Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Offtopic > Ogólnie

Ogólnie Tematy, których nie da się umieścić w powyższych działach, ale nie dotyczą one ani gry, ani forum.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 12-11-2017, 19:35
Awatar deli
deli deli jest online
ciaato

deli jest naprawdę dobry/adeli jest naprawdę dobry/adeli jest naprawdę dobry/a
Domyślnie Co wybrać? [PC/laptop]

Witammmm,

planuje zakup komputera lub laptopa, ale mam wątpliwości co wybrać.

Znalazłem taki komputer:

KLIK

I taki laptop:

KLIK

Jest tu ktoś kto się zna na komputerach? Umie rozróżnić różnice pomiędzy laptopem, a komputerem? Byłbym wdzięczny jakby ktoś doświadczony wyraził swoją opinię i doradził który sprzęt kupić. Jeśli macie jakiś lepsze sprzęt tak do 5 tysięcy złotych to podsyłajcie.

Zależy mi, żeby sprzęt szybko chodził, nie zacinał się po roku czasu używania oraz nie przycinało mi gier jak nagrywam jakiś programem... Teraz mam jakiś badziewie (laptop) za 2 tysiące i pierwszy rok wszystko pięknie... a teraz się trochę zacina. A jak nagrywam to już szkoda gadać, nie da się normalnie pograć.

Mam nadzieję, że ktoś pomoże mi podjąć dobrą decyzję.

Ostatnio edytowane przez deli ; 13-11-2017 o 16:28 Powód: (laptop)
Odpowiedz z cytatem
Stare 13-11-2017, 15:33
ElRyk ElRyk jest offline
Błądzący

ElRyk niedługo okryje się sławą
Domyślnie

Doradzic ktory dokladnie sprzet kupic to nie potrafie, jednak moge udzielic kilku ogolnych porad co do wyboru, bo to niestety bedzie seria kompromisow.

1. PC lub laptop - wydajnosc czy mobilnosc. Tu najwieksze znaczenie ma jak korzystasz ze sprzetu. PC to bedzie wielkie pudlo, ktore dosc trudno przenosic w inne miejsca. Laptop z kolei jest mniej przywiazany do jednego biurka jednak przy podobnej cenie bedzie zawsze duzo mniej wydajny od stacjonarnego bez wzgledu na to, co napisza w reklamie. Stacjonarny poradzi sobie tez z duzo wiekszym monitorem.

2. Matryca - przy laptopie z tego linku nie ma najwazniejszych informacji, jak np. typ matrycy. Teraz wszedzie podaja szerokie katy widzenia, jednak matryce typu TN, mimo dolaczanych do nich specyfikacji, wciaz je ignoruja i za nic nie chca sie do nich dostosowac. Sa sporo szybsze i w bardzo dynamicznych grach moze to robic roznice, ale przy patrzeniu pod katem widac przeklamania kolorow.
MAtryce blyszczace oferuja nieco zywsze kolory jednak odbicia swiatla moga naprawde przeszkadzac - moim zdaniem wylacznie matowa.

3. Napisales, ze po roku komputer Ci sie przycina. Jesli to nie sa nowsze gry z duzo wiekszymi wymaganiami, to problem nie lezy w mocy sprzetu a w jego utrzymaniu. W tym przypadku zwykle odkurzenie wnetrza czy zrobienie porzadkow w windows potrafi zdzialac cuda. Jesli nie bedziesz tego pilnowac, to po roku kazdy komputer zacznie sie przycinac. Szczegolnie jesli czesto cos instalujesz/odinstalowujesz.

4. Napisales badzieiwe za 2 tysiace... rok temu dalo sie w tej cenie zlozyc cos przyzwoitego. Nie mowimy o nowosciach w maks. rozdzielczosci i detalach, ale jakbys podal szczegoly, to moze okazaloby sie, ze wystarczy wymienic czesc bebechow a nie od razu calosc. Wyszloby taniej i czesto z lepszym efektem.

5. W przypadku nagrywania bardzo duze znaczenie ma dysk twardy. Przy takim budzecie zdecydowanie warto umiescic system operacyjny i programy wykonujace duza ilosc odzczytow/zapisow niewielkich porcji danych (np. ladowanie tekstur w grach) na dyku SSD - wzrost wydajnosci gwarantowany. Zapis nagrywanego filmu na drugim dysku (tu juz spokojnie wystarczy zwykly talerzowy) to dalsze poprawienie wydajnosci.
Odpowiedz z cytatem
Stare 13-11-2017, 16:32
Awatar deli
deli deli jest online
ciaato

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez ElRyk Zobacz posta

4. Napisales badzieiwe za 2 tysiace... rok temu dalo sie w tej cenie zlozyc cos przyzwoitego. Nie mowimy o nowosciach w maks. rozdzielczosci i detalach, ale jakbys podal szczegoly, to moze okazaloby sie, ze wystarczy wymienic czesc bebechow a nie od razu calosc. Wyszloby taniej i czesto z lepszym efektem.
.
Chodziło mi o laptopa. Sorki za wprowadzenie w błąd.

Arathel zaoferował pomoc w złożeniu komputera, zobaczymy co zdziała :)

Dziękuję za opinie.
Stare 14-11-2017, 00:06
Awatar Hath
Hath Hath jest offline
Szukający drogi

Miejscowość: Zawsze tam gdzie Ty
Hath niedługo okryje się sławą
Domyślnie

Wielkiej filozofii w tym wszystkim nie ma. Laptop oferuje słabsze osiągi, ale zapewnia mobilność. Desktop odwrotnie. Sam musisz zdecydować na czym Ci zależy.

Widzę, że zdecydowałeś się na desktopa. Najlepiej pokaż wypociny Arathela przed sfinalizowaniem zakupu.
Stare 14-11-2017, 17:58
Awatar Arathel
Arathel Arathel jest offline
Pomocna dłoń

Miejscowość: Lothlorien
Arathel jest nieoszlifowanym diamentemArathel jest nieoszlifowanym diamentem
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Hath Zobacz posta
Widzę, że zdecydowałeś się na desktopa. Najlepiej pokaż wypociny Arathela przed sfinalizowaniem zakupu.
Nie wiem czemu od razu wypociny, ale ok:) Ja dałem mu następującą propozycję, ale może ktoś znajdzie coś lepszego.

Intel Core i5-8400 6x2.8GHz, 9MB http://www.esc.pl/product_info.php?m...ducts_id=23847

SilentiumPC Fera 3 http://www.esc.pl/product_info.php?m...ducts_id=71332

GoodRam 8GB 3000MHz CL16 http://www.esc.pl/product_info.php?m...ducts_id=71755

MSI Z370 PC PRO http://www.esc.pl/product_info.php?m...ucts_id=299929

ZOTAC GeForce GTX1060 AMP! 6GB DDR5 http://www.esc.pl/product_info.php?m...ducts_id=73164

A-Data SP920 128GB SATA3 http://www.esc.pl/product_info.php?m...ducts_id=60820

Toshiba 1TB 7200rpm http://www.esc.pl/product_info.php?m...ducts_id=10326

SilentiumPC Brutus http://www.esc.pl/product_info.php?m...ducts_id=53843

Corsair CX550M 550W http://www.esc.pl/product_info.php?m...ducts_id=20327

Cena: ok. 4100 zł

Względem kompa, który podlinkował deli, ten zestaw ma SSD, lepszą kartę graficzną i trochę inny procek (z obecnej generacji). Patrząc na testy, to jest on porównywalny do i7 7700k.

Jak wspomniałem, to tylko propozycja, niech wypowiedzą się inni :)

"Ten, który walczy z potworami, powinien zadbać, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas."

Ostatnio edytowane przez Arathel ; 14-11-2017 o 18:11
Odpowiedz z cytatem
Stare 15-11-2017, 15:19
ElRyk ElRyk jest offline
Błądzący

ElRyk niedługo okryje się sławą
Domyślnie

Chwilowo nie mam czasu na sprawdzanie wszystkich rankingow, ale ten zestaw nie wyglada zle, choc tak na szybko 3 uwagi:
1. SSD 128GB na SATA - wlasciwe w tej samej cenie sa A-Data M.2 SU800 128GB SATA3 albo GoodRam CX300 120GB, ktore oferuja wieksze predkosci zapisu.

2. Pamiec RAM. Ten procesor ma 2-kanalowy kotroler pamieci, wiec najlepiej pamieci dawac parami. Tak wiec albo 2x 4GB albo 2x 8GB. W taj chwili moj komputer zuzywa srednio 7-10GB RAM - przegladarka dosc mocno obciazona (m.in. 3 serwery S&F) plus jakies MMO. Program do nagrywania filmikow tez swoje pochlonie. Plik wymiany, nawet na SSD, bedzie zawsze duzo wolniejszy, wiec obecnie 16GB wydaje sie optymalne, choc juz widzialem gry, ktore maja to w wymaganiach.

3. Procek ma 65W. Bez OC, a nawet z lekkim OC, boxowe chlodzenie z powodzeniem powinno sobie poradzic. Mozna troche obciac koszt albo przerzucic na pkt. 1 albo 2.
Odpowiedz z cytatem
Stare 15-11-2017, 18:45
Awatar Hath
Hath Hath jest offline
Szukający drogi

Domyślnie

Tak na szybko kilka uwag ode mnie. Szczegółowo postaram się rozpisać wkrótce.

Dysk tylko i wyłącznie ssd pod PCle. Wszystko inne pozostaje daleko, daleko w tyle jeśli chodzi o prędkości zapisu i odczytu.

Pamięć ram jak najbardziej w dualu. Najlepiej dwie kości tego samego producenta o takich samych parametrach.

Jeśli chodzi o zasilacz to absolutnie nie zgadzam się z poprzednią wypowiedzią. Nigdy nie bierz zasilacza boxowego. Zazwyczaj jest to chinszczyzna niskiej jakości, a deklarowana moc zasilacza nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Zasilacz jest wtedy najsłabszym ogniwem całej układanki co za tym idzie, zasilacz pada często uszkadzajac inne podzespoły.
Jeżeli już miałbyś na czymś zaoszczędzić to nigdy nie na zasilaczu.
Moim zdaniem 550-600W to absolutne minimum.

Ostatnio edytowane przez Hath ; 15-11-2017 o 18:53
Odpowiedz z cytatem
Stare 17-11-2017, 20:29
Awatar deli
deli deli jest online
ciaato

Domyślnie

Komputer już zamówiłem. Coś takiego:

Stare 17-11-2017, 21:23
Awatar Kuszu
Kuszu Kuszu jest offline
Tajemnica wiedzy
Zasłużony dla forum

Miejscowość: Przybywam z plateny Kuszex
Kuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumyKuszu ma wiele powodów do dumy
Domyślnie

Komp na czasie typowo pod gry. Bardzo dobry jednakże karta graficzna to straszna krowa i trochę przepłacasz mimo wszystko za nią.
Stare 17-11-2017, 23:59
Awatar Hath
Hath Hath jest offline
Szukający drogi

Domyślnie

Pamięci mają najniższe z możliwych taktowanie, jakie istnieje dla ddr4. Brak dysku ssd w sprzęcie dla gracza to kompletne nieporozumienie moim zdaniem.

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów