwiad/woj dzięki nim mamy trochę hp + krytyk zamiast samej int. Wymieniać je, jeżeli naprawdę jest więcej do int, np. teraz wymieniłem pierścień 140 do all na 307 do int.

Pancerz:
*Pancerz u maga może wynosić max 10%.
*Jeżeli mamy możliwość (2 podobne itemy do wyboru) wybierzmy ten z większym pancerzem.
*Odgrywa on rolę w walkach z Wojownikami i Zwiadowcami.
*Pomocny jest także w lochach, jednak te -10% mniej obrażeń to jest dużo, nie zapominajmy o pancerzu.

Wybór broni:
Jest to najważniejszy item jaki mamy, pamiętajmy aby nasza broń była zawsze nowa, daje nam ona podstawę istnienia maga (jego dmg) plus najwięcej do statystyk w porównaniu z innymi przedmiotami.
Skupie się tylko na obrażeniach, jej rodzaj j.w. albo broń do samej int, albo bron art.
Są 2 rodzaje broni:
1. Zbliżone obrażenia przykładowo 150-200
2. Duży rozrzut przykładowo 100-300

*Zakładając, że obie mają takie same bonusy, ja osobiście zawsze wybieram tą z dużym rozrzutem, dlaczego ?
Czasami wydam parę grzybów na lochy i w jednej z walk mogą wejść ogromne obrażenia które daje rozrzut dzięki czemu szybciej można przejść potwory mające większy lvl niż Ty.
*Zbliżone Obrażenia dają nam pewność, że nie trafimy bardzo mało, ale też nie dają szansy na ogromne obrażenia.
*Kwestia gustu i stylu gry.

4. Karczma - zadania.
Grając trochę i czytając forum uważam, że są 3 style gry:
1. Zadania z największym stosunkiem EXP do czasu.
2. Zadania z największym stosunkiem GOLDA do czasu.
3. Mieszanie dwóch powyższych stylów np. jeden dzień - 1 ; drugi dzień - 2
4. Podczas week gold oczywiście zadania na gold i podbijamy staty.

Ja osobiście polecam i gram stylem 1, patrzę tylko na exp, dlaczego ?
Im większy lvl tym więcej możliwości:
*Więcej golda z warty, zadań
*Lepsze przedmioty
*Więcej hp
*Co za tym idzie szybszy rozwój postaci

Przedmioty z zadań:
Zadanie z przedmiotem zazwyczaj daje mniej expa niż inne, natomiast bierzemy je jeżeli:
*Przedmiot z zadania jest lepszy niż ten co mamy
*Przedmiot z zadania jest art (dla nas, dużo kasy za art, bądź do wc)

5. Lochy.
Moim zdaniem pierwsze 90 lochów magiem nie przechodzi się tak ciężko jak można to gdzieś usłyszeć. Nie robi on tego tak szybko jak zwiadowca, ale nie daje mu się strasznie "odsadzić".
Osobiście pierwsze 90 lochów ukończyłem na 134lvl.
*Lochy 90+ zaczęły iść od 145 gdy pozbierałem pare art. Tak jak w przedziale o itemach staramy się mieć jak najwięcej art do 3 lub all vs zwiad/woj w tych lochach. Dopiero przy magu (smoku 97loch) szukamy itemów na int wtedy są większe szanse z nim, co widzę na własnym przykładzie, uzbierałem ponad 5100 int i po paru próbach loch zrobiony.
*Lochy 98-100 włącznie: ruszyły na 165lvl, po uzbieraniu paru art, miałem na sobie (5x art do 3, art do all, 3x item do int), podstawy: 710/710/1305/1205/900.
Co podtrzymuje moje spostrzeżenia, że najlepiej mieć jak najwięcej art do 3cech, w lochach z woj/zwiad i staramy się trzymać je jak najdłużej.

Moje porady:
*Jeżeli jesteśmy w stanie pokonać potwora/bossa w lochach nie zwlekajmy tylko róbmy to (większy lvl - większe możliwości)
*Jeżeli mamy problem z potworem który jest magiem, zdejmijmy na chwile artefakty i załóżmy same itemy na int.
*Jeżeli masz chwilowy postój w lochach nie przejmuj się, karczma/arena/sklepy -> zbieramy exp, podbijamy staty, szukamy lepszych itemów i podskoczymy w lochach.

6. Arena.
Staramy się atakować zawsze jeżeli możemy, gdy mamy lustro robimy to co 10min.
*Podbijamy dzięki temu nasz nimb, oraz naszą pozycję w sali chwały.
*Czasami wpadnie trochę golda.
*Najważniejsze uzupełniamy klaser.

7. Uwagi ogólne.
1. Poradnik jest całkowicie mojego autorstwa i oparty na moich doświadczeniach.
2. Pisany jest na podstawie moich opinii i mojego stylu gry.
3. Zachęcam do komentowania i szczerej oceny, jeżeli gdzieś zrobiłem błąd poprawię go.
4. Jeżeli będzie duże zainteresowanie w przyszłości postaram się go zaktualizować.

PRAWA AUTORSKIE
Na podstawie ustawy z dnia 04 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. nr 24 poz. 83) - Zastrzegam wszystkie prawa autorskie tego poradnika.

Ostatnio edytowane przez kosi ; 26-01-2014 o 16:05
Stare 14-01-2014, 15:40
Awatar kosi
kosi kosi jest offline
Mówiący szeptem

Domyślnie

Dodane nowe rzeczy w Statystyki, Przedmioty, Lochy.
Jeżeli są jakieś propozycje jakie chcielibyście, żebym opisał dodawajcie w postach, jeżeli będę w stanie je wyjaśnić zrobię to.
Oceniajcie, dzięki temu będę wiedział co udoskonalić.
Stare 14-01-2014, 16:38
Awatar PogromcaVip
PogromcaVip PogromcaVip jest offline
Szukający drogi

Gilde: Mag 307 lvl (już nie gram)
PogromcaVip jest na właściwej drodze
Domyślnie

Słownik taki sobie, nie widziałem, żeby ktoś streszczał słowo "siła".
Reszta według mnie na bardzo wysokim poziomie.
Gratulacje
Stare 14-01-2014, 19:22
Awatar DamianWSZ
DamianWSZ DamianWSZ jest offline
Szukający drogi

DamianWSZ jest na właściwej drodze
Domyślnie

Godny poradnik szczegolnie dla swiezaka, maga osobiscie jeszcze nie prowadzilem.. na s27 sie przyda.
Stare 15-01-2014, 13:53
komikus komikus jest offline
Pomocna dłoń

komikus niedługo okryje się sławą
Domyślnie

Fajny poradnik, dla początkującego bezcenny :)
Stare 25-01-2014, 16:42
Awatar kosi
kosi kosi jest offline
Mówiący szeptem

Domyślnie

@up żebym używał tylko słowa siła nie "streszczałbym" go, ale jak już inne są w ang. skrótach to ten też musi być, żeby wszystko miało ręce i nogi

Temat:
/odświeżam
Dodane nowe info w rozdziale Lochy. Jeżeli pojawią się jakieś pytania/wątpliwości pisać śmiało (można także w grze). Następną aktualizację przewiduję jak ruszy Wieża wtedy zrobię dla niej nowy rozdział.
Stare 25-01-2014, 17:18
Shard Shard jest offline
Błądzący

Shard jest na właściwej drodze
Domyślnie

Dobry poradnik, przyda się. Gram magiem i jest to dla mnie spore ułatwienie, gdyż nie wiedziałem jak się za tą profesję zabrać.
Stare 25-01-2014, 23:39
Awatar PogromcaVip
PogromcaVip PogromcaVip jest offline
Szukający drogi

Gilde: Mag 307 lvl (już nie gram)
PogromcaVip jest na właściwej drodze
Domyślnie

kosi, masz rację jedna literka ze słowa "siła" to naprawdę dużo jak nie potrafi się posługiwać klawiaturą
Stare 26-01-2014, 14:54
Awatar MikiJestSuper
MikiJestSuper MikiJestSuper jest offline
Szukający drogi

Gilde: MikiJestSUper
MikiJestSuper jest na właściwej drodze
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez kosi Zobacz posta
Klaser:
Gdy nam się trafi, zbieramy gold i kupujemy od razu. Atakujemy na arenie i zbieramy jak najwięcej % kalsera.
Mały błąd popraw ;p

Ostatnio edytowane przez chris212 ; 26-01-2014 o 16:59
Stare 03-02-2014, 19:00
Ad3Q Ad3Q jest offline
Błądzący

Ad3Q jest na właściwej drodze
Domyślnie

fajny poradnik

Tagi
mag, magiem, poradnik, sf mag, shakes fidget

Narzędzia wątku
Wygląd