Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Offtopic > Literatura

Literatura Książki, ciekawostki, nowości i inne zagadnienia dotyczące literatury.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 29-03-2016, 14:55
Nuriel
Gość

Domyślnie A może jednak książki są fajne?

Witam. Założyłem ten wątek, aby podzielić się z Wami moją największą miłością - miłością do książek.
Od dziecka (takiego małego) lubiłem czytać. Zaczęło się od "Kubusia Puchatka" i różnych tego typu bajek, z czasem przeskoczyłem trochę wyżej przez książki takie jak między innymi " kroniki pradawnego mroku" - kochałem tę książkę (właściwie to książki, bo to cały cykl) miłością szczerą i bardzo mocną, "Przygody Tomka Sawera", "Wampiraci" i w końcu "Harry Potter".
A potem niestety, jak w każdym małżeństwie dopadł mnie kryzys. Taki dość poważny, bo trwał dobre 2-3 lata. Przez ten czas, jak to większość "gimbusów" nie tykałem książek. W sumie to nie wiem czemu - może to wina internetu i różnych debilnych gier?
Moja miłość wróciła jakoś tak półtora roku temu. Zaczęło się o dziwo od lektury szlolnej - w tym przypadku opowiadania "Stary człowiek i morze" (Polecam gorąco <3).
Potem przyszła kolej oby omawiać hobbita. Książka bardzo mi się spodobała. Do tego stopnia, że sięgnąłem po "Władcę pierścieni". Film nakręcony na podstawie tej trylogii podobał mi się bardzo, więc stwierdziłem, że książka będzie jeszcze lepsza. Książka jest dobra , ale cały czas twierdzę, że film jest zdecydowanie lepszy. W przypadku hobbita (tutaj film obejrzałem po przeczytaniu książki) mam odwrotne odczucia.

Potem nagle ogarnął mnie szał czytania. Głównie upodobałem sobie książki Fantasy
Czemu tak lubię książki?
Nie wiem, po prostu je lubię. Książki są lepsze od filmów może dlatego, że czytając można dużo lepiej wczuć się w przygody bohatera. Poczuć jego myśli, emocje.

W tym wątku będę przedstawiał recenzje przeczytanych przeze mnie książek - kto wie, może kogoś zachęcę do czytania

Na pierwszy ogień pójdzie Maja Lidia Kossakowska i jej genialny cykl "Zastępy Anielskie" z gatunku Angel fantasy.
Na cykl składają się 4 książki:
"Żarna niebios" - Zbiór opowiadań, poprzedzających akcję głównej części cyklu.
"Siewca Wiatru"
"Zbieracz burz, tom 1"
"Zbieracz burz, tom 2"

Zazwyczaj ludzie wyobrażają sobie anioła jako piękną bezpłciową istotę o ślicznej twarzy, złotych lokach i pięknych białych skrzydłach. Najlepiej też jakby był ubrany na biało. Wzorowy anioł powinien być też miły, uprzejmy i bezinteresowny... po prostu uosobienie dobra.
Nic bardziej mylnego.
W świecie przedstawionym przez Kossakowską anioły mają zaskakująco dużo ludzkich cech. Jedzą, piją, palą, ćpają, chodzą do burdeli, oszukują, knują za plecami innych, są żądne władzy. Anioły (skrzydlaci) nie różnią się prawie niczym z wyjątkiem oczywiście wyglądu od demonów z otchłani. Właściwie to piekło jest bardzo podobne do nieba.
Świat ten nie ogranicza się jednak tylko do demonów i aniołów. Zamieszkują go jeszcze setki innych istot.
Dżiny, ifryty, gulle, geniusze, salamadnry, istoty, jednorożce... i wiele innych ras mieszkających głównie w libmo i strefach poza czasem.

Bóg odszedł... tak odszedł, opuścił królestwo, zabierając ze sobą wszystkich świętych i najbliższych sobie aniołów.
Archaniołowie na czele których stoi Gabriel (Żartobliwie nazywany Dżibrill), Razjel, Michał (Michael) oraz Rafael robią wszystko żeby nie wyszło to na jaw. Żeby tajemnica nie wyszła na wierzch, są w stanie dogadać się nawet z samym Lucyferem (Żartobliwie nazywanego Lampką od "Niosący światło"), władcą otchłani.
Prawdę zna jeszcze Daimon Frey - Abbadon, anioł zagłady, tańczący na zgliszczach. Przed laty zabity za zdradę i potem wskrzeszony przez Pana. Dlaczego Frey? Jak mówi sama autorka tak jej się przedstawił gdy pierwszy raz go spotkała.

W tym czasie pojawiają się symptomy, które wskazują na to, że królestwo może zostać zaatakowane przez Antykreatora, siewcę wiatru, cień jasności.
Według przepowiedni tylko Daimon Frey może go powstrzymać.

W książce tej przede wszystkim spodobał mi się sposób w jaki autorka opisuje akcję oraz świat. Łagodnie, ironicznie. Nawet przy opisywaniu krwawych scen, da się zauważyć łagodność jej prozy.
Dla fanów magii, książka też może być fajną alternatywą. Pełno tu magów - Razjel - Pan tajemnic, Hija - Późniejsza miłość Daimina (tak są tu i wątki miłosne).
No i humor, bardzo dużo humoru.

Zbieracz burz częśc 1- fragment - czarna msza.

"Żarna Niebios" - Fragment

Ostatnio edytowane przez Nuriel ; 17-04-2016 o 13:18
Odpowiedz z cytatem
Stare 29-03-2016, 18:25
Awatar gruby125
gruby125 gruby125 jest offline
Nietykalny

Gilde: Ledwo żywa/Ledwo uczęszczana (niepotrzebne skreślić)
gruby125 jest naprawdę dobry/agruby125 jest naprawdę dobry/agruby125 jest naprawdę dobry/a
Domyślnie

Wybacz Jaśku, że ci się wtrącę, ale zaskoczyło mnie, że ktoś założył taki wątek, a mi nic podobnego nie przyszło na myśl.
Więc chciałbym również opowiedzieć swoją "historię" bo podobnie jak Ty uwielbiam czytać książki.
Zaczęło się w III kl. SP, kiedy to obowiązkowo mieliśmy przeczytać "Dzieci z Bullerbyn". Obowiązek z czasem zamienił się w przyjemność. Wtedy jeszcze czytanie ograniczało się do szkolnych lektur, jednak gdy przeprowadziłem się na wieś na strychu znalazłem czwartą część "Harry'ego Pottera" ("Czara Ognia") i tak dałem się wciągnąć w całą serię. Gorąco polecam wszystkie siedem części:
-" Kamień Filozoficzny"
-" Komnata Tajemnic"
-" Więzień Azkabanu"
-" Czara Ognia"
-" Zakon Feniksa"
-" Książe Półkrwi"
-" Insygnia Śmierci"
Polecam także całą sagę "Wiedźmin" mimo, iż przeczytałem tylko "Krew Elfów" oraz "Miecz Przeznaczenia". Z lektur szkolnych polecam "Chłopców z placu Broni" i "Przygody Tomka Sawyera". Co do wspomnianego wcześniej "Starego człowieka i morza" ta książka niezbyt przypadła mi do gustu, ponieważ bohater przez większość książki bohater łowił marlina.

"Życie jest jak gra w pokera. Jeden niewłaściwy ruch i tracisz wszystko"
Gruby ^^

Gruby (Małomózgus-Maximus) Gatunek człowieka z miliardami zainteresowań. Jego głównymi zainteresowaniami są: denerwowanie ludzi, pisarstwo amatorskie, denerwowanie ludzi, słuchanie muzyki, denerwowanie ludzi, projektowanie gier, oraz denerwowanie ludzi. Warto wspomnieć, że nie dokańcza niczego, oprócz denerwowania innych. Wzrost ok. 170 cm i podejście typu "nic-nie-wiem-ale-się-wypowiem".
Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów