Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Forum organizacyjne > Nowości związane z forum

Nowości związane z forum Czyli zbiór zmian, działań i ogłoszeń związanych z forum.

Zamknięty wątek

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 15-07-2013, 01:19
Awatar metalica
metalica metalica jest offline
Wychodzący z cienia

Gilde: 352 poziom, 2 serwer, mag
metalica jest na właściwej drodze
Domyślnie

Ja mogę zaproponować dział sportu, w którym można by było pisać o swoich osiągnięciach, pasjach oraz najświeższych wydarzeniach. Do tego można by w takim dziale dawać linki do filmików ze swoich walk/meczy itp. Sądzę też, że dobrym pomysłem byłaby gazetka (miesięcznik) poświęcona tylko i wyłącznie sportowi.
Możliwe, że mógłbym poprowadzić taki dział, ale to tylko spekulacje, ponieważ za dwa miesiące idę do internatu i nie wiadomo jak będzie wyglądała sytuacja z dostępem do internetu, szczególnie na komputerze.

Wydaje mi się, że użyłem słowa "spekulacje" w złym kontekście. Niestety nie mam możliwości edycji swojej wypowiedzi. Chodziło mi oczywiście o to, że jest to po prostu "gdybanie". Jeśli będę miał dostęp do komputera w internacie, to prawdopodobnie będę mógł prowadzić zarówno taki dział, jak i taką gazetkę.

Ostatnio edytowane przez razor ; 15-07-2013 o 02:20 Powód: Podwójny post - łączę.
Stare 15-07-2013, 09:14
Awatar Bqczek
Bqczek Bqczek jest offline
Dziamdziak
Zasłużony dla forum

Gilde: Bqczek - s6 (jeszcze s4 ale tam wejde raz na Ruski rok i to przestępny)
Bqczek ma zapewnioną sławęBqczek ma zapewnioną sławęBqczek ma zapewnioną sławęBqczek ma zapewnioną sławęBqczek ma zapewnioną sławęBqczek ma zapewnioną sławęBqczek ma zapewnioną sławęBqczek ma zapewnioną sławęBqczek ma zapewnioną sławęBqczek ma zapewnioną sławę
Domyślnie

Po pierwsze trza wziąć przykład z Włada Palownika i nabić paintera na pal. Taki widok paintera nadzianego na pal odbierałby chęć użytkownikom do painterowania* więc nowi użytkownicy nie będą odstraszani przez ten nowy trend.

*Painterowanie - Taka zabawa w Jarosława na forum.

Support i niemcy też muszą się zainteresować forum. Należy okazać użytkownikom trochę szacunku i informować na czas o wszystkich zmianach i nowościach. Ostatnie zmiany w płatnościach do dzisiaj nie doczekały się wątku w nowościach. Co szkodzi poinformować o evencie już w środę albo czwartek. Niemcy powinni informować nas co sądzą o pomysłach, które podsyła im support. Jeżeli człowiek jest olewany na forum to i grać mu się odechce. Natomiast, jeżeli użytkownik będzie informowany z pewnym wyprzedzeniem o zmianach, twórcy będą się wypowiadać na temat podsyłanych im pomysłów to i użytkownik z chęcią posiedzi na forum i po komentuje to, nie ważne czy pozytywnie czy negatywnie, ważne, że coś się będzie działo.

Jak zwykle konkursy z grzybkami ożywiłyby forum, nawet jeżeli wiele osób wejdzie jedynie wziąć udział w konkursie to i tak istnieje szansa, że część z nich zostanie na forum na dłużej. Nie oszukujmy się, taki konkurs kosztuje playa grosze. Byle nie literackie, literackie konkursy są denne. Na bm dobrze to rozwiązali prace na literacki mogą być np. w formie komiksu. No i należy pamiętać o tematach konkursów. Należy dobierać je tak aby każdy nie miał problemów z napisaniem pracy, także forma jak wiersz, opowiadanie i inne odpychające tematy mogą mieć odwrotny skutek i ludzie zniechęcą się jeszcze bardziej do forum.

Forum mogłoby mieć swój kanał na YT. Znalazłyby się tam videoguidy do gry, wybrana twórczość użytkowników i nie tylko. Wiele osób szuka na yt filmików z lochów wieży itp więc i trafiłaby na ten kanał i kto wie, może by ich to zainteresowało.

Wspomniałem już o pozbyciu się paintera?

Zrezygnować z prefiksów w dziale gildia i tak nic nie dają. Jak ktoś chce zobaczyć co to za nowe posty na danym serwerze, to wchodzi w poddział serwera, a tam już jest ładny podział więc po co prefiksy.

Czatbox mógłby mieć dodatkowe funkcje jak rzut kością czy inną pierdołę którą można się pobawić. Niby pierdoła ale właśnie pierdoły potrafią dostarczyć najwięcej radości.

Nie wiem jak z aktywnością działu rpg bo mam go od zawsze zwiniętego, jednak taki dział mógłby mieć własny cb. Tak samo planowany, rozbudowany offtopic mógłby mieć własny cb.

Ze względu na barierę językową mogłoby to być trudne, jednak przydałaby się, w jakimś małym zakresie, Współpraca pomiędzy forami. Przykładowo jakieś lepsze pomysły mogłyby być podesłane do opiniowania przez inne forum, zawsze to będzie wywierało większą presję na twórcach, jeżeli za daną zmiana opowiedzą się 3 czy 4 fora. To samo tyczy się wielu zmian na forum, o które Un nie możesz się doprosić. Uzyskawszy poparcie innych for, szansa na zmianę rośnie.

Przywrócić stary cb^^

Przydałby się jakiś ranking for sf. Kategorie jak najaktywniejsze, Najczytelniejsze, Pomocne itp. Wyniki mogłyby być publikowane na FB oraz poszczególnych forach. Nie oszukujmy się, ludzie są parszywi i zawistni, więc będą wspierać swoje forum aby wygrało, niezależnie od tego jak bardzo go nienawidzą.

Jak już musimy się z nim męczyć, to zróbmy z niego użytek i podrzućmy paintera niemcą i powiemy, że go zabierzemy jak spełnią nasze żądania.
Stare 15-07-2013, 09:38
Rep
Gość

Domyślnie

Ja od siebie mógłbym zaproponować coś w stylu FB strony "Książki, których nie znasz, a powinieneś"- temat, w którym użytkownicy zamieszczaliby recenzje najciekawszych- wg nich- książek. Literaturą bardzo się interesuję, więc będę na pewno się udzielał. A że przerabiam ciągle coś nowego, dałbym radę prowadzić go przy zastoju.

Póki co- to tyle, jak wymyślę jeszcze coś- napiszę.
Stare 15-07-2013, 14:47
Nicholas BETA Nicholas BETA jest offline
Błądzący

Gilde: Nicholas BETA (s22 pl)
Nicholas BETA jest na właściwej drodze
Domyślnie

Genialny pomysł z tą ogólnotematyką , ale wiadomo nic nie zachęca tak do gry jak sama gra :)

POZDRAWIAM.
Stare 15-07-2013, 14:56
Awatar Tengorn
Tengorn Tengorn jest offline
Definicja dyskusji

Tengorn jest naprawdę dobry/aTengorn jest naprawdę dobry/aTengorn jest naprawdę dobry/a
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Bqczek Zobacz posta
Support i niemcy też muszą się zainteresować forum. Należy okazać użytkownikom trochę szacunku i informować na czas o wszystkich zmianach i nowościach. Ostatnie zmiany w płatnościach do dzisiaj nie doczekały się wątku w nowościach. Co szkodzi poinformować o evencie już w środę albo czwartek. Niemcy powinni informować nas co sądzą o pomysłach, które podsyła im support. Jeżeli człowiek jest olewany na forum to i grać mu się odechce. Natomiast, jeżeli użytkownik będzie informowany z pewnym wyprzedzeniem o zmianach, twórcy będą się wypowiadać na temat podsyłanych im pomysłów to i użytkownik z chęcią posiedzi na forum i po komentuje to, nie ważne czy pozytywnie czy negatywnie, ważne, że coś się będzie działo.
To jest właśnie idealnie i obszernie opisane to, o czym napisałem wcześniej. Takie rzeczy powinny być na porządku dziennym, bo chyba tak dużo nie wymagamy, a byłby to znaczący bodziec, który motywowałby do większej aktywności i zaangażowania w grę/forum i ich rozwój.

Cytat:
Zamieszczone przez Bqczek Zobacz posta
Ze względu na barierę językową mogłoby to być trudne, jednak przydałaby się, w jakimś małym zakresie, Współpraca pomiędzy forami. Przykładowo jakieś lepsze pomysły mogłyby być podesłane do opiniowania przez inne forum, zawsze to będzie wywierało większą presję na twórcach, jeżeli za daną zmiana opowiedzą się 3 czy 4 fora. To samo tyczy się wielu zmian na forum, o które Un nie możesz się doprosić. Uzyskawszy poparcie innych for, szansa na zmianę rośnie.
Całkiem ciekawa propozycja. Faktycznie można by było coś takiego zrobić, albo np. na jakimś forum (najlepiej anglojęzycznym, bo więcej osób z różnych krajów zna ang. niż niem.) założyć międzynarodowy dział z wszystkimi pomysłami, z różnych forów. Trafiałyby tam jedynie pomysły zaakceptowane przez użytkowników w danym kraju, a wtedy mogliby je komentować ludzie z pozostałych krajów. Byłoby to także miejsce, gdzie o szansach realizacji pomysłu na bieżąco wypowiadali by się twórcy gry.

Co do nowych działów u nas, to jeśli Metalica zająłby się ogólnie działem sportu, to ja ew. mógłbym pomóc czasami (jeśli znalazłbym czas) przy mniej popularnych rzeczach typu bilard/snooker, o ile znaleźli by się ludzie również tym zainteresowani.
Stare 15-07-2013, 16:44
lidii lidii jest offline
Mówiący szeptem

Gilde: Wojownik
lidii niedługo okryje się sławą
Domyślnie

Myślę,że dałbym radę zająć się tematami o dwóch grach ( MMORPG i MOBA ) .
Miałem moderatora forum na paru forach i trochę doświadczenia mam. Zawsze służę pomocą i zawsze próbuję coś nowego wnosić . Jestem otwarty na wszelkie propozycje i znajomości.

Pozdrawiam, lidii ( nie jestem dziewczyna ) .
Stare 15-07-2013, 17:08
loooki loooki jest offline
Błądzący

loooki jest na właściwej drodze
Domyślnie

Hmmm ja mógłbym zaproponować temat o grach strategicznych( przeglądarkowych ), gram w nie od kilku lat, byłem także adminem.

Pozdrawiam loooki
Stare 15-07-2013, 17:12
Awatar Virrun120
Virrun120 Virrun120 jest offline
Pomocna dłoń

Virrun120 jest znany/a wszystkimVirrun120 jest znany/a wszystkimVirrun120 jest znany/a wszystkimVirrun120 jest znany/a wszystkimVirrun120 jest znany/a wszystkimVirrun120 jest znany/a wszystkim
Domyślnie Pomysł Virrunka - muzyka opanuje forum?

Cytat:
Zamieszczone przez Tirren47PL Zobacz posta
i muzyka
Świat żyje muzyką - ludzie żyją muzyką - forumowicze żyją muzyką? Założę się, że znajdzie się tu taka grupa osób. I dobrym pomysłem jest wprowadzenie takiego działu. Na forach wielotematycznych forum Muzyka jest jednym z najbardziej aktywnych działów, więc stworzenie go, będzie dobrym celem w głąb rozruszania aktywności.

Jednak sam dział nie wystarczy, może sobie być, a napisze w nim Coś-Ktoś raz na ruski rok. Dlatego do rozwoju takiego działu jest potrzebna grupka fanów i stałych słuchaczy muzyki, którzy wiedzą o co tu chodzi i mają wiele świetnych pomysłów na tematy, które wędrowców (userów którzy czasami coś tu czytają) zainteresują.

Osobiście mogę pobawić się w tworzenie tematów o turniejach muzycznych, ludzie to oglądają, ludzie może polubią o tym pisać. Zawsze znajdzie się ktoś, kto lubi się pośmiać z błędu jakiegoś zespołu i ktoś drugi, który będzie nieustanie swoich fanów bronił, co jest już krokiem do aktywności. Komentarzy odcinka nie powinno zabraknąć, jeśli będzie o czym pisać. A to może zagwarantować dobrze zbudowany temat. Ale nie na samych turniejach muzyka się opiera, więc nowinki ze świata muzyki, zapowiedzi koncertów i spamerskie tematy Twoja ulubiona nutka? to podstawa.

Istnieje dział na forumowe zabawy, dla muzyki można otworzyć coś dodatkowego, zabawy związane z muzyką, są kolejnym krokiem do rozbudzenia aktywności w dziale.

Codzienne muzyczne quizy, konkursy, krzyżówki to dobry dodatek dla takiego działu. Forumowe nagrody mogą przyciągnąć userów do udziału, a wcale nie muszą być wysokie, +10 reputacji dla zwycięzcy 'codziennej muzycznej zabawy' jest dobrą nagrodą. Przyciągnie to userów, którzy lubią tą reputacje, a właściwie tych, co im na tym zależy.

A co do tworzenia, to na początku proponuje stworzyć ogólny dział dla wszystkich gatunków muzycznych, jeden pod-dział na konkursy i drugi na te muzyczne jaja jeśli jakieś gatunki muzyczne, zaczną być szczególnie aktywne, to się dla nich stworzy specjalne miejsce w postaci sub-forum.

Tyle co miałem do powiedzenia, może see coś wykorzystacie
Virrrunek

(PS: Włączcie widok Off Topic dla gości, niech widzą co tam się dzieje, może któryś się zaloguje, jak zobaczy ciekawy temacik.)
Stare 15-07-2013, 17:18
lidii lidii jest offline
Mówiący szeptem

Gilde: Wojownik
lidii niedługo okryje się sławą
Domyślnie

Sam prowadziłem taki temat na inny forum. Pisałem tam jakieś nutki ciekawe na dany dzień i zawsze chętnie się takim czymś zajmę bo słucham większości typów muzyki.

Pozdrawiam !
400+ 17.01.14r 700+ 22.01.14r
500+ 20.01.14r
600+ 21.01.14r
Stare 15-07-2013, 17:26
Awatar Tengorn
Tengorn Tengorn jest offline
Definicja dyskusji

Tengorn jest naprawdę dobry/aTengorn jest naprawdę dobry/aTengorn jest naprawdę dobry/a
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Virrun120 Zobacz posta
Codzienne muzyczne quizy, konkursy, krzyżówki to dobry dodatek dla takiego działu. Forumowe nagrody mogą przyciągnąć userów do udziału, a wcale nie muszą być wysokie, +10 reputacji dla zwycięzcy 'codziennej muzycznej zabawy' jest dobrą nagrodą. Przyciągnie to userów, którzy lubią tą reputacje, a właściwie tych, co im na tym zależy.
Jak o tym napisałeś, to w sumie pomyślałem, że mógłbym coś takiego z filmami poprowadzić, np. jakieś zagadki na podstawie plakatów, motywu przewodniego, jakiejś sceny, czy znanego powiedzonka. Za odgadywanie byłyby jakieś punkty i np. pod koniec tygodnia, albo lepiej miesiąca osoby z największą ilością punktów coś tam by dostały symbolicznego, a co by to było to już w gestii Uncross'a i reszty.
Zamknięty wątek

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów