Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Shakes&Fidget - Gra > Przedmioty

Przedmioty Jeśli masz dylemat, który z przedmiotów powinieneś założyć swojej postaci to stwórz temat w tym dziale.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 28-12-2017, 16:22
Bonhart. Bonhart. jest offline
Błądzący

Miejscowość: na III piętrze
Bonhart. jest na właściwej drodze
Domyślnie Wojownik - broń

Mam miecz i topór oraz mały dylemacik

1. topór
obrażenia 500-612 (~556)
bonusy

siła: 547ulepszony 4 razy co daje +86 siły
dodatkowo w toporze jest czarny klejnot: 297

2. miecz
obrażenia: 401-763 (~582)
bonusy

siła: 272
zręczność: 302

================

1.
Obrażenia topora z czarnym klejnotem: 841.221
Obrażenia miecza bez ulepszenia i klejnotu : 817.232

Jestem w stanie miecz obsadzić klejnotem zwykłym ok 420-460 lub czarnym ok. 290-299

Na pkt życiach obecnie tracę ok 0,65 mln

Co wybrać: czarny? zwykły: siła? zwykły wytrzymałość?

I jeszcze mam pytanie. Lepsza będzie broń z dużą rozpiętością obrażeń np 200-700 czy bardziej skondensowana np 400 - 650, ale z wyższą średnią uderzenia?
Stare 28-12-2017, 18:11
Awatar deli
deli deli jest offline
Moderator Forum

deli jest naprawdę dobry/adeli jest naprawdę dobry/adeli jest naprawdę dobry/a
Domyślnie

Ja bym zostawił topór, ale na pewno bym zacząć szukać lepszego miecza na samą siłę z dużym rozrzutem, tak jak podałeś w przykładzie 200-700, jak największy rozrzut jest najlepszy. Ten miecz byłby lepszy gdyby nie miał 302 zręczności, która jest Ci prawie, że nie potrzebna. A jaki klejnot wybrać to już zależy od Ciebie, warto mieć wszystkie czarne klejnoty, ale stare przedmioty/artefakty musiałbyś zamienić na zwykły przedmiot z samą siłą. Tak z 3-4 przedmioty, abyś miał z 3.000+ siły więcej od wytrzymałości.
Stare 28-12-2017, 20:16
Błądzący

Domyślnie

W tej chwili z toporem mam
siła: 13.034 (podstawa 2.517)
wytrzymałość: 7.567 (podst. 1.605)

Założę miecz z dobrym czarnym klejnotem i zobaczę co będzie topór wrzucę na pomocnika, żeby móc ewentualnie wrócić.

Czemu duży rozrzut pkt rażenia jest lepszy od bardziej skondensowanej broni w ataku? Ja uważam, że jest odwrotnie, gdyż jest wyższy ten dolny próg ciosu.
Stare 28-12-2017, 20:46
Awatar deli
deli deli jest offline
Moderator Forum

Domyślnie

Zwróć uwagę na ludzi z topki i zobacz jakie oni mają podziały i wtedy zrozumiesz które lepsze;p
Stare 28-12-2017, 20:55
Błądzący

Domyślnie

lista top to nie argument. Skąd wiesz, że nie popełnili błędu? Skoro wszyscy postanowili się ścigać z Warszawy do Wrocławia przez Poznań nie znaczy, że to najkrótsza trasa nawet jeśli jest ich wielu i dość racjonalnie rywalizują
Stare 28-12-2017, 21:40
Awatar deli
deli deli jest offline
Moderator Forum

Domyślnie

Większy rozrzut, lepszy DMG, większe szansę na lepszego kryta. Mają prawie co chwile ten sam DMG przyrost będzie mały następnego hita. Co chwile będzie walka toczyć się tak samo w lochach, zależeć tylko od bloków. Większy rozrzut to już loteria raz pójdzie lepiej raz gorzej. Decyzja należy do Ciebie. Skoro 99% topki wybiera większy rozrzut to najwidoczniej tak jest lepiej.
Stare 29-12-2017, 00:21
Awatar Kuszu
Kuszu Kuszu jest online
Tajemnica wiedzy
Zasłużony dla forum

Miejscowość: Przybywam z plateny Kuszex
Kuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumy
Domyślnie

Powiem Ci tak Bonhart. Robiłem kiedyś solidnego woja (ok 320 lvl jak na tamte czasy to było już coś) i próbowałem na nim różne rodzaje broni z różnym zakresem obrażeń. Od takich ze średnim zakresem obrażeń jak u Ciebie w toporku nr1, przez minimalny (u Ciebie by to było dla przykładu 550-562 i taki bardzo szeroki nawet szerszy niż ten w mieczu nr2.

Wyszło na to, że te które mają najmniejszy możliwy rozstaw całkiem nieźle się sprawują aczkolwiek nie wykorzystują większego potencjału. Dlatego też wybiera się zazwyczaj, te które wyciągają obrażenia ponad normę nie bacząc na to że zdarzają się również i słabsze ataki. Na te się jednak nie zwraca uwagi bo przeciwnicy w lochach są co raz mocniejsi i co raz bardziej wymagający dlatego też wspomniani przez deliego gracze z topki takich szukają bo najzwyczajniej w innym wypadku w i tak już możliwie wyciągniętych lochach mieliby jeszcze większy zastój. Dlatego między innymi pożądają takich broni, które dają możliwość wyciągnięcia z postaci maksimum. W szczególności ma to znaczeniu u magów (u których najistotniejszy jest ostatni krytyk w walce) oraz u łucznika, który jest w stanie wytrzymać najwięcej rund.

Wybierz oczywiście dwójeczkę i jak zwykle sugeruję do broni szukać gema do cechy głównej i tylko taki, nie żaden czarnuch.
Stare 29-12-2017, 01:31
Błądzący

Domyślnie

ok, dziękuję za wypowiedzi. Teraz to już jest coś Co prawda ja myślę nieco inaczej, ale wezmę to pod uwagę.
Stare 30-12-2017, 16:37
ElRyk ElRyk jest offline
Błądzący

ElRyk niedługo okryje się sławą
Domyślnie

Mieszali, mieszali i namieszali... Moze troche pozno, ale podsumuje to, ze tak powiem, obrazkowo.

Przeciwnik ma 3000 hp i zabija postac w 2 ciosach.
Sytuacja 1: bron zadaje w pierwszym ataku 490-510 obrazen (2 atak to 735-765).
Rezultat: Wrog oberwie 1225-1275 bez krytykow, 2450-2550 z dwoma krytykami.

Sytuacja 2: bron zadaje 2 pierwszym ataku 300-700 obrazen (2 atak to 450-1050).
Rezultat: Wrog obrywa 750-1750 bez krytykow, 1500-3500 z 2 krytykami.

Wnioski:
1 - w obu przypadkach bron ma te same srednie obrazenia (500 w pierwszym ataku).
2 - w tym konkretnym przypadku z pierwsza bronia nie ma szans na wygrana, a z druga sa.
3 - gdyby doszlo do 3 ataku, to maksymalny krytyk z pierwszej broni (1148) jest juz mniejszy niz maksymalny cios bez krytyka z drugiej (1575). Maksymalny krytyk z 2 broni w 3 ataku jest prawie 3x mocniejszy od od tego z pierwszej broni. Co wiecej, 3 maksymalne krytyczne z pierwszej broni daja w sumie 3698 obrazen. Przy drugiej broni 2 minimalne ataki zwykle daja 750. Maksymalny atak krytyczny w 3 ciosie dolozy 3150, dajac sume 3900.

Im dluzej trwa walka, tym wiekszy rozrzut bedzie na ostatnich ciosach i jak widac z tych przykladow przy duzym rozrzucie pojedynczy atak krytyczny (jesli bedzie na koniec walki) potrafi wyrownac, a nawet przebic, cala serie atakow krytycznych broni o malym rozrzucie. Maly rozrzut daje duza powtarzalnosc wynikow i dosc latwo okreslic ile jeszcze trzeba do pokonania danego przeciwnika. Im wiekszy rozrzut, tym bardziej wynik walki sprowadza sie do losowania "uda sie albo nie uda".
Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów