Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Offtopic > Muzyka

Muzyka Nowości, imprezy, ciekawostki i wiele innych ze światka audiofilów.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 16-11-2016, 15:23
Nuriel
Gość

Domyślnie 12 Albumów, które zabrałbyś/zabrałabyś ze sobą na bezludną wyspę.

Tak jak w temacie. Chociaż nie bardzo chodzi o to, by tylko wypisać te albumy i koniec, ma to raczej skłonić Was dyskusji. Można się dopytywać dlaczego ten, a nie inny, krytykować innych, chwalić ich za dobry gust czy też próbować wyperswadować innej osobie, że jej gust jest beznadziejny. Co tylko chcecie, można się kłócić nawet, byle w miarę kulturalnie (kulturalna kłótnia... to ci dopiero ciekawe :>).

To może ja zacznę. Gusta mi się zmieniają, ale na tę chwilę taka lista prezentowałaby się następująco:

Na początek moje najukochańsze albumy symfoniczno-metalowe (tak zwana metal opera). Trochę mi smutno, bo kocham ich więcej niż jestem w stanie tu upchnąć.

1. Nightwish - Oceanborn.
2. Nightwish - Endless Forms Most Beautiful.
3. Haggard - Tales of Ithiria.
4. Epica - The Quantum Enigma.
5. Therion - Les Fleurs du Mal.
Na dokładkę trochę celtyckiego metalu :>
6. Eliveitie - Origins

Troszeczkę rocka, żeby nie popaść w monotonie.
7.Green Day - American Idiot
8. Aerosmith - Dream on
9. Disturbed - Immortalized - to chyba nie jest rock, ale dobra. W sumie nie wiem hard rock, może haevy metal :}

I na koniec inne takie, żebym miał muzykę na każdą okazję.

10. Bob Marley - Exodus
11. Enya - Watenmark
12. Jakaś płytka z utworami Bacha :>

Trochę krzywdzące to dla innych zespołów, ale cóż. W sumie mogłem napisać, że 50 albumów

Przy wyborze muzyki zazwyczaj kieruję się w pierwszej kolejności właśnie aspektem muzyczny, dopiero potem próbuję dojść do tego o czym oni śpiewają. W przypadku np:. Haggardu, czy Therionu nie mam kompletnie pojęcia o czym są ich teksty, ale kocham te zespoły. W podanych albumach nie ma żadnych nudnych kawałków, są niesamowite i potrafią całkowicie oderwać od świata. Nie mam ochoty zgłębiać się we francuski czy niemiecki żeby to odszyfrowywać. Ale jak już bym był na tej bezludnej wyspie, to miałbym może na to czas i by mi się nie nudziło przez długi czas. Oczywiście nie zawsze tak jest, albumy Nightwisha podałem na pierwszym miejscu ze względu właśnie na teksty. Tutaj zadałem sobie trud z próbą dojścia o co w nich chodzi i utożsamiam się z nimi całkowicie. Tak to dziwne, dawać pierwsze miejsce zespołowi tylko dlatego, że jestem leniwy i nie mam ochoty tłumaczyć piosenek innych zespołów. Cóż...
Metal symfoniczny jest muzyką, którą kocham całym sercem. Można w niej odnaleźć bogate brzmienie różnych instrumentów, niesamowite kompozycje, a to wszystko zmieszane z gitarowymi riffami. W połączeniu - mieszanka wybuchowa, która daje niesamowitą wręcz energię.

Pozycje 7-9 wybrałbym dlatego, że je po prostu lubię. Zarówno teksty i muzykę. Nie odnajduję w tych albumach żadnych nudnych kawałków i za każdym razem gdy ich słucham są tak samo ciekawe jak za pierwszym razem.

Pozostała część... Bob Marley, bo jego muzyka poprawia humor. Tak po prostu. Jest taka odprężająca, można się przy niej zatracić i złapać się na tym, że się podśpiewuje do rytmu.
Enya i Bach... no cóż. To takie wyciszające i relaksujące. Pomaga zasnąć ostatnio nawet leczyłem Bachem ból głowy (i to skutecznie). Ponadto polecam do tego, by przy tym sobie porozmyślać.

Tu tu tu. Ktoś zainteresowany dyskusją?
Odpowiedz z cytatem
Stare 16-11-2016, 16:46
Awatar gruby125
gruby125 gruby125 jest offline
Nietykalny

Miejscowość: G Games Studios Poland
gruby125 jest naprawdę dobry/agruby125 jest naprawdę dobry/agruby125 jest naprawdę dobry/a
Domyślnie

Ja to same rapsy ^^
Na każdy miesiąc po płytce? Spoko.
Nuriel, nie moje klimaty, to sie nie wypowiem.
1. Słoń - Chore Melodie
2. Słoń - Demonologia
3. Słoń - D2
4. Kali - 50/50
5. Kali - Gdy Zgaśnie Słońce
6. Kali - Sentymentalnie
7. Kali - Krime Story (polecam książke)
8. Ganja Mafia - Wiesz Co Sie Kruszy
9. Ganja Mafia - Wiesz Co Sie Kręci
10. Kaen - Piątek 13-go
11. Kaen - Od kołyski aż po grób
12. Bezczel - Słowo Honoru

"Życie jest jak gra w pokera. Jeden niewłaściwy ruch i tracisz wszystko"
Gruby ^^

Gruby (Małomózgus-Maximus) Gatunek człowieka z miliardami zainteresowań. Jego głównymi zainteresowaniami są: denerwowanie ludzi, pisarstwo amatorskie, denerwowanie ludzi, słuchanie muzyki, denerwowanie ludzi, projektowanie gier, oraz denerwowanie ludzi. Warto wspomnieć, że nie dokańcza niczego, oprócz denerwowania innych. Wzrost ok. 170 cm i podejście typu "nic-nie-wiem-ale-się-wypowiem".
Odpowiedz z cytatem
Stare 16-11-2016, 17:24
Awatar sztach
sztach sztach jest offline
Sum
Pogromca labiryntu

Miejscowość: Moja ambona mieści się teraz w krainie zwaną Chromeria, blisko jakiegoś czarnego piekła pryzmata.
sztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkim
Domyślnie

Nuriel - czemu bierzesz najgorszy album Disturbed jaki powstał... jak już to the sickness albo indestructible...

Ja bym wziął:

1. Slipknot .5 the gray chapter
2. RATM - bombtrack
3. Sepultura - Arise
4. Metallica - Death Magnetic
5. System of a down - System of a down
6. Pantera - Cowboys from Hell
7. Nailbomb - Point Blank
8. XD Project - Hardbass Wadowice
9. Coma - Zaprzepaszczone Siły Wielkiej Armii Świętych Znaków
10. Luxtorpeda - Robaki
11. Korn - Take a look in the mirror
12. Slipknot - Iowa
Antoni de Rivarol
Jak tam zamachy?
Odpowiedz z cytatem
Stare 16-11-2016, 18:45
Nuriel
Gość

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez sztach Zobacz posta
Nuriel - czemu bierzesz najgorszy album Disturbed jaki powstał... jak już to the sickness albo indestructible...

Będę polemizował.
Gdyż... ten album jest najlepszy i to z całkiem sporą przewagą nad hmm... Asylum? W sumie nie wiem, wszystkie inne są równie dobre. Bym podał jakieś argumenty, ale przyznam się bez bicia, że nie umiem Po prostu jest najlepszy i tyle

Co do Twoich propozycji, to ta Metalica jedynie trafia trochę w moje gusta

I masz minusa za tego Slipknota *Myśli... "Jak można tego słuchać?"

Ps. Gruby, niestety rap to też nie moje gusta. Może sobie coś tam popatrzę potem, czasami lubię zaskoczyć czymś moje uszy.
Odpowiedz z cytatem
Stare 16-11-2016, 19:04
Awatar gruby125
gruby125 gruby125 jest offline
Nietykalny

Miejscowość: G Games Studios Poland
gruby125 jest naprawdę dobry/agruby125 jest naprawdę dobry/agruby125 jest naprawdę dobry/a
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Nuriel Zobacz posta
Ps. Gruby, niestety rap to też nie moje gusta. Może sobie coś tam popatrzę potem, czasami lubię zaskoczyć czymś moje uszy.
To jeśli chcesz się zaskoczyć, zacznij od Słonia xDD

"Życie jest jak gra w pokera. Jeden niewłaściwy ruch i tracisz wszystko"
Gruby ^^

Gruby (Małomózgus-Maximus) Gatunek człowieka z miliardami zainteresowań. Jego głównymi zainteresowaniami są: denerwowanie ludzi, pisarstwo amatorskie, denerwowanie ludzi, słuchanie muzyki, denerwowanie ludzi, projektowanie gier, oraz denerwowanie ludzi. Warto wspomnieć, że nie dokańcza niczego, oprócz denerwowania innych. Wzrost ok. 170 cm i podejście typu "nic-nie-wiem-ale-się-wypowiem".
Odpowiedz z cytatem
Stare 26-12-2016, 00:09
Awatar miniu9988
miniu9988 miniu9988 jest offline
Szukający drogi

Miejscowość: Obóz na bagnie
miniu9988 jest na właściwej drodze
Domyślnie

Przedmowa: jako że moja gusta uderzają najbardziej w rap i muzykę elektroniczną znajdzie się kilka albumów które są ich totalnym przeciwieństwem

To lecim

1. White House Records - Kodex V - czyli pierwsza płyta która przychodzi mi do głowy, generalnie jest to najlepsza płyta jaką słyszałem kiedykolwiek

2. Donatan - Równonoc. Słowiańska dusza - czyli druga rap płyta z której kawałek ''Nie lubimy robić'' słyszał chyba każdy, jeśli nie polecam nadrobić

3. KaeN - Od kołyski aż po grób - od tej płyty zaczęła się moja ''przygoda'' z kaenem, podoba mi się jego styl i tyle

4. Słoń - Demonologia II - obowiązkowa pozycja dla słuchacza rapu, generalnie wszystko co słonia to dobre

5. Metallica - Metallica czy jak kto woli Black Album - noo to jest coś, według mnie to ich najlepsza płyta i ''Nothing else matters'' to według mnie ich najlepsza piosenka i sukces nie do powtórzenia

6. Peja - Na serio - według mnie jego naj. składanka i naj. okres

7. Peja - Na legalu? - czyli rap a nie to co teraz xD

8. Sobota - Gorączka sobotniej nocy - ''Z buta wjeżdżam''

9. KęKę - Trzecie Rzeczy - ''Radomski styl''

10. Howard Shore - The Lord of the Rings: The Two Towers - czyli to o czym mówiłem jest to ścieżka dźwiękowa do Władcy Pierścieni: Dwie wieże, czasem taka odskocznia jest dobra zresztą lubię całe uniwersum Tolkiena więc.. Ale gdybym miał wybrać jedną z jego kompilacji były by to Dwie Wieże

11. Kali - 50/50 - wziąłbym, dużo gości czyli to co lubie

12. Skrillex - Recess - dubstep w pięknej postaci

no więc to jest moje 12 miechów

ps: fajny pomysł na wątek

Każdy chce mieć władzę, każdy chce mieć hajs
Każdy o tym tu śni, każdy o tym tu śni...

Odpowiedz z cytatem
Stare 27-12-2016, 11:22
rstrst rstrst jest offline
Zbanowany

rstrst jest na właściwej drodze
Domyślnie

u mnie raperkowo:

Liroy - Alboom
Kaliber - 3:44
Eldo - Psi
Sitek - Wielkie Sny
Paluch - Ostatni Krzyk Osiedla