Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Offtopic > Gry

Gry Wszelkie informacje dotyczące gier, tych starych i nowych.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 22-06-2015, 12:55
Interlauryn006 Interlauryn006 jest offline
Zbanowany

Interlauryn006 jest na właściwej drodze
Domyślnie Skąd się bierze wysoka cena gier?

O ile gry komputerowe jeszcze nie kosztują tak wiele (w sumie zależy od czasu ile minęło od premiery). To gry na konsole np. xboxa 360. Skąd się bierze ich wysoka cena? Czy jest trochę prawdy w tym, że gry komputerowe od razu po premierze lądują na pirackich serwerach i dlatego producenci starają się, żeby cena oryginalnych była bardziej atrakcyjna? Jeśli chodzi o konsolę to wiadomo, że pirackie wersje też są, ale żeby działały, to wymagana jest przeróbka konsoli... co za tym idzie trudniej korzystać z pirackich wersji. Ale czy to jedyne powody, dla których gry konsolowe są tak drogie?
Odpowiedz z cytatem
Stare 22-06-2015, 13:13
Awatar Abstract
Abstract Abstract jest offline
Pomocna dłoń

Abstract is an unknown quantity at this point
Domyślnie

Nie da się tego wytłumaczyć dokładnie. Żaden twórca gier, z tego co mi wiadomo, nigdy nie powiedział czemu tak jest. Pozostają domysły, które czasem układają się w logiczne wytłumaczenie. Mówi się czasem, że producenci konsol nie zarabiają na konsolach, a na grach. Może to być też przez piractwo. Różnie można to interpretować.

BTW. Z tego co wiem, ostatnia konsola, którą dało się przerobić to Xbox 360 z racji takiej, że miał napęd DVD. PS3, PS4 i Xboxa One chyba już nie da się przerobić.

Ostatnio edytowane przez Abstract ; 23-06-2015 o 00:33
Odpowiedz z cytatem
Stare 22-06-2015, 15:24
ekodrogoslaw092 ekodrogoslaw092 jest offline
Błądzący

ekodrogoslaw092 jest na właściwej drodze
Domyślnie

A mi z kolei wydaje się, że z grami na Xboxa jest podobnie, jak z płytami muzycznymi, każdy na jakąś grę daje patent lub prawa autorskie i mi się wydaje, że dlatego te ceny są niestety takie wysokie.. W sumie coś tez musi być w tym, że producenci konsoli zarabiają na grach i myślę, że duży wpływ na gry ma też duża ilość pirackich płyt To wszystko wpływa na to, że gry na xboxa są stosunkowo drogie niestety

Ostatnio edytowane przez ekodrogoslaw092 ; 28-07-2015 o 15:29
Odpowiedz z cytatem
Stare 22-06-2015, 16:45
Onewilber052 Onewilber052 jest offline
Błądzący

Onewilber052 jest na właściwej drodze
Domyślnie

Szczerze mówiąc nie wiem co sugeruje producentami, którzy dają takie duże ceny. Może wszystko zależy od zbytu i jakości. Generalnie wydaje mi się, że zazwyczaj myśli się o zyskach, a nie o tym żeby klient był zadowolony.
Odpowiedz z cytatem
Stare 22-06-2015, 23:29
Awatar LordIvul
LordIvul LordIvul jest offline
Wychodzący z cienia

LordIvul cieszy się dobrą reputacjąLordIvul cieszy się dobrą reputacją
Domyślnie

Z doświadczenia powiem ci jedno - z reguły nie kupuj gier:
a) z dużych sieciówek RTV/AGD - tam gry na konsole są strasznie drogie, całkiem możliwe że nakładają swoje własne marże na gry, stąd gry na PS czy XBoXa są po 200 zł.
b) tuż po premierze - wiem, trudno jest czasami oprzeć się pokusie kupienia jeszcze przedpremierowo jakiegoś długo oczekiwanego tytułu, ale jak chce się oszczędzać na grach, trzeba mieć cierpliwość.

Osobiście kupuje gry przez internet, najczęściej na allegro, czasami w innych sklepach internetowych, jeśli chodzi o nowe gry, czekam od pół roku do roku po premierze, po takim czasie cena gry spada nawet do połowy, wystarczy dobrze poszukać. W internecie z łatwością znajdziesz gry nówki w folii 2, 3 razy taniej niż w przeciętnych saturnach czy media marktach. Szczerze, gry na konsole są drogie chyba tylko w sklepach sieciowych, w jakiś małych, prywatnych sklepikach i w internecie ceny są normalne, chyba jeszcze nigdy na allegro nie kupiłem gry drożej niż za 120 zł. Mam nadzieję, że pomogłem.
Stare 23-06-2015, 00:17
LeoTar
Gość

Domyślnie

Niestety nie pomogłeś.
Problem jest zupełnie inny. Na konsolę mamy tylko dedykowane gry, jak na pudełku jest napisane PS4 to gra będzie działać tylko na ps4, jeśli Xbox 360 to tylko na nim.
Gry przeznaczone na PC teoretycznie można odpalić na każdym PC. Jeśli nie, to użytkownik musi sobie "apgrejdować" sprzęt na własny koszt.
W przypadku konsol, gdy tworzy się takie pudełeczko i wsadza w nie podzespoły warte fortunę, a później sprzedaje się je za 1500-2000 złotych, to trzeba sobie jakoś to odbić, prawda?

I właśnie dlatego gry na nie, są takie drogie.
Odpowiedz z cytatem
Stare 23-06-2015, 01:31
Patryk7557 Patryk7557 jest offline
Definicja dyskusji

Gilde: Naizdup1
Patryk7557 jest naprawdę dobry/aPatryk7557 jest naprawdę dobry/aPatryk7557 jest naprawdę dobry/a
Domyślnie

LeoTar. Nic dodać, nic ująć ! Ale odnosząc się do cengier na ps4 to cchyba jedyną grą do 200zl jest GTA 5 i nic poza tym, co jest naprawdę wielkim utrudnieniem dla wielbicieli wszelakich konsol.
Stare 23-06-2015, 10:42
Interlauryn006 Interlauryn006 jest offline
Zbanowany

Interlauryn006 jest na właściwej drodze
Domyślnie

W sumie to nawet fajna dyskusja się tu wywiązała. Wiem, że na pewno działa kilka czynników, od których zależy cena gier. Prawa autorskie też na pewno dają swoje. Ale tak jak mówi LeoTar , po prostu producent chce zarobić i kupowanie gier wygląda powiedzmy jak kupowanie taniego ekspresu do kawy i płacenia nieporównywalnie dużo za kapsułki do niego. Chodzi po prostu o to, żeby niejako "uzależnić" klienta tanim sprzętem i wyzyskiwać go poprzez gry, akcesoria itp.
Odpowiedz z cytatem
Stare 23-06-2015, 10:50
Awatar Abstract
Abstract Abstract jest offline
Pomocna dłoń

Abstract is an unknown quantity at this point
Domyślnie

No jakby sprzedawali gry za taką sumę jak na PC to nie zarobiliby zbyt dużo, więc może i Leotar ma rację
Stare 26-07-2015, 20:58
Pedro' Pedro' jest offline
Błądzący

Pedro' jest na właściwej drodze
Domyślnie

Kiedyś czytałem o tym w gazecie PSX Extrime. Jak znajdę ten nr o ile jeszcze go mam to jakoś udostępnię
Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów