Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Shakes&Fidget - Gra > Pomysły > Zakończone

Zobacz wyniki ankiety: Chciałbyś, aby doszła taka opcja?
Tak 20 45.45%
Nie 24 54.55%
Głosujących: 44. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 09-05-2017, 19:54
Awatar YUNO DDL
YUNO DDL YUNO DDL jest offline
Definicja dyskusji

YUNO DDL jest naprawdę dobry/aYUNO DDL jest naprawdę dobry/aYUNO DDL jest naprawdę dobry/a
Domyślnie

Chciałbym zaznaczyć, że mowa o takich salach:

To już naprawdę staję się ciężkie.
Odpowiedz z cytatem
Stare 09-05-2017, 20:18
murat
Gość

Domyślnie

No to rozumiem ale dla gorszych gildii mogłobybyć normalnie a tutaj mogliby ten współczynnik zmniejszyć jak w tych salach
Odpowiedz z cytatem
Stare 09-05-2017, 22:08
Awatar sztach
sztach sztach jest offline
Sum
Pogromca labiryntu

Miejscowość: Moja ambona mieści się teraz w krainie zwaną Chromeria, blisko jakiegoś czarnego piekła pryzmata.
sztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkim
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez lordek Zobacz posta
No to rozumiem ale dla gorszych gildii mogłobybyć normalnie a tutaj mogliby ten współczynnik zmniejszyć jak w tych salach
maksymalna szansa powinna byc taka, żeby na wszystkie inne klejnoty była równa (tj. 16,(6)%)

jest to bardzo upierdliwe, zwłaszcza, że samymi czarnymi za dużo nie zdziałasz
Antoni de Rivarol
Jak tam zamachy?
Odpowiedz z cytatem
Stare 16-05-2017, 15:44
moro1 moro1 jest offline
Błądzący

moro1 jest na właściwej drodze
Domyślnie

A co jest złego w czarnych? Chyba lepiej trafić do all, niż np. do szczęścia, lub kiepskie do innych profesji. Nie wiem jakie są szanse na trafienie dobrego, ale przeważnie wylatuję jakiś szajs. Na 20 kopalni klejnotów i tak nie poszalejesz, szukanie dość drogo wychodzi.
Odpowiedz z cytatem
Stare 16-05-2017, 18:54
Pomurnik Pomurnik jest offline
Wychodzący z cienia

Pomurnik jest znany/a wszystkimPomurnik jest znany/a wszystkimPomurnik jest znany/a wszystkimPomurnik jest znany/a wszystkimPomurnik jest znany/a wszystkimPomurnik jest znany/a wszystkim
Domyślnie

Może to, że nie każdy ich używa w każdym przedmiocie w ekwipunku. Jeśli ktoś używa 1 albo 2 czarne klejnoty (tak jak ja i masa innych ludzi ale są i tacy co nie używają ich wcale) i ma włożone najlepsze dostępne na daną chwilę (a przy obecnym poziomie dropu czarnych klejnotów jest to banalne) to takie czarne klejnoty są tak samo bezużyteczne jak klejnot do szczęścia czy wytrzymałości, dodatkowo bonus do głównej cechy w takim czarnym jest prawie 2 razy słabszy niż w klejnocie na 1 cechę co przy dodatkowych % choćby z mikstur czy pupili robi jeszcze większą różnicę. Dlatego wolałbym by leciały mi częściej klejnoty do głównych cech - przynajmniej moi pomocnicy skorzystają.

Wg. moich obserwacji na czarnych klejnotach skorzystać mogą przede wszystkim grzybiarze co wydają wszystkie grzyby na eliksiry nieśmiertelności i ew. magowie, reszta nie ma sensu wkładać czarnego klejnotu do każdego przedmiotu dla niewielkiego bonusu do hp zwłaszcza, że główna cecha mocno na tym ucierpi.

Żeby było sprawiedliwie i nikt nie ucierpiał (bo niektórzy chcą mieć same czarne a inni wcale) to drop czarnych powinien zaczynać się w momencie gdy ktoś w gildii ma salę na 15 poziomie ale maksymalna szansa na jego drop powinna kończyć się na tej samej wartości co pozostałe klejnoty - wtedy każdy będzie musiał się nagimnastykować trochę by trafić na ten klejnot co chce.

Poza tym, jak niektórzy już wspominali, przydałyby się klejnoty na 3 cechy z bonusem o wartości znajdującej się między czarnymi klejnotami a tymi na 1 cechę - wtedy wkładałbym tylko takie, no może z 1 slot bym zostawił dla głównej cechy.
Odpowiedz z cytatem
Stare 17-05-2017, 00:04
LuTze LuTze jest offline
Definicja dyskusji

LuTze cieszy się dobrą reputacjąLuTze cieszy się dobrą reputacją
Domyślnie

Jeśli kombinujemy, bo nie podoba nam się wybór między czarnym a główną cechą, to ręka w górę kto szuka czerwonych lub różowych klejnotów? Dlaczego ich nie usunąć lub obniżyć ich częstotliwość wypadania? A może najlepiej zrobić suwaki, gdzie każdy z 6 kamieni miałby 10-15 oczek (to daje w sumie 60-90%) jako szans do regulowania, pozostałe to byłaby losowość gry. Wtedy każdy ustawi sobie na jakim klejnocie mu zależy bardziej, na jakim mniej. Nie chcesz do szczęścia? To obniżasz jego suwak do 0 a z tych punktów podbijasz te, na których ci zależy.
Chociaż sądzę, że to za dużo roboty dla PG a dla graczy zbytnie ułatwienie. Wylosujesz sobie komplet do głównej cechy i już nie masz na co wydawać surowców (po zakończeniu budowy) a tak jeszcze starasz się zapolować na surowce w atakach na inne twierdze.
Odpowiedz z cytatem
Stare 17-05-2017, 02:45
Pomurnik Pomurnik jest offline
Wychodzący z cienia

Pomurnik jest znany/a wszystkimPomurnik jest znany/a wszystkimPomurnik jest znany/a wszystkimPomurnik jest znany/a wszystkimPomurnik jest znany/a wszystkimPomurnik jest znany/a wszystkim
Domyślnie

Żadnych suwaków czy wyłączenia dropu danych klejnotów - po prostu wyrównać jednakowo szanse na wypadnięcie dla wszystkich klejnotów i będzie sprawiedliwie.

Obecnie gdy w gildii każdy ma salę 15+ to na 10 kopań leci mi (i nie tylko mi) minimum 7-8 czarnych o różnych wielkościach co jest grubą przesadą i jak wyleci duży czerwony to serce mi się raduje, że w końcu coś innego niż czarny. Ale nie zrozumieją tego osoby co nie mają tak rozbudowanej gildii albo ci, którzy chcą same czarne klejnoty. Dlatego wszystkim takim życzę dropu samych klejnotów do szczęścia albo wytrzymałości i wtedy zrozumieją frustrację osób, którzy nie chcą czarnych klejnotów a lecą im tylko takie.
Odpowiedz z cytatem
Stare 17-05-2017, 19:54
Awatar Straszny Knypel
Straszny Knypel Straszny Knypel jest offline
Definicja dyskusji

Miejscowość: Sopot
Straszny Knypel cieszy się dobrą reputacjąStraszny Knypel cieszy się dobrą reputacją
Domyślnie

Nie wiem dlaczego, ale po prostu nie da się nie narzekać, nie chcę już marudzić, ale ... jak zaakceptować fakt, że mając osobiście 19 Salę i kopalnie klejnotów na 20 od dobrych ponad 10 poszukiwań wypadają : jeden do hp, 3 do siły i już nie do policzenia klejnoty do szczęścia, macham już ręką na kolor, kopię głównie dla jajka dla 19-stki w Ziemi, oczywiście bez efektów... martwi mnie jednak fakt, że wszystkie dotychczasowe klejnoty mają staty gorsze niż klejnoty, które mam, a zdobyte były na levelku 16... Jak to możliwe że na tyle kopania (zawczasu już zostawiłem sobie surkę, przeczuwałem, że może być wtopa i nie zużyłem surki na podnoszenie Kuźni..), klejnoty na maksymalnym levelu kopalni są tak słabe, poza tym monotonnie wypada jeden kolor (szczęście). A w postach wyżej dyskutujecie o dość skomplikowanym dodatkowym algorytmie losowości i możliwości zmiany prawdopodobieństwa w wypadaniu czarnych klejnotów lub ... itd. Przecież to dla Playa leży poza ich możliwościami programistycznymi.. to dopiero byłaby naszpikowana błędami część gry, nie połapalibyśmy się co jest grane - Playa nigdy tego nie wykona, bo po prostu nie radzi sobie z podstawowymi elementami gry, na pierwszy rzut oka widać że coś nie pracuje - jedna gildia jest przeładowywana czarnymi, inna właśnie tych prawie nie ma, indywidualne poszukiwania są jakby przeciwieństwem tego co sugeruje opis w grze, mając maksymalny level w kółko trafiają się tylko odpowiednie dla poziomu 14 - 15... Co tu dyskutować w tej sytuacji o dodaniu kolejnej porcji programu, wcale nie najprostszego, skoro i bez tego mamy takie kwiatki..?
Jak wspominałem, nie chcę krytykować, marudzić itd. już nie zwracam uwagi na klejnoty bo szukam jajka, martwią mnie staty klejnotów bo dawno tak cienkich nie widziałem, ale ..olać to, znajdę jajko i na dłuższy czas zaprzestanę kopania - z jakiegoś niepojętego powodu jest ono bezsensowne.. podobnie jak proponowanie dodatkowego oprogramowania, sorry - nie moja wina..
Pozdr:)
Stare 29-07-2017, 10:29
diakon88 diakon88 jest offline
Mówiący szeptem

diakon88 jest na właściwej drodze
Domyślnie

biadolicie kopalnie mam 20 lvl kopie co 6h15min i od 25 kwietnia nie dostalem zadnego do swojej profesji tj sily i wytrzymki:) a wy marudzicie ze na 7 kopanych 6 czarnych...
Odpowiedz z cytatem
Stare 31-07-2017, 21:36
Awatar deli
deli deli jest offline
Definicja dyskusji

deli jest naprawdę dobry/adeli jest naprawdę dobry/adeli jest naprawdę dobry/a
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez diakon88 Zobacz posta
biadolicie kopalnie mam 20 lvl kopie co 6h15min i od 25 kwietnia nie dostalem zadnego do swojej profesji tj sily i wytrzymki:) a wy marudzicie ze na 7 kopanych 6 czarnych...
Już dawno zmniejszyli szanse na czarny klejnot, da się to zauważyć, przynajmniej u mnie.

A to, że nie wypadł Ci przez tyle miesięcy wytrzymałka lub siła, to nikt w to nie uwierzy.

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów