Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Offtopic > Gry

Gry Wszelkie informacje dotyczące gier, tych starych i nowych.

Zobacz wyniki ankiety: Za którą grą jesteś ?
DOTA 2 6 30.00%
League of Legends 14 70.00%
Smite 0 0%
Głosujących: 20. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 09-08-2013, 18:38
vibrovix vibrovix jest offline
Błądzący

Gilde: Mag
vibrovix jest na właściwej drodze
Talking

Ja popieram Dota2 , dlaczego ? Ponieważ w lolu jest za łatwo nafarmisz się i masz golda a jak zginiesz to nie tracisz go , jungla z runami jest bardzo łatwa a w Dota2 musisz się pomęczyć , jedyna szansa na wygranie jest nie padnięcie . W lolu istnieje też surrender który ułatwia grę bo przegrywasz to dajesz w 20 minucie a w dota musisz czekać do końca . Dota 2 10/10 League of Legends 3/10
Odpowiedz z cytatem
Stare 10-08-2013, 16:57
evo13 evo13 jest offline
Błądzący

evo13 jest na właściwej drodze
Domyślnie LoL vs Dota

Popieram Lol-a . Jest to gierka dynamiczniejsza i daje więcej funu z gry .
Przede wszystkim jest prostsza i mniej złożona - Gra jest łatwiejsza i wymaga mnie czasu na ogarnięcie całej gry , w lol-u nauczysz się grać w kilka miesięcy , gdzie w Docie 2 wydłuża się to nawet trzykrotnie . Nie ma takich nerwów przy grze , w Docie po śmierci tracisz gold i niema nawet opcji surrender , która szybko kończy przegraną gre .
Posiada ponadto więcej map (4 do 1) oraz postaci (chociaż to i tak różnica niemal kilkunastu) + ma OGROMNE Community (Oczywiście nie oznacza że jest lepsze , jednak jest o wiele więcej stron , mamy gdzie się skierować z problemem itp.)

Ogółem :
League of Legends 9/10 - Świetna , prosta gra z większą delikatnością dla graczy
Dota 8/10 - Również dobra gra , jednak wymaga większej uwagi i czasu poświęconego na gre .

Według mnie LoL jest lepszą grą do zrelaksowania się (a o to chodzi) , jeśli wolisz twardą ,o wiele bardziej wymagającą gre to lepsza jest dota .
Odpowiedz z cytatem
Stare 17-08-2013, 10:50
LooToS LooToS jest offline
Błądzący

LooToS jest na właściwej drodze
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Drayach Zobacz posta
Ciężko porównać Dota z samym LoL'em, niby bardzo podobne gry, ale jednak całkiem różniące się od siebie. Jako jeden z graczy Dota od 2008 roku (Tak grałem jeszcze w jedynkę) Mogę stwierdzić że Dota2 jest po prostu za trudna dla casuali, czyli większości nas.

Dota2
- Dynamika, każdy gracz jest ważny w zestawieniu drużyny i każdy ma ważną rolę do wykonania.
- Lepsza grafika niż w LoL'u, w końcu gra o 2-3 lata młodsza.
- Wspaniałe community.
- Gra o wiele bardziej trudniejsza, mógłbym powiedzieć że dla tak zwanych hardcorów, jeden błąd może skreślić całą grę.

LoL
- Dla "niedzielnych graczy"
- Prosty i przejrzysty.
- Może i prosta, ale czasami nawet przyjemnie się zrelaksować.

Aktualnie porzuciłem LoL'a już jakieś dobra 2 lata na rzecz właśnie Dota2, mogę się pochwalić że byłem jednym z pierwszych Polaków który ten dostęp otrzymali. Gram do teraz, gra ciągle się rozwija jak i sama scena.

Jednak tu i tu spotkamy bardzo agresywnie nastawionych do siebie graczy, co mnie jednak trochę irytuję
Widać że jesteś fanboyem DOTY, ponieważ ja mam takie same zdanie o docie, jak ty o LoLu, a również jak napisałeś Ty miałem wczesny dostęp, ponieważ wziąłem tak jakiś udział w ankiecie od DOTy... Ile grałeś w lola żeby tak twierdzić? Teraz ja Ci wymienię plusy lola (jest ich dużo, ale nie będę wymieniał wszystkich, bo uciążliwie mi się pisze na laptopie).

+ Postacie do odblokowania
W docie dostajemy na start wszystkie, i o co jest walczyć? W lolu, gra się szybko nie znudzi ponieważ musimy odblokowywać postacie, którymi gramy.

+Dywizje
To co napisałeś, że dla niedzielnych graczy i dla zrelaksowania... Większość gier rozgrywam na normalach, to fakt ponieważ tam czasami trafi się AFKer, ktoś typu Mid or Feed. Jednak, jeżeli ktoś siedzie w złocie, platynie (już nie mówię o diamencie, ponieważ tam grają dobrze lecz mocno dla zabawy. Prawidłowo, jednym słowem) to tam, jest dopiero mordęga!

Co do komunikacji między graczami w lolu. W rozgrywce jest to po prostu nie do zniesienia! Ja osobiście, takie osoby blokuję, tak, aby nie było widać ich wiadomości bo po co mam się specjalnie denerwować? Ja gram akurat dla zabawy, żeby podszlifować skilla. Polacy wywołują w większości kłótnie, zaczynają rzucać mięsem na chacie, itd...

@DOWN WhaQu, byku, ile ja Cię nie widziałem?! xD

Ostatnio edytowane przez LooToS ; 17-08-2013 o 11:02
Odpowiedz z cytatem
Stare 17-08-2013, 10:58
WhaQu WhaQu jest offline
Szukający drogi

WhaQu jest na właściwej drodze
Domyślnie

Na prawdę? Jak można pisać, że jedna gra MoBa jest podróbką drugiej? -.- Głos swój oddam na LoLa, choć grałem we wszystkie te gry, DoTa do mnie nie przemawia dlatego, że od razu mamy wszystkie postacie. Smite? Nie potrafię grać w tą grę
Odpowiedz z cytatem
Stare 21-08-2013, 11:36
Awatar Tirren47PL
Tirren47PL Tirren47PL jest offline
Definicja dyskusji

Gilde: Mag
Tirren47PL cieszy się dobrą reputacją
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez LooToS Zobacz posta

+ Postacie do odblokowania
W docie dostajemy na start wszystkie, i o co jest walczyć? W lolu, gra się szybko nie znudzi ponieważ musimy odblokowywać postacie, którymi gramy.

+Dywizje
To co napisałeś, że dla niedzielnych graczy i dla zrelaksowania... Większość gier rozgrywam na normalach, to fakt ponieważ tam czasami trafi się AFKer, ktoś typu Mid or Feed. Jednak, jeżeli ktoś siedzie w złocie, platynie (już nie mówię o diamencie, ponieważ tam grają dobrze lecz mocno dla zabawy. Prawidłowo, jednym słowem) to tam, jest dopiero mordęga!
Dywizje... Mówisz tu o pojedynkach najlepsi kontra najlepsi, czyli pojedynek w którym obie drużyny grają już dłuuugi czas w tę grę. Innym słowem - są doświadczeni. A to nie zalicza się do poziomu trudności - DOTA i tak jest trudniejsza, z powodów innych niż gracze. W LoL-u można sobie przyjemnie pograć, ale wiadomo że jak ktoś się angażuje musi grać lepiej. Tylko że takie coś jest nawet w saperze . A Drayarchowi chodziło bardziej o to, że większość elementów w Docie jest trudniejsza ( utrata złota za śmierć, kary 24h wyszukiwania z niższym priorytetem z opuszczenie meczu / zebranie negatywnych opinii od graczy, rekomendacje i zgłoszenia, walka itd. ) a nie że jeśli grasz z lepszymi nie jest trudniej. I z postaciami się nie zgodzę - każda postać ma swoje zalety i wady i wymaga czasu poświęconego na ogarnięcie jej. Ja grając Invokerem ( najtrudniejsza postać w grze - 14 ( !! ) zdolności i umiejętności ) potrzebowałem jakieś 10 meczy żeby go ogarnąć. Chociaż i tak nawyk zostawiania sobie dwóch umiejętności podczas ataku nie minął, i często zapominam o zmianie. Każda z postaci jest wyjątkowa, i wybór swojej jest naprawdę trudny. A Valve dba o swoich klientów jak kura o jajko, więc z Community nie jest tak źle . Chociaż w LoL-u jest trochę lepsze. Ale tylko TROCHĘ.
Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów