Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Offtopic > Gry

Gry Wszelkie informacje dotyczące gier, tych starych i nowych.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 23-08-2017, 20:13
murat
Gość

Domyślnie Moja recenzja gry -Assasins Creed III

Witam was w recenzji gry. Postanowiłem napisać jedną na próbę. Ale może komuś się to spodoba. Byłoby fajnie jakbyście ocenili
Tytuł:Assasin's Creed III
Producent:Ubisoft
Platformy na których grałem: PS 3 oraz PC.
Moja opinia:
Akcja gry toczy się w drugiej połowie XVIII wieku na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Fabuła mocno nawiązuje do najważniejszych chwil w historii powstającego w bólach państwa amerykańskiego. W grze mamy 3 obszerne mapy:Boston,Nowy Jorki i Pogranicze.
Jak zapewne doskonale wiecie, centralną postacią jest Indianin Connor Kenway wnuk pirata Edwarda i syn Haythama którym sterujemy przez jakiś czas na początku rozgrywki.
Gra pozwala prześledzić młodzieńcze życie tego półkrwi Indianina w dwunastu większych sekwencjach, a także wcielić się kilkakrotnie w Desmonda Milesa żyjącą w czasach nam współczesnych - nadzieję starożytnej cywilizacji na uratowanie świata. AC III to gra w której misja Desmonda dobiega końca.
Oprócz fabuły czekają na nas zadania poboczne związane z budową i rozwojem własnej osady, wyzwalaniem fortów głównie na Pograniczu,poszukiwaniem skarbu, rozwiązywaniu zagadek da tajemniczych "Ludzi z Pogranicza", misji dla myśliwych, wyzwań pięściarzy i to wcale nie łatwych oraz misji morskich związanych z własnym okrętem.
Niestety zadania związane z morzem nie są jakoś szczególnie rozbudowane jak w AC Black Flag czy Rogue a szkoda . W grze jak na Ubisoft przystało czeka na nas masa dodatkowych celów misji wymaganych do osiągnięcia 100 % przez co czas spędzony z grą jest w moim wypadku dość długi. Ok 70 godzin na obu platformach.

W grze mamy również znajdźki czyli skrzynie, pióra oraz misje wyzwolenia miast, które polegają na tym że trzeba szukać zaznaczonych na mapie drobnych zadań , a gdy się zrobi się wszystkie przeznaczone dla danego obszaru odblokowuje się zadanie, w wyniku którego dostajemy nowego asasyna do zespołu i nowe zdolności dla naszego ucznia. Rekrutów tych możemy wysyłać do różnych lokalizacji w meta-grze a ci przyniosą nam nieco dolarów.
Ale żeby nie było tak dobrze twórcy przewidzieli dla nas system rozgłosu znany z historii Ezio Auditore oraz pozamykali niektóre skrzynki przez co aby je otworzyć trzeba wykonać minigrę. Łatwą czy trudną?
Ciężko stwierdzić. Mi osobiście nie przypadła do gustu.
Twórcy dali nam także system craftingu, dzięki któremu możemy stworzyć sobie na przykład jakąś jakąś broń albo wynalazki których schematy odblokowujemy dzięki znajdźkom. Niestety to nie powala. W Bostonie i Nowym Jorku mamy sieć kanałów, a nowe drogi uzyskamy po poprawnym wykonaniu różnych minigier.
No cóż na dobrą sprawę byłoby to tyle. Osobiście gra mi się spodobała i to bardzo. Najpierw grałem na PS 3 a na komputerze zagrałem kiedy w grudniu 2016 Ubisoft dawał tą grę za darmo, skorzystałem więc z okazji i jak miło było wrócić. Najlepsze jak dla mnie były wszystkie zadania poboczne, ale fabuła również była świetna.

Plusy:
  • dojrzała, poważna fabuła
  • sporo dobrych zmian w mechanice
  • rewelacyjne misje związane z osadą
  • ciekawe spojrzenie na historię
  • dobre zwieńczenie trylogii
  • misje morskie dające mnóstwo radości
  • grafika na wysokim poziomie

Minusy:
  • niezachęcająca do działania ekonomia i zmarnowany potencjał craftingu
  • system łamigłówek w kanałach
  • cele dodatkowe w misjach
  • ładowania między lokacjami.
Nota końcowa: 8/10.Ogólnie gra warta polecania każdemu.

Ostatnio edytowane przez murat ; 11-09-2017 o 21:34
Odpowiedz z cytatem
Stare 28-08-2017, 08:30
murat
Gość

Domyślnie

Mam do was pytanie: recenzje jakich gier chcielibyście przeczytać w moim wykonaniu?
Z góry dziękuję za wszystkie propozycje.
Odpowiedz z cytatem
Stare 11-09-2017, 20:55
murat
Gość

Domyślnie

Wkrótce wrzucę drugą recenzję jak tylko znajdę czas
Odpowiedz z cytatem
Stare 11-09-2017, 21:08
Melaven601
Gość

Domyślnie

Ja bym przeczytał recenzję jakieś symulacyjnej. ETS/ATS? NFS?
Odpowiedz z cytatem
Stare 11-09-2017, 21:24
murat
Gość

Domyślnie

Niestety ale gry wyścigowe nie podchodzą mi do gustu ,a jeśli chodzi o symutalory grałem w symulator farmy i te symulatory ciężarówek o których mówisz krótko więc niestety nie byłoby szału bo nie grałem zbyt długo , ale mogę coś krótkiego napisać w najbliższym czasie.Ale dzięki za sugestię
Odpowiedz z cytatem
Stare 12-09-2017, 07:20
Melaven601
Gość

Domyślnie

No jasne, co kto lubi. Tak czy inaczej, czekam na następne.
Odpowiedz z cytatem
Stare 12-09-2017, 08:54
Awatar Repeq
Repeq Repeq jest offline
MetaKrytyk

Gilde: The Witness, serwer 35.pl
Repeq jest wspaniałym przykłademRepeq jest wspaniałym przykłademRepeq jest wspaniałym przykłademRepeq jest wspaniałym przykłademRepeq jest wspaniałym przykładem
Domyślnie

Przypominam również tutaj, podeślij mi tekst przed publikacją bo to co jest tutaj ze względu na błędy ciężko się czyta. Przynajmniej sprawdzę ile się nauczyłeś z ostatnich wskazówek.

A co do gier może nakreśliłbyś jakiś kierunek, podpowiedział z czego możesz zrobić tą recenzję?
Odpowiedz z cytatem
Stare 12-09-2017, 14:48
murat
Gość

Domyślnie

Gry typu Assasin's Creed albo GTA to raczej są w moim typie. Ale bardzo dobry gatunek gier to interactive-drama:Tu przykład Heavy Rain albo Fahrenheit- przyjemność z rozrywki największa była właśnie przy tych dwóch tytułach.A gry z serii GTA czy AC to mają misje fabularne jeśli chodzi o z rozgrywkę nie za dobre ponieważ to co trzeba było w nich robić chwilami nie miało sensu.I wiem to na swoim przykładzie ile razu trzeba było robić niektóre głupie zadania które do fabuły gry nic nie wnosiły.Mogę nadmienić jeszcze że uwielbiam misje poboczne we wszystkich grach i za fabułę zabieram się dopiero jak zrobię to co się da z pobocznych bo są przyjemne w realizacji i czasem trafią się jakieś fajne dodatkowe nagrody za ich wykonanie. Nadmienię też że ja jestem z gatunku tych graczy co grają dla trofeów na konsoli PS 3 więc też inaczej podchodzę do sprawy.
Odpowiedz z cytatem
Stare 16-09-2017, 13:09
murat
Gość

Domyślnie

A co byście powiedzieli na recenzję gry Bloodmoon albo SoccerStar ?
Odpowiedz z cytatem
Stare 16-09-2017, 13:39
Awatar Repeq
Repeq Repeq jest offline
MetaKrytyk

Gilde: The Witness, serwer 35.pl
Repeq jest wspaniałym przykłademRepeq jest wspaniałym przykłademRepeq jest wspaniałym przykłademRepeq jest wspaniałym przykłademRepeq jest wspaniałym przykładem
Domyślnie

Po co recenzować coś co jest starą wersją sfa tylko z ciut zmienionym klimatem?
Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów