Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Forum organizacyjne > Wszystko w jednym, czyli Gazetka SFGame

Wszystko w jednym, czyli Gazetka SFGame Inaczej zbiór i podsumowanie informacji w ciągu miesiąca z domieszką zabawy i śmiechu.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 16-09-2017, 16:23
Awatar MiXerek
MiXerek MiXerek jest offline
Diabełek

Miejscowość: Wrocław
MiXerek jest wspaniałym przykłademMiXerek jest wspaniałym przykłademMiXerek jest wspaniałym przykłademMiXerek jest wspaniałym przykładem
Domyślnie Numer 48.

Miłej lektury 48. numeru forumowej gazetki! Mamy nadzieję, że wszyscy będą w stanie ją przeczytać po Oktoberfescie.

Dzisiaj mamy 7. października, czyli 280 dzień roku. Do końca roku pozostało 85 dni. Coraz zimniej na dworze/na polu. Czas wykopek ziemniaków/pyrów. Ehhh... Po co ja to piszę? Nietypowe święta!

Nietypowe święta:
10. października - Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego i Światowy Dzień Owsianki - nie ma nic lepszego niż ukojenie nerów ciepłą owsianeczką :)
11. października - Dzień Wychodzenia z Szafy
13. października - Światowy Dzień Jaja. Smacznego.
15. października - Światowy Dzień Białej Laski - posiadacze czarnej będą musieli obejść się smakiem.
20. października - Dzień Pasztecika Szczecińskiego
21. października - Dzień Bez Skarpetek - specjalnie dla wszystkich letnich Januszy.
22. października - Światowy Dzień Osób Jąkających i Dzień CAPS LOCKA. Combo: BABABABARDZO FAJNY DZIEDZIEŃ.
31. października - Dzień Rozrzutności i Światowy Dzień Oszczędzania. Idealne połączenie.

Dzisiaj urodziny obchodzą forumowicze:

• Wilwarin (46 );
  • Kyuubi X;
  • Patryk7557.

A imieniny obchodzą posiadacze takich imion:

Justyna, Marek, Amelia oraz Amalia, Apulejusz, August, Bachus, Bakchus, Blanka, Marceli, Maria, Mateusz, Rodsław, Rosława, Rościsława, Sergiusz, Stefan, Tekla, Mirela.

Wszystkiego najlepszego!

... czyli dalszy ciąg przygód tytułowych bohaterów naszej wspaniałej gry

...Czyli po prostu ranking najlepszych graczy i gildii na danym serwerze.

Wyróżnienia:

Wyróżnienie za najwyższy poziom otrzymuje gracz jur666 (s9). Wbił on do tej pory 464 level.

Wyróżnienie za największą ilość czci w rankingu postaci otrzymuje gracz Anabell (s3) za cześć wynoszącą aż 1.169.095 punktów!

Gildia, która posiada największą ilość czci (74.853), to ZabójczePomidory z serwera 6.

Liderom poszczególnych kategorii gratulujemy takich osiągnięć!

Uwaga!
Jeżeli jesteś skłonny/a do bezinteresownej pomocy i chciałbyś/ałabyś pomóc w tworzeniu rankingu serwerów, to prosilibyśmy abyś wysłał/a nam dane ze swojego serwera, zgodnie z wzorem zamieszczonym niżej:

Wiadomości z informacjami z serwera prosimy o przesłanie do redaktora MiXerek. Aby nie robić śmietnika ze skrzynki, prosilibyśmy o tytuł wiadomości "Ranking serwerów - serwer x". Dziękujemy.

... czyli po prostu największe nieszcęście i szczęście miesiąca.

W tym miesiącu największym farciarzem okazał się dw1998.

Natomiast największym pechowcem okazał się Murat.

W tym numerze wywiad z Muratem przygotował dla was Nuriel.

Cytat:
Zamieszczone przez Nuriel
Nuriel: Cześć. Na początek może powiedz coś o sobie.
murat: Mam na imię Krzysztof i mam 15 lat. Interesuję się grami na konsole i serialami telewizyjnymi - głównie tureckimi. Poza grą w sf game gram w pozostałe produkcje PG, które niestety zostały porzucone. Szkoda bo miały potencjał. Ale pomimo tego że twórcy i tak w nie gram i nie zamierzam przestać, może kiedyś uda mi się wbić w nich do topki.
Nuriel: Hmm. Skoro już wspomniałeś o innych grach PG, to może od tego zaczniemy. Co Ci się w nich podoba/nie podoba i dlaczego, według Ciebie, Playa je porzuciła?
murat: Bloodmoon jest bardzo fajny ale niestety pełno w nim błędów językowych i technicznych, na dłuższą sprawę robi się monotonny bo jest za mało wyzwań dla graczy. Wiele aspektów jak np. kryjówka jest niedopracowanych. Gra od prawie 2 lat jest nierozwijana, podejrzewam że twórcy uznali grę jako niewypał i porzucili. No i tak niestety zostało. Ja gram od niedawna łowcą - mam 30 poziom.
Po za tym gram jeszcze w SoccerStar. Mechanika tu jest prosta i sprowadza się tylko do treningu i nastawiania pracy. Tam sytuacja jest troszkę lepsza bo codziennie ktoś loguje się na forum przez co jest jakaś namiastka aktywności bo Sendilkelm pilnuje porządku.
A na forum Bloodmoon nigdy nikogo nie ma nawet moderatorów a jest ich dwóch, logują się raz na jakiś czas.
Na forum SS poznałem graczy którzy zaprosili mnie o klubu na w 2 w czołowej lidze.
Na razie nie mamy nowości w tych dwóch grach ale mam nadzieję że to się zmieni.

Nuriel: A jak się zapatrujesz na nowy projekt Playa Games? Nie wiem czy to aktualne, ale słyszałem, że już pod koniec roku ma się pojawić nowa gra.
Jak myślisz, w jakim kierunku pójdą twórcy i czy zerwą ze starym schematem? Bo nie oszukujmy się - wszystkie produkcje PG są bardzo podobne do S&F.

murat: Gra strategiczna (bo tak określono Clash of Empires) wydaje się być fajnym pomysłem, ale umieszczenie tego w świecie sf to jest kontrowersyjna sprawa bo nie wiem właściwie jakby miało to się prezentować. Nie znam na razie szczegółów dot. nowego tytułu więc się nie wypowiem. Jeśli chodzi o kierunek działania PG liczyłbym na powrót do porzuconych projektów. Według mnie twórcy koncentrują się głównie na sf game a pozostałe tytuły zignorowali i liczyłbym że po premierze Clash of Empires o ile taka nastąpi to się zmieni.
Nuriel: Przejdźmy już może do S&f.
Tradycyjne pytanie: jak trafiłeś do gry i co Cię przy niej zatrzymało?

murat: W sf game zacząłem grać bardzo dawno temu. Były to czasy kiedy było 10 lochów i żadnych nowości. No miałem mak 30-40 poziom. Potem miałem inne zajęcia i w kwietniu 2016 roku dzięki koledze przypomniałem sobie o sf. No i zacząłem rozgrywkę. Wraz z rozwojem mojej postaci coraz częściej zaglądałem na forum żeby poczytać FAQ i później założyłem konto a także zacząłem się udzielać w społeczności graczy.
Nuriel: Jaka była Twoja reakcja gdy po kilku latach zalogowałeś się do gry i zobaczyłeś zupełnie innego Shakesa i Fidgeta już po aktualizacji "wszech czasów"?
murat: Zacznijmy od tego że zbyt wiele nie pamiętam z czasów przed wielką aktualizacją. Wróciłem, a właściwie zacząłem poważną rozgrywkę akurat wtedy jak wgrali pupile. Gra przypadła mi do gustu więc gram do dziś.
Nuriel: W takim razie jak oceniasz wszystkie zmiany i aktualizacje wprowadzone odkąd zacząłeś aktywnie grać?
murat: Są to głównie wyzwania w postaci coraz to nowych gromadek potworów takich jak to tornado czy chociażby strefa mroku. Gdyby gra ograniczyła się tylko do 10 kwadratów z lochami jak to było kiedyś to na pewno nie przyciągnęłaby tylu fanów.
Nuriel: Jak trafiłeś na forum?
murat: Na początku szukałem strategii rozwoju więc czytałem FAQ i coraz bardziej mnie to ciekawiło, tylko wówczas część działów była dostępna dla zarejestrowanych userów. Postanowiłem rok temu dołączyć do ich grona i jak widać zostałem.
Nuriel: Zmieniłbyś coś na naszym forum?
murat: Byłoby fajnie jak byłaby większa aktywność w działach offtopic typu filmy, seriale, gry, bo one urozmaiciłyby forum.
Nuriel: Wypadało by zakończyć wywiad. Dziękuję za wywiad.
murat: Nie ma za co.

Prawdziwe wyzwanie, dla każdego prawdziwego gracza S&Fa!

Pierw omówimy poprzedni konkurs, poprawną odpowiedź znajdziecie pod spoilerem, tutaj:

Zwyciężcą został Kuszu, zdobywając tym samym rangę zwycięzca oraz 100 punktów reputacji.

Przechodząc do aktualnego konkursu...

Tym razem przygotowaliśmy dla was quiz ze znajomości innych gier Playa Games, powodzenia!

Odpowiedzi oczywiście przesyłamy w prywatnej wiadomości zamkniętej do MiXerka

1. Co pełni rolę grzybów w Soccerstarze?
a) krwawniki
b) gwiazdki
c) perły
d) w Soccerstar nie ma odpowiednika grzybów

2. U Bloodmoonowej Eleny możemy kupić:
a) talizmany
b) amulety
c) broń
d) krwawniki

3. Niemiecka domyślna domena Soccerstara to:
a) kickerstar.de
b) soccerstar.de
c) fussballstern.de
d) footballstar.de

4. Którego potwora nie znajdziesz w Bloodmoon:
a) łowcy
b) nietoprza
c) wilkołaka
d) wampira

5. Nazwisko Mietka, sędziego z Soccerstara to:
a) Uczciwski
b) Kosa
c) Mietczyński
d) Wyluz

Nagrody:

... czyli to, czego możesz się wkrótce spodziewać.

Ten miesiąc może być dla Ciebie naprawdę dobry. Uważnie przyglądaj się ilości expa w karczmie!

W tym miesiącu magia jaką posiadasz może nie wystarczyć, by osiągnąć dobre wyniki w lochach i na arenie. Uważaj na siebie!

W tym miesiącu będziesz mieć okazję wymienienia swojego ekwipunku na nowy, z lepszymi statystykami.

Nuriel zrezygnował z funkcji redaktora. Dziękujemy Ci za dotychczasowy wkład w gazetkę.

Dział gazetki w którym dowiesz się czym obecnie żyje internet, trochę muzyki, no i nie zabraknie tu też dodatku sportowego.

Wydarzenia z ostatnich dni:
-16. września sonda Cassini zakończyła swoją misję. Po 13 latach bardzo owocnej swojej misji została skierowana w stronę Saturna, a następnie została spalona w jego atmosferze. Ta misja dała nam wiele informacji na temat Tytana i wiemy, że na tym księżycu są deszcze, rzeki, jeziora i morza z ciekłego metanu.
-Angela Merkel została po raz czwarty Kanclerzem Niemiec.
-Po raz drugi w tym roku nastąpił kolejny wybuch amunicji na Ukrainie. Tym razem wybuch amunicji nastąpił w Kalinówce.
-1. października rozpoczęły się 38. Mistrzostwa Świata w kajakarstwie górskim.
-Strzelanina w Las Vegas. Zginęło 59 osób, a ponad 500 zostało rannych. Nie wiadomo, czy człowiek, który tego dokonał ma związki z organizacją terrorystyczną ISIS.

Dodatek sportowy

SIATKÓWKA
Reprezentacja Polski kobiet zakończyła udział w Mistrzostwach Europy w barażu, przegrywając z Turcją 1:3. Polki w grupie A zajęły 2 miejsce, wygrywając z Niemkami i Węgierkami, natomiast przegrywając z Azerkami. Mecz z Turcją z pewnością mógł się podobać. Biało-Czerwone nie odpuściły i walczyły z Turczynkami do samego końca.
Mistrzyniami Europy zostały Serbki, które zgodnie z oczekiwaniami pokonała Holenderki 3:1. W meczu o trzecie miejsce triumfowała kadra Turcji, która pokonała Azerki 3:1. Dla Serbek jest to drugi tytuł Mistrzyń Europy w historii. Natomiast dla Holandii jest to drugie srebro z rzędu na Mistrzostwach Europy. Są kadry, które zanotowały najlepszy wynik w historii. Taką kadrą są Białorusinki, które zajęły na tych Mistrzostwach 7 miejsce. Również najlepsze miejsce w historii zajęły jedne z gospodyń Mistrzostw - Gruzja, która zadebiutowała na siatkarskich Mistrzostwach Europy i zgodnie z oczekiwaniami zajęła ostatnie - 16 miejsce. Polska zakończyła turniej na 10 miejscu.

PIŁKA RĘCZNA
Reprezentacja Polski kobiet w piłce ręcznej udanie rozpoczęła eliminacje do Mistrzostw Europy 2018, które zostaną rozegrane we Francji. Polki w pierwszym swoim meczu grupowym pewnie pokonała kadrę Włoch 40:13. Choć wynik po pierwszej połowie nie był tak miażdżący-16:8, ale Polki w drugiej połowie rozgromiły Włoszki 24:5. Włoszki w tej grupie są najsłabszym rywalem. W drugim swoim meczu Polska kadra zagrała z mocną i nie obliczalną kadrą Słowacji 20:29. Polska kadra udowodniła w tym meczu, że Polki raczej spokojnie zmierzają do ME 2018. W ramach przypomnienia z grupy awansują dwa zespoły. Polska zagra jeszcze dwa mecze z odmłodzoną kadrą Czarnogóry i po jednym z Słowacją i Włochami, ale te mecze zobaczymy dopiero w 2018 roku. Polki liderują w grupie A, mają tyle samo punktów co Czarnogóra - 4 pkt, ale za to mamy ogromną przewagę w bramkach (Polska +36,a Czarnogóra +8).

Muzyka:
Lana Del Rey - Blue Jeans

Calvin Harris ft. Pharrell Williams, Katy Perry, Big Sean - Feels

AronChupa, Little Sis Nora - Llama In My Living Room

48. numer forumowej gazetki dobiegł końca, do zobaczenia za miesiąc!

Ostatnio edytowane przez MiXerek ; 07-10-2017 o 21:40
Odpowiedz z cytatem
Stare 07-10-2017, 21:33
Awatar MiXerek
MiXerek MiXerek jest offline
Diabełek

Miejscowość: Wrocław
MiXerek jest wspaniałym przykłademMiXerek jest wspaniałym przykłademMiXerek jest wspaniałym przykłademMiXerek jest wspaniałym przykładem
Domyślnie

Gazetka wydana, smacznego.

Jeżeli są błędy to poprawimy później.

Miłego czytania!
Odpowiedz z cytatem
Stare 07-10-2017, 21:40
Awatar sztach
sztach sztach jest offline
Sum
Pogromca labiryntu

Miejscowość: Moja ambona mieści się teraz w krainie zwaną Chromeria, blisko jakiegoś czarnego piekła pryzmata.
sztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkim
Domyślnie

Mniej błędów, mniej treści.

Mimo wszystko, są błędy.

Jest lepiej niż poprzednio.
Antoni de Rivarol
Jak tam zamachy?
Odpowiedz z cytatem
Stare 07-10-2017, 21:54
Awatar murat
murat murat jest online
Definicja dyskusji

Miejscowość: Rzeszów
murat jest wspaniałym przykłademmurat jest wspaniałym przykłademmurat jest wspaniałym przykłademmurat jest wspaniałym przykłademmurat jest wspaniałym przykładem
Domyślnie

Numer w porządku, tylko gdzie zgubiłeś mój spacer po międzynarodowych?
Stare 07-10-2017, 22:19
Awatar Straszny Knypel
Straszny Knypel Straszny Knypel jest offline
Definicja dyskusji

Miejscowość: Sopot
Straszny Knypel cieszy się dobrą reputacją
Domyślnie

Hehe, krótko można powiedzieć, że gazetka jest .. po prostu bezpretensjonalna, lekka i w tonie nieco frywolnym, wprowadza luzik i nie narzuca żadnych sztywnych reguł i .... jak by tu.. itd. :) Mi osobiście czytało się miło i nie zdążyłem się nudzić.. Poza tym - dostrzec można pewną oryginalną kreatywność : np. wprowadza drobne neologizmy - nie ma takiego słowa jak "Pierw"...itd. ciekawa też jest stylistyczna modulacja : "Po raz drugi w tym roku nastąpił kolejny wybuch " - fajnie Natomiast całkiem niezły jest komiks, w ogóle gazetka mi pasuje, jest dla luzaków i żyjących na fali, jedynie co mi nie podchodzi to nie ta muza, wolałbym coś mocniejszego, tyle jest super muzyki, że można wybierać - ale to sprawa czysto osobista a gustach się nie dyskutuje
Stare 08-10-2017, 08:20
Awatar ogorkimalosolne
ogorkimalosolne ogorkimalosolne jest offline
Definicja dyskusji

Miejscowość: owinięty kocykiem z książką i najczęściej kubkiem kisielu
ogorkimalosolne jest wspaniałym przykłademogorkimalosolne jest wspaniałym przykłademogorkimalosolne jest wspaniałym przykłademogorkimalosolne jest wspaniałym przykłademogorkimalosolne jest wspaniałym przykładem
Domyślnie

Świetna gazetka, jak zwykle !
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów