Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Forum organizacyjne > Wszystko w jednym, czyli Gazetka SFGame

Wszystko w jednym, czyli Gazetka SFGame Inaczej zbiór i podsumowanie informacji w ciągu miesiąca z domieszką zabawy i śmiechu.

Zobacz wyniki ankiety: O czym chciałbyś przeczytać w następnym wydaniu Felietonu ?
Grudzień 70' - Jak to jest ? 20 46.51%
Powstanie Warszawskie - Czy musiało się tak skończyć ? 23 53.49%
Głosujących: 43. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 07-12-2013, 01:47
Awatar Tirren47PL
Tirren47PL Tirren47PL jest offline
Definicja dyskusji

Gilde: Mag
Tirren47PL cieszy się dobrą reputacją
Domyślnie 16 Świąteczny numer gazetki

Witajcie. Gazetka po 3 miesiącach nieobecności wraca- mamy nadzieję, że na stałe. Powrót gazetki to także dodanie kilku drobnostek, a co za tym idzie- więcej lektury. Więcej lektury to oczekiwanie z jeszcze większą ciekawością na kolejne numery gazetki. Nie ma co więcej mówić, czas zacząć lekturę.

Polska
  • 29.10.2013 - zmarł Tadeusz Mazowiecki, pierwszy premier III RP. Polski polityk i publicysta.
  • 11.11.2013 - Przemarsz z okazji Święta Niepodległości.

Świat
  • Prezydent Ukrainy potajemnie zawiera umowę z Rosją, Ukraina nie wstępuje do UE. W całym kraju rozpoczęły się protesty.
  • Katastrofa lotnicza w Kazaniu, 50 zabitych.

Gra
  • 20 listopada- do gry weszła różnie oceniana aktualizacja. Więcej informacji tutaj.
  • 29 listopada- wystartował nowy serwer- z numerkiem 26. Wszystkim osobom, które zaczęły tam grę, życzymy powodzenia.

Forum
  • 3 listopada- Tirren47PL został redaktorem Forumowej Gazetki
  • 12 listopada- Repek został redaktorem Forumowej Gazetki
  • 19 listopada- ruszył nabór na moderatora forum. Więcej info tutaj.

Święta:
10.12.2013 - Dzień bota
17.12.2013 - Dzień bez przekleństw
20.12.2013 - Dzień ryby
21.12.2013 - Światowy dzień pozdrawiania brunetek
24.12.2013 - Wigilia Bożego Narodzenia
25.12.2013 - Boże Narodzenie
28.12.2013 - Międzynarodowy dzień pocałunku
31.12.2013 - Sylwester
01.01.2014 - Nowy Rok

Nadchodzące Eventy:

7-8.12.2013 - Weekend Epicki
14-15.12.2013 - Gorączka złota
21-22.12.2013 - Grzybowe żniwa
28-29.12.2013 - Weekend Mądrości
4-5.01.2014 - Weekend Epicki

Premiery Filmów:
Oldboy. Zemsta jest cierpliwa
Metro
Wysocki
Kamerdyner
Hobbit: Pustkowie Smauga [ - Tirren ]

Premiery Gier:

6 grudnia- Gran Turismo 6 [PS3]
10 grudnia- IHF Handball Challenge 13 [PC]
17 grudnia- The Walking Dead: Season Two [PC]
17 grudnia- Battlefield 4 : Chińska Nawałnica [PC]
17 grudnia- Planetary Annihilation [PC]
31 grudnia- Until Dawn [PS3]

Kalendarium

7 grudnia wydarzyło się m.in.:

Polska:
  • 1925- Liga Narodów przyznała Polsce prawo do utrzymania straży wojskowej na Westerplatte
  • 1970- Między rządami RFN a PRL podpisano układ o normalizacji wzajemnych stosunków i uznaniu zachodniej granicy Polski
  • 1973- Premiera filmu ***8220;Chłopi***8221; w reżyserii Jana Rybkowskiego
  • 1989- Sejm ogłosił amnestię, która m.in. zamieniała karę śmierci na 25 lat więzienia

Świat:
  • 1965- Drugi sobór watykański- Paweł VI i Athenagoras znieśli ekskomunikę nałożoną w 1054 r. (***8220;wielka schizma***8221;)
  • 1982- W więzieniu w Huntsville w Teksasie przeprowadzono pierwszą egzekucję przy użyciu zastrzyku trucizny
  • 1995- Amerykańska sonda Galileo dotarła do Jowisza
  • 2000- Premierzy krajów UE na szczycie w Nicei przyjęli i podpisali Kartę praw podstawowych.

Dzisiaj urodziny obchodzi dawno nieaktywna Hekate. Jeśli to czytasz- wszystkiego najlepszego!
Wszystkiego najlepszego także dla tych, których imię to: Ambroży, Marcin, Ninomysł, Agaton, Marcisław, Józefa, Polikarp, Zdziemił, Sabin.

Książki:
Norman Davies - Europa walczy 1939-1945. Nie takie proste zwycięstwo.
Paulo Coelho - Alchemik
Władysław Kozakiewicz - Nie mówcie mi jak mam żyć
Andrzej Sapkowski - Ostatnie Życzenie
John Flanagan - Królewski Zwiadowca
Oliver Bowden - Assassin***8217;s Creed - Renesans

Filmy

Gamoń
Lista Schindlera
Poszukiwany, poszukiwana
Thor: Mroczny świat
Załoga G
K-PAX

Muzyka

Sabaton- Uprising (YT)
Dżem- Wehikuł czasu (YT)
Dream Theater - The Miracle and The Sleeper (YT)
30 Seconds to Mars - From Yesterday (YT)
Linkin Park - Lost in the Echo (YT)
Republika- Mamona (YT)

Gry

Faery: Legends of Avalon
Tetris Vector [ANDROID]
Assassin***8217;s Creed: Revelations
Warhammer 40 000 : Dawn of War
Mass Effect 3
Prince of Persia

Felieton o historii by Repek

Datę 11 listopada uznaje się za datę odzyskania niepodległości, i to jest dla wielu oczywiste. Jednakże- czy Polska naprawdę stała się niepodległa? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, ja cofnę się do czasów gdy w Polsce jeszcze rządzili królowie, tu- rok 1505. Podpisana zostaje ustawa Nihil Novi (łac. "nic nowego"). I w zasadzie od tego momentu królowie polscy podpisując kolejne ustawy- takie jak np. liberum veto- pogrążają się sami. W latach 60. XVIII w.- kiedy zostaje wybrany ostatni polski król- już nie ma on wiele do powiedzenia. W 1795, kiedy Poniatowski abdykuje, robi to nie sam z siebie- NA ROZKAZ carycy rosyjskiej!
Dalej jest Księstwo Warszawskie, bla, bla, bla, i mamy 10 listopada 1918 r. Józef Piłsudski wraca z uwięzienia w Magdeburgu, gdzie był przetrzymywany od lipca 1917 r. za odmowę przysięgi na wierność cesarzowi niemieckiemu (patrz: kryzys przysięgowy). 11 listopada w wagonie kolejowym w Compiegne zostaje podpisany akt kapitulacji Niemiec, a Piłsudski dostaje od Rady Regencyjnej władzę wojskową. Jednakże władzę cywilną otrzymuje dopiero 3 dni później.
Przejdźmy teraz do końcówki II WŚ. 22 lipca 1944 komuniści wydają Manifest lipcowy, na mocy którego- w skrócie- przejęli władzę. I zaczęła się epoka PRL. 4 czerwca 1989- koniec komunizmu w Polsce.
A dziś? Dziś niektórzy ludzie dochodzą do wniosku, że ta niepodległość jest tylko sloganem, który dobrze brzmi, lecz nie ma zastosowania w rzeczywistości. Na przykładach podanych wyżej- zależność od kaprysów szlachty, Rosji, a dziś? Rosjanie zakręcą kurki- Polska nie ma gazu. Zagraniczni inwestorzy przestaną przyjeżdżać- mamy jeszcze większy kryzys. Btw. zastanawia mnie jedna rzecz, z października, w USA. Wydatki wstrzymane, ale 120 milionów $ na wojsko się znajdzie? Paranoja.
Odpowiadając na pytanie: czy Polska jest naprawdę niepodległa? Odpowiadam: nie, polska niepodległość jest tylko pozorna. I w gruncie rzeczy nigdy niepodległa nie była.

I nadszedł czas na Wywiad, który przeprowadził Tirren47PL.

Witaj Repek. Może na początek powiesz parę słów o sobie by nasi czytelnicy mogli cię trochę lepiej poznać?

Na imię mi Adrian, lat 17. Uczę się w drugiej klasie technikum informatycznego.***8203; Pochodzę z pewnego miasteczka na północy.

Technikum informatyczne, brzmi ciekawie. Rozumiem że przyszłość chcesz związać z informatyką? Programowanie, webmastering, naprawa i serwisowanie ?

Z podanych być może naprawa i serwisowanie. Chociaż bardziej interesuje mnie bezpieczeństwo w sieci.

Szczytny cel, biorąc pod uwagę te czasy. W końcu teraz prawie każdy ma dostęp do internetu i niektórzy z nich gorliwie wykorzystują to w niecnych celach. Jak już jesteśmy w tych tematach - co sądzisz o serwisach społecznościowyc***8203;h takich jak Facebook, Twitter itd. ? Powinny być udostępnione wszystkim czy raczej najmłodsi nie powinni się tym interesować ?

O Twitterze sporo słyszałem, ale nigdy tam nie wchodziłem. Swego czasu miałem konto na nk.pl. Na Facebooku konto miałem 3 lata, usunięte w sierpniu. FB jest dla mnie niepotrzebne. Zbyt łatwo natknąć się na niechciane treści. Ludziom ciężko sobie uświadomić, że to co udostępnią w sieci nigdy z niej już nie zniknie.
Jak podają ostatnie statystyki, w UK konto tam ma 9% osób poniżej trzynastu lat. I to właśnie niechciane treści są większym zagrożeniem dla nich.

Mam takie samo zdanie co ty. Administratorzy FB w najpracowitszych***8203; okresach usuwali do 250 tys. kont dziennie zakładanych przez użytkowników przed 13 rokiem życia. Może na razie zostawmy ten temat. Jakiej muzyki słuchasz ?

Na dysku najwięcej mam utworów grupy Republika. Gdzieś od roku jestem nimi wprost zafascynowany. Wcześniej byli inni- Dżem, IRA, De mono, Stasiek Soyka i inni. Ale to, że mam głównie Republikę nie znaczy, że innych nie słucham. Tu choćby dodatkowo Perfect, Bob Marley, Sabaton, Bracia. Ale rapu nie trawię.

Czyli najbardziej lubisz rock i metal, ewentualnie coś z pogranicza popu. A co z literaturą ? "Zwycięzca jest sam" czy też coś innego ? ; )

Literatura... tutaj preferuję książki typowo historyczne. A w nich moim idolem jest pan Bogusław Wołoszański z całą serią książek oraz swego czasu emitowanymi na TVP1- a teraz na TVP Historia- "Sensacjami XX wieku".

Można z tego wywnioskować że oglądając telewizję preferujesz głównie programy historyczne. Mam rację ?

Tak. Ale nie tylko. Uwielbiam programy z Discovery (ach, ten Brainiac...)

Przejdźmy zatem do nieodłącznej części wywiadu - SFgame. Jak ci się podoba ostatnia aktualizacja ?

Zbiorowy kibel, jak to niektórzy mówią? Interesuje mnie ona o tyle, że można- dając przedmioty do kotła- dostać więcej niż w sklepie. Bardziej mnie irytuje to, że wraz z aktualizacją podniesiono wymagania systemowe na Androida.

Grasz głównie na Androidzie ?

Codziennie spędzam poza domem średnio ~9 godzin. Kiedy człowiek przychodzi do domu, często nie chce mu się już robić misji. Poza tym taka gra na telefonie to większa wygoda, gdyż człowiek właściwie wchodzi kiedy chce. I skąd chce.

A teraz, po podniesieniu wymagań nadal będziesz mógł używać tej aplikacji na telefonie, czy niestety dla ciebie podniesienie wymagań okazało się niezbyt dobre ?

Nie jest to dla mnie dobre, gdyż mimo wszystko nie będę mógł w pełni korzystać z aktualizacji. Aktualizacji, która może i jest kiepska- ale jest.

No właśnie - jest. Czy uważasz że Shakes & Fidget ma jeszcze szansę na uratowanie się od zapomnienia ? W końcu wszyscy oczekiwali czegoś wielkiego, a sądząc po opiniach na forum gdzie wielu graczy narzekało na aktualizację niektórzy gotowi są porzucić SF.

A ja powiem tak- nie wiem jak inni, ale ja SF porzucić nie zamierzam. Wielu twierdzi, że dodanie "większego zaawansowania" mogłoby pomóc, co moim zdaniem jest poważną pomyłką- ja uwielbiam naszą grę właśnie za prostotę. Ale nie, niech dadzą na start dożywotniego gryfa, 300 level i handel a spełni się "marzenie wielu graczy". A w konsekwencji będzie ostatnim ciosem dla gry.

Rozumiem postawę. Jednak chciałbym jeszcze poznać twoją opinię o forum. Czy ma szansę ściągniecia kolejnych użytkowników ? W jakim stopniu jest uzależnione od gry ? Czy przetrwa nawet po upadnięciu gry ?

Moja opinia... OffTopic jako osobny dział będący "próbą ratowania forum SFGame" wg mnie ludzi zbytnio nie przyciągnął. Jako tako aktywne- poza ogólnym- są dział sportowy i muzyka, reszta powoli wymiera. W jakim stopniu uzależnione od gry... tu nie mam zdania, jak ludzie będą chcieli to będą zaglądać. Za to ostatnio zauważyłem że sporo osób, które konta na forum założyły dawno, wracają. Czy przetrwa nawet po upadku gry... tutaj też się nie wypowiem. Mam tylko nadzieję, że forum z czasem nie stanie się jednym wielkim OffTopem.

W takim razie mam nadzieję że gra przetrwa, i będzie ściągała jak najwięcej ludzi zarówno do niej samej jak i na forum. Na zakończenie chciałbym ci zadać jeszcze jedno pytanie - skąd pomysł na nick ?

Z początku byłem Republikaninem- nick pochodził od nazwy zespołu Republika. Z czasem zaczęło mnie denerwować wpisywanie takiej długiej nazwy za każdym razem, kiedy wchodziłem na forum, więc szukałem jakiejś krótszej nazwy, ale zachowującej "ducha" Republiki. I tak z Republikanina stałem się Repkiem.

Dobra, mamy już chyba wszystko. Chciałbyś jeszcze na koniec kogoś pozdrowić lub coś dodać ?

Jeśli jest taka możliwość, to chciałbym tylko dodać że nie ma co płakać nad aktualizacją, ważne że jest.

Dziękuję za udzielenie wywiadu.

Niestety, niewielu użytkowników aktywnie prezentuje swoje talenty. Niemniej wyróżnienie za swoje rysunki dostaje Philippa (dawna Nilila). Temat z jej małymi arcydziełami znajdziecie tutaj.

Ostatnimi czasy pamiętniki postaci także zostały zaniedbane. Może coś zmieni to, że Arjuna dostaje wyróżnienie za swój pamiętnik- do obejrzenia przeczytania tutaj.

Tym razem ***8220;Darwinistów***8221; będzie dwóch. Nie zawsze tak jest, ale teraz tak będzie. Pierwszy wpis pokazuje, że czasami ludzie wchodzą w coś ***8220;mechanicznie***8221;, nie patrząc na to, w co klikają:

Zdobywca drugiej Nagrody Darwina też się nie popisał. Może to i numer stary jak Nagroda Darwina, ale skłania do tego, by pomyśleć zanim się coś wrzuci. O co konkretnie chodzi? O podanie linku do pliku w takiej formie:

Dodatek Sportowy - Biografia gwiazdy

Edin Dżeko

Ur. 17.03.1986 w Sarajewie
Pozycja na boisku - napastnik
Obecny klub - Manchester City (nr 10)
Zawodnik Bośni i Hercegowiny.

Jego pierwszym klubem był FK Zeljezmicar, grał w nim w latach 2003 - 2005.
W 2007 r. dzięki dobrym występom w lidze czeskiej, przeszedł do WFL Wolfsburg za ***8364;4 mln. W sezonie 2008/09 zdobył tam mistrzostwo Niemiec i 20 goli w Bundeslidze, dzięki czemu wraz z drużyną zakwalifikował się do LM. W następnym sezonie zdobył 22 bramki i został królem strzelców Bundesligi.
W styczniu 2011 roku został kupiony przez Manchester City za ***163;27 mln., gdzie gra do dziś
W reprezentacji Bośni i Hercegowiny strzelił 33 bramki w 58 meczach i jest najlepszym strzelcem w historii reprezentacji.

Osiągnięcia:

Mistrzostwo Niemiec (2008/09)
Puchar Anglii (2010/11)
Mistrzostwo Anglii (2011/12)
Tarcza Wspólnoty (2012)
Król strzelców Bundesligi (2009/10)
Bośniacki piłkarz roku (2009, 2010).

Ogłoszenia
  • Opiekunowie działów w OffTopicu są proszeni o podsyłanie swoich prac do Redaktorów ***8220;Gazetki***8221;.
  • Chcesz podzielić się przemyśleniami? Ponarzekać na ostatnią aktualizację? A może nie wiesz, co zrobić w danej sytuacji? Albo po prostu chcesz napisać? Od numeru styczniowego rusza dział ***8220;Listów do Redakcji***8221;. Pisz o czym chcesz, najciekawszy list (bądź kilka, jeśli będą krótkie) zostanie opublikowany w styczniowym numerze ***8220;Gazetki***8221;.
  • [Tirren] - Muszę was przeprosić, bo nie wszystko tutaj poszło zgodnie z planem. Zawaliłem z grafiką, co w niektórych podrozdziałach dało się pewnie mocno odczuć. Przykro mi - po śnieżycy jaka była w moim rejonie prędkość łącza internetowego stała się zabójcza ( prawie godzinę ładował się na hosting megabajtowy plik ). Postaram się jak najszybciej wrzucić właściwą grafikę.

I to niestety koniec grudniowego numeru Gazetki. Do zobaczenia w następnym numerze Gazetki- już 4 stycznia!

Ostatnio edytowane przez chris212 ; 07-12-2013 o 07:14
Odpowiedz z cytatem
Stare 07-12-2013, 07:45
Awatar pa1ner
pa1ner pa1ner jest offline
Wychodzący z cienia

Gilde: Mag
pa1ner niedługo okryje się sławą
Domyślnie

Super, gratuluje panowie, żadnych obsuwek w czasie, elegancko. Jak wrócę to doczytam do końca. :)
Stare 07-12-2013, 08:55
ed0ka98 ed0ka98 jest offline
Pomocna dłoń

Gilde: \./
ed0ka98 jest znany/a wszystkimed0ka98 jest znany/a wszystkimed0ka98 jest znany/a wszystkimed0ka98 jest znany/a wszystkimed0ka98 jest znany/a wszystkimed0ka98 jest znany/a wszystkim
Domyślnie

Dobra gazeta jak zawsze

S22
bizior4
lvl 412
Odpowiedz z cytatem
Stare 07-12-2013, 09:07
NeQu
Gość

Domyślnie

Super gazetka, miło się czyta... Bardzo fajnie wymyślone z tą biografią
Odpowiedz z cytatem
Stare 07-12-2013, 10:13
Awatar rijanek
rijanek rijanek jest offline
Szukający drogi

Gilde: s17 woj 207lvl
rijanek jest nieoszlifowanym diamentemrijanek jest nieoszlifowanym diamentem
Domyślnie

Fajna gazetka a najbardziej mi się podoba dobór muzyki, nareszcie coś porządnego.
Stare 07-12-2013, 11:33
Awatar Ritam
Ritam Ritam jest offline
Wychodzący z cienia

Ritam jest na właściwej drodze
Domyślnie

Jedno słowo więcej nie wiem:
SUPER! :)

Niestety, pomimo że bł jeden komiks i tak go nie zrozumiałem... Czy ktoś mi wyaśni?
Odpowiedz z cytatem
Stare 07-12-2013, 12:36
Awatar KillerPL
KillerPL KillerPL jest offline
Wychodzący z cienia

Gilde: Wojownik
KillerPL cieszy się dobrą reputacjąKillerPL cieszy się dobrą reputacją
Domyślnie

Rewelacja :) + przydałby się jeszcze jeden komiks :)

Mam nadzieję, że numer styczniowy będzie również tak samo rewelacyjny :)

PS. I proszę żeby w kolejnej gazetce była mowa o powstaniu warszawskim.

Ostatnio edytowane przez KillerPL ; 07-12-2013 o 12:50
Odpowiedz z cytatem
Stare 07-12-2013, 12:59
Awatar zdzisiek
zdzisiek zdzisiek jest offline
Piłkarz ^^

Gilde: zdzisiek39 (s1 - mag), zdzisiek39 (s26 - zwiad)
zdzisiek jest nieziemsko utalentowany/azdzisiek jest nieziemsko utalentowany/azdzisiek jest nieziemsko utalentowany/azdzisiek jest nieziemsko utalentowany/azdzisiek jest nieziemsko utalentowany/azdzisiek jest nieziemsko utalentowany/azdzisiek jest nieziemsko utalentowany/a
Domyślnie

Gazetka super! Aż przypomniały się początkowe czasy tego przedsięwzięcia :)

|Regulamin||FAQ||Szukaj||Kącik Sportowy|
"My definition of stupid is wasting your opportunity to be yourself, because I think everybody has a uniqueness and everybody's good at something"

VeB!<3

Odpowiedz z cytatem
Stare 07-12-2013, 13:04
Awatar Bqczek
Bqczek Bqczek jest offline
Dziamdziak
Zasłużony dla forum

Gilde: Bqczek - s6 (jeszcze s4 ale tam wejde raz na Ruski rok i to przestępny)
Bqczek ma zapewnioną sławęBqczek ma zapewnioną sławęBqczek ma zapewnioną sławęBqczek ma zapewnioną sławęBqczek ma zapewnioną sławęBqczek ma zapewnioną sławęBqczek ma zapewnioną sławęBqczek ma zapewnioną sławęBqczek ma zapewnioną sławęBqczek ma zapewnioną sławę
Domyślnie

Małe sprostowanie, to jest 17 numer, 16 był zrobiony, jednak nie został wydany.
Stare 07-12-2013, 14:35
Awatar Kamil12345
Kamil12345 Kamil12345 jest offline
Wzór mądrości

Gilde: Aaaamm - mag s8
Kamil12345 jest naprawdę dobry/aKamil12345 jest naprawdę dobry/aKamil12345 jest naprawdę dobry/a
Domyślnie

Co do śmierci Mazowieckiego - przesadą było ustanawianie żałoby narodowej, bo czy wobec takiej kontrowersyjnej postaci było to słuszne. Choćby dlatego, że prowadził politykę "grubej kreski", dzięki której uniemożliwił rozliczenie zbrodniarzy komunistycznych, czy niszczenia archiwów SB i WSW. Dodatkowo popierał PZPR w okresie stalinizmu.
Gazetka dobra: ciekawy wywiad oraz "Nagroda Darwina" na plus. :)

Aaaamm [Team of Death]
(s8, mag, 313 lvl i ciągle rośnie)
Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów