Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wr鵵   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Shakes&Fidget - Gra > Pomys造

Pomys造 Przedstaw swoj wizj rozwoju gry. Masz jaki ciekawy pomys? Podziel si nim z nami.

Zobacz wyniki ankiety: Podoba ci si Pomys ?
Tak 12 60.00%
Nie 5 25.00%
Taki Sobie 3 15.00%
G這suj帷ych: 20. Nie mo瞠sz g這sowa w tej sondzie

Odpowiedz

Narz璠zia w徠ku Wygl康
Stare 16-04-2018, 16:36
legendyrpg3 legendyrpg3 jest offline
B陰dz帷y

Do陰czy: Jul 2016
legendyrpg3 jest na w豉軼iwej drodze
Domy郵nie 安iatowy Boss - Nagrody

Witam mam pewien pomys 瞠by urozmaici czas w shakesie mianowicie chodzi o wprowadzenie 安iatowego bosa
Czas w kt鏎ym si b璠zie pojawia b璠zie nie znany, Ka盥y b璠zie m鏬 go atakowa co 4 minuty nie zu篡wa awki z karczmy. Na te 4 minuty nie wp造wa wierzchowiec. Atak b璠ziesz m鏬 przewija klepsydr i grzybkami
Osoba z podium tak瞠 dostaje Bonusy za ataki i nagrody z nich id帷e
Nagrody dla 3 pierwszych miejsc z najwi瘯sz ilo軼i atak闚
1 Miejsce Gwarantowany Epik Ze slotem i najwy窺zej jako軼i czarny klejnot , smokogryf albo gryfosmok

2 Miejsce Gwarantowany Epik Ze slotem i losowy czarny klejnot.
3 Miejsce Gwarantowany Epik Ze slotem i 50 % szansy na losowy czarny klejnot

Nagroda dla osoby kt鏎a zada豉 ostatni cios
Gwarantowany Epik Ze slotem i najwy窺zej jako軼i czarny klejnot do tego Eliksir nie鄉iertelno軼i.

Ka盥y atak daje nam R闚nowa積o嗆 z這ta wynosz帷a 0.5 h warty i Do鈍iadczenie wynosz帷e 0.10 % do鈍iadczenia NP jak Mi potrzeba na wbicie nowego lv 694.000.000 miliony pd to 1 atak bd nam dawa 0.10 % 1% czyli mi 1 atak dawa豚y 694 tysi帷e pd B璠zie mo積a maksymalnie zdoby 5 % do鈍iadczenia z - 694.000.000
Golda b璠zie mo積a zdobywa do uporu. Z Bosa b璠ziemy mogli te zdoby Epiki Ka盥y atak daje nam 1 % mo磧iwo軼i zdobycia epika max 50 %
Bonus za liczb atak闚
10 atak闚 losowy klejnot
20 atak闚 - X2 ilo嗆 zdobytego z這ta
30 atak闚 Je郵i wypadnie nam epik mamy 100 % pewno嗆 瞠 b璠zie 瞠 slotem
40 atak闚 100 % 瞠 Klejnot kt鏎ego otrzymamy b璠zie czarny i najwy窺zej jako軼i
50 atak闚 10 % szansy na zdobycie Eliksiru nie鄉iertelno軼i.
60 atak闚 20 % szansy na zdobycie Eliksiru nie鄉iertelno軼i. i tak do 100 %

Limit czasowy bossa to mo瞠 by albo i nie NP bos b璠zie trwa 3 h je郵i w tym czasie gracze go nie ubij to boss ucieknie, i nie dostaniemy swoich nagr鏚 z wyj徠kiem nagrody pocieszenia r闚nie zale積 od tego ile zadali鄉y obra瞠. Co z hp jak Boss nie mo瞠 mie tyle samo hp w dzie albo w nocy kiedy jest mniej graczy dlatego na podstawie ilo軼i graczy obecnych online b璠zie wyznaczane hp bosa. Gdzie zarobek sf bo przecie nie wprowadz czego co im si nie bd op豉ca這. Ka盥y gracz b璠zie m鏬 przewija atak grzybkiem albo klepsydr bez przewijania trzeba czeka 4 minuty . Co o tym my郵icie.

Ostatnio edytowane przez legendyrpg3 ; 16-04-2018 o 16:45
Odpowiedz z cytatem
Stare 16-04-2018, 21:02
Awatar ogorkimalosolne
ogorkimalosolne ogorkimalosolne jest offline
Definicja dyskusji

Do陰czy: Dec 2016
Miejscowo嗆: owini皻y kocykiem z ksi捫k i najcz窷ciej kubkiem kisielu
ogorkimalosolne jest znany/a wszystkimogorkimalosolne jest znany/a wszystkimogorkimalosolne jest znany/a wszystkimogorkimalosolne jest znany/a wszystkimogorkimalosolne jest znany/a wszystkimogorkimalosolne jest znany/a wszystkim
Domy郵nie

Albo mi si wydaje, albo podobny pomys ju si przewin掖, ale w b康 co b康 jestem za :), lecz nagrody troch zbyt dobre...
Stare 16-04-2018, 21:18
legendyrpg3 legendyrpg3 jest offline
B陰dz帷y

Do陰czy: Jul 2016
legendyrpg3 jest na w豉軼iwej drodze
Domy郵nie

Siemka Nagrody za pierwsze 3 miejsca za dobre czy reszta ?
20 atak闚 da nam tylko 10 k golda nwm czy to du穎 czy o pd ci chodzi ?

Nagrody oczywi軼ie mog by mniejsze chodzi mi raczej o koncept bossa 鈍iatowego

ogorkimalosolne to ju m鎩 3 post na ten temat wcze郾iejsze by造 niekompletne :P
Odpowiedz z cytatem
Stare 16-04-2018, 21:53
Awatar ogorkimalosolne
ogorkimalosolne ogorkimalosolne jest offline
Definicja dyskusji

Do陰czy: Dec 2016
Miejscowo嗆: owini皻y kocykiem z ksi捫k i najcz窷ciej kubkiem kisielu
ogorkimalosolne jest znany/a wszystkimogorkimalosolne jest znany/a wszystkimogorkimalosolne jest znany/a wszystkimogorkimalosolne jest znany/a wszystkimogorkimalosolne jest znany/a wszystkimogorkimalosolne jest znany/a wszystkim
Domy郵nie

Cytat:
Zamieszczone przez legendyrpg3 Zobacz posta
Siemka Nagrody za pierwsze 3 miejsca za dobre czy reszta ?
20 atak闚 da nam tylko 10 k golda nwm czy to du穎 czy o pd ci chodzi ?

Nagrody oczywi軼ie mog by mniejsze chodzi mi raczej o koncept bossa 鈍iatowego

ogorkimalosolne to ju m鎩 3 post na ten temat wcze郾iejsze by造 niekompletne :P
Chodzi這 mi w豉郾ie o te 3 pierwsze miejsca, troch zbyt dobre, koncepcja jest spoko :) .
Stare 27-05-2018, 23:14
LuTze LuTze jest offline
Definicja dyskusji

Do陰czy: Dec 2011
LuTze cieszy si dobr reputacjLuTze cieszy si dobr reputacj
Domy郵nie

Wg mnie kilka rzeczy do poprawy.
1. Dlaczego ataki co 4 minuty? Mo瞠 co 10 albo co godzin jak inne ataki?
2. Kwestia nagr鏚 - epiki OK, bo nie ma ich za wiele (zw豉szcza najlepszych do 3 cech). Klejnot jednak zb璠ny, bo mo積a go wykopa, a poza tym nie ka盥y chce akurat czarne.
3. Nagroda dla zadaj帷ego ostateczny cios - sko鎍zy si na powtarzaniu atak闚 przez klepsydry lub grzyby - znowu wsparcie dla grzybiarzy, a przecie wielu przeciw temu protestuje od pocz徠ku gry.
4. Jak rozumiem ka盥y gracz mia豚y w ka盥ym ataku tylko 1 cios. A co z bosem? Jego odpowied by豉by bez znaczenia, skoro i tak ko鎍zy si na jednym ciosie. A skoro tylko my wykonujemy jedyny atak, to przewag b璠 mie magowie, bo ich bonus polega na pot篹nym ataku. Inne klasy bazuj na unikach/blokach przy d逝窺zej walce, a tutaj by jej po prostu nie by這. Jakiej klasy by豚y boss? Inny ni mag nie wchodzi w gr, bo jako zwiad m鏬豚y mie uniki a jako wojownik - bloki. To znowu spowodowa這by nier闚no嗆, bo gracz-mag zawsze by trafia, a zwiadowcy czy wojownicy mogliby mie puste ataki.
5. Losowy czas pojawienia si bossa to te mo瞠 by bol帷zka. Dawno ludzie przestali siedzie ca造 dzie w grze i trudno oczekiwa, 瞠 teraz b璠 w niesko鎍zono嗆 wypatrywa bossa. Chocia pomys ten by mo瞠 faktycznie wp造nie na zwi瘯szenie aktywno軼i, mam tak nadziej.
6. Opr鏂z nagr鏚 osobistych koniecznie trzeba by by這 doda nagrody dla gildii, kt鏎a zada豉 najwi璚ej obra瞠. Wiem, 瞠 to zwykle by豉by gildia z top 3, ale te, je郵i ma si zabi bossa, to potrzebna jest aktywno嗆 i si豉 tych gildii. W og鏊e wi璚ej uwagi trzeba w nowych pomys豉ch po鈍i璚i gildii, bo jest to tragicznie zapuszczony temat. Dzi瘯i takim bonusom mo瞠 w ko鎍u ludzie zaczn szuka miejsca w najlepszych gildiach, bo teraz cudem jest nam闚ienie nawet 鈔ednich graczy do zmiany gildii (mowa o starych serwerach). Siedz w nieaktywnej gildii, "ale w豉snej".

Dlatego kwesti przewijania ataku pozostawi豚ym tylko za grzyby, bez klepsydr, za to wy陰cznie za grzyby gildyjne! Na przyk豉d 5 grzyb闚 z puli gildii pozawala jej cz這nkom wykona dodatkowy atak.

Ostatnio edytowane przez LuTze ; 11-06-2018 o 02:56
Odpowiedz z cytatem
Stare 26-08-2018, 03:37
篡d 篡d jest offline
B陰dz帷y

Do陰czy: Jan 2018
篡d jest na w豉軼iwej drodze
Domy郵nie

Pomys dobry ale nie w obecnej formie. Po pierwsze taki 鈍iatowy boss powinien by skalowalny - czyli dopasowany do poziomu gracza go atakuj帷ego.
Bo b璠 go wszyscy mogli atakowa, wi璚 nie widz sensu atakowania go na np. 10 lvlu je郵i b璠zie mia 5000mln hp czy wi璚ej..
Poza tym ataki co 4 minuty nie przejd i logistycznie jest to bez sensu bo tylko obci捫y serwery.
"安iatowy" znaczy, 瞠 powinien by jeden na wszystkie serwery shakes fidget a to te niemo磧iwe bo ka盥y serwer to oddzielnie postawiony ten sam silnik tylko pod innym adresem i nie ma mo磧iwo軼i komunikowania si mi璠zy serwerami.
Ten boss wi璚 mo瞠 by tylko "serwerowy". ㄠczy serwer闚 w jeden nie b璠 a je郵i ju to tylko stare po陰cz bo nie po to si zak豉da konto na nowym, 瞠by mie do czynienia ze starymi wyjadaczami na 500 lvlach..

Jest to do zrobienia ale moje sugestie to :

- boss skalowalny
- dost瘼ny dla ca貫go serweru
- ten sam dla wszystkich serwer闚 w tym samym czasie
- atak na bosa raz dziennie (co 4 minuty powodowa這 by tylko przeci捫enia na serwerach jak ddos atak xD)
- nagrody dla wszystkich a nie tylko dla farciarskich "finisher闚"
- dost瘼ny od 1 lvla ewntualnie 10lvl

Mog這 by to wygl康a w ten spos鏏, 瞠 dla ka盥ego lvla zosta by ustalony poziom trudno軼i bossa tak, aby by w miar uczciwy. Gracze, kt鏎zy by go pokonali po prostu otrzymywali by jak捷 nagrod i mo磧iwo嗆 "doka鎍zania" go po tych graczach, kt鏎ym si nie uda這. I wygl康a這 by to w ten spos鏏, 瞠 pierwsza walka z bosem serwerowym to by豉 by walka 1 vs 1 a dopiero p騧niej gracz, kt鏎y prze篡 walk 1 vs 1 z ustalonym progiem trudno軼i w miar takim samym dla wszystkich wchodzi by do kolejnej walki r闚nie z tym bosem ale z wygenerowanym hp po pozosta造ch graczach i r闚nie skalowalnym. Nie potrafi tego wyt逝maczy opisuj帷, wi璚 pos逝輳 si przyk豉dem :
Jest dw鏂h graczy 10 lvl i 100 lvl.
10 lvl ma dobre staty i a boss dla przyk豉du w trybie 1vs1 posiada 5000hp ale temu 10 lvlowi udaje si go pokona i zostaje mu jeszcze troch hp po walce.
Drugi gracz z lvlem 100 walczy 1 vs 1 z tym samym bosem, kt鏎y posiada 5mln hp. Przegrywa a bosowi zostaje 1mln hp.
Teraz gracz z 10 lvlem i pozosta造m hp po pierwszej walce mierzy si z bosem, kt鏎y posiada wyskalowane hp od 100 lvla, kt鏎emu nie uda這 si go pokona dla przyk豉du dajmy, 瞠 ten 1 mln hp zamieniany jest dla gracza z lvlem 10tym na 1000hp, wi璚 z pozosta造m 篡ciem walczy na bosa, kt鏎emu zosta這 1000hp. Oczywi軼ie wymaga這 by to bardzo dobrej kalkulacji przyrost闚 "warto軼i bojowej" graczy o r騜nych levelach, okre郵eniu odpowiedniego progu trudno軼i i algorytmu, kt鏎y by to skalowa na wszystkie postaci tak aby by這 sprawiedliwie. Poza tym gracz, kt鏎y wygra mierzy by si od razu z bosem o hp wyskalowanym i pozosta造m od wszystkich graczy na serwerze, kt鏎ym si nie uda這 z nim wygra.

Troch pokr皻ne to i skomplikowane, trudne do wprowadzenia ale tylko taka forma tego mi przychodzi na my郵i, kt鏎a by豉 by w miar sensowna.
Odpowiedz z cytatem
Stare 04-11-2018, 16:10
baranek12 baranek12 jest offline
B陰dz帷y

Do陰czy: Oct 2018
baranek12 jest na w豉軼iwej drodze
Domy郵nie

Ciekawy pomys, ale mi si wydaje 瞠 ju by kiedy taki pomys i tak nie jestem pewien.
Jestem za
Odpowiedz z cytatem
Stare 04-11-2018, 20:27
robak29 robak29 jest offline
B陰dz帷y

Do陰czy: Sep 2018
robak29 jest na w豉軼iwej drodze
Domy郵nie

W Hero Zero co takie ju jest
Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Narz璠zia w徠ku
Wygl康

Uprawnienia umieszczania post闚
Nie mo瞠sz zak豉da nowych temat闚
Nie mo瞠sz pisa wiadomo軼i
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB Code jest Aktywny(e)
Emotikony s Aktywny(e)
[IMG] kod jest Aktywny(e)
Kod HTML jest wy陰czony

Przeskocz do forum

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:10.