Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Forum organizacyjne > Nowości związane z forum

Nowości związane z forum Czyli zbiór zmian, działań i ogłoszeń związanych z forum.

Zamknięty wątek

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 14-07-2013, 14:09
Uncross
Gość

Domyślnie Na ratunek forum!

Witam.

Jak pewnie wszyscy widzicie na forum dzieją się złe rzeczy, z resztą w grze też. Jak każda gra, jak każdy samochód, komputer, telefon itd. tak i sfgame zaczęło powoli słabnąć i przemijać. Mimo wszystko staramy się nie poddawać, bo niektórzy włożyli w to forum sporo zapału i czasu.

Postanowiłem ponownie zmienić politykę forumową. Jeżeli ktokolwiek wątpił w to, że jestem zły itd. niech teraz porównuje sobie na bieżąco aktywność na naszym forum, a na niemieckim. Praktycznie cały czas więcej osób jest u nas.

Jaki jest plan? Na początek nic szalonego, po prostu z forum o grze SFGame zrobimy lekkiego ogólnotematyka. Mam zamiar rozbudować dział Offtopic, w którym będą tematy bardziej życiowe, prywatne i nie dotyczące gry. Samochody, gry (będzie można rozmawiać o grach, ale nie przeglądarkowych), sprzęt komputerowy, telefony, jakieś turnieje, wydarzenia etc. Wszystko co chcecie. Ciężko mi się dopasować do Was z wieloma decyzjami, dlatego działy jakie tam się znajdą możecie wybrać sami :).

Proszę napiszcie pod tym postem propozycje, które według Was się nadadzą do nowego działu, może być jedna, może być kilka, może być nawet kilkanaście. Chciałbym jednak byście patrzyli na to z perspektywy dwóch rzeczy:
  • Pierwsza: Czy będę się w takim dziale udzielał?
  • Druga: Czy dam radę go poprowadzić w miarę zastoju?
I tutaj uwaga, drugi punkt jest o tyle ciekawy, że jeżeli będą jakieś ciekawe działy, to będziecie mogli je prowadzić i sprzątać samodzielnie. Mianowicie jeżeli faktycznie pomysł przejdzie i dział offtopic będzie żywy, to osoba która będzie dbała o jakiś dział, udzielała się itd otrzyma moderatora tematycznego :).

Dlatego proszę, zaangażujmy się w to wszyscy i sprawmy, by jeszcze udało się coś z tego wycisnąć.

Pozdrawiam!
Stare 14-07-2013, 17:13
Awatar Universal
Universal Universal jest offline
Definicja dyskusji

Universal jest na właściwej drodze
Domyślnie

Ja zareklamuje forum na mojej stronie internetowej.

Powysyłam linki znajomym (może ktoś nie zna tej gry jeszcze). :)

I będę się udzielał :)

Ale zmiany jakieś by się przydały większe, może wygląd forum ? :)
Stare 14-07-2013, 17:58
kamil8991 kamil8991 jest offline
Błądzący

Gilde: S24 , S23 , S1
kamil8991 jest na właściwej drodze
Domyślnie

Ja bym dodał nowy bardziej wyraźniejszy styl Forum ;d

Owszem pododawałbym jeszcze jakieś do tego dopasowane działy take jak wymieniłeś ale nie przesadzał bym z WieloTematyką
Stare 14-07-2013, 18:07
xMilo22x xMilo22x jest offline
Definicja dyskusji

xMilo22x niedługo okryje się sławą
Domyślnie

Pomysł dobry. Faktycznie na forum i grze mało się dzieje.Pewnie jak Niemcy coś z tym nie zrobią to wielu graczy po wakacjach odejdzie z gry.Przyda się dział "filmy z gry" jeśli takiego nie ma.Jest bodajże nasza twórczość z gry ale nie ma działu takiego, w którym można by wysłać linki do filmów innych ciekawych graczy takich jak dreamscape, spieletrend,iweaponz oraz paru innych.Mnie na przykład ciekawi to, że w którymś z filmów dreama na wierzchowcu miał napis Fur immer czyli na zawsze. Wątpię, że jest taka możliwość w S&F więcmoże to fotomontaż. Dobrze, że zająłeś się tym problemem. Pozdrawiam Miłosz. Przepraszam za błędy piszę z telefonu.
Stare 14-07-2013, 18:39
Awatar pa1ner
pa1ner pa1ner jest offline
Wychodzący z cienia

Gilde: Mag
pa1ner niedługo okryje się sławą
Domyślnie

Dla mnie? Pomysł bezsensu, jak sam zauważyłeś to nie forum przemija a sama gra, więc ta próba reanimacji jest skazana na klęskę. Bo to nie forum zachęca do gry, a gra do forum.

To mi trochę przypomina 40 latkę, która maluje się na 20, żeby oszukać nie wiem kogo. ;d

Powodzenia.
Stare 14-07-2013, 19:02
Awatar Tirren47PL
Tirren47PL Tirren47PL jest offline
Definicja dyskusji

Gilde: Mag
Tirren47PL cieszy się dobrą reputacją
Domyślnie

Jeśli coś mogę prowadzić w jakiś ciekawy sposób działy typu : Literatura, gry ( płatne, nie przeglądarkowe ) i muzyka. Jeśli powstaną to na pewno coś w nich będę działał, i postaram się w razie czego prowadzić je w sposób na tyle ciekawy, żeby nie zniechęcić tylko zachęcić innych do udzielania się w nich. Co do samego pomysłu : na pewno przyda się zmiana stylu forum, ale jeśli faktycznie wprowadzimy taką zmianę to ludzie też będą musieli o niej wiedzieć. Nie mówię o reklamach typu " Super nowość, Forum SF staję się ogólnotematykiem ", bo to zabrzmiałoby głupio, ale coś pasowałoby wymyślić.
Stare 14-07-2013, 22:34
Awatar Tengorn
Tengorn Tengorn jest offline
Definicja dyskusji

Tengorn jest naprawdę dobry/aTengorn jest naprawdę dobry/aTengorn jest naprawdę dobry/a
Domyślnie

To, co napisał pa1ner jest niestety prawdą. Nikt nie będzie zaglądał na to forum, co by na nim nie pojawiło, jeśli przestanie grać w grę. Dodatkowe tematy zatrzymają graczy odwiedzających na dłużej, ale nie przyciągną nowych użytkowników, któryz od tego typu rzeczy mają inne, wyspecjalizowane fora. Jedynym ratunkiem jest nacisk zarówno ze strony polskiej jak i innych krajów(czy to przez graczy, czy support, czy nie wiem kogo jeszcze), na zwiększenie tępa wprowadzania nowych rzeczy, informowania nas, graczy o planach, co zamierzają wprowadzać oraz kiedy, itp. Wiele gier przeglądarkowych czy mmo na swoich stronach lub fanpage'ach na FB na bieżąco informuje graczy o wszystkim, ciągle czymś zachęcają zapowiadając nowości, eventy, nawet drobne zmiany. u nas tego nie ma. Jedyne co dostajemy, to nowe serwery, które jedynie nabijają jeszcze więcej kasy Niemcom, ew. łatają dziury w budżecie po odpływających graczach ze starszych serwerów. Z taką polityką i brakiem komunikacji z graczami i brakiem widocznego zaangażowania i chęci pokazania nam, że coś chcą z tym zrobić, to długo gra nie pociągnie, a z nią zarówno nasze forum jak i inne.
Stare 14-07-2013, 22:54
xMilo22x xMilo22x jest offline
Definicja dyskusji

xMilo22x niedługo okryje się sławą
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez xMilo22x Zobacz posta
Pomysł dobry. Faktycznie na forum i grze mało się dzieje.Pewnie jak Niemcy coś z tym nie zrobią to wielu graczy po wakacjach odejdzie z gry.Przyda się dział "filmy z gry" jeśli takiego nie ma.Jest bodajże nasza twórczość z gry ale nie ma działu takiego, w którym można by wysłać linki do filmów innych ciekawych graczy takich jak dreamscape, spieletrend,iweaponz oraz paru innych.Mnie na przykład ciekawi to, że w którymś z filmów dreama na wierzchowcu miał napis Fur immer czyli na zawsze. Wątpię, że jest taka możliwość w S&F więcmoże to fotomontaż. Dobrze, że zająłeś się tym problemem. Pozdrawiam Miłosz. Przepraszam za błędy piszę z telefonu.
Aha jeszcze mogłoby być więcej konkursów na grzyby.Nwm. czy Wy macie sponsorów na to czy Niemcy Wam kody rozsyłają ale konkursów już nie ma wcale. Może wyślesz jakąś wiadomość do Niemców o tym,co się u nas dzieje.
Stare 14-07-2013, 23:24
Awatar metalica
metalica metalica jest offline
Wychodzący z cienia

Gilde: 352 poziom, 2 serwer, mag
metalica jest na właściwej drodze
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez xMilo22x Zobacz posta
Aha jeszcze mogłoby być więcej konkursów na grzyby.Nwm. czy Wy macie sponsorów na to czy Niemcy Wam kody rozsyłają ale konkursów już nie ma wcale. Może wyślesz jakąś wiadomość do Niemców o tym,co się u nas dzieje.
Obawiam się, że jeśli to Niemcy nam wysyłają kody, to będą woleli swojemu krajowi te kody porozdawać, choć mogę się mylić. Jak parę osób o tym wspomniało, gra przyciąga do forum, a nie na odwrót, dlatego apeluję do wszystkich, którzy to przeczytają, żeby porozmawiać z kolegami z gildii, znajomymi z lochów i nie tylko, by zaczęli odwiedzać oraz udzielać się na naszym forum! A my postarajmy się tę forum nieco odświeżyć, bo zmiany na lepsze nigdy nie będą gorsze, a zmiany, o których wspomniał Uncross są (przynajmniej dla mnie) na lepsze.
Zatem Namawiajcie kumpli do gry w sf, namawiajcie znajomych z gry do odwiedzania forum i postarajmy się, by to wszystko się trochę rozruszało!
Stare 14-07-2013, 23:24
Uncross
Gość

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez pa1ner Zobacz posta
Dla mnie? Pomysł bezsensu, jak sam zauważyłeś to nie forum przemija a sama gra, więc ta próba reanimacji jest skazana na klęskę. Bo to nie forum zachęca do gry, a gra do forum.

To mi trochę przypomina 40 latkę, która maluje się na 20, żeby oszukać nie wiem kogo. ;d

Powodzenia.
Cytat:
Zamieszczone przez Tengorn Zobacz posta
To, co napisał pa1ner jest niestety prawdą. Nikt nie będzie zaglądał na to forum, co by na nim nie pojawiło, jeśli przestanie grać w grę. Dodatkowe tematy zatrzymają graczy odwiedzających na dłużej, ale nie przyciągną nowych użytkowników, któryz od tego typu rzeczy mają inne, wyspecjalizowane fora. Jedynym ratunkiem jest nacisk zarówno ze strony polskiej jak i innych krajów(czy to przez graczy, czy support, czy nie wiem kogo jeszcze), na zwiększenie tępa wprowadzania nowych rzeczy, informowania nas, graczy o planach, co zamierzają wprowadzać oraz kiedy, itp. Wiele gier przeglądarkowych czy mmo na swoich stronach lub fanpage'ach na FB na bieżąco informuje graczy o wszystkim, ciągle czymś zachęcają zapowiadając nowości, eventy, nawet drobne zmiany. u nas tego nie ma. Jedyne co dostajemy, to nowe serwery, które jedynie nabijają jeszcze więcej kasy Niemcom, ew. łatają dziury w budżecie po odpływających graczach ze starszych serwerów. Z taką polityką i brakiem komunikacji z graczami i brakiem widocznego zaangażowania i chęci pokazania nam, że coś chcą z tym zrobić, to długo gra nie pociągnie, a z nią zarówno nasze forum jak i inne.
Znowu gadanie, typowe dla większości osób (szczególnie Ciebie pan1er), które nic nie robią a najwięcej wiedzą, a przynajmniej im się tak wydaje. Tengorna akurat się nie czepiam, bo powiedział co i jak, ale Ty pan1er to już powoli zbliżasz się do bana, serio.

Tak się składa, że jeżeli forum ogólnotematyczne przejdzie, a raczej ruszy się na nim dział offtopu, wraz z Playa Games otworzymy polskie forum dot. gier... Ogólnotematyczne, choć głównym kierunkiem będą gry (z naciskiem na te z Playa). Baza danych zostanie przeniesiona więc konta będą dalej, aczkolwiek na nowej stronie. Przynajmniej taki jest zamiar. Jeżeli jednak nie zapewnię jakiegoś ruchu i nie przedstawię potencjalnych dochodów mogę jedynie sobie pomarzyć. Wybaczcie mi więc, że zamierzam nas przenieść gdzie indziej :).

Będą moderatorzy ogólnotematyczni, dlatego chciałem wynaleźć kilka osób które chętnie poprowadzą jakieś działy i pokażą, że w niektórych kategoriach są ogarnięci i potrafią rozkręcić i pchnąć jakoś dział. Nowe forum dobrze rokuje, bo już nie będziemy uwięzieni pod umierającą grą, a wolną normalną gamingową społecznością, na której może zarejstrować się każdy niezależnie czy w coś gra, czy nie i czy słyszał o sfgame, czy nie.

Następny post dot. tego czy moje działania mają sens, czy nie będzie usuwany, a autor nagrodzony (miałem skończyć z ostrzeżeniami ale widzę że komuś się coś powoli w głowie rujnuje). Moje działania nie poszły na marne, o czym już wspomniałem w pierwszym poście, więc darujcie sobie pisanie bezsensownych postów, czyli takich które nie przedstawiają żadnej propozycji.

P.S. Styl forum chętnie bym zmienił, z resztą nie tylko ja, ale jesteśmy skazani na podporządkowywanie się innym forom, na które ich administratorzy mają serdecznie wywalone. Dlatego też chcę zmienić sporo tematykę i po prostu przerzucić się na to nowe forum. I tyle.
Zamknięty wątek

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów