Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Archiwum forum > Kosz

Kosz Wszystkie tematy i posty łamiące regulamin przenoszone są tutaj.

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 05-08-2011, 00:02
Awatar Philippa
Philippa Philippa jest offline
Wychodzący z cienia

Gilde: Diabeł w skórze człowieka
Philippa jest naprawdę dobry/aPhilippa jest naprawdę dobry/aPhilippa jest naprawdę dobry/aPhilippa jest naprawdę dobry/a
Domyślnie

-to.. Gdzie spędzimy noc?-pyta milutkim głosikiem
Stare 05-08-2011, 00:04
Awatar Kaj
Kaj Kaj jest offline
Piszący przeznaczenie
Zasłużony dla forum

Gilde: Kajtuś Czarodziej
Kaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/a
Domyślnie

- Jeśli pozwolisz za mną, to znajdę nam urocze, szerokie łóżko na piętrze - karczmarz wciągnął rękę.
Stare 05-08-2011, 00:12
Awatar Philippa
Philippa Philippa jest offline
Wychodzący z cienia

Gilde: Diabeł w skórze człowieka
Philippa jest naprawdę dobry/aPhilippa jest naprawdę dobry/aPhilippa jest naprawdę dobry/aPhilippa jest naprawdę dobry/a
Domyślnie

Wstała od lady. Delikatnie ujęła jego dłoń, i dała się poprowadzić do miejsca, w kórym miała zaznać rozkoszy.
- tylko proszę bądź delikatny
Stare 05-08-2011, 00:17
Awatar Kaj
Kaj Kaj jest offline
Piszący przeznaczenie
Zasłużony dla forum

Gilde: Kajtuś Czarodziej
Kaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/aKaj jest nieziemsko utalentowany/a
Domyślnie

List, który znaleziono w karczmie poranka dnia następnego...
Odchodzę. Tak, wyruszam w świat. Na poszukiwaniu przygód. Myślałem, że zamknąłem ten rozdział, gdy przybyłem do miasta i założyłem karczmę, jednak siedzenia na czterech literach, kuchcenie i słuchanie opowieści, to jednak nie dla mnie. No, może i dla mnie, ale jeszcze nie teraz. Wciąż jestem na tyle młody, aby podróżować, a dopóki nie jestem nieśmiertelny, nie będę marnował czasu.
Otóż, właśnie. Nieśmiertelność. Pewien nekromanta, który przybył do karczmy nagadał mi o gryfach, magicznych stworzeniach - pół lwach, a pół orłach. Pragnę je odnaleźć. Z nich ponoć przyrządzić można eliksir, który daje nieśmiertelność. Kiedyś się jeszcze spotkamy, mam taką nadzieję.
Tymczasem karczmę zostawiam Thines'owi. To dzielny szyszkojad, który poradzi sobie. Proszę jednak, aby nazwę karczmy zmieniono. Wiem, wiem, Thines'ie, że zależy Ci, aby pamięć o mnie nie zginęła. Wiele razy mi to powtarzałeś. Wierzę jednak, że Wy, moi goście i wspaniali biesiadnicy, pamiętać o mnie będziecie, a i wnukom o mnie napomnicie, gdy potrzeba taka zajdzie. Ja o Was również, bo to Wy broniliście mojej karczmy wiele razy, gdy naszła taka potrzeba. Mam nadzieję, że o mnie nie zapomnicie i oczekiwać mego powrotu będziecie.
Thines'ie, nową karczmę nazwać możesz "Szpiczastą Karczmą" na cześć elfich uszów, bo przecież elfie uszy będziesz miał Ty, jako karczmarz, i Archi, jako najpotężniejszy mag, najsilniejszy wojownik, najznakomitszy kowal, najzręczniejszy łucznik, najszybszy jeździec, najskromniejszy bohater, najmądrzejszy mędrzec i najwierniejszy przyjaciel, jakiego ta karczma widziała w swej krótkiej historii. Na dodatek spiczaste uszy mieli przecież nasi koledzy afroelfy. Pamiętacie ich jeszcze?
Cóż, łezka w oku mi się kręci, gdy ten pożegnalny list piszę, ale tak być musi. Thines ma przykazane, aby wyprawić ucztę na moje pożegnanie już w nowej karczmie. Będzie piwo za darmo i żarcie, które upichci sam Varulv, najlepszy kucharz na świecie, nie licząc mnie.

Dziękuję Wam za wspólne przygody i opowieści
Mam nadzieję, że jeszcze się spotkamy
Wasz przyjaciel
Kajtuś

Aforyzmy z karczmy, które warto zapamiętać!
Cytat:
Pierwsze słowa, jakie Thines usłyszał w nowej pracy, gdy został kelnerem:
- Zaczynasz od zaraz - zdecydował w jednym momencie [karczmarz]. - Idź obsłuż gościa. I pamiętaj gość w dom, Bóg w dom.

Po wysłuchaniu opowieści Archi'ego:

- Zapomniałeś umieścić w tej bajce smoka - podsunął karczmarz potulnie.

Krasnoludzka mądrość, która popłynęła z ust Varulva:
-Dość picia piwa, panowie. Pijmy, jak mężczyźni.

Pointa autorstwa Blue, gdy wysłuchał opowieści karczmarza:
- Cóż, nie wszystkie smoki mają skarby, to nie sroki.

Varulv, gdy usłyszał o polowaniu:

-Polowanie, mówicie? -pyta z uśmiechem. -A na co chcecie polować? Na bażanty?

Mądre słowa Archi'ego:
Piwo, piwo i jeszcze raz piwo... czyż to nie jest warte głowy smoka?

Słowa Thelin'a, które rozweselą każdego:
-Proszę o to pańskie piwo.

Bo prawdziwy karczmarz nie boi się magii:
- Magia magią, ale jak się mu w łeb da, to nawet czarne moce nie pomogą.

Ork Matius, prawdopodobnie na kacu:
Karczmarzu czy podajesz rosół?

- Nieśmiertelność
- zadumał się karczmarz. - Dlaczego wszyscy jej tak pragną?
- Aby słuchać wiecznie przygód innych wojowników
- odpowiedział Thelin i wybuchnął śmiechem.

Varulv po wymianie zdań z Archi'm.
- A teraz wybacz, lać mi się zachciało, jak cię słuchałem

Krasnolud na temat karczmarza:
Rzadko spotyka się karczmę, w której karczmarz nie rozcieńcza alkoholu, nie szczędzi jadła, a nawet stawia wino za opowieść. Karczmarz bez wątpienia pociągnąłby tłum za sobą. Nawet tego wymoczkowatego mrocznego elfa.

Thines do Nililii:
Nie podajemy byle czego naszym gościom.

Archi przyznaje się do braku wiedzy:
-O jednorożcach wiem niewiele.

Ostatnie słowa, jakie padły w Karczmie Kajtusia:
Tylko proszę, bądź delikatny.
Napad afroelfów na karczmę miał miejsce 2 sierpnia 2011 roku w godzinach wieczornych. Pomysł napadu był użytkownika matius22 i trzeba przyznać, że okazał się trafiony, bu super wyszło, przynajmniej mnie podobało się niesamowicie. Gdyby ktoś chciał kiedyś wrócić i poczytać sobie tamtą akcję, to podaję link do posta, od którego się zaczęło, żebyście nie musieli wertować kupy spamu.
Początek napadu -> klik

Krasnoludy z cechu bimbrowników napadły nas 4 sierpnia 2011 roku w godzinach wieczornych. Powtórka z rozrywki - mniej wesoła, ale równie pełna napięcia i dużo bardziej klimatyczna!

Karczma była na forum niecałe dwa tygodnie, a mimo to nabiliśmy najwięcej postów w dziale RPG. Zapytać mnie możecie, dlaczego znikam. Odpowiedź jest prosta - nie chcę być świecą, która spali się do końca, bo wtedy nikogo to nie zdziwi. Teraz, kiedy jestem w centrum uwagi i jeszcze się nikomu nie znudziłem, gasnę nagle, abyście pytali dlaczego.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy brali udział w życiu karczmy, a przede wszystkim tym dwóm osobom: Varulv'owi i Danko. Oprócz tego dziękuję wszystkim, którzy udali się na polowanie. Danko otrzyma ode mnie instrukcje, co i jak. Ja niestety nie doprowadzę Was do końca, przykro mi, jednak przygoda wzywa.
A więc dziękuję każdemu z osobna: Matiusowi, Holibusowi, Bluemannowi, Archiemu, niegrzecznejSuczce, Nililii, MusicKrisowi, Beziaxowi, Morglinowi, holo56, Frankowi, Igorowi, Aranaelowi, DonMarcinio. Pragnę pozdrowić także Tarę, która nie rozumie idei karczmy, bo ona widzi w niej tylko pisanie o piciu. Z kolei jeśli kiedyś wrócę do karczmy, to chcę widzieć, aby Ziperro pił razem z Wami. Nie wiem, czy pójdzie Wam łatwo, ale myślę, że da się go namówić.

Dziękuję Wam wszystkim
i mam nadzieję, że jeszcze się spotkamy
Wasz przyjaciel
Karczmarz Kajtuś

PS Holi, uważaj, gdy będziesz skakał po gałęziach.
PPS Ucałujcie ode mnie Anastazję.
PPPS Varulvie, przekaż Nililii, że dziękuję jej za cudowną noc. Miej na nią oko, aby nikt się do niej nie zbliżał pod mą nieobecność. Pilnuj także Matiusa, jest młody i niezwykle porywczy. Kiedyś może zrobić sobie krzywdę.
PPPPS Thinesie szkol się dalej. Nie spoczywaj na laurach. Wciąż jest wiele rzeczy, których możesz się nauczyć.
PPPPPS Pozdrówcie cech bimbrowników i przekażcie Archiemu, że jest nieznośnie arogancki.

Ostatnio edytowane przez Kaj ; 05-08-2011 o 00:22

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów