Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Wróć   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Shakes&Fidget - Forum > Z życia forum

Z życia forum Bany, zmiany nicków i inne informacje na temat tego, co się dzieje wokół Was.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 06-03-2017, 21:46
Awatar razor
razor razor jest offline
Administrator Forum

razor jest wspaniałym przykłademrazor jest wspaniałym przykłademrazor jest wspaniałym przykłademrazor jest wspaniałym przykłademrazor jest wspaniałym przykładem
Domyślnie Wasze sugestie co do zmian na forum.

Hej :)

W tym temacie chciałbym żebyście dzielili się swoją wizją rozwoju forum. Jeśli chcielibyście coś zmienić, dodać lub przedyskutować kwestie, które Wam się nie podobają to możecie zrobić to tutaj.
Ze swojej strony mogę zapewnić, że chcę byście czuli się tutaj jak najlepiej i dlatego każda z Waszych sugestii zostanie wzięta pod uwagę.

Skoro wątek już powstał to pozwolę sobie zapytać o Wasze zdanie na temat:

1) Obecnej organizacji działów na forum.
Niektórzy z Was pewnie już zauważyli, że ostatnio niektóre działy zostały okrojone o subfora, a także iż dział "Motoryzacja" przestał istnieć.
Jeśli uważacie, że jeszcze jakaś akcja powinna zostać podjęta to napiszcie pod tematem. :)

2) Dział RPG.
Zdaje sobie sprawę, że podchodzi to pod poprzedni punkt, ale kwestia jest moim zdaniem na tyle paląca, że zasługiwała na wyszczególnienie.
Obecnie dział jest martwy co trochę mnie smuci bo pamiętam czasy jego świetności i kiedyś naprawdę tętnił życiem.
Z tego powodu skłaniałem się ku temu by przestał być odrębną kategorią lecz został subforum w "Archiwum forum".
Wczoraj na chatboxie Aranael zasugerował jednak jeszcze lepsze rozwiązanie za co bardzo mu dziękuję:

Najprawdopodobniej tak właśnie się stanie no chyba, że ktoś z Was ma ochotę spróbować swych sił jako mistrz gry i wystartować nową sesję by tchnąć nieco życia w forumowe RPG.
(Kaj, gdzie jesteś? :d)

3) Wyróżnienie/nagrodzenie zasłużonych dla forum użytkowników

Ta kwestia przewijała się przez forum już kilkukrotnie w ciągu ostatnich tygodni. Co myślicie o takim rozwiązaniu? Jaka Waszym zdaniem powinna być rzadkość ewentualnej nagrody? Nie musicie (aczkolwiek możecie) rozpatrywać tego punktu ściśle w kategorii nowych forumowych rang. Jeśli macie jakieś ciekawe pomysły co do podziękowania tego typu osobom za ogrom pracy włożonej w pomoc użytkownikom i rozwój forum to śmiało podzielcie się nimi. Nawet najbardziej abstrakcyjne pomysły mogą być bardzo dobre po zastosowaniu odpowiednich modyfikacji.

4) Chciałbyś poruszyć inną kwestię? Pisz.
Nowe emotikony, opisy działów, regulamin etc. Możecie w tym temacie zwrócić uwagę na cokolwiek zechcecie i nie zostanie to zignorowane.
W końcu forum istnieje dla użytkowników, a nie użytkownicy dla forum. :)

P.S

Nowy forumowy banner też wchodzi w grę więc jeśli ktoś z Was chciałby tchnąć nieco świeżości i przygotować nowy to nie ma problemu.
Sam też pracuję nad tym by załatwić nam coś innego. :)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie sugestie:
razor
Odpowiedz z cytatem
Stare 06-03-2017, 22:10
Awatar Kuszu
Kuszu Kuszu jest offline
Tajemnica wiedzy
Zasłużony dla forum

Miejscowość: Przybywam z plateny Kuszex
Kuszu jest znany/a wszystkimKuszu jest znany/a wszystkimKuszu jest znany/a wszystkimKuszu jest znany/a wszystkimKuszu jest znany/a wszystkimKuszu jest znany/a wszystkim
Domyślnie

ad.3
Powtórzę się

Chciałbym zgłosić coś dla najbardziej uznanych userów z długoletnim stażem. Dajmy na to 5 kwadracików reputacji, 3 letni forumowy staż i dalej się udziela + ranga przynajmniej "Perfekcyjny" (powyżej 1000 postów w tym przewaga tych wartościowych) = Vip lub podobna (całkiem nowa grupa max 3-5 osób).

Jednak przyznam się bez bicia co by taka grupa mogła robić i jakie zadania jej powierzyć. Może na początek wystarczy dopomaganie redakcji i/lub moderatorom?
Stare 06-03-2017, 22:18
Awatar MiXerek
MiXerek MiXerek jest online
Diabełek

Miejscowość: Wrocław
MiXerek jest wspaniałym przykłademMiXerek jest wspaniałym przykłademMiXerek jest wspaniałym przykłademMiXerek jest wspaniałym przykładem
Domyślnie

1. Przetłumaczenie odnośników odpowiedzi, cytatu, nowego tematu itd.
2. Zmienienie odnośnika "Zasady na forum" znajdującego się w "Uprawnieniach zamieszczania postu" na regulamin forum (po kliknięciu przenosi nas na tę stronkę z emotkami.
3. Dodanie mojej upragnionej emotikonki diabełka:
.

Jak na razie to chyba wszystko, jak coś mi się przypomni to tu wrzucę.

Ostatnio edytowane przez MiXerek ; 06-03-2017 o 22:32
Odpowiedz z cytatem
Stare 06-03-2017, 23:11
Awatar razor
razor razor jest offline
Administrator Forum

razor jest wspaniałym przykłademrazor jest wspaniałym przykłademrazor jest wspaniałym przykłademrazor jest wspaniałym przykłademrazor jest wspaniałym przykładem
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez NoName Zobacz posta
Chciałbym zgłosić coś dla najbardziej uznanych userów z długoletnim stażem. [...]
Dzięki za wpis. Osobiście przychylam się do pomysłu nagrodzenia najbardziej zasłużonych dla forum użytkowników jednak chciałbym jeszcze poczekać na opinię innych w tym temacie. Może ktoś wymyśli coś genialnego jeśli chodzi o sposób nagrodzenia takich osób. Sam też mam pewien pomysł ale najpierw muszę się upewnić czy vBulletin mi na to pozwoli. :F

Cytat:
Zamieszczone przez MiXerek Zobacz posta
1. Przetłumaczenie odnośników odpowiedzi, cytatu, nowego tematu itd.
Z tym może być problem ale zobaczę co da się zrobić. :)

Cytat:
2. Zmienienie odnośnika "Zasady na forum" znajdującego się w "Uprawnieniach zamieszczania postu" na regulamin forum (po kliknięciu przenosi nas na tę stronkę z emotkami.
Poprawione. Dziękuję za zwrócenie na to uwagi.

Cytat:
3. Dodanie mojej upragnionej emotikonki diabełka
Dodane
Odpowiedz z cytatem
Stare 07-03-2017, 18:50
Awatar sztach
sztach sztach jest offline
Sum
Pogromca labiryntu

Miejscowość: Moja ambona mieści się teraz w krainie zwaną Chromeria, blisko jakiegoś czarnego piekła pryzmata.
sztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkim
Domyślnie

Kiedyś pisałem do blue żeby dodał specjalnie dla mnie

Cytat:
Jest to czemu by nie zrobić ?
i :trololol:
Antoni de Rivarol

Ostatnio edytowane przez sztach ; 07-03-2017 o 18:52
Odpowiedz z cytatem
Stare 08-03-2017, 01:19
Awatar razor
razor razor jest offline
Administrator Forum

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczone przez sztach Zobacz posta
Kiedyś pisałem do blue żeby dodał specjalnie dla mnie
:troll1:, :troll2:, :troll3:, :troll4:, :troll5:, :troll6:, :troll7:, :troll8:, :troll9:, :troll10:, :troll11:, :troll12:, :troll13:,
Odpowiedz z cytatem
Stare 08-03-2017, 11:04
Xangui Xangui jest offline
Szukający drogi

Xangui niedługo okryje się sławą
Domyślnie

Jest kilka rzeczy, które mi się zawsze nie podobały:

Długi jak nieszczęście i Trylogia w jednym Regulamin oraz, z tego, co widziałem czasem za kadencji Blue, zbyt rygorystyczne jego przestrzeganie. Na forum jesteśmy przede wszystkim dla rozgrywki i dla siebie, a nie dla rygoru i musztry, więc uważam, że regulamin powinien zostać okrojony co najmniej do 1/3 siebie i zawierać jedynie ogóle informacje ("szanujmy siebie nawzajem, nie spamujmy nadmiernie i nie pytajmy się o nielegalne rzeczy"), a system kar i przewinień w ogóle usunięty.

===

Dawno temu napisałem do Blue (oraz kopię do Moderatora) skargę na reakcję Moderatora forum (ona nie dotyczyła mnie, tylko innego użytkownika, ale to zachowanie mnie oburzyło, więc postanowiłem zareagować). Ponieważ to jest napisana przeze mnie wiadomość, to uważam, że mam prawo ją przedstawić tutaj. Reakcja Blue mnie całkowicie zaskoczyła, potraktował mnie jak jakiegoś żula z budki. Odpowiedź była tak napisana, że jakbym ja komuś taką samą napisał, to mój szef od razu dyscyplinarnie by mnie z pracy wyrzucił. Dlatego Razor mam nadzieję, iż Ty wszelkie skargi będziesz traktować na serio, a nie na "odwal się".

Ta wiadomość:

Cytat:
Cześć,

Napisałeś: "Ludzie... Wykażcie się odrobiną ambicji i raczcie poszukać odpowiedzi na forum zamiast zakładać kolejny temat..."

Nie chcę być złośliwy, ale forum jest również od zadawania pytań. Jest to oficjalne forum Playa na którym każdy może otrzymać wsparcie i informacje bez potrzeby przedzierania się przez tonę spamu. Przychodzi, zadaje pytanie i odchodzi, i się nie zastanawia, czy ktoś już zadał takie pytanie, czy nie. Bo go innych problemy nie interesują; on na oficjalne forum wsparcia przychodzi ze swoim problemem.

To nie jest fanowskie forum, na którym można sobie śrubować regulamin jak się nam podoba i jeszcze dodać tabliczkę: "jak Ci się nie podoba, to nie musisz się tu rejestrować". To jest forum wsparcia, które docelowo jest dla wszystkich, a jak Ci się nie podoba kolejny temat o tym samym, to odpowiedz na pytanie (lub względnie zapodaj odnośnik do innego tematu, w którym udzielona została odpowiedź) i go zamknij. Nie ma potrzeby pisać złośliwych komentarzy.

Pro forma wspomnę, iż czytałem Regulamin i wiem, iż jego pierwszym punktem (w którym nota bene znajdują się dwa błędy interpunkcyjne) jest punkt o tym, iż należy użyć opcji "Szukaj".

Pozdrawiam,
Xangui
Dlatego moja kolejna uwaga jest taka, iż skoro to jest oficjalne forum wsparcia, to zachowujmy się jak oficjalne forum wsparcia, a nie jak prywatna piaskownica. Forum wsparcia jest po to, by odpowiadać na pytania użytkowników, nawet jeśli te pytania zostały zadane po raz setny.

Od siebie dodam, że sam administruję fora już od ponad 10 lat, więc z autopsji znam ten ból i obowiązki.

===

A z technicznych spraw, nie podoba mi się, iż nie mogę korzystać z pola szybkiej odpowiedzi, by napisać swoją wiadomość. Może zamiast używania jego do cytatów (których używanie zdaje się w Regulaminie też znacznie zostało ograniczone), powinno się pozwolić używania go do pisania wszystkich wiadomości?
Odpowiedz z cytatem
Stare 08-03-2017, 12:09
Awatar Kuszu
Kuszu Kuszu jest offline
Tajemnica wiedzy
Zasłużony dla forum

Miejscowość: Przybywam z plateny Kuszex
Kuszu jest znany/a wszystkimKuszu jest znany/a wszystkimKuszu jest znany/a wszystkimKuszu jest znany/a wszystkimKuszu jest znany/a wszystkimKuszu jest znany/a wszystkim
Domyślnie

Xan powiem Ci coś jako były zielony (mod). W pewnym stopniu masz rację, ale tylko w pewnym. Owszem na fora zazwyczaj wchodzi się dla rozrywki i nie chodzi mi tu tylko o to lecz z punktu widzenia wielu innych. Nawiązując do innych for śą takie gdzie regulaminy i rygory są jeszcze bardziej zaostrzone i osobne subfora też mają swoje osobne reguły. Nie dziwię się blue, że Cię tak potraktował ponieważ to co mu napisałeś nie miałoby racji bytu gdyż każdy kto by się zaloguje miałby prawo używać języka plebsu i motłochu, bluźnić i używać niecenzuralnych słów. Może załóżmy od razu dział erotyka i xxx do którego mogłyby wchodzić dzieci ?! Tak więc po części się z Tobą zgodzę, że sam system kar mógłby zostać co nieco okrojony ale nie żeby od razu cały regulamin do 1/3. Moim zdaniem można do niego dopisać jeszcze inne paragrafy...ale nie po to aby nauczyli się ich na blachę stróże prawa (moderatorzy i admini) i ścigali każdego kto ich nie zna wykorzystując swoją wyższość tylko po to aby nauczyć tych co go nie znają. Jednak ludzkiego usposobienia, charakteru i punktu widzenia nie zmienisz. Tak to wyglądało z mojego punktu widzenia. Najpierw upomnieć słownie lub dać żółta kartkę a dopiero później ganić, ale współpracowałem wówczas z LeoTarem którego pozdrawiam, który zazwyczaj się nie certolił - z czasem trochę mnie tego nauczył :P podobnie jak kolega chris Moim zdaniem więc funkcjonowanie for zależy nie tyle od tego co jest spisane w regulaminach tylko od grupy ludzi stojących na straży i ochrony porządku publicznego. Zapamiętaj i porównaj sobie tą grupę jako podobieństwo organów ścigania (czyt. policji) i pomyśl jaki byłby świat bez nich?

Ostatnio edytowane przez Kuszu ; 08-03-2017 o 12:12
Odpowiedz z cytatem
Stare 08-03-2017, 14:20
Awatar Aranael
Aranael Aranael jest offline
Definicja Buntu
Zasłużony dla forum

Miejscowość: Daleko.
Aranael jest nieziemsko utalentowany/aAranael jest nieziemsko utalentowany/aAranael jest nieziemsko utalentowany/aAranael jest nieziemsko utalentowany/aAranael jest nieziemsko utalentowany/aAranael jest nieziemsko utalentowany/aAranael jest nieziemsko utalentowany/a
Domyślnie

Pomysł odnośnie osób wyróżnionych na forum:

Stworzyć temat "Sala Chwały", w którym wymieniłoby się najbardziej zasłużonych i zaangażowanych użytkowników forum z możliwym krótkim opisem działalności. Osoba taka mogłaby otrzymać rangę, którą by sobie zażyczyła (nie sprzeczną z regulaminami i normami społecznymi) o dobranym przez administratora kolorze (jaki? to już ustali administrator ale powinien się ten kolor wyróżniać).

Takie zachowanie pozwoliłoby wystarczająco wyróżnić takiego użytkownika forum pośród innych nowych lub mniej aktywnych (bardziej biernych) użytkowników Naszej społeczności.

Dodatkowo osoby które nie znajdowałyby się na liście, a mają obecnie rangę specjalną powinny ją stracić. Ranga ta jest formą wynagrodzenia, a nie sympatii i koleżeństwa.
Odpowiedz z cytatem
Stare 08-03-2017, 16:13
Awatar sztach
sztach sztach jest offline
Sum
Pogromca labiryntu

Miejscowość: Moja ambona mieści się teraz w krainie zwaną Chromeria, blisko jakiegoś czarnego piekła pryzmata.
sztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkimsztach jest znany/a wszystkim
Domyślnie

@up na range trzeba reputacji, ale blue to omijal

200 repu nie jest az tak latwo zdobyc, a co dopiero 400
Antoni de Rivarol
Odpowiedz z cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów