Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Offtopic > Gry

Gry Wszelkie informacje dotyczące gier, tych starych i nowych.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 09-01-2014, 11:00
Awatar pa1ner
pa1ner pa1ner jest offline
Wychodzący z cienia

Gilde: Mag
pa1ner niedługo okryje się sławą
Domyślnie Trackmania 2

Od początku swojej serii trackmania gra stawiała na szybką, precyzyjną jazdę na szalonych torach.

Gdy pędzę 500 km/h w trackmani moje zmysły i percepcja się wyostrza, adrenalina jest pompowana do żył hektolitrami. Seria trackmania to jedyna seria gier, w której po sesji jestem cały spocony. Grałem w wiele gier, ale żadna nie oddziałuje na mnie w ten sposób jak trackmania.

Wszystko zaczęło się od pobrania darmowej ścigałki Trackmania Nations Forever, jest to jedna część trackmani na której się ścigamy na stadionach czymś na wzór bolidów formuły 1 ( w pełnej wersji gry są dodatkowo inne lokacje i pojazdy innego typu do wyboru, takie jak SUV itp). Pograłem pierwszy, drugi raz i tak jakoś zleciało 400 godzin. Przez ten czas przejechałem tysiące tras, dostałem się do polskiej drużyny, w której walczyliśmy o honor z innymi nacjami, gdy mieliśmy wspólnie się zmierzyć na lanie organizowanym w Polsce, wszystko się posypało. Mój stan zdrowotny na to nie pozwolił. Tak więc zakopałem trackmanie i już do niej nie powróciłem. Teraz, po prawie 3 latach powrót do korzeni za sprawą Trackmani 2.

Czym jest trackmania 2? Tym, co w trackmani 1 było najlepsze. Czyli, zawrotne szybkości, świetny model jazdy, ale o nim za chwile, brak granic wyznaczonych przez twórców, ponieważ do każdej swojej gry dodają prosty edytor tras i możliwość zamiany tekstur naszego auta. Przy odrobinie wysiłku da się tworzyć dzieła i zupełnie inne gry. W trackmani nations forever, trasy stworzone przez graczy liczy się w dziesiątkach tysięcy, przez co gry nie da się ukończyć, ani być w niej najlepszy, bo zawsze się znajdzie nowe wyzwanie. Trackmania 2 składa się z 3 osobnych i zupełnie różnych części.
Trackmania 2 Canyon charakteryzuje się jeżdżeniem po zalanych słońcem pustyniach i kanonach, autami sportowymi, których główną cechą jest drift. Pierwszy raz zastosowano drift właśnie w tej części. Auta driftują świetnie, po pierwszym drifcie pokochałem tą część.
Natomiast trackmania 2 stadium to nic innego jak nations forever, czyli te samo bolidopodobne pojazdy, wyścigi na ogromnych stadionie, auta sztywno trzymające się nawierzchni.
Jest jeszcze trzecia i ostatnia część trackmania 2 valley, jest to dziwna hybryda dwóch pozostałych. Ścigamy się bezdrożach futurystycznymi wozami, mapy są połączeniem asfaltu i lasu. Model jazdy także jest hybrydą pomiędzy canyonem a stadium, samochody trzymają się drogi sztywno, ale mogą driftować.

Moim faworytem póki, co jest trackmania 2 canyon, ze względu na radość płynącą z driftu, aczkolwiek valley ledwo, co tknąłem.

W singlu zdobywamy medale za czas, są do zdobycia 4 odznaczenia - brąz, srebro, złoto i specjalny, ukryty medal nadeo, który się dostaje za wykręcenie zupełnie obłędnego czasu. Ściganie z botami wygląda tak, że wybieramy, które odznaczenie chcemy dostać (prócz nadeo) i bot będzie jechał tak jak np na srebro, jeżeli ukończymy wyścig przed nim, zdobywamy srebrne odznaczenie. Bot jest duchem, przez który można przeniknąć, tak samo nasz najlepszy czas będzie jechał z nami po powtórzeniu trasy.

Multi jest trochę bardziej skomplikowane, tutaj dziesiątki graczy jedzie w tym samym momencie, jechałem w wyścigu gdzie było 100 duchów graczy... Nic nie widziałem w tej chmarze. W multi zdobywamy punkty do rankingu ogólnego, im wyższe miejsce w tabeli tym więcej. Ponieważ uczę się dopiero grać na padzie dostanie się do pierwszej 16 to jest już dla mnie wyczyn. Kolejnym aspektem gry są nasze umiejętności, gra spodoba się zarówno amatorowi jak i profesjonaliście. Najbardziej esportową częścią jest trackmania 2 stadium, tam jest organizowanych najwięcej turniejów. Gdy bijemy się na wyższym poziomie każdy zakręt musi być perfekcyjny, każda setna sekundy to dużo i czasem przesądza o zwycięstwie. Natomiast każdy amator też znajdzie tutaj ogrom zabawy, odkrywanie nowych tras, wspólna jazda z kolegami, zabawa w środowisku gry to setki wspaniałych godzin. W trackmani problem odległości został tak sprawnie rozwiązany, że ping w ogóle nie przeszkadza w zabawie tak, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby się pościgać z chińskim, amerykańskim lub nawet afrykańskim kolegą.

Trailer Trackmani 2 Canyon:
http://maniaplanet.com/trackmania/canyon
Trailer Trackmani 2 Stadium:
http://maniaplanet.com/trackmania/stadium
Trailer Trackmani 2 Valley:
http://maniaplanet.com/trackmania/valley

Ocena 10/10

Zalety:
+ Cudowna grafika;
+ Emocjonujący arcedowy model jazdy (hektolitry adrenaliny);
+ Model zniszczeń w Trackmani 2 Canyon i Valley;
+ Narzędzia dane przez twórców do tworzenia nowych wehikułów i tras ogranicza tylko nasza wyobraźnia;
+ Multiplayer, w którym jednocześnie może uczestniczyć do 200 ludzi na jednej trasie;
+ Możliwość poznania i zabawy z ludźmi z całego świata;
+ Możliwości gry, które zapewniają setki godzin świetnej zabawy;
+ Gra satysfakcjonująca dla maniaka, jak i dla niedzielnego gracza;
+ Tysiące tras;
+ Setki modeli aut do ściągnięcia;
+ Potężne community;
+ Mógłbym tutaj wymienić każdy element gry, bo każdy jest perfekcyjny, ale ta praca już ma 737 wyrazów. ^^

Wady:
- Stosunkowa "mała" ilość graczy na trackamni 2 z racji tego, że gra jest wciąż droga.

Ostatnio edytowane przez pa1ner ; 15-01-2014 o 00:11
Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów