Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Shakes&Fidget - Forum > Skargi oraz pochwały

Skargi oraz pochwały Ktoś z zarządu Cię uraził? A może Ci pomógł? Tu możesz go obgadać.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 24-09-2017, 11:44
Awatar Aranael
Aranael Aranael jest offline
Definicja Buntu
Zasłużony dla forum

Miejscowość: Daleko.
Aranael ma wiele powodów do dumyAranael ma wiele powodów do dumyAranael ma wiele powodów do dumyAranael ma wiele powodów do dumyAranael ma wiele powodów do dumyAranael ma wiele powodów do dumyAranael ma wiele powodów do dumy
Domyślnie Skarga [KAMA0289]

Witam,

zakładam temat w oparciu o dzisiejsze zachowanie nowego moderatora forum.
W temacie "Październikowy konkurs - dyskusja/pytania." zamieściłem taki oto post:

Cytat:
Odnośnie konkursu - Drogi moderatorze. Naucz się stosować znaki interpunkcyjne oraz zapoznaj się z ortografią. Nie jest dobrze odbierany fakt, że konkurs jest napisany językiem "po polskiemu". Przecinki rozrzucone jak łajno w oborniku, spacje, jakieś kosmiczne odmiany słów.

Jeśli już jesteś na stanowisku, które otrzymałeś decyzją osób zarządzających forum to przydałoby się to jakoś uzasadnić bo czytając informację o konkursie większość ludzi zapewne zastanawia się skąd w ogóle się wziąłeś na tym stanowisku, a nie nad tym jak podejść do konkursu.
Temat jest ściśle związany z konkursem, a dokładniej z formą przekazu informacji, jej poprawnością oraz spójnością treści.

Po tym jak mój wpis zniknął otrzymałem informację:

Cytat:
Witaj Aranael,

Otrzymałeś ostrzeżenie na Shakes & Fidget - The Game - Supportforum.

Powód: (post) Małowartościowy post
-------
Nie widzę tam pytania na temat konkursu,a żalę to możesz wylewać w inny sposób i w innym miejscu .
-------

Ilość punktów karnych: 1

Oryginalna wiadomość:
http://forum.sfgame.pl/showthread.php?p=423796
Cytat:
Odnośnie konkursu - Drogi moderatorze. Naucz się stosować znaki interpunkcyjne oraz zapoznaj się z ortografią. Nie jest dobrze odbierany fakt, że konkurs jest napisany językiem "po polskiemu". Przecinki rozrzucone jak łajno w oborniku, spacje, jakieś kosmiczne odmiany słów.

Jeśli już jesteś na stanowisku, które otrzymałeś decyzją osób zarządzających forum to przydałoby się to jakoś uzasadnić bo czytając informację o konkursie większość ludzi zapewne zastanawia się skąd w ogóle się wziąłeś na tym stanowisku, a nie nad tym jak podejść do konkursu.
Pozdrawiamy,
Shakes & Fidget - The Game - Supportforum
Po pierwsze, pokazałeś tylko ze swojej strony ignorancję zachowując się w ten sposób. Po drugie, mogłeś mi tych punktów dać więcej ale przed tym za mało wartościowy post należałoby się oficjalne upomnienie wraz z jakimś sensownym i - poprawnie gramatycznie - wytłumaczeniem dlaczego tak, a nie inaczej.

Dodatkowo w momencie jak piszę tą informację dostałem bana na CB ponieważ moderator działa personalnie i odbiera także moje wpisy, co jest błędem bo jasno napisałem o co dokładnie chodzi w mojej wypowiedzi.

Proszę o weryfikację zachowania moderatora. "Wyczyszczenie" niesłusznie przyznanych punktów karnych oraz o odblokowanie na cb, a wobec nowego i jak widać niedoświadczonego moderatora wyciągnięcie odpowiednich konsekwencji za całkowicie nieprofesjonalne zachowanie.

Ostatnio edytowane przez Aranael ; 24-09-2017 o 12:00 Powód: Ban na CB został zdjęty po wysłaniu PW do innego moderatora.
Odpowiedz z cytatem
Stare 24-09-2017, 11:52
KAMA0289 KAMA0289 jest offline
Moderator Forum

Miejscowość: Jarocin
KAMA0289 jest na właściwej drodze
Domyślnie

prosiłem cię abś tego typu sprawy wyjaśniał zemną na pw a nie na ogólnym czacie pokazując jaki przemądrzały i wszystkowiedzący jestes.

Odpowiedz z cytatem
Stare 24-09-2017, 12:26
Awatar Aranael
Definicja Buntu
Zasłużony dla forum

Aranael ma wiele powodów do dumyAranael ma wiele powodów do dumyAranael ma wiele powodów do dumyAranael ma wiele powodów do dumyAranael ma wiele powodów do dumyAranael ma wiele powodów do dumyAranael ma wiele powodów do dumy
Domyślnie

KAMA0289.

Przeczytaj dokładnie co napisałem, w poście który skasowałeś oraz w tym temacie. Bo jak na razie widzę, że nie dojrzałeś o co chodzi i z uwagi którą napisałem odnośnie formy zamieszczenia informacji konkursowej zrobiłeś z siebie kozła ofiarnego swoim zachowaniem.

Moja dobra rada: Zrezygnuj z moderatora bo to, że zostałeś na niego wybrany i ciągniesz grzybki nie oznacza, że powinieneś nim być, a obaj jak i wiele innych osób widzi, że Twoja znajomość języka polskiego oraz zachowania jakimi dzisiaj się wykazałeś oznaczają tylko jedno. Nie ja jestem przemądrzały, tylko Ty nie nadajesz się na moderatora i robisz z siebie ofiarę.
Odpowiedz z cytatem
Stare 24-09-2017, 21:57
Awatar razor
razor razor jest offline
Legion talentów

razor jest wspaniałym przykłademrazor jest wspaniałym przykłademrazor jest wspaniałym przykłademrazor jest wspaniałym przykłademrazor jest wspaniałym przykładem
Domyślnie

Hej : )

Ogłoszenie zapowiadające październikowy konkurs faktycznie było napisane w mało gramatyczny sposób i nie powinno w takiej formie zostać przedstawione użytkownikom. Nad błędami da się jednak popracować. Następnym razem tego typu newsy będą dokładnie sprawdzane przed ich publikacją.

Warn i nałożenie blokady na chatbox są już większą wpadką. Nie widzę podstaw do zastosowania tego typu sankcji w momencie w którym zostały one nałożone i dlatego też skasowalem ostrzeżenie, które otrzymałeś. Nie ma już po nim śladu.

Na obronę KAMY chciałbym przypomnieć, że stanowisko moderatora piastuje od niedawna i ciągle się uczy. Początki nigdy nie są łatwe i często obfitują w potknięcia. Najważniejsze jest to by wyciągać z nich lekcje. Porozmawiam z KAMĄ na temat rozdawania ostrzeżeń i jestem pewien, że następnym razem zareaguje w sposób odpowiedni. Dodatkowo chciałbym zaznaczyć że pomysł na październikowy konkurs wyszedł właśnie od KAMY. To jego własna inicjatywa i pomimo tego, że nie obyło się bez wpadki to nie można odmówić mu chęci do pracy na rzecz forum. Ja go do niczego nie zmuszalem. Sam zadeklarował, że poprowadzi tego typu konkurs.

Z tego też powodu nie widzę podstaw do jego degradacji. Nie oznacza to jednak, że zignorowalem ten temat. Dokładnie przestudiowałem tło tej historii czytając archiwum chatboxa jak i wpisy znajdujące się tutaj. Jeśli uznam, że bardziej radykalne kroki są konieczne to się do nich ucieknę ale na ten moment wierzę, że KAMA sobie poradzi. Musi tylko nabrać nieco więcej doświadczenia. Dajcie mu szansę.

Zmieniając zaś nieco temat:

Cytat:
24-09, 15:59 Aranael
Bo ktoś tego moderatora wybrał, ktoś to zatwierdził, a o efekt domino nie jest ciężko.
Edytuj

24-09, 15:58 Aranael
Jeżeli admin nie zareaguje odpowiednio w stosunku do Kamy, który na CB napisał że rezygnuje z funkcji to sam powinien oddać się pod dymisję.
Cytat:
Oczekuję dymisji tego moderatora [KAMA], w innym przypadku może się zrobić naprawdę nieprzyjemnie.
Chyba pomyliły Ci się uprawnienia jakimi dysponują userzy przypisani do grupy zarejestrowani użytkownicy. O składzie załogi forum decydują administratorzy i wyżej. Niemniej jednak poniżej masz link z którego możesz skorzystać jeśli jesteś niezadowolony z mojej decyzji.

http://www.sfgame.pl/support/index.php?mode=1
Odpowiedz z cytatem
Stare 24-09-2017, 22:06
Awatar Aranael
Definicja Buntu
Zasłużony dla forum

Domyślnie

Dziękuję razor za szybką reakcję i rzeczową odpowiedź.

Dodam na koniec tylko, że nie pomyliły mi się uprawnienia grupy, z jakiegokolwiek punktu widzenia jest to grupa która ma największą siłę przebicia na forum bo bez niej...przestałoby ono być potrzebne.

W miejscach, które zacytowałeś nie chodziło mi o kwestie odbierania uprawnień z mojej strony, a reakcji użytkowników wobec tego "moderatora".
Weź pod uwagę, że wielu użytkowników forum ma o wiele większe doświadczenie nawet nie posiadając w swojej historii pobytu koloru zielonego i na pewno takie delikatnie ujmując potknięcia nie obejdą się bez echa.

Jak już pisałem, nie raz, funkcja moderatora to odpowiedzialność, nie przywilej. Przywileje płyną z jej piastowania w innej formie niż niesłuszne banowanie oraz dawanie ostrzeżeń na tle personalnym.

Na chwilę obecną jednak Twoja odpowiedź jest w pewnym stopniu satysfakcjonująca, a reakcja jak najbardziej w moim odczuciu słuszna.

Zobaczymy jednak jakie odzwierciedlenie będzie miało to w przyszłości, ze swojej strony jednak sytuacji jaka dziś zaistniała nie zamykam.

Trzymam rękę na pulsie, wiem, że i Ty również.
Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów