Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Shakes&Fidget - Gra > FAQ - najczęściej zadawane pytania

FAQ - najczęściej zadawane pytania Spis wskazówek i poradników, dzięki którym nie zabłądzisz w naszym fantastycznym świecie.

Zamknięty wątek

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 23-09-2010, 03:45
shinu
Gość

Domyślnie By żyło nam się lepiej. Przeczytaj

Edit:
-spoilery

Witam.

Z góry bardzo proszę o przeczytanie:)

Miałem ostry dylemat gdzie ten temat założyć, czy tutaj czy w dziale "rozmowy ogólnie" - padło na pomoc i pytania z racji większej oglądalności.

Nie traktujcie tego tematu jako następnego lamentu i narzekania, chce jedynie przybliżyć wam trochę podstawowych zasad odnośnie komunikacji międzyludzkiej. Nie ma tego dużo, a wierze ze pomoże nam to w budowaniu naszej malej społeczności w milej atmosferze:)
Zawre wszystko w podpunktach, łatwiej i przejrzyściej.

1.
Nigdy nie staraj się perswadować komuś swoich racji, tym bardziej jeżeli cala Twoja wiedza w omawianym zagadnieniu, opiera się jedynie na Twoich domysłach.
Każdy jest wolnym człowiekiem, posiadającym własne zdanie z prawem do grania czy postępowania tak jak uważa za słuszne. Oczywiście niektóre rzeczy reguluje nasze prawo:)

2.
Zwracając się do drugiej osoby, Pisz zawsze jego nick/imię czy zwrot bezpośredni typu: Cie, Tobie, Ci. Z dużej litery. Nie robiąc tego okazujesz brak szacunku dla swojego rozmówcy. Jedna mała litera a potrafi znacznie poprawić "komfort" rozmowy.

3.
Nie wyzywaj innych, nie staraj się wybić ponad nich, nie pisz nic co by Ciebie uraziło, gdybyś usłyszał to od innego usera. Prowadź dyskusje na poziomie, poparta argumentami* (patrz pkt1). Zaś jeśli szukasz mocnych wrażeń - wyjdź na ulice i strzel kogoś w papę, internet nie jest miejscem na odreagowywanie codziennych problemów, wręcz takie zachowanie jest oznaka słabości i tego jak niedojrzali jesteśmy.

4.
W pradawnych księgach pisali o mistycznej wiedzy, wiedzy którą posiada jedynie garstka, najwyższych ranga tybetańskich mnichów, ukrywających się przed światem na najwyższych i najtrudniej dostępnych górach. Moc którą władają sprawia, ze ich pismo jest o stokroć czytelniejsze od pisma zwykłego śmiertelnika, co prowadzi do ogólnego zrozumienia i jedności umysłu z kartka papieru. Czy jesteś gotowy wyruszyć w te przerażającą podroż po google-górach i poznać tajniki " magii PRZECINKA szczwanego lisa"??

złoto - 100.000
doświadczenie - 5.000.000
+ "pas mistrza przecinka"
wszystkie cechy +500

|Akceptuj misje| |Akceptuj misje|

tak, proszę was bardzo stawiajcie przecinki, często gęsto pisząc post zlewacie wszystko w 1 kupę, naprawdę bardzo ciężko coś takiego zrozumieć.

Hint:

5.
Ostatnimi czasy, modnym stało się wytykanie innym, ze teksty które piszą, są z demotywatorów/komixxów, czy jeszcze innych zupełnie nie ciekawych stron.
Proszę was bardzo, zatrzymujcie takie uwagi dla siebie. Nie tylko z faktu ze mimo wszelkich waszych przekonań istnieją ludzie mądrzejsi, inteligentniejsi, bardziej oczytani itd itp od was, a niektóre teksty naprawdę potrafią wkurzyć.
Dodatkowo, tak naprawdę pokazuje to tylko ze Wy sami, cala wasza wiedzę o świecie, poglądach , muzyce czy sztuce - Czerpiecie wlasnie z tych durnowatych stron.

6.
O istnieniu opcji szukaj nie będę wspominał, pogodziłem się z faktem ze dla 90% użytkowników potrzeba by zorganizować prywatne 2 miesięczne szkolenie aby nauczyli się z niej korzystać. Ale zanim napiszesz post, przeleć palcem po tematach na 2-3 pierwszych stronach forum:) masz duże szanse ze znajdziesz odpowiedz na pytanie.

7.
ocen moja postać.

Do tego typu tematów nic nie mam, o ile nie pytacie o różdżkę na 5lvl czy postać na 7 lvl... zamiast pytać jak inni oceniają wasze pół godziny pracy, sprawdźcie jak wyglądają postacie w waszej klasie ale na wyższych poziomach.

Co lepsze, co gorsze

w zasadzie napisze to samo co wyżej, jeśli nie oczekujecie głębszej dyskusji na temat, skorzystajcie z gotowego tematu "co lepsze".

8.
Nie spamuj! nie zaczynaj z nikim rozmowy na temat dalece odbiegający od głównego wątku, autor pisząc dany post, liczy na rzetelna i wyczerpującą odpowiedz, ale nie o Twoim psie czy kocie.

9.
i Ostatnie, pierwotnie pierwsze:)
Korzystamy z forum, na którym używamy języka polskiego, 99% ludzi wypowiadających się tutaj jest z Polski i drugie tyle w niej mieszka.
Uszanuj swój język i pisz zgodnie z zasadami ortografii.

Osobom wybraniającym się zaświadczeniem o dysleksji przypominam ze aby papier był prawomocny, wymagana jest znajomość wszystkich zasad ortografii, jeżeli już je znacie, to korzystajcie z tej wiedzy. Tak jak jeden trening boksu nie czyni z was zawodników, tak samo zaświadczenie bez pracy nad sobą nie robi z was dyslektyków, a leniami. Sam jestem dyslektykiem, a znajduje zawsze te parę sekund na sprawdzenie w google poprawnej pisowni (ewentualnie w wbudowanym słowniku w przeglądarce)

dodam jeszcze ze tracicie, naprawdę sporo tracicie w oczach innych, pisząc post z 5 błędami w zdaniu.

Ostatnia deska ratunku jest nauka języka angielskiego, jest dużo prostszy, po czym przeniesienie się na anglojęzyczny serwer gry/forum

hint:
zawsze sobie wpierw odmien. przyklad + zasada

Ó piszemy kiedy wymienia się na e lub o.
Ó piszemy w zakończeniach -ów, -ówka, -ówna.

wyjątek: skuwka, wsuwka, zasuwka

Ó nie piszemy nigdy na końcu wyrazów

U piszemy w zakończeniach -un, -unek, -unka, -utki, -uszka, -uszek, -uch, -ula, -ulka, -ulec, -us
U piszemy w zakończeniach czasowników -uję, -ujesz, -uje.

Ch piszemy kiedy wymienia się na sz.
Ch piszemy po s.
Ch piszemy na końcu wyrazów.

H piszemy kiedy wymienia się na g, z, ż.

Rz piszemy po spółgłoskach: b, d, g, ch, j, k, p, t, w, i wtedy kiedy wymienia sie na R
Rz piszemy w zakończeniach -arz, -erz (czyli nazwach zawodu)

Ż piszemy kiedy wymienia się na dz, g, h, s, z, ź.
Ż piszemy po l, ł, n, r.

I na koniec, niestety nie pamietam jak sie nazywa ten blad:) zdaje mi sie ze fonetyczny

Jesli tutaj dotarles, i przeczytales wszystko to bardzo Ci dziekuje za to uszanowanie moich 30minut pracy:)

mam nadzieje, ze dzieki temu chociaz czesc userow sie "zresocjalizuje" :)

pozdrawiam
Patryk

za bledy przepraszam, nie mam juz sil poprawiac:)

Ostatnio edytowane przez shinu ; 27-09-2010 o 14:43
Stare 23-09-2010, 06:28
EnemyUnkown EnemyUnkown jest offline
Szukający drogi

EnemyUnkown jest na właściwej drodze
Domyślnie

Myślę jednak że "Rozmówki ogólne" to dobry dział
Stare 23-09-2010, 07:56
Awatar beziax
beziax beziax jest offline
Wychodzący z cienia

beziax is an unknown quantity at this point
Domyślnie

jeśli przyjdziesz do mojej szkoły i będziesz to wygłaszał na każdej lekcji polaka to nie dosyć że dostaniesz kasiorę to jeszcze masz szansę nauczyć moją klasę kultury i reszty
ładny temacik :)
Stare 23-09-2010, 08:01
wampsf
Gość

Domyślnie

Nooo mnie się podoba ( Wydaje mi się że dzieci od 12 lat- do 14 powini to poczytać boo udają wielkich którymi nie są )
Stare 23-09-2010, 08:11
krys krys jest offline
Błądzący

krys jest na właściwej drodze
Domyślnie

Pięknie ujęte słowa, nic dodać nic ująć. Aby tylko inni z tych mądrości chcieli korzystać.
Stare 23-09-2010, 08:14
Awatar niegrzecznaSuczka
niegrzecznaSuczka niegrzecznaSuczka jest offline
Pomocna dłoń

Miejscowość: ★Lepiej uciekaj Bo tam będzie dzisiaj piekło
niegrzecznaSuczka niedługo okryje się sławą
Domyślnie Aniołek Śmierci !!!

zaiście urocze ...jednak się napracowałeś ..
ps : do wykrywania błędów jest Mozilla ;DD jejku

Ostatnio edytowane przez niegrzecznaSuczka ; 23-09-2010 o 08:16
Stare 23-09-2010, 08:53
shinu
Gość

Domyślnie

dziekuje wszystkim za slowa poparcia:)

teraz jak czytam to drugi raz to jest pare rzeczy ktore bym napisal inaczej i troche dodal, ale mysle ze tyle co jest wystarczy:)
Stare 23-09-2010, 10:11
Chaos Chaos jest offline
Zbanowany

Chaos jest na właściwej drodze
Domyślnie

@up
nie żebym się czepiał, ale jakoś nie widzę żebyś się stosował do swoich zaleceń. Tzn. Przecinki ogarniasz, ale chodzi mi o literę "ł" bo w poście wyżej zauważyłem jej brak około 3 razy.
Stare 23-09-2010, 12:27
shinu
Gość

Domyślnie

nigdzie w moich "zaleceniach" nie ma nic o ogonkach:) pisanie bez nich nie jest bledem ortograficznym.
Stare 23-09-2010, 19:32
Awatar Namli
Namli Namli jest offline
Pomocna dłoń

Miejscowość: Khazad Dum
Namli jest wspaniałym przykłademNamli jest wspaniałym przykłademNamli jest wspaniałym przykłademNamli jest wspaniałym przykłademNamli jest wspaniałym przykładem
Domyślnie

Brawo! Słuszne uwagi. Mam nadzieję, że temat będzie chętnie odwiedzany i czytany. Jeśli nawróci chociaż 10 osób to i tak się ucieszę :)

Serwer: 18
Profesja: Wojownik
Level: 330+
Gildia: Cztery Promile

Po co ja dalej w to gram?!
Zamknięty wątek

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów