Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Shakes&Fidget - Gra > FAQ - najczęściej zadawane pytania

FAQ - najczęściej zadawane pytania Spis wskazówek i poradników, dzięki którym nie zabłądzisz w naszym fantastycznym świecie.

Zamknięty wątek

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 27-09-2010, 00:15
Donnia Donnia jest offline
Mówiący szeptem

Donnia jest na właściwej drodze
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez shinu
Patrzycie na cala sprawe tylko przez pryzmant 1 z 9 podpunktow.
Źle zrozumiałeś. Zwróciłem uwagę, że mam zastrzeżenia "tylko" do 1 z tych wszystkich punktów. W zdaniu: "Jeszcze raz dziękuję za cenne uwagi zawarte w Twoim poście." wyraziłem zadowolenia z całości tematu. Do reszty nie mam o co się przyczepić.

Rozwinięciem mojej myśli o ogonkach jest jeszcze uwaga taka: na samym końcu piszesz o zasadach pisowni ó i ż/ź - czyli... ogonki Czyli niektóre ogonki tak, inne nie bardzo.

Masz rację, że dla niektórych trzeba postawić mniejsze wymagania bo wtedy łatwiej im, je spełnić. Ale lepszym przykładem byłoby pokazanie, że stosowanie wszystkich zasad poprawnej polszczyzny nie gryzie.

I także zgodzę się ze stwierdzeniem, że lepiej czytać zdania pisane tylko podstawowymi znakami, ale z zachowaniem języka polskiego niż czytać takie przykłady jak podałeś.
Stare 27-09-2010, 00:24
shinu
Gość

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Donnia Zobacz posta
na samym końcu piszesz o zasadach pisowni ó i ż/ź - czyli... ogonki

tak bardzo jak nie chce, tak wysoce prawdopodobne jest, ze na tym forum sa osoby, ktore moglyby popasc w gleboka konsternacje czy nawet doznac jakiegos groznego szoku gdyby zaczely czytac o tym kiedy "o" wymienia sie na "o" , rowniez, nie chcialbym czytac zadnego słowotworstwa, ze strony osob ktore probuja wymieniac "z"(ż) na inne literki wq zasad orto. :)

Takze akurat w tym momencie pisania spialem sie w sobie i zrobilem ogoneki:)
Stare 27-09-2010, 00:50
Awatar sunrise
sunrise sunrise jest offline
Błądzący

sunrise jest na właściwej drodze
Domyślnie

Punkt 3 Twojej wypowiedzi wyglada tak.

Nie wyzywaj innych, nie staraj się wybić ponad nich, nie pisz nic co by Ciebie uraziło, gdybyś usłyszał to od innego usera. Prowadź dyskusje na poziomie, poparta argumentami* (patrz pkt1). Zaś jeśli szukasz mocnych wrażeń - wyjdź na ulice i strzel kogoś w papę, internet nie jest miejscem na odreagowywanie codziennych problemów, wręcz takie zachowanie jest oznaka słabości i tego jak niedojrzali jesteśmy.

Nastepnie w pkt. 5, nazywasz strony typu Demotywatory czy tez Komixxy durnowatymi. Moim zdaniem jest to jawne pogwalcenie punktu 3. To, ze Tobie sie cos nie podoba nie oznacza, ze jest durnowate. Odrobina tolerancji. Prosze.
Stare 27-09-2010, 01:00
shinu
Gość

Domyślnie

sama ideologia tych stron, jest swietna, ale poziom 90% demotywatorow graniczy na poziomie kostki u nogi, dzieci ktore sie juz na stale tam zalegly kopiujac na potege wszystkie, wczesniej dodane juz demotywatory/komixxy i dodaja coraz glupsze ich opisy.

wracajac do tematu.
po pierwsze proponuje przypomniec sobie co napisalem w punkcie 1, odnosnie wlasnego zdania,
po drugie nie mozna sie wywyzszac ponad strone, czy jej obrazac. Nie jest ona zywa osoba, jedynie kilkoma linijkami htmlu.
Stare 27-09-2010, 01:18
Awatar luxphere
luxphere luxphere jest offline
Szukający drogi

Miejscowość: Pomorze
luxphere jest na właściwej drodze
Domyślnie

Temat ciekawy i fajnie, że zwracasz na to uwagę, ale jeśli zabierasz się za takie rzeczy postaraj zrobić się to z pełną profeską i na poziomie. Żeby Ci nie zarzucali tego, co próbujesz zmienić lub poprawić.
Stare 27-09-2010, 01:20
Awatar sunrise
Błądzący

Domyślnie

Odnosnie punktu 1. Moim zdaniem rozmowa polega na wymianie pogladow, probie przekonania innych osob do swojej racji, uzywajac argumentow. Oczywiscie nie obrazajac ich, wiec nie rozumiem dlaczego nie mial bym komus perswadowac swoich racji. Poza tym, jezeli sam stosowalbys sie do do pkt. 1 wiekszosc Twojej wypowiedzi, jest bezcelowa. Niestety.
Piszesz, ze nie mozna obrazic strony internetowej, natomiast mozesz obrazic jej tworcow lub osoby, ktore ja odwiedzaja.

Ostatnio edytowane przez sunrise ; 27-09-2010 o 01:40
Stare 27-09-2010, 15:29
shinu
Gość

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez sunrise Zobacz posta
wiec nie rozumiem dlaczego nie mial bym komus perswadowac swoich racji.
Swoich "osobistych" racji, a nie ogolnoprzyjetych, (aczkolwiek tych drugich tez w jakims zakresie nie powinno sie nikomu probowac wmowic, sa oczywiscie wyjatki ktore reguluja chociazby zasady moralne i czy warunki skladajace sie na termin "czlowieczenstwo".)

Nie rozpisujac sie dalej, gdyz nie mam ochoty juz odpierac waszych atakow, prob wyszukania niespojnosci w tekscie czy sprowadzenia mnie do parteru.
Napisze tylko Panu wyzej, raz jeszcze, ze obraza a krytyka to mimo ze podobne ma znaczenie, to sa to dwie rozne rzeczy.
Rowniez napisze raz jeszcze, ze NIE
mozna obrazac rzeczy martwych, jak strona internetowa, jedynie krytykowac jako caloksztalt, to wlasnie zrobilem.

Filmu tez nie obrazisz, a krytykujac go nie obrazasz autorow w nim grajacyh, jakby swietnie nie grali, bez fabuly film jest dnem.

Cytat:
Zamieszczone przez sunrise
]Piszesz, ze nie mozna obrazic strony internetowej, natomiast mozesz obrazic jej tworcow lub osoby, ktore ja odwiedzaja.
Wbrew temu co myslisz, nie obrazam zadnego z autorow, jak zapewne NIE udalo Ci sie wyzej przeczytac, napisalem, ze sam pomysl jest swietny, defakto, autorzy dostali pochwale ode mnie.

O odwiedzajacych, slowa nie bylo, takze prosze, nie dopisuj mi rzeczy ktorych nie napisalem.

Stwierdzenie faktu, nie jest obraza, mozna oczywiscie zrobic to w sposob, ktory rzeczywiscie kogos moze ujac, ale oceniajac sprawe czysto obiektywnie, nazywanie dzieci, dziecmi jest faktem, nie obraza. Pisanie o fakcie kopiowania na potege co lepszych materialow i przypisywanie ich sobie, tez jest faktem, i tez nie obraza.

Poki co, widze ze wiecej problemow niz korzysci z tego tematu. Takze,
Jesli waszym zdaniem, wiekszosc punktow w tekscie koliduje ze soba wzajemnie - prosze, napiszcie wlasna, lepsza wersje "poradnika". Wtedy ustapie wam miejsca na forum, proszac o moderatora o usuniete tego tematu a podpiecie waszego.

Pozdrawiam
Stare 27-09-2010, 23:32
Awatar sunrise
Błądzący

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez shinu Zobacz posta
dzieci ktore sie juz na stale tam zalegly kopiujac na potege wszystkie, wczesniej dodane juz demotywatory/komixxy i dodaja coraz glupsze ich opisy.
W tym miejscu, jest cos o userach ww stron.

Cytat:
Filmu tez nie obrazisz, a krytykujac go nie obrazasz autorow w nim grajacyh, jakby swietnie nie grali, bez fabuly film jest dnem.
Tylko tu pojawia sie problem. Ktos napisal ta fabule, wiec sila rzeczy kogos jednak krytykujesz.

Cytat:
... nazywanie dzieci, dziecmi jest faktem, nie obraza. Pisanie o fakcie kopiowania na potege co lepszych materialow i przypisywanie ich sobie, tez jest faktem, i tez nie obraza.
Zastanawia mnie skad masz informacje nt. wieku userow tych stron. przeprowadzales ankiete?

Cytat:
Nie rozpisujac sie dalej, gdyz nie mam ochoty juz odpierac waszych atakow, prob wyszukania niespojnosci w tekscie czy sprowadzenia mnie do parteru.
Troche za bardzo bierzesz to do siebie, nie mam zamiaru sprowadzic Cie do parteru, jednak mam swoje racje ktorych bede bronil. Tu niestety po raz kolejny musze wrocic do punktu pierwszego. To co Ty uwazasz, za ogolnoprzyjęte racje, dla mnie takimi nie jest. Zrozum, rozmowa polega wlasnie na wymianie pogladow, probie przekonania kogos do swoich racji, oczywiscie w sposob kulturalny i cywilizowany. My to wlasnie w tym momencie robimy. Ty takze mimo ze jak sam uwazasz nie powinienes:)
Stare 28-09-2010, 09:23
Misiur Misiur jest offline
Błądzący

Misiur jest na właściwej drodze
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez beziax Zobacz posta
jeśli przyjdziesz do mojej szkoły i będziesz to wygłaszał na każdej lekcji polaka to nie dosyć że dostaniesz kasiorę to jeszcze masz szansę nauczyć moją klasę kultury i reszty
ładny temacik :)
Myślę że, gdyby ktoś z zewnątrz oprócz nauczyciela chciał dzisiejszą młodzież nauczyć czegoś, prędzej dostał by w "papę", o której mowa w 1 poście :)
Stare 28-09-2010, 09:56
Awatar Kuciap
Kuciap Kuciap jest offline
Pomocna dłoń

Kuciap jest na właściwej drodze
Domyślnie

shinu, wszystko fajnie, ale... muszę zgodzić się z kilkoma osobami apropos wspomnianych już "ogonków". Pisanie z nimi lub bez odzwierciedla dokładnie tak samo stosunek do pisowni w języku polskim jak cała reszta wspomnianych przez Ciebie rzeczy. Dla każdego może to być inny stopień niepoprawności, ale z jednym (mimo usilnych prób marginalizowania tego) musisz się zgodzić - jest to błąd. A wydaje mi się, że starasz się to akurat pominąć, bo... Tobie akurat się nie chce z nimi pisać. Także jak to ktoś już wcześniej wspomniał - wieje mi tu z lekka hipokryzją
Również najczęściej słyszana wymówka, mówiąc już teraz ogólnie, że bez "ogonków" pisze się szybciej, jak dla mnie wcale nią nie jest. Bo sam pisząc od zawsze z nimi, w momencie kiedy w kilku sytuacjach musiałem pisać nie używając polskich znaków, było mi wręcz niewygodnie i wcale nie przyspieszyło to pisania. Także osobom, które stosują tą wymówkę, polecam najpierw spróbować nauczyć się pisać poprawnie, właśnie z tymi "ogonkami", a potem dopiero marudzić, jakie to strasznie uciążliwe i "nieistotne"
Zamknięty wątek

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów