Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Forum organizacyjne > Forumowe konkursy > Zakończone

Zakończone Tutaj trafiają konkursy, które już zostały zakończone.

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 23-01-2013, 14:24
Awatar Kajman
Kajman Kajman jest offline
Legion talentów

Gilde: Zwiadowca
Kajman ma wiele powodów do dumyKajman ma wiele powodów do dumyKajman ma wiele powodów do dumyKajman ma wiele powodów do dumyKajman ma wiele powodów do dumyKajman ma wiele powodów do dumyKajman ma wiele powodów do dumyKajman ma wiele powodów do dumy
Domyślnie

Ja bym jeszcze dodał punkt regulaminu, który by zabraniał tworzenia bezsensownych ankiet. Często takie się widuje, nie wiadomo na co głosować, mydli to oczy, np:

Cytat:
1. Zdecydowanie tak
2. Zdecydowanie nie
3. Trochu tak
4. Trochu nie
5. Bardzo fajny pomysł
6. Nie podoba mi się
7. Głupie
8. Lama pije mleko
Coraz więcej takich ankiet.
Dlatego proponuję dodać dopisek w regulaminie działu "Pomysły", iż ankiety typu "tak" lub "nie" (ew. "nie mam zdania") mogły zawierać tylko po jednej opcji zaznaczania. A nie takie lanie wody.
Stare 23-01-2013, 17:40
Uncross
Gość

Domyślnie

Cześć.

Temat zamykam lekko przedwcześnie, przepraszam. Robię to dlatego, że w przyszłych dniach pewnie nie znajdę czasu na przeczytanie i obadanie tego tematu, więc postanowiłem zrobić to dzisiaj. Jaki to ma związek z zamknięciem tematu? Taki, że czytając teraz to wszystko będę miał jutro, czy za kilka dni (wyjeżdżam) pewność, że przeczytałem wszystko i nic nowego nie doszło.

Na razie postanowiłem pokazać, że jestem "ludzkim" administratorem i każdy jest tak samo ważny. Dlatego odpowiem każdemu po kolei czemu jego pomysł nie został wprowadzony, czy też został.

Od razu mówię, że się cieszę z każdego pomysłu i chęci pomocy. Wyniki mimo wszystko ogłoszę w piątek.
Stare 23-01-2013, 17:41
Uncross
Gość

Domyślnie

Skanner:

Odpowiedź: Oceniajacy? Oceniającym może być każdy, kto ma na to ochotę. Nie widzę sensu w robieniu specjalnej grupy, która będzie niepotrzeba. Jeżeli chodzi o drugi pomysł, to takie działy są.

Kajman

Odpowiedź: Dział dot. opinii o pamiętnikach postaci został stworzony, jego opis i regulamin pojawi się w ciągu godzin, dni. Co do drugiego pomysłu, to jest to niepotrzebne. Mamy przecież temat, w którym pojawia się kto i za co ma bana na CB. Jeżeli zniknie, to oczywistym jest to, że ktoś ma bana. Jeżeli nie potrafi tego zrozumieć lub odnaleźć wzmianki o tym na forum, to nawet lepiej że jest zbanowany.

Bqczek:

Odpowiedź: Nie mogę dodać poddziału pomysły do kosza, bo za dużo pracy by to kosztowało moderatorów. Odszukiwanie w archiwum i koszu zaległych pomysłów będzie bardzo pracochłonne - niestety. Co do jaskrawych czcionek dodam do regulaminu kwestię zabraniającą używania co poniektórych. W sprawie FAQ. Najczęściej zadawane pytania to tylko spolszczenie pospolitego zwrotu (skrótu) jakim jest FAQ. FAQ się przyjął w Polsce pomimo tego, że jest skrótem angielskim, ale gdybyśmy nagle wyskoczyli z NZP to by brzmiało to bardziej jak jakiś związek radziecki, a nie odpowiedzi na pytania :).
Natomiast co do pamiętników... Nikt nie broni w obecnych robić pamiętników gildyjnych, wystarczy zapytać i gotowe.

Kajman:

Odpowiedź: Przecież przy rejestracji potwierdzasz zapoznanie się ze skrótem regulaminowym. To, że nikt go nie czyta to już tylko i wyłącznie jego wina.

Bqczek:

Odpowiedź: Działy Błędy i Pomoc zostały połączone, teraz jest to dział Pomoc. Pamiętniki postaci owszem, dotyczą bardziej gry niż forum, ale są one dostępne tylko dla społeczności forumowej, stąd są w kategorii forum. Natomiast jeśli chodzi o konkursy, to pomysł ok. Dział przeniosłem już do forum organizacyjnego.

Kajman:

Odpowiedź: Jakby nie patrzeć - to forum SFa. Przykro mi.

Zdzisiek:

Odpowiedź: Obrazki rang? Niepotrzebne obciążenie, zamieszanie. Do tego ja nie mógłbym tego zrealizować, a jak mniemam osobom które są za te odpowiedzialne by się nie chciało. Drugi pomysł dotyczący galerii też nie przejdzie, to forum nie facebook. A trzeci (a propos facebooka) to chcieliśmy otworzyć własny fanpage na facebooku, ale na razie nie mamy na to pozwolenia.

Bqczek:

Odpowiedź: Poproszę o to któregoś z moderatorów.

Odpowiedź: Od początku zacznę. Styl był, jest i prawdopodobnie będzie jeszcze długo, długo, długo ten. Nie, Playa nie ma w swojej ofercie nic innego i nie chce mieć, nie mi oceniać czemu. Nie możemy zmienić swojego stylu, bo każde forum ma mniej więcej być takie samo. Rangi nie przeszły, więc nie odpowiem. Dowfight znikł, bo nikt praktycznie się tam nie udzielał, jak już to baaardzo sporadycznie. Można korzystać z innych działów - offtopic?
Nie mogę znieść maksymalnej liczby znaczników i obrazków. Niestety. Jeżeli chodzi o rozmiary sygnatury, to są one ustalane dla grupy, a nie jednej osoby. Zmieniając coś jednej osobie za jej niesamowite zasługi musiałbym zmienić to wszystkim - a tego nie chcemy. Poza tym obrazki sygnatury to miejsce na malutki obrazek opisujący mniej więcej użytkownika, by poznać od razu jego posta, a nie wrzucić zdjęcie ogromnych rozmiarów. Co do emotikonów będę się musiał zastanowić.
Uncross
Gość

Domyślnie

Pawelisto2:

Odpowiedź: Rzadko kiedy się zdarza, żeby ktoś miał jakiś problem z forum, jeżeli natomiast ma, to specjalnie w tym (jak i innych) celu został stworzony dział Offtopic. Pomysł drugi jest błędnie przemyślany. Profesje. Chodzi o to, że osoba która się tutaj zarejestruje z chęci zobaczenia jak grać swoją profesją musi od razu dostać to, po co przyszła. Po co ma szukać tego w pomocy? Ma to od razu przed oczami, pewnie pomogło większości osób.
W kwestii usuwaniu tematów, to tak naprawdę tematy nieaktywne 2 msc powinny być usuwane wszędzie. Staram się to jakoś zrealizować.
Moderator chatboxa? A co jeśli go nie będzie? Będzie w szpitalu? Wyjedzie? Jest tylu moderatorów chatboxa ilu moderatorów forum, tak pozostanie.
Wiadomość powitalna jest wysyłana do użytkowników.

Zdzisiek:

Można by, ale nikt z byłych nie wyraził chęci. Czemu mam się rządzić osobami, które wniosły coś na forum? Jeżeli sami nie napisali, że chcą rangę to nie mogę im jej wpajać na siłę.

Bqczek:

Odpowiedź: Od razu godzina policyjna... Niezależnie od tego, czy dzień czy noc. Limit tych wiadomości jest ograniczony po to, by nikt nie spamował sobie na siłę wyniku w najczęściej piszących.

Kajman:

Odpowiedź: A "Z życia forum"? Wydawało mi się, że po to tworzyłem ten dział.

Bqczek:

Odpowiedź: Grzybki dla redaktorów akurat niefajny pomysł. Wolałbym zrobić to bardziej charytatywnie. Jeżeli ktoś rzeczywiście tak bardzo chciał się zaprezentować w gazetce mógłby przelać symboliczne 5 zł na jakieś tam konto. Potem byśmy przekazali je bardziej potrzebującym (dzieci, zwierzęta, cokolwiek). Wiem, to może być dziwne ale jakoś nigdy nie próbowałem na innych ludziach dorobić samemu sobie :).

Kajman:

Odpowiedź: No dobra, drugi domagający się pomocy w dziale Forum... Dodane.

Kajman:

Odpowiedź: Nie ułatwi bardziej niż teraz. Nie wiem, czy zauważyłeś ale gdy jesteś wylogowany widzisz tylko forum organizacyjne i FAQ właśnie. Nie widze powodu dzielić FAQ na części tylko z tego powodu, że jest on w dziale gry. Mogę go przenieść do forum organizacyjnego i będzie po problemie...

razor130:

Odpowiedź: Jeżeli chodzi o regulamin w pomysłach dotyczących forum, to pewnie go niedługo ktoś napisze. Co do podpinania i odpinania tematów, to już muszę zlecić komuś innemu. Jak pewnie widzisz przede mną jeszcze dzisiątki pomysłów. Co do forumowych zabaw, nigdy nie udało mi się wyłączyć wyświetlania ich w wyszukiwarce, później z tym jeszcze powalczę.

Aranael:

Odpowiedź: Wydaje mi się, że większość ludzi tutaj podeszłaby do tego zbyt personalnie i zamiast rozmów i dyskusji wyszłaby po prostu kłótnia i negatywny odbiór jednej osoby przez drugą. Wolę tego uniknąć.

Pawelisto2:

Odpowiedź: A co Wam do tego kto i za co ma bana? Osoba winna musi widzieć za co ma, by nie popełniać swoich błędów w przyszłości, osoby trzecie wcale. Jeżeli chodzi o to CZEMU jest temat dotyczący banów na CB, to odpowiem. Temu, że osoba która dostaje bana na CB nie ma żadnego powiadomienia o tym jak osoba zbanowana na forum (zbanowani na forum widzą wielki komunikat i brak dostępu). Dlatego jest temat, w którym mogą zobaczyć za co i kiedy dostali bana.
A jaki cel regulaminu w małej księgarni? Chcecie by wszędzie dodano regulaminy, a potem narzekacie że jest rygor i za dużo regulaminów. Odnoszę wrażenie, że niektóre pomysły są napisane tak na siłę "o patrz ile ja mam świetnych pomysłów", nie tędy droga... Muszę widzieć cel pomysłu, nie pomysł.
Z reguły ktoś piszący skargę zawsze dodaje dowody. Nie wiem dlaczego uważasz to za pomysł, ja nie mam na to wpływu, mogę jedynie napisać taki wymóg, ale to chyba oczywiste że jeśli ktoś wnosi skargę to ma na to dowody.
Uncross
Gość

Domyślnie

puF:

Odpowiedź: Masakra jest jak ktoś wszczyna kłótnie wypominając błędy :).

Repek:

Odpowiedź: To się jej nauczą czytając posty tych mądrzejszych. Nie chcę wierzyć w to, że ktokolwiek siądzie i zacznie "czytać" (bo od kiedy słownik się czyta, a nie uczy?) słownik.

Bqczek:

Odpowiedź: Wiem, że to drażniące. Niestety przyjście takiej osoby i zapytanie się jej czemu powoduje przyjście tu nowej osoby, która nuż zostanie. Jak chcą pisać te same pytania non stop, niech piszą. Niepotrzebnie tracą tylko swój czas, my zyskujemy post i użytkownika - żyć nie umierać.

Dmix:

Odpowiedź: Usunąłem to co było i zrobiłem odnośnik do regulaminu. Dodałem to co chciałeś.

Kajman:

Odpowiedź: Postać to pojęcie względne. Wielu ludzi wpisuje tam "S1, S5, s12342351" itd. O to w tym chodzi. Wpisać nick, serwer i powtórzyć czynność w zależności od ilości kont. Zmieniłem biografia na o sobie. Co do tych linków do tematów użytkownika - od tego jest sygnatura. Poza tym pola w profilu są na bazie HTMLa, a niektórzy nie potrafią w htmlu wkleić linku tak, żeby był hiperłączem - nie tekstem.

Archi:

Odpowiedź: No w sumie mogliście edytować swoje posty żebym nie musiał skakać po tych podstronach, ale już trudno, dam radę (daję jak widać). Co do pomysłu, nie mam uprawnień więc nie podołam.

Bqczek:

Odpowiedź: Bqczek, tu Cię rozczaruję...
...
...
Ale każdy ma swój kalendarz od początku istnienia forum. Możesz dodawać w nim swoje wydarzenia. Konkretniej możliwość dodania własnego wydarzenia jest pod "Wyloguj się". Oczywiście są tam daty urodzin wszystkich użytkowników i widzi je każdy, ale nic poza tym. Wszystko co sobie tam wkleisz, wpiszesz, dodasz widzisz tylko Ty.

Dmix:

Odpowiedź: O thanksa jeszcze męczyć będę, bo to naprawdę ważne, musi się pojawić do wakacji... Drugi pomysł jest nierealny, ale można popróbować. Zrobię konkurs graficzny, w którym najlepsze modyfikacje obecnych obrazków wyślę i może je nam podmienią.
Trzeci pomysł nosi nawet nazwę i owszem jest on w vb, do tego w podstawowej wersji Są to grupy socjalne... Nie, nie będzie ich bo jak kiedyś mi powiedziano to forum, nie facebook. Niestety.

Bqczek:

Odpowiedź: Kolor podświetlenia jest narzucony przez mod chatboxa, nie znam php na tyle by to zmodyfikować i co najważniejsze - nie mam uprawnień. Nie moja wina, że mamy forum w takich kolorach, styl też.
A co do reszty pomysłów też nierealne, nie mam wpływu na działanie chatboxa, przynajmniej go mamy, a raz przypominam się zepsuł.
Stare 23-01-2013, 17:42
Uncross
Gość

Domyślnie

Sebi13:

Odpowiedź: Całkiem ciekawe (dobry przykład, że jak user pisze z błędami to czasem wymyśli coś fajnego). Jednak nie ma zbyt wielu polskich komiksów, musimy je raczej sami edytować. Gdy znajdę do tego chętnych - czemu nie.

Dmix:

Odpowiedź: O to już musiałbym poprosić któregoś z moderatorów, a raczej zmusić.

Dmix:

Ważniejszych? Jakich? Wiesz, równie dobrze mogę napisać skosić trawnik, a nikt nie wie gdzie. Co do redaktorów zostali wycięci z załogi celowo, bo na innych forach mniejsze podgrupy nie są wyświetlane. No i nikt nie powinien ich mylić z modami, a zdarzało się.

Zdzisiek:

Odpowiedź: Niepotrzebne. Chyba lepiej wejść do tematu i przejrzyście go sobie obadać, zedytować w razie potrzeby, czy cokolwiek innego. W przypadku takiego spoilera (rozjeżdżającego forum itd) byłoby to ciężkie. Nie utrudniajmy nic na siłę.

Dmix:

Odpowiedź: Potrzebne od mniej potrzebnego odróżniamy dopiskiem "Przyklejony" przed nazwą tematu i specjalnym obrazkiem widocznym po lewej, chyba wystarcza. A co do komunikatorów pewnie zostaną wprowadzone.

Archi:

Odpowiedź: Gdyby się dało i gdybym mógł już dawno bym to zrobił. Chociaż utrudniałoby to prowadzenie mojego tematu dot. aktualizacji. Niestety, nie da się.

Dmix:

Odpowiedź: Odnośnik do chatboxowego regulaminu został dodany.

Orver:

Odpowiedź: Postaram się coś na to zaradzić.

Dmix:

Odpowiedź: Ok, zrobię.

Dmix:

Odpowiedź: O podziałach (a konkretniej pomysłach w archiwum) ktoś pisał powyżej. Nie wiem czy się opłaci zmuszać moderatorów do dopasowywania tematów z archiwum do odpowiednich poddziałów (jeżeli by powstały). Pomyślę nad tym jeszcze.

Kajman:

Odpowiedź: Dodam taki wymóg. Też mnie denerwują "jajcarze ankietowi".
Stare 25-01-2013, 23:13
Uncross
Gość

Domyślnie

Cześć Wam.

Zgodnie z obietnicą ogłoszę teraz wyniki. Z góry chcę przeprosić za to jakie są, jednakże wybierałem je sam pod względem trafności i upodobania do mojego charakteru. Wiele pomysłów było dobrych, naprawdę. Wszystkie te, które mi odpowiadały postanowiłem zrealizować, niektóre są jeszcze w realizacji. Każdego kto urażę tymi wynikami chcę serdecznie przeprosić, po prostu pomysły były realne, a do tego ciekawe.

Pierwsze miejsce
zajął Kajman za propozycję dodania do regulaminu wzmianki o tym, że w ankiecie powinny być tylko dwie opcje wyboru tak lub nie.

Drugie miejsce
zajął Dmix za propozycję spolszczenia przycisków forumowych.

Trzecie miejsce
zajął Bqczek za propozycję wprowadzenia płatnych ogłoszeń do gazetki.*

Wszystkie wygrane pomysły postaram się jak najszybciej wdrążyć w życie. Chciałbym także wyróżnić pomysł dotyczący opcji thanks, odnośniku do regulaminu CB, dział z komiksami SF, opinie o poradnikach... A z resztą, każdy pomysł był świetny i obiecuję, że będę do tego tematu wracał po kolejną rzecz do realizacji.

Nagrody zaraz zostaną rozdane.

*Oczywiście chodzi o cele charytatywne. Z resztą i tak to tylko pomysł.

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów