Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Forum organizacyjne > Forumowe konkursy > Zakończone

Zakończone Tutaj trafiają konkursy, które już zostały zakończone.

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 20-09-2012, 19:31
Uncross
Gość

Domyślnie Poszukiwany redaktor do gazetki.

Poszukiwany jest redaktor do gazetki. Jak wiadomo redaktor pracuje przy gazetce przez miesiąc, a później jest ona upubliczniania i tak w kółko. Redaktor za swą pracę otrzymuje rangę i poparcie z Naszej strony.

Chciałbym, by redaktor, którego teraz wybierzemy był inteligentny, pisał poprawnie, posiadał poczucie humoru. Co konkretnie miałby robić wybrany redaktor?
  • Pomagać przy tworzerniu arytkułów do gazetki
  • Wprowadzać korekty do gazetki przed jej wydaniem
  • Starać się prowadzić ją jak najbardziej profesjonalnie.

Jak widać teraz poszukiwany jest redaktor z charyzmą oraz zapałem do pedantyczności w dziedzinie literackiej. Jeśli chcesz zostać redaktorem, napisz jakiś artykuł, który mógłby się pojawić w gazetce poniżej mojego posta. Zakazuje się publikacji nie swoich materiałów. Do tego wszystkiego chciałbym małe info od kandydata co by on zmienił w gazetce, a takie informacje uprasza się umieścić pod jego artykułem.

To wszystko, konkurs do końca września, choć mogę zakończyć wcześniej - po wyborze redaktora.

Powodzenia.
Stare 23-09-2012, 17:01
Awatar Wyszeniega
Wyszeniega Wyszeniega jest offline
Kusicielka :>

Wyszeniega jest nieziemsko utalentowany/aWyszeniega jest nieziemsko utalentowany/aWyszeniega jest nieziemsko utalentowany/aWyszeniega jest nieziemsko utalentowany/aWyszeniega jest nieziemsko utalentowany/aWyszeniega jest nieziemsko utalentowany/a
Domyślnie

Witajcie,

Wychodzi na to, że to ja rozpocznę ten konkurs swoimi drobnymi pomysłami, które można by wprowadzić do gazetki, żeby była jeszcze ciekawsza. Gazetka w obecnym kształcie naprawdę nieźle się prezentuje i wyróżnia, więc nie widzę potrzeby na jakiekolwiek zmiany, lecz jedynie na dodanie kilku sekcji.

Moje propozycje:

1. Horoskop z przymrużeniem oka, czyli jak bardzo Cię nienawidzą gwiazdy.
Czyli w skrócie - horoskop na cały miesiąc dla każdego znaku zodiaku napisany w sposób przemyślany, lekko ironiczny, prześmiewczy oraz metaforyczny, z przymrużeniem oka. Zająłby się tym nowowybrany redaktor pod nazwą Wróżbita/Wróżbitka XXX (w tym miejscu nick nowego redaktora).

2.
Rebus
Zagadka dla wszystkich użytkowników forum wykonana w formie poskładanych obrazków i wyrazów (myślę, że każdy zna zasady tej gry). Liczy się refleks, więc kto pierwszy odgadnie hasło, otrzymuje nagrodę - np. w formie specjalnej rangi Zwycięzca oraz podświetlonego nicku na czas 7 dni.

3.
Felieton
Lekka forma pisemna na tematy związane lub niezwiązane z grą Shakes&Fidget. Subiektywne spostrzeżenia redaktora, utrzymane w osobistym tonie, bardzo często skrajnie złośliwe. Co miesiąc inny redaktor publikowałby swój osobisty punkt widzenia na dany temat. Mile widziane ilustracje, bądź rysunki satyryczne.

Poniżej prezentuję swój mini-felieton, żeby pokazać o jaką mniej więcej formę mi chodzi.

Tytuł: Didżeje bez słuchawek, czyli nowe zjawisko muzyczne.

Jest piękny niedzielny poranek, aura w sam raz zachęca do wyjścia poza betonowe mury budynku. Myślę sobie: - To doskonały dzień, żeby w końcu przejechać się do ZOO. Od bardzo dawna nie odwiedzałam tegoż miejsca, nie miałam na to specjalnie czasu ani chęci, ponieważ cena biletu wstępu jest obecnie bardzo wysoka i wynosi, bagatela - aż 25 zł. Ale co tam, najwyżej w tym miesiącu nie wypiję już więcej piwka. Jako że błękit nieba bardzo absorbował mój wzrok swoim jaskrawym odcieniem i wręcz popędzał do wyjścia, w ekspresowym tempie wykonałam wszystkie czynności toaletowo-upiększające i migiem znalazłam się na przystanku tramwajowym. Oczekiwałam około 15 minut na linię nr 10, która podwiezie mnie tuż obok wrocławskiego ZOO. Trasa przede mną dość długa, więc przez chwilę żyłam w błogiej nieświadomości, że dzięki dźwiękom płynącym ze słuchawek droga minie szybko i sprawnie. Niestety, przed wyjściem nie sprawdziłam czy bateria w moim telefonie jest odpowiednio naładowana, by móc w spokoju posłuchać muzyki i przetrwać tę trasę. I, jak to zwykle bywa w przypadku ludzi roztargnionych, okazało się, że o muzycznym odpływie mogę zapomnieć, ponieważ do całkowitego rozładowania baterii pozostało tylko 5%. No cóż, za błędy człowiek płaci, nie wiedziałam wtedy jeszcze, że aż tak sporo... Kiedy podjechał długo wyczekiwany środek lokomocji, bez zastanowienia wsiadłam do drugiego wagonu. Rozglądając się w poszukiwaniu wolnego, trochę bardziej odseparowanego miejsca, w mgnieniu oka zlokalizowałam ze trzy w okolicach tyłu wagonu i usiadłam na tym najdalszym. Maszyna ruszyła. Po przejechaniu kilku przystanków w spokoju, stwierdziłam, że nawet nie jest tak źle bez tych słuchawek i czas do końcowego punktu powinien szybko minąć. Ach, w jakim byłam błędzie... Dotarło to do mnie dopiero wtedy, kiedy mniej więcej w połowie trasy dosiadło się dwóch nastolatków, na moje oko w wieku gimnazjalnym, postury raczej wątłej i krnąbrnej, dosyć głośno demonstrując swoje wejście do tramwaju. Jako że w każdym mężczyźnie, niezależnie od wieku, tkwi w podświadomości syndrom łowcy, szybko zorientowali się, iż siedzę sama, bez wsparcia, niczym samotna łania miotająca się się w poszukiwaniu zagubionego stada. I oczywiście zajęli te dwa wolne miejsca przede mną. Zaczęłam się im przyglądać, zresztą jak większość ludzi w tramwaju, ponieważ swoimi głośnymi wypowiedziami oraz liczną gestykulacją zwracali na siebie uwagę i sprawiali wrażenie, że bardzo im to odpowiadało. Niestety trudno było doszukiwać się tutaj intelektualnej wymiany zdań na tematy związane z liryką Mickiewicza czy też prozą Prusa, ale cóż, nie każdemu przecież musi taka forma dysputy odpowiadać. Niektórzy wolą rozmawiać o bardziej przyziemnych sprawach takich, jak chociażby: "ile to ja wódki wczoraj wypiłem, a jak się wstawiłem" lub "ta taka i owaka zrobiła nam niezapowiedzianą kartkówkę z polaka, zobaczysz, ja jej jeszcze, cegłę na ten łeb zrzucę!" itp. W momencie, kiedy skończyły się tematy do dyskusji, jeden z nich wyciągnął z kieszeni spodni swój design'erski iPad, mówiąc do drugiego: - Ej, stary, a chcesz zobaczyć jaki sobie fajowski kawałek wczoraj ściągłem? (tutaj świadomie robię błąd, ponieważ dosłownie przytaczam wypowiedź). - No, to zapodaj - odpowiedział drugi. Tak, jak powiedział, tak też zrobił. Za tego, co kojarzyłam, był to prawdopodobnie jakiś utwór hip-hopowy, ale nie jestem w stanie określić wykonawcy. Przy okazji włączenia piosenki, nie obyło się bez nieudolnych prób naśladowania rapera, udając, że zna się tekst oraz przytakiwania w rytm bitu. Bardzo dzielnie wytrzymałam przez 5 minut, bo tyle trwał utwór, i już miałam nadzieję, że prezentacja dobiegła końca, ale jedynie łudziłam się... Bo później wstąpiła w nich niewyobrażalnie i niewytłumaczalnie wielka euforia, co wiązało się z "zapodaniem plejlisty". Rozsiedli się więc wygodnie na swoich siedzeniach, czując, że mają przewagę psychologiczną nad resztą społeczeństwa tramwajowego (w tym również i nade mną) - jeden usiadł bokiem, wykonując rozkrok oraz pochylenie do przodu, nieustanie trzymając iPad w dłoni, a drugi, usiadłszy także bokiem, "przykleił się" do oparcia swojego siedzenia i wystukiwał na nim rytm kolejnych piosenek. Stałam się więc świadkiem nowego zjawiska muzycznego, jakimi byli ów dzidżeje bez słuchawek. Dzięki nim mogłam poczuć się dokładnie tak, jakbym miała na sobie własne słuchawki. A dodatkowo zapewnili mi znakomite show artystyczne, którego nie powstydziłby się nawet sam Józefowicz, reżyserując kolejny spektakl dla swojej ekipy z Teatru Buffo. Moja natura pacyfisty nie pozwoliła mi na dość dosadne zwrócenie uwagi, argumentując, że nie są sami w tramwaju lub wymusić na nich wyciszenie muzyki, bądź po prostu zwyczajnie zastosować groźbę w stylu "Ty gówniarzu, jeden z drugim...". I jakoś dziwnym trafem wśród społeczności tramwajowej znajdowali się sami pacyfiści, którzy tylko od czasu do czasu odwracali swoje oblicza, kontrolnie spoglądając czy jeszcze żyję, czy też nie. Całe szczęście, że moja trasa dobiegała już końca, więc myślami byłam już przy wyjściu. Kiedy zbliżał się końcowy przystanek, zaczęłam się powoli zbierać i podczas wstawania z miejsca, rzekłam tylko do nich, rzucając wyraźne spojrzenie: - Zobaczycie, kiedyś natraficie na takich, którzy Wam nie darują". Nie obyło się bez komentarzy typu "o co Ci chodzi?!", "spadaj stąd!", ale mało mnie to obchodziło, ponieważ w międzyczasie opuściłam już rozśpiewany tramwaj i udałam się na wycieczkę do ZOO.

W tym miejscu pozwolę sobie na zilustrowanie tego zjawiska:

Ku przestrodze: za prawdę powiadam Wam, pamiętajcie o regularnym doładowywaniu baterii w swoich telefonach...

A jak było w ZOO, zapytacie? Świetnie, przy pierwszy spotkaniu z lamą od razu przeszły mi nerwy

Pozdrawiam ciepło i pamiętajcie - ZOO jest fajne.

Wyszeniega

Mam nadzieję zatem, że chociaż część pomysłów przyda się przyszłemu redaktorowi :)

Pozdrawiam,
Wyszeniega

Ostatnio edytowane przez Wyszeniega ; 23-09-2012 o 17:12
Stare 23-09-2012, 17:29
Pan Clown Down Pan Clown Down jest offline
Zbanowany

Gilde: s20 Pan Clown Down
Pan Clown Down jest na właściwej drodze
Domyślnie

Witajcie Drodzy Użytkownicy
Jak widać Ignis Pisała Tutaj o nowej aktualizacji :)
Opiszę kilka rzeczy
1.Porównywanie Przedmiotów . Żeby ją włączyć wchodzimy W Opcje I zaznaczamy porównywanie przedmiotów :) Gdy będziemy w gabinecie magii lub zbrojowni I najedziemy na przedmiot do kupienia Wyskoczy nam porównanie :)
2.Uważajcie i nie wypisujcie głupich postów klaser znajduje się teraz w prawym górnym rogu :)
3.Teraz toaleta Gdy będzie pełna będzie się świecić
4.I kilka drobnostek Gdy wejdziemy w gildie i mamy wszystko rozbudowane na Max to wyskoczy herb , w przypadku przekazania do gildii złota w ilości przekraczającej pojemność skarbca, będzie się ukazywał następujący komunikat "Error: Guild ban is full / Błąd: Skarbiec gildii jest pełny"
Więc możemy się cieszyć nowymi opcjami

Edit
Gazetka jak dla mnie powinna być ulożona tak
Początek
Co bylo dnia tego i tego
Nowości w grze (eventy itp.)
Krzyżowka
Rebus
Nagrody darwina , Rysunki i coś jeszcze
Zakończenie

Pozdrawiam Mam nadzieje że wygram :) Nie wiem czy dobrze napisalem ale w opisie gazet pisalo Inaczej zbiór i podsumowanie informacji w ciągu miesiąca z domieszką zabawy i śmiechu. Moje podsumowanie

Ostatnio edytowane przez Pan Clown Down ; 23-09-2012 o 19:58
Stare 23-09-2012, 21:52
Awatar Kajman
Kajman Kajman jest offline
Legion talentów

Gilde: Zwiadowca
Kajman ma wiele powodów do dumyKajman ma wiele powodów do dumyKajman ma wiele powodów do dumyKajman ma wiele powodów do dumyKajman ma wiele powodów do dumyKajman ma wiele powodów do dumyKajman ma wiele powodów do dumyKajman ma wiele powodów do dumy
Smile

Witam serdecznie zebranych tutaj szanownych gości, oficjalnie zgłaszam swą jakże skromną kandydaturę, na redaktora naszej wspaniałej gazetki.

Piszę ten post od dwóch dni, wreszcie decyduję się go tutaj wrzucić. Zapraszam do lektury, nie miałem na celu się rozpisywać. Krótko i na temat.

Więc do rzeczy. Układ gazetki mi się podoba i niekoniecznie trzeba zmieniać coś w konstrukcji, acz brakuje tego czegoś. Już wcześniej o to apelowałem, brakuje trochu humoru, szczypty sarkazmu, odrobiny złośliwości, wrzucenia jakiegoś zdjęcia o treści humorystycznej dla podkreślenia żartu, po prostu tego, aby gazetka nie wyglądała jak relacja z tvn24, tylko żeby każde zdanie użytkownik czytał z zaciekawieniem. Niektóre rzeczy powodujące uśmiech, inne skłaniające do głębokich refleksji, aby czytelnicy z niecierpliwością wyczekiwali następnych części.

Nowości, jakie chciałbym, aby się pojawiły w gazetce:

1. Opinia. Redaktor, tydzień wcześniej przed wyjściem gazetki, zakładałby wątek, w którym by poprosił wypowiedzi na jakiś konkretny temat. Odpowiedzi otrzymywałby na PW (moderator by zamknął temat, żeby ludzie tam nie odpisywali, tylko właśnie na PW), z którego wybrałby kilka najlepszych wypowiedzi , potem przenosiłby to na gazetkę. Użytkownicy którzy by się najbardziej postarali, mogliby potem oglądać swoje wiadomości w gazetce. Chodzi też właśnie o to, aby zwykli userzy mieli wkład w gazetkę.

2. Horoskopy. Tego tutaj brakuje. W każdej gazecie, na ostatniej stronie mieści się horoskop dla każdego. Nie chodzi o to, aby wyjaśniać po kolei komuś każdy dzień w miesiącu, ale dwa zdania dla każdego znaku zodiaku.

3. Geniusz miesiąca oraz żart miesiąca. Prosty pomysł, zamieszczenie filmiku z YouTube, filmiku o treści humorystycznej, zgodnego z regulaminem oczywiście. Po to tylko, abyśmy mieli się z czego pośmiać wszyscy razem, sporo jest takich filmików, typu ruscy ganiający z piłami mechanicznymi, udając wyścigówki na pustyni.
No i żart, najśmieszniejszy żart (także zgodny z regulaminem) zamieszczony niedaleko pod filmikiem.

To by było na tyle, tak jak obiecywałem na początku nie rozpisywałem się tutaj. Gazetka jest jednym z najlepszych aspektów tego forum, podsumowuje wszystko co się działo. Dlatego chcę coś zrobić w kierunku, aby każdy znalazł tutaj coś dla siebie. Takie szczegóły, jak to co podałem wyżej, będą przydatne i zwrócą uwagę użytkowników. No zresztą, kto nie lubi oglądać rosyjskich profesjonalistów w akcji.

Jeszcze edit, mała próbka mojego pisania z pamiętnika.
Cytat:
Zamieszczone przez Kajman
24 wrzesień
2012
Poniedziałek
Kajman zbudził się dziś w dobrym nastoju, acz popsuł mu go widok gabinetu magii bez żadnych mikstur, same przedmioty i to do tego słabe. Nie ma to jak być zwiadowcą i znajdować same przedmioty w inteligencję. Minąłem się z powołaniem widać, wybierając tą klasę. W lochach nadal uparcie Ludojad nie chce zginąć, do tego opóźniają się nam lochy gildijne. Także Kajman dziś nie ma nastroju do pogaduszek, tylko miecie na arenie kogo popadnie. Ale że nosił wilka razy kilka, ponieśli i wilka, po poniesieniu porażki zarzucił fochem i tyle go widziałem. Przynajmniej grzybobranie mu idzie, dziennie ze dwie pomarańczowe pieczarki udaje mu się wyrwać. To tyle na dzisiaj, jak go spotkam to pozdrowię od was, oczywiście jeśli zechce się łaskawie do mnie odezwać.
Bywajcie.

Ostatnio edytowane przez Kajman ; 24-09-2012 o 16:50
Stare 23-09-2012, 23:12
Awatar Archi
Archi Archi jest offline
Łowca Jeleni

Archi jest znany/a wszystkimArchi jest znany/a wszystkimArchi jest znany/a wszystkimArchi jest znany/a wszystkimArchi jest znany/a wszystkimArchi jest znany/a wszystkim
Domyślnie

Na jutro muszę napisać wypracowanie na polski, a że nie można sobie ot tak olać bez powodu to postanowiłem napisać ten artykuł i zgłosić swoją osobę na stanowisko redaktora. Tyle tytułem wstępu.

Także po kolei:
Co ja bym zmienił?
Ogólnie jest w miarę w porządku. Brakuje mi jedynie słów tak "od serca". Wiadomo, mamy wywiady, ale to jest tylko jedna taka rzecz. Przydały by się opinie, recenzje filmów (którymi nota bene mógłbym się zająć, ponieważ sporo oglądam), o których mowa w gazetce. Albo komentarzy odnośnie tego, co działo się w ostatnich dniach. No i nie ma żadnych artykułów tematycznych i tu przychodzi czas na moją propozycję. Panie i panowie, mam zaszczyt przedstawić przykładowy artykuł, którego autorem jestem wspaniały ja.

"Z Archim przez świat IT"

Wrzesień nie obył się bez sporów internetowych gigantów. Google znowu pod naciskiem, ale do tego powinniśmy być już przyzwyczajeni. Allegro, który jest monopolistą polskich aukcji internetowych oskarżyła Google o dyskryminację wobec swojego serwisu Tablica.pl.
-Jesteśmy zdania, że poprzez modyfikację algorytmu wyszukiwania Google bezpodstawnie dyskryminuje serwis Tablica.pl. Jesteśmy zaniepokojeni sposobem, w jaki Google wykorzystuje swoją pozycję dominującą i podejmuje arbitralne działania wobec Tablicy, bez ponoszenia za nie jakiejkolwiek odpowiedzialności i bez przestrzegania zasady jawności postępowania- Hein Pretorius, CEO Grupy Allegro.

Także Facebook wypowiada walkę gigantowi. Walkę na reklamy. Serwis społecznościowy może zaoferować przyszłym reklamodawcą dotarcie do odpowiednich grup społecznych. Przecież podałeś swoją płeć, wiek, klikałeś w Lubię to, a Facebook "nigdy nie zapomina". To teoretycznie daje dużo większy sukces reklamy niż AdSense wyszukiwarkowego koncernu. Czy to znaczy, że Zuckerberg ma asa, podczas gdy Google króla? Możliwe, ale jak będzie zobaczymy.

W tym miesiącu zanotowany został absolutny rekord świata. Mowa o klipie, który chyba wszyscy znają. Gangnam Style. Teledysk rapera Psy zyskał niespotykaną popularność. Odnotowano to nawet w Księdze Rekordów Guinnessa. Ilość wyświetleń klipu wynosi ponad 255 milionów i ciągle rośnie, a ilość głosów na tak sięga 2,54 milionów. Nikt inny w całym serwisie YouTube nie zdobył takiej ilości fanów.

W nadchodzących dniach przedstawiony zostanie nowy tablet Nexus7 od Google. Premiera zaplanowana jest na 25 września. Wyposażony zostanie w system Android 4.1, układ Tegra 3 T30L 1.2GHz oraz ekran IPS o rozdzielczości 1280x800.

Wrześniowe premiery ze świata gier:
11.09 - Tekken Tag Tournament 2 [bijatyka] dostępny na Xbox360, PS3, WII U
15.09 - Uprising44: The Silent Shadows [rts] dostępny na PC, Xbox360
20.09 - Torchlight II [rpg] dostępny na PC
i nadchodzące:
25.09 - World of Warcraft: Mists of Pandaria [mmorpg] dostępny na PC
28.09 - War of the Roses [akcja] dostępny na PC
28.09 - FIFA 13 [sportowa] dostępny na PC, Xbox360, PS3, WII, PS2, PSP, 3DS, DS, PS Vita
Także macie w co grać

I na koniec zestaw miesiąca, dla tych, którzy lubią sobie poskładać własną maszynkę:
MOBO: Asrock 970 Extreme3 AMD 970
CPU: AMD Phenom II 965
COOLER CPU: SilentiumPC Fortis HE1225
GPU: Gigabyte/Sapphire Radeon HD7870 2GB
RAM: Goodram DDR3 8GB(2x4GB) 1333MHz CL9
PSU: Be Quiet L8 530W
HDD: Seagate Barracuda 500GB SATA3 (ST500DM002)
cena ~2000zł
Stare 27-09-2012, 14:08
Awatar alaxo2
alaxo2 alaxo2 jest offline
Błądzący

Gilde: Mroczny Elf
alaxo2 jest na właściwej drodze
Domyślnie

Zgłaszm się przepraszam ale ważniejsze wysłałam na priv.
Stare 20-10-2012, 21:40
Awatar Wenglor
Wenglor Wenglor jest offline
Błądzący

Gilde: Alliba
Wenglor niedługo okryje się sławą
Domyślnie

Co chciał bym zmienić ?

1. Chciał bym aby został wprowadzony nowy dział w gazetce tzn. "Kawały"
2. Farty i Niefarty - nowy dział.
3. Ciekawostki z kraju i ze świata.

- Aresztowano hakera, który włamywał się do smartfonów

20-letni haker samouk, który dzięki rozsyłanym na smartfony wirusom wyłudził niewielkie kwoty od ponad 17 tys. ludzi, został aresztowany w Amiens na północy Francji. W sumie jego łupem od 2011 roku padło pół miliona euro.

Haker, który pracował z domu rodziców, rozsyłał swoim ofiarom darmowe aplikacje, do złudzenia przypominające oryginalne - poinformowała prokuratura. Po ściągnięciu takiej aplikacji wirus wysyłał bez wiedzy użytkownika SMS z płatnością na specjalne konto. Inne programy ściągały kody dostępu do internetowych serwisów hazardowych lub z grami, do których zapisane były ofiary hakera.

20-latek, choć nigdy nie studiował informatyki, przez prokuraturę został opisany jako wyjątkowo zdolny.

Młody mężczyzna przyznał się do winy. Twierdzi, że kierował się nie chciwością, ale miłością do komputerów i marzeniem, by zostać programistą.

Według BBC, najbardziej narażone na ataki były urządzenia korzystające z oprogramowania Google'a.

Ostatnio edytowane przez Wenglor ; 20-10-2012 o 21:42

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów