Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Offtopic > Literatura

Literatura Książki, ciekawostki, nowości i inne zagadnienia dotyczące literatury.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 02-05-2017, 21:25
Awatar Kaj
Kaj Kaj jest offline
Piszący przeznaczenie
Zasłużony dla forum

Miejscowość: Rzywiec
Kaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/a
Domyślnie Wasze wymagania

Cześć.
Jak w temacie, chciałbym zapytać, jakie książki lubicie czytać, czego od nich wymagacie i w ogóle, czy w erze filmów i tak rozwiniętej pop-kultury wciąż sięganie po literki na papierze?
Odpowiedz z cytatem
Stare 13-05-2017, 16:52
Awatar razor
razor razor jest offline
Legion talentów

razor jest wspaniałym przykłademrazor jest wspaniałym przykłademrazor jest wspaniałym przykłademrazor jest wspaniałym przykłademrazor jest wspaniałym przykładem
Domyślnie

Aż mnie dziwi, że nikt jeszcze nie zabrał tutaj głosu bo wątek naprawdę jest ciekawy. Tak mało mamy czytających na forum?
Jeśli chodzi o gatunek to upodobałem sobie fantastykę ale sięgam po wszystko z wyjątkiem romansideł. Tych nie znoszę zarówno w filmowej jak i książkowej postaci i raczej już nigdy się to nie zmieni.
Papierowe wersje książek są moimi ulubionymi jednak niestety nie sięgam po nie tak często jakbym chciał bo nie zawsze mogę targać za sobą książki. Z tego powodu korzystam głównie z ebooków, które są po prostu poręczniejsze.

Nie zmienia to jednak faktu, że papier > format elektroniczny, a książka > film.
Odpowiedz z cytatem
Stare 13-05-2017, 18:59
Awatar murat
murat murat jest online
Definicja dyskusji

Miejscowość: Rzeszów
murat jest wspaniałym przykłademmurat jest wspaniałym przykłademmurat jest wspaniałym przykłademmurat jest wspaniałym przykłademmurat jest wspaniałym przykładem
Domyślnie

Ja tak samo razorze e -book jest poręczniejszy tylko minusem jest bateria
Stare 13-05-2017, 20:43
Awatar xDropcio
xDropcio xDropcio jest offline
Mówiący szeptem

Miejscowość: Dark Side
xDropcio cieszy się dobrą reputacjąxDropcio cieszy się dobrą reputacją
Domyślnie

Generalnie, to jestem molem kskążkowym, aczkolwiek cenię sobie prostote wypowiedzi . Czytam zazwyczaj książki powiązane z sagą Star Wars (Gwiezdnych Wojen - jak kto woli), ale nie pogardzę również horrorami Kinga, a nawet Nancy Collins.

Natomiast, jeżeli chodzi o SW, to wolę jednak film niż książkę, ale nie we wszystkich przypadkach ekranizacja jest dobra i zgodna z kanonem przedstawionym w książce.
Stare 13-05-2017, 22:30
Awatar murat
murat murat jest online
Definicja dyskusji

murat jest wspaniałym przykłademmurat jest wspaniałym przykłademmurat jest wspaniałym przykłademmurat jest wspaniałym przykłademmurat jest wspaniałym przykładem
Domyślnie

ja wole książki bo te nas czegoś nauczą a filmy?
Stare 13-05-2017, 22:33
Okko Okko jest offline
Wzór mądrości
Zasłużony dla forum

Okko jest nieoszlifowanym diamentemOkko jest nieoszlifowanym diamentem
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez lordek Zobacz posta
Zależy jakie książki i jakie filmy. Nie można tak generalizować, że książki są okey, a filmy są be. Można napisać idiotyczną książkę i można zdobić pouczający film i odwrotnie.
Odpowiedz z cytatem
Stare 13-05-2017, 22:39
Awatar murat
murat murat jest online
Definicja dyskusji

Domyślnie

Wiem tyko że większość filmu to efekty specjalne a fabuła to trzeci plan a książki też nie wszystkie np te naukowe encyklopedie są dobre
Stare 13-05-2017, 22:53
Nuriel
Gość

Domyślnie

Cytat:
Filmy też mogą nas czegoś nauczyć, to raz.
A dwa, że nie każda książka Cię czegoś nauczy. Ja na przykład nie mam pojęcia czego może kogoś nauczyć książka "50 twarzy Greya", "zmierzch" czy inne tego typu klapki kubota wśród literatury.
Osobiście zdecydowanie wolę książki, ale nie lubię takiego generalizowania.

A wracając do tematu.
Najbardziej lubię (podobnie jak Razor) fantastykę, ale nie pogardzę też dobrą książką z innego gatunku (teraz czytam "stulatka który wyskoczył przez okno i zniknął" <3 <3).
Od książek nie wymagam wiele, ma mi się po prostu podobać. Raz czynnikiem, który sprawia, że z przyjemnością czytam jest szybka i ciekawa akcja, raz ciekawi bohaterowie, świat, humor (to jest ważne). Jedyne czego nie trawię to naiwni bohaterowie lub tacy super-hiper-nie-wiadomo co- nieśmiertelni.

Edit: Papier > e-book. Ale e-booki też nie są złe.

Edit2: Czytał ktoś może "Panią Bovary"? Bo muszę przeczytać i potrzebuję zachęcenia typu "Super książka, polecam" . Bo mam jednak, jak chyba większość dość sceptyczne podejście do lektur szkolnych. No nudne są co tu dużo mówić . Oczywiście nie wszystkie, "Lalka" na przykład była całkiem fajna, ale jednak większość to męka.

Ostatnio edytowane przez Nuriel ; 13-05-2017 o 23:18
Odpowiedz z cytatem
Stare 13-05-2017, 23:19
Awatar murat
murat murat jest online
Definicja dyskusji

Domyślnie

Co do tego to nie lubię fantasy ani science fiction bo według mnie to nic nie uczy lecz stare dobre przygodówki , obyczajowe ew. powieści historyczne
Stare 13-05-2017, 23:30
Nuriel
Gość

Domyślnie

Cytat:
Co do tego to nie lubię fantasy ani science fiction bo według mnie to nic nie uczy

Oj, znowu się nie zgodzę.
Fantasy może naprawdę wiele nauczyć. Polecam "Malowanego człowieka" Petera V. Bretta. Według mnie jest to najbardziej wartościowa książka jaką w życiu przeczytałem.

Gatunek nie ma praktycznie nic do rzeczy jeśli chodzi o wartość książki. Nie spotkałem się co prawda z wartościowym romansidłem, ale może po prostu za mało szukałem, bo na pewno są książki i z tego gatunku, które mogą nas czegoś nauczyć.

Ostatnio edytowane przez Nuriel ; 13-05-2017 o 23:50 Powód: Bo lubię kiedy pod postem jest napisane, że jest edytowany :p
Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów