Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Offtopic > Filmy

Filmy Wszystko na temat filmów, nowości, oceny, polecenia etc.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 22-02-2016, 12:25
Awatar Aranael
Aranael Aranael jest offline
Definicja Buntu
Zasłużony dla forum

Miejscowość: Daleko.
Aranael ma zapewnioną sławęAranael ma zapewnioną sławęAranael ma zapewnioną sławęAranael ma zapewnioną sławęAranael ma zapewnioną sławęAranael ma zapewnioną sławęAranael ma zapewnioną sławęAranael ma zapewnioną sławęAranael ma zapewnioną sławę
Domyślnie Najlepsze filmy jakie widziałeś/aś

Hej,

jakie oglądaliście najlepsza i najbardziej zapadające w pamięć filmy?
Co takiego miały w sobie, że przykuły Waszą uwagę? Polecacie je innym?
Jeśli tak to dlaczego akurat te produkcje wyszły na pierwsze pozycje pośród tylu kinowych czy telewizyjnych premier?
Odpowiedz z cytatem
Stare 13-03-2016, 20:47
Jaketsu Jaketsu jest offline
Szukający drogi

Jaketsu niedługo okryje się sławą
Domyślnie

Witam

Jako iż nikt nie kwapi się do tego żeby rozwinąć temat, to postanowiłem go jakoś "napocząć". Wybranie jednej pozycji wśród tak wielu znakomitych filmów jest rzeczą niewykonalną ,(przynajmniej dla mnie) dlatego też wybrałem czołową 10, chociaż szczerze mówiąc i przy tym trzeba się natrudzić, gdyż mam świadomość, że nie wymieniłem wszystkich pozycji, które na to zasługują. Poniżej prezentuje listę, kolejność jest przypadkowa:

a) Avatar
b) Skazani na shawshank
c) Patrol
d) Nietykalni
e) Wojownik
f) Ostatni Samuraj
g) Zielona Mila
h) Siedem dusz
i) Gorączka
j) Siła i honor

Wybrałem właśnie te konkretne tytuły, ponieważ bardzo lubię filmy, które poruszają interesujące historie, filmy, które ukazują ludzi z ich słabościami, ale i dążeniem do celu. Uwielbiam właśnie filmy z przesłaniem, które zmuszają nas do refleksji, zadumy, które wywołują skrajne emocje. Jeśli dołożymy do tego mistrzowską grę aktorską i bardzo często odpowiednią muzykę, która pomaga tworzyć ten magiczny klimat to jest już poważny kandydat do arcydzieła. Ale tak naprawdę jeśli zaraz po obejrzeniu filmu mamy swojego rodzaju ''dziurę'' i chcielibyśmy ten film zobaczyć jeszcze raz, a niektóre sceny oglądamy do znudzenia na yt to, według mnie, właśnie wyróżnia film wybitny od dobrego. Naturalnie nie zamykam się na żadne gatunki filmowe, bo uważam, że wszędzie można znaleźć nieprzeciętny filmek (no, może poza horrorami :), wiadomo czasem warto obejrzeć luźniejszą komedię czy dobre kino akcji, nie mniej jednak nie każda produkcja ma wszystkie elementy, by mogła aspirować do miana wybitnej.
Czy warto zapoznać się z filmami, które zamieściłem ? Cóż,z pewnością każdy ma inny gust i zgadzać się ze mną nie musi, ja naturalnie uważam, że warto, no ale żeby dokonać obiektywnej oceny trzeba zobaczyć na własne oczy
Odpowiedz z cytatem
Stare 17-03-2016, 08:08
Awatar Repeq
Repeq Repeq jest offline
MetaKrytyk

Miejscowość: warmińsko-mazurskie
Repeq jest wspaniałym przykłademRepeq jest wspaniałym przykłademRepeq jest wspaniałym przykłademRepeq jest wspaniałym przykłademRepeq jest wspaniałym przykładem
Domyślnie

No to i ja doloze od siebie. Kolejnosc przypadkowa.
  • Gamoń
  • Szara sowa
  • Zło (tytul oryginalny Ondskan)
  • Skazani na Shawshank
  • Poszukiwany, poszukiwana
  • The Blues Brothers
  • Taxi
  • Wall-E
  • Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą
  • Charlie i fabryka czekolady

I teraz dlaczego akurat ta dziesiatka (mimo ze mialem z jej uzbieraniem troszke problemow)... To po kolei:

- Taxi oraz Gamon- uwielbiam francuskie komedie z tamtych czasow (poza tym warto wspomniec ze Gamon byl jednym z dwoch filmow w ktorych zagral duet Louis de Funes+ Bourvil- drugim byla "Wielka wloczega" ktora tez lubie)
- Szara sowa- mimo ze nie lubie klimatow plemiennych mimo wszystko film mnie wciagnal. Pierce Brosnan zagral bardzo dobrze swoja role, przemiana jego osoby pod koniec filmu potrafi zdziwic
- Zlo (Ondskan)- szwedzki film opowiadajacy historie 16-latka wychowujacego sie w ciezkich warunkach. Trafia do "elitarnej" szkoly, gdzie jak sie okazuje najstarsi robia z mlodszymi co chca. Erik chce sie przeciwstawic temu systemowi. Czy mu sie uda? Zapraszam do obejrzenia filmu :)
- Skazany na Shawshank- klasyk, nie musze wiele mowic
- Poszukiwany poszukiwana- jeden z wielu klasykow Barei... :)
- Wall-E- idealny przyklad tego jak mozna zrobic dobra bajke bez duzej ilosci slow
- Jeniec- tez niezwykly film, jeden z niewielu o tematyce zolnierzy niemieckich w radzieckiej niewoli
- Charlie i fabryka czekolady- chyba nie musze mowic. Wiedzieliscie, ze na czekoladowa rzeke i wodospad poszlo ponad 7 milionow litrow czekolady, a Deep Roy zagral kazdego Oompa Lumpe osobiscie? :)
Odpowiedz z cytatem
Stare 20-03-2016, 15:49
AeR AeR jest offline
Błądzący

AeR jest na właściwej drodze
Domyślnie

Odrazu uprzedzam, że kolejność przypadkowa:
8 Mila, Straight Outta Compton, Deadpool, Po prostu walcz, Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach. Bardzo polecam wszystkie te filmy.
Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów