Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Offtopic > Gry

Gry Wszelkie informacje dotyczące gier, tych starych i nowych.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 30-08-2013, 17:26
Rep
Gość

Domyślnie Najlepsze gry, według Was

Mała "zabawa"- wypisujecie 3 do 5 tytułów gier (zgodnie z regulaminem- nie na przeglądarkę), które wg Was są najlepsze, wraz z krótkim uzasadnieniem Ja zacznę. A więc:
  1. FIFA 08- seria, która z roku na rok robi postępy, w porównaniu do konkurencyjnego PES-a. Stara odsłona, ale w nowszą nie grałem.
  2. Cała seria Assassin's Creed- za wierność historyczną, ale także podobający mi się styl asasynów
  3. Kapitan Pazur- gra co prawda z roku 1998, ale na XP dalej można w nią grać. Wbrew pozorom- wydaje się prosta, ale momentami potrzebna jest naprawdę małpia zręczność.
  4. Saints Row: The Third- za humor (choć momentami obrzydliwy), a także za większą "otwartość" niż w przypadku GTA.

Teraz czas na Was Za jakiś czas zbiorę wszystkie propozycje, a te, które dało najwięcej osób, zostaną poddane głosowaniu- które wyłoni najlepszą z najlepszych

Ostatnio edytowane przez Rep ; 30-08-2013 o 17:53 Powód: Zmiana tytułu posta
Odpowiedz z cytatem
Stare 30-08-2013, 17:55
Awatar pa1ner
pa1ner pa1ner jest offline
Wychodzący z cienia

Gilde: Mag
pa1ner niedługo okryje się sławą
Domyślnie

1. Doom - Pierwszy fps w jakiego zagrałem na kompie.
2. Quake - Świetny tryb sieciowy w który mimo upływu lat wciąż gra pełno ludzi.
3. Painkiller - Polski dynamiczny fps, z wyśmienitym multi.
4. Starcraft II - Najlepszy RTS w jakiego miałem przyjemność zagrać.
Stare 30-08-2013, 18:02
Awatar chris212
chris212 chris212 jest offline
Legenda Forum
Zasłużony dla forum

Gilde: I'm done.
chris212 ma wiele powodów do dumychris212 ma wiele powodów do dumychris212 ma wiele powodów do dumychris212 ma wiele powodów do dumychris212 ma wiele powodów do dumychris212 ma wiele powodów do dumychris212 ma wiele powodów do dumychris212 ma wiele powodów do dumy
Domyślnie

Diablo 2 - kto grał ten wie, kto nie grał niech żałuje :)
Seria Baldurs Gate - top 1 moich ulubionych gier
Commandos 2 - wybijanie Niemców w najlepszym wydaniu
Quake 3 Arena - nie ma nic lepszego na odstresowanie
Worms Armageddon - swego czasu z kumplami organizowaliśmy turnieje, mam masę wspomnień związanych z tą grą :)

"Umiejętność mówienia nie czyni inteligentnym"
----------------------------------------------
50 Nerds of Grey
Somebody Stop Me
Coś niespodziewanego
Odpowiedz z cytatem
Stare 30-08-2013, 18:30
Awatar Bqczek
Bqczek Bqczek jest offline
Dziamdziak
Zasłużony dla forum

Gilde: Bqczek - s6 (jeszcze s4 ale tam wejde raz na Ruski rok i to przestępny)
Bqczek ma zapewnioną sławęBqczek ma zapewnioną sławęBqczek ma zapewnioną sławęBqczek ma zapewnioną sławęBqczek ma zapewnioną sławęBqczek ma zapewnioną sławęBqczek ma zapewnioną sławęBqczek ma zapewnioną sławęBqczek ma zapewnioną sławęBqczek ma zapewnioną sławę
Domyślnie

Hmm 5 tak mało i to gier, ja z 10 serii od tak zarzucę, rozumiem top 10 z każdego gatunki albo top 5-10 z każdej platformy.

Dobra jadę seriami, jeżeli chodzi mi o wybrane tytuły to dam znać. (nie dziwcie się, jak człowiek grał w jakoś ponad tysiąc gier to się znajdzie sporo epickich)

Nie da się od tak wytłumaczyć dlaczego, trzeba zagrać by wiedzieć ale tam gdzie dam radę to coś napaćkam jednak pewnie o tytułach z nesa czy snesa albo atari nie uda się wytłumaczyć młodszym pokoleniom dla czemu.
  • Chrono series
  • Suikoden 1,2,4,5 - 3 i tactics kiepskie, a z racji, że nie mam dsa to w spin-offy jak Tierkreis nie grałem, natomiast suikogfuideny wyszły tylko w Japonii i nikt się nie podjął zrobienia pacha językowego) - co tu dużo mówić, Suikoden 2 w dobrym stanie kosztuje 100-200$, w naprawdę dobrym stanie chodzi na ebay`u po ponad 400$ natomiast NNWP po ponad 800$ (NNWP to takie nawiązanie do Laboratorium Dextera. Nigdy nie wyjmowane z pudełka czyli nówka)
  • FF7* - tutaj bez serii, 7demka bezkonkurencyjna - Tu chyba nie trzeba nic mówić.
  • ar Tonelico - Raczej specyficzny gatunek, walka jest 2gorzędnym elementem, mamy możliwość tworzenia przedmiotów, humor. Świat jak i fabuła są unikatowe.
  • Shadow Hearts 1 i 2 oraz Koudelka (tak Koudelka jest pierwszą grą z serii) - Mroczny klimat, brak zbędnych romansów (zbędnych, jakiś zawsze musi być). Pomimo mrocznego klimatu znajdą się i elementy humorystyczne. Każda gra z serii wciąga jak dobra książka.
  • Harvest Moon Back to Nature* - Kto nie chce mieć farmy, zwierząc, pomachać motyką czy łowić ryb, do tego wyrwać jakąś laskę.
  • Xenogears* - gdyby tylko Xenosaga była tak epicka.
  • Bahamut lagoon* - Najlepsze taktyczne rpg do czasów Finala tacticsa. Rozbudowane no i mamy własne smoki, które nie tylko możemy ale i musimy karmić aby urosły w siłę. Czym je karmimy? no właśnie wszystkim, zależnie czym, ewoluują w coś innego.
  • Zelda: Ocarina of Time*
  • Mana series
  • Tales series
  • Gorky 17* - Jedna z ciekawszych polskich produkcji, bardziej znana po tytułem Odium. Może trochę nie podoba mi się, że Polacy w wersji anglojęzycznej mówią z rosyjskim akcentem. Bardzo ciekawa fabuła, może i klasyczne mutanty, jednak pomysł z genem regresywnym jest bardzo ciekawy.
  • Resonance of Fate* - mogło być naprawdę ciekawe, unikalny system walki, i system ulepszania broni, dzięki któremu tworzymy wręcz niedorzeczne pistolety. Sporym minusem jest fabuła, skupili się jedynie na głównych bohaterach, a świat, w którym toczy się gra daje niesamowite możliwości. Mimo to gra godna uwagi.
  • Earth 2150* - Kolejna polska pozycja. Chyba najlepsza strategia czasu rzeczywistego, w jaką grałem, na szczególne wyróżnienie zasługują kampanie. Fabuła jest naprawdę przemyślana i nie do końca liniowa. Dodatkowo kampanię przenikają się i to dosłownie.
  • Star Ocean 1 i 2 - 3jka taka se a w 4rkę jeszcze nie grałem.
  • Final Fantasy Tactics* - RPG pełną gębą. Seria jako pierwsza wprowadziła system walki w czasie rzeczywistym. Rozbudowany system tworzenia przedmiotów i wyposażenia. Do tego dochodzą poboczne eventy związane z zachowaniem się postaci wobec siebie (mamy wpływ na zachowanie).
  • Vagrant Story*
  • Breath of Fire - poza dragon quarter - Główny bohater może zmienić się w smoka hehe czego więcej potrzeba. Charakter postaci jest bardzo widoczny podczas wszystkich scenek, nie są oni jacyś bezosobowi.
  • Valkyrie Profile - Ciężko coś tu powiedzieć, chyba tylko tyle, że świat dużo by stracił gdyby nie było tej serii.
  • Front Mission 1,3 (4rka nie zasługuje na miano epickiej, 2jka niestety jeszcze nie ma dobrego patcha językowego a 5tka lipna) - Strategia turowa, Wielkie mechy, wielkie bronie, wielka frajda.
  • Kunio-kun - Seria gier arcade głównie na automaty i famicon. Większość wydana wyłącznie na rynek Japoński, jednak dzięki emulatorom można przezwyciężyć granice. Część gier została wydana także na rynku północno amerykańskim, chyba najbardziej znaną był Goal 3.
  • Wild Arms: 2nd ignition* - Serie mam całą ale jakoś się za odnowiona 1dynkę (zwykła 1dynka nie zachwyca), 3jkę, 4rkę i 5tkę nie wziąłem. Niby nic odkrywczego ale po prostu wciąga.
  • Panzer dragon Saga* - 400$+ na ebay`y
  • Robo* - Gra logiczna, TAK LOGICZNA. Jednak to nie znaczy, że zbieranie śrubek i bateryjek nie wciąga.
  • BoulderDash* - Tak samo zbieranie diamentów pod ziemią^^
  • Draconus delux*
  • Alley Cat* - Osobiście wolałbym grę w 2gą stronę czyli gdzie trze strącić kota, który wspina się do naszego okna ale i tak gra wciąga na długie godziny.
  • Mario Bros c64* - Niby Mario to Mario, jednak ten dalej jest bezkonkurencyjny z klasycznych Mario.
  • GTA 2* - jedynka trochę za wolna, a London jakoś nic nowego nie wniosło. Od 3jki to już nie GTA.
  • Grandia
  • Prehistoric 2*
  • Tekken
  • Smack Down 2*
  • Crash Bandicoot
  • Knights of the Old Republic
  • Castlevania
  • Illusion of gaia*
  • Thousand Arms*
  • Ruda No Hihou*
  • Elders Scroll 3: Morrowind*
  • Fallout
  • Newervinter Nights*

* - tytuły gier, nie serii.

Części tytułów nie pamiętam ale pewnie sobie przypomnę.

A to taka specjalna lista

• Chińczyk
  • Grzybobranie
  • Eurobussines
  • Mastermind
  • Makao
  • Jedynki
  • Zośka
  • Labirynt
  • Warcaby
  • Szachy
  • Pasjans
  • Garybaldek - pasjans dla 2ch osób
  • Wojna
  • Państwa, Miasta

No co nigdzie nie ma informacji, że chodzi o gry komputerowe, także w opisie działy nic o tym nie ma, a gry to gry nie ważne czy komputerowe, planszowe, karciane i inne.

Chowanego, berka itp nie dałem, gdyż to zabawy a nie gry

Ehh mam dość dokończę wieczorem albo kiedyś.

Ostatnio edytowane przez Bqczek ; 31-08-2013 o 14:39
Odpowiedz z cytatem
Stare 30-08-2013, 18:33
Awatar chris212
chris212 chris212 jest offline
Legenda Forum
Zasłużony dla forum

Gilde: I'm done.
chris212 ma wiele powodów do dumychris212 ma wiele powodów do dumychris212 ma wiele powodów do dumychris212 ma wiele powodów do dumychris212 ma wiele powodów do dumychris212 ma wiele powodów do dumychris212 ma wiele powodów do dumychris212 ma wiele powodów do dumy
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez Bqczek Zobacz posta
Gorky 17*
No to też rewelacyjna gierka, dlatego dodaje ją do spisu :)

"Umiejętność mówienia nie czyni inteligentnym"
----------------------------------------------
50 Nerds of Grey
Somebody Stop Me
Coś niespodziewanego
Odpowiedz z cytatem
Stare 30-08-2013, 18:48
Awatar ^^Kocur^^
^^Kocur^^ ^^Kocur^^ jest offline
Błądzący

^^Kocur^^ jest na właściwej drodze
Domyślnie

Sims 2.
GTA SA,4
18 Wos Haulin z modami

To wszystkie :) Grałem w dużo ale te są najlepsze :)
Odpowiedz z cytatem
Stare 30-08-2013, 19:11
Smart Assassin Smart Assassin jest offline
Mówiący szeptem

Smart Assassin jest na właściwej drodze
Domyślnie

1. fifa 13 - tryb sezony; i tak latam między 2 a 4 ligą. Nauczyła mnie przegrywać i sprzętu już nie niszczyć.
2. Killzone 2 - pierwszy raz z zestawem sluchawkowym.
3. Battlefield 3 - pierwszy raz że szwagrem, nie do pobicia
4. Reunion - w wersji na amigę, gra na przeglądarkę bez przeglądarki, pierwsza nauka języka angielskiego.
5. Strzelanego z kolegami na podwórku, wystarczył kawałek patyka.
Odpowiedz z cytatem
Stare 30-08-2013, 20:32
Awatar razor
razor razor jest offline
Wachlarz umiejętności
Zasłużony dla forum

Gilde: brak
razor jest wspaniałym przykłademrazor jest wspaniałym przykłademrazor jest wspaniałym przykłademrazor jest wspaniałym przykłademrazor jest wspaniałym przykładem
Domyślnie

1. Unreal Tournament (setki godzin przegrane na lanie)
2. GTA: Vice City (najlepsza część GTA jak dla mnie. :3)
3. Red Dead: Redemption (Świetny klimat. Grałem na iksklocku i zostałem oczarowany.)
4. Counter Strike 1.6 (Grywalność niesamowita. Gra stara a wciąż jak dla mnie jest najlepszym sieciowym FPS-em.)
5. Cultures 2: The Gates of Asgard (Genialny RTS. Przechodziłem masę razy i wciąż mam ochotę. Nawet teraz to zrobię skoro sobie o niej przypomniałem. )

Ostatnio edytowane przez razor ; 31-08-2013 o 13:32
Odpowiedz z cytatem
Stare 30-08-2013, 22:13
Awatar vasilek88
vasilek88 vasilek88 jest offline
Mówiący szeptem

Gilde: Wojownik 228 lvl
vasilek88 cieszy się dobrą reputacjąvasilek88 cieszy się dobrą reputacją
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez razor130 Zobacz posta
2. GTA: Vice City (najlepsza część GTA jak dla mnie. :3)
Zgadzam się w 100% :)

1. Age of Empires 1 i 2. (3 to już nie to)
2. King's Bounty Legenda i reszta (lepsza od herosów IV-VI)
3. Seria Patapon na PSP (świetna grywalność i humor, polecam)
4. Gothic 1 i 2 (nie muszę chyba uzasadniać :P)
5.Zeus Pan Olimpu z dodatkiem Posejdon ( setki straconych godzin, często wracam do tej gry)

Ostatnio edytowane przez vasilek88 ; 30-08-2013 o 22:19
Odpowiedz z cytatem
Stare 31-08-2013, 01:12
lidii lidii jest offline
Mówiący szeptem

Gilde: Wojownik
lidii niedługo okryje się sławą
Domyślnie

Heroes 4 -stare,ale moja ulubioną część ze wszystkich.
Killzone - pełno godzin zabawy i nauki strzelania ps2:)
Piraci z nowego świata (nie pamiętam dokładnie ) duuuzo godzin pływania statkiem i zmieniania kul w armatach:)
Crysis 3 - Świetna zabawa na multi jak i na singlu.
Last Chaos - trzymają mnie w niej do dziś znajomi:)
400+ 17.01.14r 700+ 22.01.14r
500+ 20.01.14r
600+ 21.01.14r
Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów