Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Offtopic > Muzyka

Muzyka Nowości, imprezy, ciekawostki i wiele innych ze światka audiofilów.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 12-03-2017, 21:15
Nuriel
Gość

Domyślnie Muzyka klasyczna.

Cześć wszystkim :>

Czy znajdzie się tutaj ktoś lubiący się czasami zatracić w dźwiękach muzyki klasycznej?
Jeśli chodzi o mnie, to jeszcze do niedawna zupełnie to do mnie nie przemawiało, ale od jakiegoś czasu coraz częściej wybieram ten właśnie rodzaj muzyki. Czasami naprawdę potrafi poprawić humor, pozwolić się zrelaksować, odciąć od świata.
Zazwyczaj słucham czego popadnie (najczęściej jakichś kompilacji na YT. typu The best of Bach). Czasami też wyszykuję sobie jakieś pojedyncze utwory, o których wyczytam na Wikipedii, że są najważniejszymi danego kompozytora. Zdecydowanie nie jestem jeszcze znawcą i co chwilę łapię się na tym, że nie znam jakiegoś znanego kompozytora, ale z każdym dniem moja wiedza się powiększa. Najbardziej do gustu przypadły mi utwory, w których duży udział mają instrumenty smyczkowe, dlatego szybko polubiłem Bacha, Vivaldiego.

Liczę, że znajdzie się ktoś chętny podzielić się wrażeniami o takiej muzyce :>
Odpowiedz z cytatem
Stare 27-03-2017, 12:30
Awatar dezmont1
dezmont1 dezmont1 jest offline
Szukający drogi

dezmont1 jest na właściwej drodze
Domyślnie

Jakieś 5 lat temu, gdy byłem jeszcze w gimnazjum, to kupiłem płytę z 20 kawałkami Haendela w Empiku, tak z ciekawości. Powiem, że nie ujęła mnie taka muzyka. Chociaż jest kilka kompozycji klasycznych, które przypadły mi do gustu, np. Sonata Księżycowa Bethovena.
Odpowiedz z cytatem
Stare 20-04-2017, 18:04
Awatar miniu9988
miniu9988 miniu9988 jest offline
Szukający drogi

Miejscowość: Obóz na bagnie
miniu9988 jest na właściwej drodze
Domyślnie

zawsze lubiłem słuchać ścieżki dźwiękowej do WP albo Hobbita Howarda Shore nie wiem może słuchałeś jakikolwiek jego utwór

Każdy chce mieć władzę, każdy chce mieć hajs
Każdy o tym tu śni, każdy o tym tu śni...

Odpowiedz z cytatem
Stare 22-04-2017, 01:06
Awatar razor
razor razor jest offline
Legion talentów
Zasłużony dla forum

razor jest wspaniałym przykłademrazor jest wspaniałym przykłademrazor jest wspaniałym przykłademrazor jest wspaniałym przykłademrazor jest wspaniałym przykładem
Domyślnie

Muzyka klasyczna jest świetna jeśli chce się odpocząć. Chociaż na co dzień preferuję raczej cięższe brzmienia to do muzyki klasycznej wracam bardzo często.
Można się przy niej naprawdę zrelaksować. Moim ulubionym utworem z pewnością jest Clair de lune Claude'a Debussy'ego. Przesłuchałem już setki razy i wciąż do niego wracam. Polecam każdemu :P

Jeśli chcesz mogę podesłać Ci całą listę pozycji wartych uwagi (moim zdaniem, lista czysto subiektywna) ale to już jutro bo dziś muszę już powoli się zbierać.
Odpowiedz z cytatem
Stare 22-04-2017, 11:55
Awatar murat
murat murat jest offline
Definicja dyskusji

Miejscowość: Rzeszów
murat jest wspaniałym przykłademmurat jest wspaniałym przykłademmurat jest wspaniałym przykłademmurat jest wspaniałym przykłademmurat jest wspaniałym przykładem
Domyślnie

Muzyka klasyczna Mozart Beethoven Bach itp miałem przesyt tego na lekcjach muzyki mi się osobiście nie podoba
Stare 22-04-2017, 17:08
Nuriel
Gość

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez razor
Moim ulubionym utworem z pewnością jest Clair de lune Claude'a Debussy'ego. Przesłuchałem już setki razy i wciąż do niego wracam. Polecam każdemu :P
W pełni się zgadzam. Może nie jest to mój ulubiony utwór, ale bardzo go lubię.

Cytat:
Zamieszczone przez razor Zobacz posta

Jeśli chcesz mogę podesłać Ci całą listę pozycji wartych uwagi (moim zdaniem, lista czysto subiektywna) ale to już jutro bo dziś muszę już powoli się zbierać.
Bardzo chętnie :)
Cytat:
Zamieszczone przez Lordek
Muzyka klasyczna Mozart Beethoven Bach itp miałem przesyt tego na lekcjach muzyki mi się osobiście nie podoba
Mi też na lekcjach muzyki w podstawówce czy gimnazjum się taka muzyka nie podobała. Musiałem do tego dojrzeć i spróbować znaleźć w niej "to coś" na własną rękę, nie będąc do niczego zmuszanym.

Ostatnio edytowane przez Nuriel ; 22-04-2017 o 17:11
Odpowiedz z cytatem
Stare 26-04-2017, 20:21
Awatar dezmont1
dezmont1 dezmont1 jest offline
Szukający drogi

dezmont1 jest na właściwej drodze
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez lordek Zobacz posta
Ha, ha, widzę że nie tylko u mnie. A potem sprawdzian ze znajomości poszczególnych utworów
Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów