Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Forum organizacyjne > Nowości związane z forum

Nowości związane z forum Czyli zbiór zmian, działań i ogłoszeń związanych z forum.

Zamknięty wątek

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 26-12-2011, 21:53
Uncross
Gość

Exclamation Aktualizacje i zmiany na forum

Witam.

W tym temacie będą opisywane w dość małym stopniu najważniejsze zmiany i aktualizacje dotyczące forum. Chodzi o to, by coś, co się dzieje w tematach na dole forum mogło się Wam rzucić w oczy będąc umieszczanym w tym temacie. Oczywiście jak sam tytuł wskazuje umieszczane tutaj będą priorytety takie jak awanse, ewentualne degradacje, czy nowe zmiany na forum.

1. Na forum pojawił się konkurs Shakes&Fidget Awards 1, który potrwa do połowy stycznia. Ogłoszenie wyników jest planowane pod koniec stycznia. Informacje dotyczące konkursu znajdziecie tu: KLIK. Mam nadzieję, że frekwencja głosujących będzie tak samo duża, jak frekwencja logów na forum.

Trzymajcie się regulaminu i oczywiście bądźcie cierpliwi. Skoro powstał taki temat, to będzie się działo...

Ostatnio edytowane przez Uncross ; 01-01-2012 o 21:59
Stare 03-01-2012, 15:16
Uncross
Gość

Domyślnie

1. Ignis zostaje Naszą nową Community Managerką. Zajmuje się Ona w szczególności zgłoszeniami dotyczącymi gry, które w chwili obecnej powinny być obsługiwane szybciej. Serdeczne gratulacje.

2. Menester zostaje zdegradowany z pozycji Moderatora za wywoływanie złego wpływu na rzecz forum. Życzymy sukcesów w życiu prywatnym, tudzież internetowym.

3. Z kolei nowym Moderatorem forum zostaje Aranael, znany przykładowo z BM. Moderator godny zaufania i bardzo bezpośredni. Z pewnością tchnie życie na forum, które ostatnio miało lekkie problemy.

4. Uncross zostaje nowym Administratorem forum. Zajmuje się on sprawami technicznymi. Wszelkie zgłoszenia błędów i inwencje zmian na forum będą z wolna realizowane. Oczywiście dostępu do wielu spraw (ftp) nie ma tutaj nikt, więc niektóre potrwają dość długi okres czasu.

5. Na forum dodano nowe emotikony. Jest ich teraz więcej, przez co dodany do regulaminu został kolejny punkt "Nadmierne używanie emotikonek", tyczy się to osób, które więcej obrazkują niż opisują swoje wypowiedzi. To nie rebusy, a posty.

6. Od teraz nicki osób zbanowanych będą przekreślone, by odróżnić osoby złe od dobrych.

Ostatnio edytowane przez Uncross ; 03-01-2012 o 21:16
Stare 06-01-2012, 19:20
Uncross
Gość

Domyślnie

1. Na forum dodano dział "Kosz", w którym będą umieszczane tematy łamiące regulamin. Nie polecam się na owych tematach wzorować, ani raczej patrzeć na tamtejsze odpowiedzi, przecież to śmietnik.

2. Na forum otworzony został konkurs dotyczący tytułów użytkowników. Więcej informacji wyczytacie w tym temacie: [KLIK].

3. Na forum dodane zostało kolejne ostrzeżenie, którym jest "Łamanie regulaminu OWH", za takie przewinienie użytkownik otrzymuje 5 punktów karnych, aktywnych przez miesiąc.

4. Dodany na forum został dział "Poradniki", do którego przeniesione zostaną tematy dotyczące porad odnośnie gry. Znajduje się on tutaj: [KLIK].

5. UWAGA! Od teraz wszelkie skargi na pracę jakiejkolwiek osoby z zarządu forum kierowane są do mnie, ja owe skargi rozpatruję i podejmuję decyzję. Unikniemy dzięki temu kłótni na forum, jaka ostatnio miała miejsce.

Ostatnio edytowane przez Uncross ; 06-01-2012 o 19:22
Stare 20-01-2012, 11:37
Uncross
Gość

Domyślnie

1. Zgaduję, że chcecie być na bieżąco z kwestiami dotyczącymi forum, więc tak też będzie. Spolszczając forum wpadłem na ciekawy pomysł i ciężko było mi przetrawić to, że dopiero teraz ktokolwiek go postanowił zrealizować (ja). Otóż na forum mamy FAQ, ale nie mówię o dziale FAQ, tylko o tym FAQu, który znajduje się w menu pod logiem:

http://forum.sfgame.pl/faq.php

Jak widzicie FAQ jest częściowo (w 2,5%) spolszczony, ponieważ dopiero co mi pomysł realizacji tego projektu wpadł do głowy. Mianowicie chodzi o to, by FAQ forum był po polsku, a nie tak jak dotychczas po angielsku oraz by dodano do niego kategorię "Gra" i wszelkie podstawowe problemy gry opisałbym tam. Byłoby to nie dość, że bardziej przejrzyste, to łatwiejsze w obsłudze dla każdego użytkownika. Jeżeli ktokolwiek chce mi pomóc, przydałyby mi się poszczególne spolszczenia tekstów FAQu, które można mi podsyłać drogą prywatnej wiadomości.
Stare 24-01-2012, 13:27
Uncross
Gość

Domyślnie

Cześć.

Awardsy się już skończyły. Przyznam szczerze, iż myślałem, że będą się cieszyć większą popularnością, ale Was najbardziej zaciekawił wybór najlepszego moderatora, co jest dość przygnębiające. Mimo to nie przeszkodziło to Wam w wytypowaniu zwycięzców, których teraz przedstawię.

W kategorii "Najlepszy moderator" zwyciężczynią zostaje Tara, która otrzymała największą ilość głosów i sporą przewagę nad resztą startujących.

W kategorii "Najlepszy pomysł" zwycięzcą zostaje Asortyment specjalny w zbrojowni autorstwa Duszka, który ledwo przegonił drugi typowany pomysł, ale zwycięstwo jakby nie patrzeć - należne.

W kategorii "Aniołek Forum", czyli tej, w której chodziło o to by wynaleźć godny autorytet na forum zwycięża Dmix, który słusznie zdeklasował rywali w tej kategorii.

W kategorii "Strażnik Forum", czyli tej, w której chodziło o osobę, która najbardziej się udziela w kwestiach dobroci forum, czyli raporty, pilnowanie porządku i ewentualne zawiadomienia administracji o takowych również zwycięża Dmix.

W kategorii "Artysta roku" zwycięstwo odnosi nililia, której prace najbardziej przypadły Wam do gustu i dzięki temu zdobyła dominującą nad innymi artystami ilość głosów.

Wymienione powyżej osoby dostają zwiększoną reputację (+100 pkt) oraz są sławne dopóki nikt o tym zwycięstwie nie zapomni. Wyjątkiem jest Dmix, który za dwa zwycięstwa dostaje 200 pkt reputacji. Wszystkim oczywiście gratuluję i życzę dalszych sukcesów w życiu tego forum.
Stare 27-01-2012, 10:10
Uncross
Gość

Domyślnie

Na forum dodane zostały prefixy, oczywiście nie w każdym dziale, bo byłoby to głupotą, ale przeglądając przykładowo dział "Który przedmiot lepszy" można dostrzec już gotowe do używania prefixy. Temat z prefixem prezentuje się następująco:

Jak widać na obrazku powyżej założyłem testowy temat, którego prefixem jest zbroja. Oczywiście jest tyle prefixów, ile kategorii przedmiotów w grze. Aby wybrać prefix należy przejść do okna tworzenia tematu, po czym z odpowiedniej listy obok tytułu wybrać odpowiedni do Naszego zapytania prefix, o tak:

Prefixy są odpowiedzią na poddziały, których duża ilość się Wam nie spodobała. Oczywiście jeżeli prefixy się w praktyce nie sprawdzą (aczkolwiek powinny), to je wycofam. Tak, czy owak, na razie z nich korzystajcie.

Ostatnio edytowane przez Uncross ; 28-04-2012 o 10:33
Stare 30-01-2012, 22:56
Uncross
Gość

Domyślnie

Tak oto doczekaliśmy się jednej z poważniejszych zmian na forum, czyli zmiany regulaminu. Został on odświeżony i bardziej opisany, aby nie było później niejasności i zbędnego dopatrywania się dziury w całym. Dodatkowo dopisane było to, za co karaliśmy, a Wy mówiliście, że nic o tym nie wiedzieliście. Od teraz do każdego aspektu działalności na forum jest przydzielony punkt oraz gotowe ostrzeżenia, więc bądźcie ostrożni.

Tutaj regulamin : http://forum.sfgame.pl/showpost.php?...05&postcount=2

Powodzenia!
Stare 11-02-2012, 21:20
Uncross
Gość

Domyślnie

1. Aranael za brak większego wkładu w życie forum zostaje zdegradowany do pozycji użytkownika forum.

2. Na forum dodane zostało kolejne pole tekstowe, którym jest "Postać". Dzięki niemu można w swoim koncie uzupełnić nicki i serwery postaci, z których korzystamy, by przykładowo ułatwić konsultację z innymi użytkownikami w grze. Działa to tak samo jak "O sobie".

3. Ruszył nabór na moderatorów forum! Więcej informacji w tym temacie: KLIK.
Stare 18-02-2012, 15:10
Uncross
Gość

Domyślnie

1. Forum opiera się teraz na nowym silniku, więc jego rozwój możemy spokojnie kontynuować. Mówiąc "rozwój" mam na myśli większą ilość użytkowników, postów, jak i tematów na Naszym forum.

2. Dzięki nowemu silnikowi możemy spokojnie pozyskiwać większą ilość użytkowników, co zaowocowało zamknięciem niektórych (a właściwie większości) działów dla gości, czy osób niezalogowanych. Zostawiłem podstawowe, najważniejsze (jak na innych forach, przykładowo niemieckim) działy, do których każdy powinien mieć dostęp, czyli nowości z gry, nowości na forum, regulamin oraz FAQ. Jest to w fazie testowej, zobaczymy jakie będą tego skutki. Obecnie wygląda to tak:

3. Przypominam o naborze na moderatorów forum. KLIK. Spodziewałem się większej ilości podań.

Ostatnio edytowane przez Uncross ; 28-04-2012 o 10:35
Stare 23-02-2012, 19:53
Uncross
Gość

Domyślnie

1. Nabór na moderatorów trwa. Na chwilę obecną awansuje Dmix, który nie tylko złożył podanie, ale już długo przed naborem raportował, doradzał i pomagał w rozwoju forum (chociażby przy spolszczeniach). Jego wybór jest uzasadniony decyzją całej kadry zarządzającej, więc liczę na pozytywne przyjecie nowego zielonego. Na chwilę obecną Dmix jest na okresie próbnym (miesięcznym), gratulujemy!
Zamknięty wątek

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów