Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Shakes&Fidget - Gra > Strategie, taktyki i poradniki

Strategie, taktyki i poradniki Wszelka pomoc w prowadzeniu postaci oraz gildii. Tu znajdziesz poradniki i tajniki.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 22-07-2017, 14:23
Awatar Narwaniec
Narwaniec Narwaniec jest offline
Błądzący

Miejscowość: Gliwice
Narwaniec jest na właściwej drodze
Domyślnie Twierdza - Pytanie dla zaawansowanych.

Witam, mam pytanie odnośnie Twierdzy.
Czy byłby ktoś w stanie opisać mi krok po kroku jak rozwinąć twierdze.
Planuję zacząć grę na w18 ale co do wiedzy na temat twierdzy to wygląda ona
na "domysł" i nic po za tym. Nie chciałbym budować budynków bezsensownie.

Chodzi mi o w miarę szybki rozwój

Pomijając mury , obronę.. Chodzi o czysty zysk i rozwój.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.
Odpowiedz z cytatem
Stare 22-07-2017, 15:08
Awatar sztach
sztach sztach jest offline
Sum
Pogromca labiryntu

Miejscowość: Moja ambona mieści się teraz w krainie zwaną Chromeria, blisko jakiegoś czarnego piekła pryzmata.
sztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkim
Domyślnie

Zobacz ten post
Antoni de Rivarol
Jak tam zamachy?
Odpowiedz z cytatem
Stare 22-07-2017, 20:55
Okko Okko jest offline
Wzór mądrości
Zasłużony dla forum

Okko jest nieoszlifowanym diamentemOkko jest nieoszlifowanym diamentem
Domyślnie

Wszystko zależy od strategii, jaką sobie obierzesz. Jednak najbardziej efektywna jest ta, którą opisałem w schemacie 4. Do twierdzy najlepiej znaleźć sobie towarzysza, z którym będziesz wymieniał ataki i zastosujecie podobny schemat rozwoju.
Tak naprawdę cały rozwój twierdzy można spokojnie zawrzeć w 4 budynkach - chacie drwala, kamieniołomie, kwaterach robotników i samej twierdzy. W przerwach (gdy np. zbierasz surowce na inne budynki) możesz rozwijać kopalnię klejnotów i skarbiec. Akademię buduj na samym końcu - gdy będziesz mieć twierdzę na 20 poziomie.
Oprócz tego można też rozwijać koszary i kuźnię (do ulepszania wojowników) - najwięcej surowców można zdobywać właśnie z ataków. Obroną nie należy się wcale zajmować - mury, łucznicy i magowie są zbędne.
Jeśli znajdziesz kogoś do pary do wspólnych ataków, to kuźnie możesz w zupełności zignorować - za to koszary warto rozbudować o te kilka poziomów w zależności od potrzeb. Idealna sytuacja, to wtedy, gdy będziesz mógł wykonywać same ataki pojedynczymi wojownikami na bazowym, 25 poziomie - wtedy w krótkim czasie będziesz mieć więcej surowców, niż będziesz w stanie wydać.
Jeśli jednak będziesz grać w twierdzy "solo", to sprawa jest już bardziej skomplikowana - wszystko zależy od sytuacji, jaka będzie panowała na serwerze. W zasadzie jednak, zawsze najlepiej się skupić na atakach na niestrzeżone twierdze - z słabym murem i bez łuczników i magów. Wtedy konieczne może być rozbudowywanie kuźni i ulepszanie wojowników na wyższe poziomy - robisz to jednak wtedy, gdy widzisz, że twoi wojownicy robią się już zbyt słabi, jak na mury wrogów.
Oprócz tego ogólnie rzecz biorąc całkowicie nie opłaca się budowanie kuźni, murów i ulepszanie jednostek powyżej tego 15 poziomu (125 poziomu jednostek, 115 w przypadku wojowników) - marnujesz wtedy ogromne ilości surowców przy praktycznie niezauważalnej różnicy siły.
Co jeszcze mogę dodać - sala rycerska to zupełnie odrębna sprawa - inwestuj w nią zawsze, gdy masz jakiś nadmiar surowców, oraz zależnie od wymagań stawianych w twojej gildii.
Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów